[Příběhy Impéria] Kniha dobrodružství

České RPG, které vás zavede do fascinujícího a kouzelného světa 19. století.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Kniha dobrodružství

Příspěvek od Ecthelion »

aradraug píše:Tak už jsem dostal Knihu dobrodružství do praciček taky. Zatím mám přečtené jen důstojníky a vynálezce, nicméně čte se to úžasně. Straně se mi líbí, že Ecthelioni nejdřív nastudují reálie, pak k tomu přidají fantasii a vytvoří velice zajímavý mix. Je to tak sugestivně napsané, že si dovedu představit maturujícího, jak naprosto vážně vysvětluje zkoušející/mu z angličtiny, že londýnské metro razili automatoni. Bomba.
Snad dám zase dokupy skupinku na zahrání...
Moc díky za pochvalu, jsme opravdu rádi, že se Kniha dobrodružství líbí! Pokud si kvůli ní Příběhy zase zahrajete, jsme rádi dvojnásob. :clap:
aradraug píše:Jen drobnosti, aby byl důvod pověsit šotka (nenapravitelný, porota jednohlasně vyhlásila výrok "vinen"): str. 9, druhý sloupec, 11 řádek - mezi slovy "podniká" a "cokoli" zůstalo spodní podtržítko, str. 12, Ostrostřelec - chybí tučný text u využívání aspektu.
Moc díky za chybky - hned jsem je zanesl do souboru, aby případné dotisky byly už bez nich. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Goryvlad
Příspěvky: 56
Registrován: 6. 1. 2012, 17:42
Bydliště: Ostrava/Seliak

Re: [Příběhy Impéria] Kniha dobrodružství

Příspěvek od Goryvlad »

Kniha dorazila dneska ,včetně mapy :D Zatím jsem jí zběžně prolistoval ,vypadá moc dobře.
Ave,imperator, morituri te salutant !
Uživatelský avatar
klaymen
Příspěvky: 110
Registrován: 6. 6. 2011, 12:17
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Kniha dobrodružství

Příspěvek od klaymen »

Konecne som mal moznost si pozriet knihu. Zatial som precital len malo, ale je to velmi zaujimave a celkom dobre napisane. Akurat oproti PI alebo RM ta kniha vyzera byt taka trosku chudobnejsia, zdobene strany v prvych dvoch knihach mi viac sedeli a papier v nich bol tiez lepsi. Sice by tak kniha bola v tom pripade drahsia, ale osobne by som ju kupil aj tak.

Este ale jeden detail. Maju sa tie pluky harcovnikov Rifle's pisat s tym apostrofom? Aj na wikipedii sa spomina len Rifles (napr. tu). Alebo to je nieco uplne ine?
"All power demands sacrifice." - Sindri Myr, Alpha Legion
"The only good is knowledge and the only evil is ignorance." - Ahzek Ahriman, Thousand Sons
"A dagger in the dark is worth a thousand swords at dawn." -Tactica Imperium
sq

Re: [Příběhy Impéria] Kniha dobrodružství

Příspěvek od sq »

obligátní otázka: v Praze bude k zakoupení kde a kdy? :-)
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: [Příběhy Impéria] Kniha dobrodružství

Příspěvek od fenikso »

Také už knihu mám a jsem nadšený a zklamaný zároveň:

Nadšený jsem z obsahu (i když jsem zatím přečetl obsah a dvě kapitoly), čte se to výborně a témata jsou poutavá i herně užitečná. Probouzí to fantazii a další chuť z toho světa něco odehrát. Výborné jsou i příklady použití aspektů. Obálka je také nádherná.

Zklamaný jsem, jak už napsal Klaymen, z papíru, sazby a zdobení stran, ilustrací. Přemýšlel jsem proč, nemůžu říct, že by obrázky byly přímo špatné. Ale prostě celkově na mne Rukověť mága působí uvěřitelněji a má lepší atmosféru. Působí dospěleji, vážněji. Když si přečtu popisky pod obrázky v Knize dobrodružství, tak tomu prostě nevěřím, což se mi při prohlídce Rukověti nestávalo. Mapa je na tom ještě hůř, nápis "Královská kartografická společnost" na ní vybízí spíš k úšklebku. To si při naší hře, kde by se měla mapa stát atmosférickou rekvizitou, netroufnu vytáhnout.

Chápu, že je to otázka ceny, pak ale zase souhlasím s Klaymenem – radši dráž.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Kniha dobrodružství

Příspěvek od Ecthelion »

klayman, fenikso: Moc díky za reakce! Jsme velmi rádi, že se vám líbí obsah. Co se obrázků a vyvedení knihy týká, zkoušeli jsme trochu jiný přístup (neměl jsem ji ještě v ruce, takže doufám, že nejde o chybu tisku), je jasné, že nemůže sednout všem. :cry: Ale snad to kvůli obsahu překousnete. :wink:
klaymen píše:Este ale jeden detail. Maju sa tie pluky harcovnikov Rifle's pisat s tym apostrofom? Aj na wikipedii sa spomina len Rifles (napr. tu). Alebo to je nieco uplne ine?
Několikrát jsem to našel s apostrofem, ale když se dívám teď, zdá se, že ho vypouštějí. Tvůj odkaz je na moderní jednotku, která navazuje na tradice starých regimentů "Pušek", takže ano - jsou myšleny tyto jednotky.
sq píše:obligátní otázka: v Praze bude k zakoupení kde a kdy?
Myslím, že skaven to tentokrát bude prodávat asi jen přes fantasyobchod.cz, takže nejjednodušší je to objednat tam.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Kniha dobrodružství

Příspěvek od Skenderax »

Prvý krát som Knihu Dobrodružství len narýchlo preletel, druhý krát som si dal viac na čas a môžem za seba povedať, je to to veľmi kvalitne odvedená práca.

Kniha je plná námetov na postavy, na dobrodružstvá a neposledne na snívanie a hranie vo Viktoriánskej dobe.

Veľa autorov píše moduly, alebo kostry príbehov, alebo samotné zápisy z hrania. Mám ich doma niekoľko desiatok. Nechcem povedať, že by neboli dobré, alebo ma neobohatili, ale Kniha Dobrodružstvý ich v mojich očiach predčila. A predčila i moje očakávania od nej :-). Množstvom inšpirácií, informácií a priestorom pre fantáziu a predstavivosť.

Za seba môžem teda Ecthelionom₂ poďakovať.

PS: Nie je to naposledy, čo som Knihu Dobrodružství čítal.
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Kniha dobrodružství

Příspěvek od Ecthelion »

Skenderax: My moc děkujeme tobě za reakci - jsme velmi rádi, že se ti Kniha dobrodružství líbí. :clap:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Návštěvník

Re: [Příběhy Impéria] Kniha dobrodružství

Příspěvek od Návštěvník »

já mám doma jen základní knihu a pak až právě Kihu dobrodružství (nevím proč jsem vynechal Rukověť mága, prostě piča synek :D ). Já jsem naopak vděčný, že kniha vypadá tak nějak jednoduše - nechal jsem to ležet doma a lidi co přijdou na návštěvu se do toho tak nějak začtou (jinak celkem ignorujíc rulebooky k WoD, Pathfinder, DnD, Shadorun, whatever...) a pak se mě ptají jestli je to nějaká hra a jak se to hraje... Ideální situace.

bt. luxusní počtení, díky Pánové.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Kniha dobrodružství

Příspěvek od Ecthelion »

Návštěvník: Moc nás tvoje pochvala potěšila, stejně jako to, že se kniha líbí a obstojí i v konkurenci tebou jmenovaných titulů... díky, že sis našel čas na reakci! Pomalu už přemýšlíme, jaké bude téma další knihy, takže takové povzbuzení nás opravdu potěšilo.
návštěvník píše:nevím proč jsem vynechal Rukověť mága
Rukověť mága byla teď dlouho vyprodaná, ale s vydáním Knihy dobrodružství jsme udělali (v pořadí již druhý) dotisk, kdy kniha dostala vlastní ISBN, je vytištěna v mnohem lepší kvalitě a má upravenou obálku, aby seděla vedle Knihy dobrodružství. Ke koupi je na fantasyobchodě zde. Obsahově je to trošku něco jiného než Kniha dobrodružství, ale snad by se mohla taky líbit.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
klaymen
Příspěvky: 110
Registrován: 6. 6. 2011, 12:17
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Kniha dobrodružství

Příspěvek od klaymen »

Strana 24, kapitola Mágové v armádě, cca stred prveho odstavca:

Na jejich vyslání nebo nevyslání neměla armáda žádný vliv a o všem rozhodovala Rada na základě žádosti nebo vlastního úradku.

Pokym "úradok" nie je nejake obskurne ceske slovo, tak to bude zrejme preklep. :)
"All power demands sacrifice." - Sindri Myr, Alpha Legion
"The only good is knowledge and the only evil is ignorance." - Ahzek Ahriman, Thousand Sons
"A dagger in the dark is worth a thousand swords at dawn." -Tactica Imperium
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Kniha dobrodružství

Příspěvek od boubaque »

klaymen píše:Pokym "úradok" nie je nejake obskurne ceske slovo, tak to bude zrejme preklep. :)
Není to překlep. Je to ale knižní až archaické, proto by se to mohlo kvalifikovat na obskurní :)

V češtině samozřejmě "úradek", ale význam je stejný nebo hodně podobný jako u slovenského, taky zastaralého "úradok" (jen podle definic v češtině je výraznější část významu radění se nebo rozvažování oproti slovenštině, kde je nejspíš význam posunutý k rozhodnutí či záměru samotnému).
(Zkus si to kdyžtak vyhledatt v PSJČ z 30.--50. let nebo v SSJČ z 50.--70. let.)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Kniha dobrodružství

Příspěvek od Pieta »

Musím moc pochválit části věnované britské armádě, obzvlášť popis jednotlivých druhů vojska a různých formací a jejich výhod i slabin - je to krásně vysvětlené, přehledné a celkem použitelné i v jiných hrách.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: [Příběhy Impéria] Kniha dobrodružství

Příspěvek od ilgir »

Jsem čekal recenzi a on je to jen obsah. Waste of time. :roll:
Odpovědět

Zpět na „Příběhy Impéria“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti