[Příběhy Impéria] Duel!

České RPG, které vás zavede do fascinujícího a kouzelného světa 19. století.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Duel!

Příspěvek od crowen »

Zak píše:Příběhy impéria jako takové nehrajem. Hrajem pouze tím systémem. Máme za sebou tři hry- mysteriózní detektivku odehrávající se v Londýně 19. stol (to se blížilo PI nejvíce), pistolnický turnaj na divokém západě a sci-fi vesmírných mariňáků.
To ste hrali Biele Peklo z Drakkaru, alebo nieco ine?
Uživatelský avatar
Zak
Příspěvky: 28
Registrován: 8. 6. 2009, 12:55

Re: [Příběhy Impéria] Duel!

Příspěvek od Zak »

To ste hrali Biele Peklo z Drakkaru, alebo nieco ine?
Ano Biele Peklo...
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Příběhy Impéria] Duel!

Příspěvek od Pepa »

Právě jsem si koupil FUDGE kostky, takže se jde hrát Duel! :)

Chci se jenom zeptat na jednu věc, která mě při pročítání pravidel napadla.

Když má soupeř vyloženu jednu kartu Míření a zahraje další kartu Míření ve chvíli, kdy já zahraji Blaf, ztrácí obě karty Míření (tedy i tu právě hranou), nebo pouze tu starou? (A ta nová mu zůstane vyložena...)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Duel!

Příspěvek od Ecthelion »

Pepa píše:Právě jsem si koupil FUDGE kostky, takže se jde hrát Duel! :)
Tak to nás moc těší!
Pepa píše:Když má soupeř vyloženu jednu kartu Míření a zahraje další kartu Míření ve chvíli, kdy já zahraji Blaf, ztrácí obě karty Míření (tedy i tu právě hranou), nebo pouze tu starou? (A ta nová mu zůstane vyložena...)
Přijde o obě (tedy i o tu vyloženou).
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Příběhy Impéria] Duel!

Příspěvek od Pepa »

Máme za sebou šest her a paráda :) Nastala jenom jedna remíza a to ještě velmi pěkná. Zbývaly poslední tři karty a hráč, který měl už velmi špatnou pozici se ubránil pomocí karet Vítr a Mokrý prach :)

Vyvstaly ještě ale dvě další otázky:

1) Když je zahrána Milenka oproti Milence (nebo Milenka oproti Blafu), tak se taky vyruší, jako se vyruší dva Blafy?

2) Když je zahrána karta Výstřel a ten výstřel mine, ztrácí hráč všechna vyložená Míření, nebo mu zůstávají?
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Duel!

Příspěvek od crowen »

2) Když je zahrána karta Výstřel a ten výstřel mine, ztrácí hráč všechna vyložená Míření, nebo mu zůstávají?
Tu by som sedliackym rozumom povedal, ze hrac prijde o vsetky Mierenia, lebo mieril, mieril, ale netrafil, tak musi zacat odznova.
Ecthelion (nepřihlášen)

Re: [Příběhy Impéria] Duel!

Příspěvek od Ecthelion (nepřihlášen) »

Pepa píše:Máme za sebou šest her a paráda :) Nastala jenom jedna remíza a to ještě velmi pěkná. Zbývaly poslední tři karty a hráč, který měl už velmi špatnou pozici se ubránil pomocí karet Vítr a Mokrý prach :)
Jsme moc moc rádi, že se vám Duel! líbí. Ona je to vážně hříčka, ale když ji občas vytáhneme, tak jsem překvapen, jak moc mě baví. $lol$
Pepa píše:1) Když je zahrána Milenka oproti Milence (nebo Milenka oproti Blafu), tak se taky vyruší, jako se vyruší dva Blafy?
Jaj, to je příběhová situace... úplně si umím představit dvojici plačících milenek, které se do sebe pustí a poperou se za duelujícími - takže duel musí být přerušen, aby je odtrhli od sebe (plně to odpovídá viktoriánské představě, že ženy prostě "mají od přírody tendence dělat problémy") $lol$. Kdysi jsme plánovali udělat sadu karet pro trpaslíka... a tam místo Plačící milenky měl být Plačící obchodní partner.

Ale k otázce - odpověď zní, že se nevyruší. Uplatní se oba efekty.
Pepa píše:2) Když je zahrána karta Výstřel a ten výstřel mine, ztrácí hráč všechna vyložená Míření, nebo mu zůstávají?
Hrát lze samozřejmě oba způsoby (on celkově je Duel! snadno adaptovatelný), pokud vám to vyhovuje, ale pravidla jsou postaveny tak, že míření se neruší po výstřelu.
Uživatelský avatar
Girith
Příspěvky: 38
Registrován: 2. 3. 2013, 00:33

Re: [Příběhy Impéria] Duel!

Příspěvek od Girith »

Ahoj, kdysi jsem si papírovou verzi hry vyrobil, ale bohužel se mi nikdy nepoštěstilo zahrát si jí. Většina známých odmítá hrát něco jiného než Člověče nezlob se, prší a pexeso. :D

Proto jsem využil jedno volné odpoledne na tvůrčí činnost. Takže pokud někdo vlastníte Tabletop simulator je hra Duel! k dispozici na Steam Workshopu

Obrázek
Sgt. Mike Strickland
střelba: 3 (-1); pilotáž: 2; osobnost: 1; voják: 2 //sestřely: 2
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Duel!

Příspěvek od Ecthelion »

Girith píše:Ahoj, kdysi jsem si papírovou verzi hry vyrobil, ale bohužel se mi nikdy nepoštěstilo zahrát si jí. Většina známých odmítá hrát něco jiného než Člověče nezlob se, prší a pexeso. :D

Proto jsem využil jedno volné odpoledne na tvůrčí činnost. Takže pokud někdo vlastníte Tabletop simulator je hra Duel! k dispozici na Steam Workshopu
WOW! :clap:

To vypadá perfektně! Jsme moc rádi, že se ti Duel! líbí natolik, že jsi do něj investoval vlastní tvůrčí čas a energii. Moc děkujeme za odkaz, nikdy by nás nenapadlo, že se naše hra někdy dostane až na Steam Workshop. $lol$

Byli jsme teď pryč, ale už jsme zase doma, tak se na to podíváme a otestujeme.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Příběhy Impéria“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů