[Příběhy Impéria] Obecná diskuze

České RPG, které vás zavede do fascinujícího a kouzelného světa 19. století.
Odpovědět
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od PardGalen »

Tak jsem si Vzpouru přečetl. Pěkné je to.
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od Skenderax »

Ja čakám na Vianoce :(.
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od Ecthelion »

Moc díky všem za podporu! :clap:
PardGalen píše: 15. 12. 2017, 18:35Tak jsem si Vzpouru přečetl. Pěkné je to.
Jsme moc rádi, že se líbilo! :)
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od Selhan »

Tak už mi taky došla - krásné to máte. Trochu mě teda ve zpětné reflexi zaráží ten název - vždyť nějak nesedí, ne? :D Ale s radostí bych si toho přečetl víc.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od Ecthelion »

Selhan píše: 22. 12. 2017, 20:34 Tak už mi taky došla - krásné to máte. Trochu mě teda ve zpětné reflexi zaráží ten název - vždyť nějak nesedí, ne? :D
Díky moc!
Teď jsem do Drakkaru posílal postmortem článek o komiksu a tam jsem se tomu názvu taky vyjadřoval.
Ve zkratce – název je asi nejdůležitější a nejtěžší část každého projektu, který děláme. Většina věcí si našla jméno absolutně přirozeně a většinou pracovní název přeroste ve finální název. U Vzpoury automatonů to ne a ne sednout. Nakonec jsme se Skavenem doslova na poslední chvíli začali brainstormovat a ze všech návrhů si nejvíc "sedla" právě Vzpoura automatonů. Prostě nám fungoval na emocionální úrovni.
Jo, k tomu příběhu úplně nesedí - automatoni sami žádnou vzpouru nedělají. Na druhou stranu nám přišlo, že celkem vystihuje setting a atmošku.
Takže jsme nakonec šli se Vzpourou automatonů. O-)
Selhan píše: 22. 12. 2017, 20:34Ale s radostí bych si toho přečetl víc.
Tohle je nelepší pochvala! Tenhle komiks jsem dával dohromady s přestávkami čtyři roky. Ale i tak myslím, že bez pokračovaní (lepšího, spoustu jsme se toho naučili) nezůstane. Otázkou jenom je, jak dlouho to bude trvat. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
jjelen
Příspěvky: 2498
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od jjelen »

Vzpoura přečtena. Příliš krátké :D (ale takhle prskám u většiny komiksů... tedy aspon těch, co se mi líbili)
Hlavně červenokabátníci vs. domorodci z Faerie jsou super (jo, takovej příběh ve stylu třeba Zulu nebo Orla deváté legie... muhehe...)
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od Skenderax »

Je to krásny komix.

Musím sa priznať, že keď som prvý krát videl ilustrácie ku PI, tak som nebol nadšený... Ale po prečítaní knihy a po videní iných ilustrácií, som si ich veľmi obľúbil.

Bol to krásny darček na vianoce. Ďakujem :-D.
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od Ecthelion »

jjelen, Skenderax: Moc díky! Tyhle komentáře pro nás hrozně moc znamenají! :clap:
jjelen píše: 18. 1. 2018, 22:02Příliš krátké
Jo, tohle bývá asi nejčastější kritika. Respektive většina ostatní kritiky se točí právě kolem tohohle. Příště musíme vylepšit. Díky za zpětnou vazbu.
Skenderax píše: 18. 1. 2018, 22:07 Musím sa priznať, že keď som prvý krát videl ilustrácie ku PI, tak som nebol nadšený...
Jo, první Příběhy vyšly před 8mi lety, kreslil jsem to asi před 10ti lety. Od té doby jsem se toho hodně naučil, tak to teď myslím vypadá líp $D . Tehdy to byl takový black metal, šlo mi hlavně o atmosféru a koncept. Technika byla vedlejší. :) Na druhou stranu je kvůli tomuhle mám hodně rád a snažím se i teď si ponechat nějakou jejich esenci.

Hodně nás vaše komentáře těsí a jsme moc rádi že se vám to líbilo! :dance:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od Selhan »

Ecthelion píše: 19. 1. 2018, 09:24 Jo, tohle bývá asi nejčastější kritika.
Tak to není tak úplně kritika, spíš postesknutí, že to asi nebylo úplně realistické. Protože ten materiál by klidně vystačil na plnohodnotný komiksový formát (totiž že by každá kapitola byla vlastní sešit). Bohužel, otázka je, jestli by na to vystačil český trh s komiksy :/
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
jjelen
Příspěvky: 2498
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od jjelen »

Selhan: +1 spíš nějak tak (bohužel vč. obav z toho, jestli by to bylo vůbec reálné :-? )
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od ShadoWWW »

Komiks dočten. Napínavý příběh, který se čte jedním dechem. :clap: Je to krátké, člověk chce číst dál... ale chápu, že to dalo tolik práce, že nebylo v silách to udělat výrazně delší. No kdyby byl nějdy druhý díl, beru všemi deseti!

Musím však zmínit i jednu věc, která mě mrzí. Gramatické chyby, a to poměrně hodně.

(Konce vět nepíšu kvůli spoilerům.)
Jaké hrůzy prováďejí
Nemůžene ho nechat
příšli odtamtud
jáť se toho zhostím

Chybějící čárky:
Ne, že bych ti
Ne, pokud vám
Ne, pokud tomu má magie

"v patách" je v jedné bublině rozděleno na dva řádky (chyba).
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od Ecthelion »

Zpětně viděno by asi byl lepší klasický evropský formát 80 stran. Dal by nám možnost propracovat některé linky, které jsme jen naznačili. Na druhou stranu si myslím, že tenhle kompaktnější rozvrh taky funguje. :wink:

Shadowww: Moc díky za pochvalu i komentář! Jsme rádi, že se komiks líbil! :clap:

Jestli tam zůstalo tolik překlepů, tak je to mrzuté. Ale asi důkaz toho, že se nedá vychytat všechno a šotci jsou potvory. Postupně jsme měli asi tři korektory a na postprodukci jsme si dali docela záležet. Mám podezření, že to opticky vypadá blbě, protože se nám nakupily blízko u sebe a zbytek knížky je na tom líp. Taky hlásím, že "jáť" je správný tvar a v případě "ne(,) že bych..." jsou přípustné obě varianty, ale s ostatním máš samozřejmě pravdu. Píšu na seznam na opravy pro případné další vydání. Díky!
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od ilgir »

Komiks je parádní. A rozhodně si nemyslím, že je krátký. (Možná to bude tím, že jsem to četl synkovi nahlas. :D )

Když si představím, že bych měl vytvořit něco v podobném rozsahu... Tohle jsem na komiksech nikdy nechápal, jak to ti autoři dávají.

Pravopis nebyl tak hrozný. Do očí mě praštil jen trůní sál na konci v galerii. Synka tam zaujal kráčel, tak jsem mu ho musel postavit:

Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od Ecthelion »

Ilgir: Promiň za zpožděnou, odpověď jsme na cestách a nechtěl jsem psát z mobilu.
Jsem rád, že se to líbilo. A to, že jsi to doma předčítal... potěšilo moc. To je prostě pecka, moc díky. :clap:
ilgir píše: 23. 1. 2018, 21:10 Synka tam zaujal kráčel, tak jsem mu ho musel postavit:
Tohle je naprosto epesní!!! Moc díky za fotku. Ještě dva dny jsem měl úsměv ve tváři. A ten model je naprosto výborný.
ilgir píše: 23. 1. 2018, 21:10 Tohle jsem na komiksech nikdy nechápal, jak to ti autoři dávají.
Taky to vůbec nechápu. 8)
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Narian
Příspěvky: 18
Registrován: 6. 1. 2014, 00:27

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od Narian »

Musím taky pět slova chvály Vzporu automatonů. Od dětství, kdy jsem pročítal sešitky s příběhy o Spidermanovi, to byl první komiks, který jsem si koupil a přečetl. Příběh byl super, jen se připojím k výtkám, že bych ho snesl trošku delší ;-) Ilustrace jsou skvělé, váš styl se mi moc líbí a doufám, že se časem dočkáme nějakého dalšího komiksu nebo dalších materiálů k Příběhům impéria.
Hraje DrD Plus, DrD 1.6, Příběhy Impéria a SIFRP
Odpovědět

Zpět na „Příběhy Impéria“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti