[Příběhy Impéria] Obecná diskuze

České RPG, které vás zavede do fascinujícího a kouzelného světa 19. století.
Odpovědět
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od Pepa »

Mě se to líbí $D
Ecthelion (neprihlasen)

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od Ecthelion (neprihlasen) »

ilgir píše:Aha, já jsem to pochopil tak, že skřítek se snaží používat fráze, které oposlouchal od lidí, a ne vždy se mu zadaří.
Takhle kdyby tam bylo "vaše vnady", to by byla jiná. $D
$D Hej, to je taky pekna moznost!
Uvidime co s tim do finalu jeste vymyslime. Pro ted to asi jeste necham takhle.
Pepa píše:Mě se to líbí
Diky!
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od eerieBaatezu »

Ecthelion píše:Imho úplně není. Nejdřív jsem to chtěl taky korigovat, ale přijde mi, že půvaby nejsou to samé co krása, zvlášť ve viktoriánské morálce. Taková ta cudná roztomilost proti vyzývavé kráse.
A chlívák skřítek osahávač naznačuje že Bella mí obojí.
Jen mi to prostě zní děsně moc synonymně, ale tak jsou to dvě různá slova, takže pod tím lze vidět různé nuance přitažlivosti. $:) Klidně bych to taky nechal, aspoň to u někoho třeba taky povede k zamyšlení. $D

Mně se ten příběh děsně líbí, i ta grafika je děsně super a ten skřítek vypadá nejbožáčtějc, ten se fakt povedl.
Ecthelion píše:Na tomhle už dost organicky pracujeme cca 4 roky
Whoa, tyjo, 4 roky jo? To je brutus. Ale je to fakt moc hezký, doufám, že budete pokračovat a taky doufám, že jednou uděláte animovanej film, nakoupil jsem v letošních black friday výprodejích hafo nových zvukových knihoven a nemám k čemu skládat hudbu! $lol$ (Asi si zase přečtu nějakej zápis z hraní Příběhů, aby se mi do žil dostala ta nálada albionských mlhou zahalených rašelinišť. $D) (Sorry, nechci se vtírat, jsem jen děsně nadšeneckej a asi sem zase moc poslouchal Zimmerův soundtrack k Sherlockovi. $lol$) Ale ty vaše ilustrace jsou tak neskutečně evokativní! Třeba tohle...
Obrázek
nebo tohle
Obrázek
ta krajina na těch obrázcích má tak ohromně podmanivou moc.
Vůbec si Příběhy neumím představit s jinou grafikou, ten výtvarný styl je zároveň osobitý i skvěle padnoucí tomu světu, co jste vytvořili.
Wau, právě jsem objevil, že máte na deviantartu galerii, tak já jdu slintat tam. $D
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od Ecthelion »

eerieBaatezu: Moc diky za komentar! Hodne potesil!
eerieBaatezu píše:Whoa, tyjo, 4 roky jo?
Ten komiks strasne trva. $D Zvlast tou technikou, kterou to delame. Ono se to nezda, ale comics je casove straslive narocna zalezitost. Evropska komiksova alba maji tak 42 stranek a jejich produkce (obvykle ve dvou lidech) trva tak jeden rok (a to lidmi, kteri to delaji profesionalne - nedelaji to jen po vecerech/vikendech). Klasicke americke sesity s 32 strankami sice vychazi po mesici, ale delaji na tom silene tymy. Scenarista - tuzkar - inker - colorer - leterrer.
Jediny, kdo stiha mesicni vydavani sesitu v jedne osobe je Stan Sakai a to je freak of nature.
Ja se nedostanu na maximalni rychlost pod tyden prace na jednu stranku. A to se stane malokdy. Ale v posledni dobe to celkem odysypa. Hlavne uz se i rysuje nejaky konecny tvar.

Co se tyce animacky, urcite neco bude. V tom komiksu je urcite spousta veci, co by stala za to rozpohybovat. Ted hrajeme Dishonored II a tam jsou super rozanimovane conceptarty. Hodne inspirativni. Jen to urcite jeste peknou chvili potrva. Kazdopadne se tesim na spolupraci $D.
eerieBaatezu píše:Wau, právě jsem objevil, že máte na deviantartu galerii, tak já jdu slintat tam.
Cimz mi pripominas, ze bych ji mel zase jednou updatnout :)
Kdyztak se mrkni i sem: https://www.instagram.com/krys_ferenc/ Jsou to sice same skicy, ale spousta veci je ze sveta Pribehu Imperia.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od ShadoWWW »

Ten komiks vypadá fakt úžasně. I když nejsem žádný fanoušek komiksů (četl jsem jen Čtyřlístky a Rychlé šípy jako kluk :-)), tak toto je pro mě jasná koupě. Už se těším, až to vyjde!

Ale páni, nikdy jsem netušil, že na komiksu je tolik práce! Hustý.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od Ecthelion »

ShadoWWW: Diky za komentar a omlouvam se za spozdenou odpoved.
Co se tyce, toho kdy by to mohlo byt hotove, tak je to dost ve hvezdach. Pracujeme na tom dost zivelne. Ve chvili, kdy jsem myslel, ze uz mam z hlediska stranek hotovo, jsem si vymyslel ze jich potrebujeme dalsich sest. $D Snad bude o Vanocich dost casu.

Mimochodem, na Instagram sem hodil dalsi obrazek z comicsu.
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od PardGalen »

Jedna krabicová verze Příběhů putuje na Floridu. :wink: Byli tu výletníci z USA, hráči RPG a zajímali se o ta česká.
Tohle je jejich youtube kanál: https://www.youtube.com/channel/UCMHP6x ... 0uyK-C1O5A
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od Ecthelion »

PardGalen píše:Jedna krabicová verze Příběhů putuje na Floridu. :wink: Byli tu výletníci z USA, hráči RPG a zajímali se o ta česká.
Tohle je jejich youtube kanál: https://www.youtube.com/channel/UCMHP6x ... 0uyK-C1O5A
Hustý! :clap:

Tohle nás včera hodně potěšilo, PardGalene, moc díky za zprávu i propagaci. :wink:
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od ilgir »

Super! Škoda, že se RPGčka nepřekládají tak snadno, jako deskovky. Vsadím se, že byste jich do zahraničí prodali spoustu.
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od PardGalen »

Za málo. Byla s nimi sranda. Týpek hraje RPG 29 let a nerad používá zástěnu. Když hrají Pathfinder, tak hází velkou d20, aby všichni hráči u stolu mohli vidět tu dvacítku co mu padne. :) Taky sem jim ukázal Apocalypse world, který neznali. To jen tak na okraj. :D
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od OnGe »

Docela by mě zajímalo, co s tím budou dělat, když je to psaný česky :)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od PardGalen »

Mají na to udělátko. Vyfotí si stránku a ona se jim automaticky přeloží. Ukazovali mi to. :D
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od crowen »

PardGalen píše:Mají na to udělátko. Vyfotí si stránku a ona se jim automaticky přeloží. Ukazovali mi to. :D
Google translate?
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od ilgir »

Na Google play jsou takových appek mraky. Otázka je reálná použitelnost pro dlouhé texty, ale asi lepší, než nic.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Obecná diskuze

Příspěvek od OnGe »

Otázka je, jestli lepší než nic bude stačit :)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Odpovědět

Zpět na „Příběhy Impéria“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti