Hodnocení jednotlivých porotců

Pouze pro porotce
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení jednotlivých porotců

Příspěvek od Markus »

Bifi mi psal, že hodnocení pošle dnes večer, tudíž výsledky budou známy zítra. Nevím, jestli sledujete veřejnou diskuzi, tak pro jistotu: chtěl bych to udělat tak, že zítra pošlu výhru a potom co nejrychleji dodělám a zveřejním brožuru se vším hodnocením. Nechci zveřejňovat jenom čísla a pořadí (protože to devalvuje hodnotu slovních komentářů, které jsou IMHO to nejdůležitější), takže vítěz nebude veřejně znám ještě asi tak týden. Pak to zveřejním všechno najednou.

Kdyby vás to zajímalo, tak tady jsou jména autorů postav:

Billy - Antharon (jak se cítíš, Peekayi? :) )
Bořena - Ascella
Eileen - Crowen (tahle postava s tunami materiálů je fakt overkill :P )
Gabo Kuruc - Sammael
Ghamtrarg - Gediman
Hertha - Nekra
Chuch Norris - Bart
Jenoj - Rooz
Komaka - Ebon Hand
Leon - Leonidas (shoda jmen?)
Nilbog - Skew
Riggli - Arclite
Robert Wilson - Jerson
Rohoň - Ascella
Stavro - Hike (což už víte dávno :) )
Sussanah - Sherridon
Zorro - Goran
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Hodnocení jednotlivých porotců

Příspěvek od Charles »

Markus píše:Nechci zveřejňovat jenom čísla a pořadí (protože to devalvuje hodnotu slovních komentářů, které jsou IMHO to nejdůležitější), takže vítěz nebude veřejně znám ještě asi tak týden. Pak to zveřejním všechno najednou.
Naprostý souhlas. Jenom bys to možná měl takhle jasně a hlavně jako definitivní rozhodnutí napsat do veřejné diskuze, ať uklidníš vášně. :wink:
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení jednotlivých porotců

Příspěvek od Vallun »

Markus - chceš li to tak, pak to respektuji:)
A co Bajo?? posla Ti to na mail? bylo by možné to hodit sem, ať si doplním tabulku?:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení jednotlivých porotců

Příspěvek od Markus »

Bajo mlčí a nepočítám s ním.

EDIT: Tak nemlčí. Psal mi na ICQ, že se omlouvá, ale že nestíhá... já jsem akorát ICQ neměl několik dní zapnuté. To nakonec ale nevadí, počítal jsem s odpadnutím dvou porotců, ne jen jednoho, takže jsme pořád nad standardem :)
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení jednotlivých porotců

Příspěvek od jonka »

Markus píše:Když už jste toho Jenoje "podcenili" (Jonka a Charles) kvůli tomu, že nebyl dostatečně srozumitelný, mohli byste prosím trochu upravit svůj slovní komentář, aby to bylo zřejmé? Myslím teď hlavně ten Jonkův, který je o pár příspěvků výš - autor by si mohl stěžovat: "vždyť jsem to tam napsal, tak co mele?" V zásadě by stačilo jen doplnit větičku: "Tohodle jsem si sám nevšiml, museli mě na to upozornit až ostatní porotci. Postavě by určitě neuškodilo, kdyby byla srozumitelněji napsaná." Nebo tak něco.

Dík
upravím (dnes)
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení jednotlivých porotců

Příspěvek od Markus »

K tomu rozhovoru o Eileen - nechci se coby neporotce vyjadřovat ke kvalitě postavy. Budu se ale vyjadřovat k potenciálním nesrovnalostem v hodnocení a formalitách :P. Nehodlám to dělat u všech postav, ale Eileen mi padla do hledáčku kvůli množství doprovodných materiálů a obrázků, které jsou formálně vzato "neférový konkureční boj". V zadání soutěže je uvedeno, že na grafickou úpravu nehledíme, tak prosím zvažte, jestli jste se nenechali očarovat - správně by Eileen neměla být zvýhodněna za to, že autor připojil např. kartičky s vybavením nebo fotku jejího dítěte. Tohle je takové ošemetné téma, protože na jednu stranu můžeme ocenit, že autor si s tím dal spoustu práce navíc, na druhou stranu by nebylo vhodné, kdyby se takovéhle "úplatky porotcům" staly standardem pro další ročníky ("Ty jo, loni jedna postava dostala bonusové body za obrázky, letos to musím udělat i já"), protože to zvyšuje časovou náročnost soutěže a vůbec laťku vstupních podmínek. Nechci znevažovat vaše hodnocení a netvrdím, že jste se skutečně nechali unést, jen to prosím zvažte.

Všiml jsem si třeba tohoto:
Peekay píše:Komentár: Na prvý pohľad zaimponovalo spracovanie príspevku a rozsah doplňujúcich obrazových materiálov. Predstava doktorky z Cambridge, ktorá je trojnásobným šampiónom v päťboji a lingvistickým talentom, trochu tlačí na jazyk slová „Mary Sue“. Štýl, ktorý autor zvolil pre prezentáciu postavy (vojenský report), ma zaujal, aj keď mám dojem, že občas pracuje proti kritériu prehľadnosti. Materiálu na hru je k dispozícii veľmi veľa, možno až príliš – popis obsahuje rady pre GMa, ale pre hráča už veľmi nie... pri tomto množstve materiálu by som asi veru nevedel, na čo sa sústrediť hlavne. Celkový dojem je „menej je niekedy viac“.

Pútavosť: 2
Plastickosť: 3
Hrateľnosť: 2
Štýl: 4
Podobně ambivalentně vyznívá třeba i Charlesovo hodnocení:
Charles píše:První dojem: Drsňačka z alternativní minulosti, která je na všechno sama. Na hledání manžela, na válku, na péči o dítě, na odhalování spiknutí. Může si někdo takový vůbec dovolit dát najevo city?
Hodnocení: Postava je našlapaná jak jedoucí parní lokomotiva. Osobní příběh zakomponovaný do systémového popisu, fotky scén i vybavení, ponuré tajemství kolem zmizení manžela, návrhy možných dilemat pro příběh, to vše působí takřka profesionálním dojmem. Přesto jako by jí chyběla jiskra. Vyprávění o ní je odtažité, vedené suchým jazykem vojenských protokolů, takže i ona sama pak působí odosobněně. Její budoucí příběh vyvolá jistě zájem, ona sama však už tolik ne. Vysloveně navíc mi přijde výčet kontaktů připomínající telefonní seznam. Plastičnosti by prospělo spíš menší množství vztahů s jasně danými emocemi a problémy.
Nápady a tipy: Eileen by podle mě prospělo emoční prohloubení. Před koncem by se měl popis zlomit do něčeho, co by nám ji víc přiblížilo a vyvolalo sounáležitost s jejím osudem. Jinak nemůže být skutečnou hrdinkou příběhu. Mohla by to být momentka ze společného života s manželem, kde by bylo vidět, jak jim to klapalo a jak moc jí chybí. Nebo to mohlo být vidění válečných hrůz a lidí kolem jejíma očima. Nebo alespoň nějaké zásady či názory, které zastává. Pouhé konstatování, že „kvůli dceři udělá cokoliv“, je totiž pro řešení morálních dilemat dosti ultimátní.

Eileen Megan O´Malley
3
Plastičnost: 3
4
4
Když se neshoduje text s čísly, je to nebezpečné. Ale nemusí se to řešit změnou čísel, stačí třeba jen přeformulovat pár vět. Jedna hloupá věta typu: "Možná by neuškodila stručnost, ale to celkově skvělému dojmu nic neubírá", dokáže udělat zázraky.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení jednotlivých porotců

Příspěvek od Markus »

Další postava, další formality: Gabo nemá uvedeno, jakou použil ingredienci. Považujeme na základě textu ingredience za splněné, nebo ne? Pokud ne, mělo by se to projevit na hodnocení, jak na bodovém, tak na tom slovním. Momentálně to nikde není reflektováno a někdo by si mohl stěžovat, že: "vždyť Gabo nesplnil zadání a nikomu to nevadí."
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení jednotlivých porotců

Příspěvek od jonka »

Markusi, já když jsem psal komentáře, tak jsem si uvědomil, že to možná bude tak, že můj komentář a hodnocení nebudou úplně ladit a podle mě je to tak ok, protože komentář je braný jako workshop. V komentářích vypichuješ věci, které tě zaujmou ne obhjajuješ každý jednotlivý bod. (ačkoliv jestli to tak někdo udělal tak to je taky možnost, ale podívej se co je napsáno o komentářích porotců na webu) V komentáři třeba vychválím autora, protože je mladý a nezkušený a není dobré ho odstrašit, ale bodů mu dám prostě málo.
Takže to že je komentář a hodnocení v rozporu je v pohodě.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Hodnocení jednotlivých porotců

Příspěvek od Charles »

Abych to vysvětlil za sebe - mně se Eileen na první přečtení fakt hodně líbila. Až na druhé jsem vycítil ten emoční chlad (či snad prázdnotu). Ovšem měl jsem pocit, že stržením jednoho bodu za poutavost a druhého za plastičnost jsem ji za tento nedostatek už "potrestal" dost. Můžu text upravit, ale musel bych pak asi vysvětlovat slovní kritiku i u Billyho a Besnera, kterým jsem dal dokonce víc bodů a textově jsem k nim měl také výhrady (abych vysvětlil, proč nedostali plný počet).

Téma, které nadnášíš, je jistě závažné. Neměli bychom se nechat "opít obrázky". Jenomže Eileen by ode mě dostala 4 body za styl i bez nich, neboť jsou v textu popsané a některé i příběhově nosné. Přitom dlouhý ten popis IMHO není, protože obsahuje systémové charakteristiky i příběh v jednom. Je to těžká otázka... :think:
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení jednotlivých porotců

Příspěvek od Vallun »

Markus - chybějící označení ingredience se nakouslo vedle, můj dojem je, že jsme se shodli to nesankcionovat, neb se jedná o přehnaný formalismus - ostatně, když byl vyzván k doplnění Nilbog, měli by Gabo a Chuck dostat stejnou šanci...

Ad rozdíl hodnocení slovního a číselného - je fakt,že v uvedených případech už to přesahuje míru jonkova vysvětlení.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Hodnocení jednotlivých porotců

Příspěvek od Charles »

Ad Gabo, to už jsme jinde řešili, tak pro připomenutí, že to není jen jeho problém:
Charles píše:Právě jsem si prošel všechny postavy a výslovně uvedenou ingredienci nemají pouze 3: Nilbog, Chuck Norris a Kuruc. Ovšem u Chucka se mezi cíli výslovně uvádí "ztracené děti".

... Mě zajímá jen to, jestli ji (ingredienci) v popisu najdu (výslovné uvedení ze strany tvůrce mi spíš jen pomáhá v orientaci) a pokud tam bude a nebude tam na to kolonka (viz Chuck Norris), tak mi to nevadí.
Gabo je podle mě celý o tom, jak se skrytý svět projevuje v tom našem. U Nilboga jsem strhnul na chybějící (či nedostatečně zdůrazněnou)ingredienci bod.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení jednotlivých porotců

Příspěvek od Markus »

Gabo: mě nešlo o označení, mě šlo o to, že jsem tu ingredienci vůbec neviděl. Ale teď už to chápu! Skrytý svět! V tom případě v pořádku... až to budu sázet, uvedu to tam na nějaké viditelné místo a bude.

Eileen: nevím, jestli jste se nechali unést, nebo ne, proto jsem se ptal. A pokud bys, Charlesi, i bez obrázů hodnotil stejně, tak není důvod cokoliv měnit.

Souznění textu a čísel: Jonko, naprosto souhlasím, text nemusí přímo obhajovat čísla, to by byla nuda. Ale zároveň by neměl být v úplném rozporu. Zatímco Charlesovo hodnocení po vysvětlení už chápu (dík), Peekayovo kritizování stylu a následné čtyři body za styl mi opravdu přijdou divné. :roll:
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Hodnocení jednotlivých porotců

Příspěvek od Charles »

Stejně bych rád udělal malou úpravu, aby bylo jasné, že obrázky samy žádné body nepřinesly:

Postava je našlapaná jak jedoucí parní lokomotiva. Osobní příběh zakomponovaný do systémového popisu, fotky scén (nejde o ty fotky samotné, ale o jejich slovní popis a zakomponování do příběhu), ponuré tajemství kolem zmizení manžela, návrhy možných dilemat pro příběh, to vše působí takřka profesionálním dojmem. Přesto jako by jí chyběla jiskra. Vyprávění o ní je odtažité, vedené suchým jazykem vojenských protokolů, takže i ona sama pak působí odosobněně. Její budoucí příběh vyvolá jistě zájem, ona sama však už tolik ne. Vysloveně navíc mi přijde výčet kontaktů připomínající telefonní seznam. Plastičnosti by prospělo spíš menší množství vztahů s jasně danými emocemi a problémy.
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení jednotlivých porotců

Příspěvek od jonka »

Moje hodnocení znovu, upravil jsem i další věci, prosím brát v potaz tento soubor.
Přílohy
hodnoceni_jonka.doc
(59 KiB) Staženo 59 x
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení jednotlivých porotců

Příspěvek od Vallun »

jonka - hýbals s číslama?
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Zamčeno

Zpět na „(soukromé) Příprava soutěže o nej postavu 2009“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti