Hodnocení jednotlivých porotců

Pouze pro porotce
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení jednotlivých porotců

Příspěvek od Peekay »

A kto je teda Billyho autorom? Ja netusim, nemal som cas sledovat diskusie (potencialnych) sutaziacich.

Billy sa mi paci, pretoze je kratky, uderny, rozpravkovy ale zaroven tragicky. Oslovuje ma jeho nastrel a chcel by som si ho zahrat. Preto som ho hodnotil, ako som ho hodnotil.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení jednotlivých porotců

Příspěvek od jonka »

Vallun píše:Markus nás k tomu vyzval, takže si neodpustím:
jonka píše:Jenoj je nesložitá postava vhodná pro snadné zapadnutí do družiny. Na Jenojovi se mi líbí, že má spoustu návrhů jak může jeho příběh pokračovat. Co mi na něm trochu nesedí je to, že trochu nerozumím tomu, že něco se stalo před desítkami let, ale Jenojovi je 18 let. Co se stalo? Sice to nechává prostor otevřený pro fantazii ale rád bych slyšel od autora jeho verzi. Možná by i sedělo, kdyby neuběhlo těch let tolik, ale třeba jen půl roku. Je nějaký důvod proč uteklo tolik let? Jestli ani, tak se jej bohužel nedovíme. Jinak není postavě co vyloženě vytknout.
Vždyť celá ta psotava je o tom, že si nese nsáledky zkamenění po sektání s čímsi, co by mohla být medúza... a po několika desítkách elt se probral v chrámu, kde viděl sochu své milé...
sry, ale hodnotil jsem ve svém "volném" čase cca od 22,00 do 5,00, nějak level mojí fantazie utrpěl, nicméně mám dojem, že bych to nepochopil ani v poledne. Call me idiot but author is responsible for clarity.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení jednotlivých porotců

Příspěvek od jonka »

Billyho bych tipoval na Antharona. Od Barta bude buď ten Santův goblin nebo Chuck.

Autor mě nezajímá, já jsem hodnotil na základě toho jestli z postavy něco cítím a co bych s ní tak dělal v reálu jako GM (jak už jsem veřejně psal) moje hodnocení je subjektivní.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení jednotlivých porotců

Příspěvek od jonka »

(tripple post ftw : ) )

Když už jsme u toho komentování. nějak nerozumím tomu jak může mít Eileen Megan O´Malley tolik bodů. jako je zpracovaná se stylem ale těch informací o sobě tam má míň než jiné postavy. A kdo nezná Hot War tak těch informací pozná ještě míň..
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení jednotlivých porotců

Příspěvek od Peekay »

jonka píše:Billyho bych tipoval na Antharona. Od Barta bude buď ten Santův goblin nebo Chuck.
No way, Billy je na Antharona prilis malo divny - k nemu mi sedi skor Gabo. O Billym mam pracovnu teoriu, ze ho napisal bud niekto s malym dietatom, alebo niekto kto s detmi casto pracuje.
jonka píše: Když už jsme u toho komentování. nějak nerozumím tomu jak může mít Eileen Megan O´Malley tolik bodů. jako je zpracovaná se stylem ale těch informací o sobě tam má míň než jiné postavy. A kdo nezná Hot War tak těch informací pozná ještě míň..
Toto bol relativne casty problem (naviazanost na setting), trebars taky Rohon nim velmi trpel. Na Eileen vidim ako klad aspon to, ze to nie je az taka sialena Mary Sue ako niektore ine zo sutaznych prispevkov, aj ked ma take tendencie. Celkovo ale nemam dojem, ze by som jej dal nejake uzasne mnozstvo bodov.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení jednotlivých porotců

Příspěvek od Vallun »

Peekay - nejde o Billyho - tam sjem autora taky nerozklíčoval, a ani se o to nesnažím... mne prostě nesedí, přijde mi částečně opsaný z jiných zdrojů a takový nesouladný...

Konkrétně jde o Jersonova R.W.Besnera...:) Ta postava je napsána dobře, zručně, ale neosobně, ale pro mne nemá jiskru, kterou bych očekával u vítěze... U Rohoně je vidět, že autor psal něco, co pro něj smaotného mělo nějaký náboj, má to myšlenku, byť třeba řemeslně to zdaleka není tak dobré...

jonka - Eileen hodnotím stejně jako Besnera - řemeslně dobrá psotava s ničím navíc. Oproti BEsnerovi ale zaujme alespoň formou. A na mne působí o chlup méně filmově...

Jinak vím,že toho máme všichni moc, Tys alespoň hodnocení poslal:) Mne přijde Jenoj napsán dobře a pochopitelně - proto je nás ale v porotě víc:)
O Billym mam pracovnu teoriu, ze ho napisal bud niekto s malym dietatom, alebo niekto kto s detmi casto pracuje.
Jojo, to bych si myslel taky - nebo někdo, kdo zná staré pohádky...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Hodnocení jednotlivých porotců

Příspěvek od Charles »

Vallune, já například jsem na tomto fóru velmi krátce a nejsem součástí RPG komunity. Díky tomu jsem znal pouze autora Stavra (Markus ho zapomněl vymazat) a Eileen (protože jsem někde zahlédl, že Čas pro hrdiny je český projekt a kdo je autorem). Díky tomu, že ty lidi neznám, jsem opravdu body střílel "s páskou na očích".

Pokud jde o Billyho, mě například společně s Besnerem tato postava nejvíce citově pohnula. Jistě to souvisí i s tím, že mám vlastní dítě a druhé na cestě, takže příběh o tom, jak opuštěné dítě, které nikdo nechce, hledá své místo ve světě, mě nutně dojímá. Je asi pravda, že díky tomu jsem možná postavě leccos odpustil (vzájemnou podobnost různých světů, nevhodné jméno). Ale i kdybych měl být tvrdší, pohnul bych s hodnocením dolů o jeden, maximálně od dva body. Už dlouho se mi totiž nestalo, abych narazil na postavu, která by v sobě měla pohádkovou poetiku a přitom na mně nepůsobila prázdně či naivně.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení jednotlivých porotců

Příspěvek od Peekay »

Vallun píše: Konkrétně jde o Jersonova R.W.Besnera...:) Ta postava je napsána dobře, zručně, ale neosobně, ale pro mne nemá jiskru, kterou bych očekával u vítěze... U Rohoně je vidět, že autor psal něco, co pro něj smaotného mělo nějaký náboj, má to myšlenku, byť třeba řemeslně to zdaleka není tak dobré...
A si si isty, ze to nie si ty, ktory prevadza pozitivnu diskriminaciu? Skus sa sam seba spytat, ci by Rohon mal u teba take iste hodnotenie, keby nebol do DrD.
Charles píše:Už dlouho se mi totiž nestalo, abych narazil na postavu, která by v sobě měla pohádkovou poetiku a přitom na mně nepůsobila prázdně či naivně.
My feelings exactly!

Inak musim povedat, ze Charlesove hodnotenia su pure awesome - az som sa hanbil, ze som tomu nevenoval trikrat tolko casu $D
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení jednotlivých porotců

Příspěvek od Vallun »

Peekay - já jsem si byl nebezepčí preferencí DrD vědom, proto jsem si na to dával pozor - jenže Rohoň má vlastní osobitý obsah, je to psotava vnziklá z nitra jeho autora, nikoliv jako slohová práce... A to je věc, která je pro mne důležitá...Navíc při hodnocení postavy jsem její mehcanické části většinou ani nečetl, takže jsme to pdole sysétmu fakt nehodnotil.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Hodnocení jednotlivých porotců

Příspěvek od Charles »

Vallune, když už se tu ta diskuze tak rozjela, nemohl bys sem (nebo mně na mail) hodit své hodnocení ve starším formátu word? Ten nový (docx) neumím otevřít, proto Tvé hodnocení neznám. Díky ze trpělivost s mou počítačovou negramotností.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení jednotlivých porotců

Příspěvek od Vallun »

Charles - pardon, jasně, že mohl:
Přílohy
Vallun hodnocení pro C.doc
(60.5 KiB) Staženo 62 x
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Hodnocení jednotlivých porotců

Příspěvek od Charles »

Tak jsem to v polední pauze bleskově projel a musím přiznat, že jsem asi nedocenil Jenoje. Medúza jako příčina zkamenění a srdíčko jako možné vysvětlení opětného vysvobození mi zkrátka nedošly. Měnit to nebudu - autor by zjevně potřeboval zpětnou vazbu o tom, na jaké úrovni srozumitelnosti a přímočarosti má pracovat, aby ještě zachoval napětí, ale už se neztratil čtenáři v zákrutech náznaků.
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení jednotlivých porotců

Příspěvek od jonka »

tak to jsem rád, že v té medůze neplavu sám : )
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení jednotlivých porotců

Příspěvek od Vallun »

jako jo, je fakt, že to není úplně zřejmé na pochopení... Osobně z něj mám pocit, že jeho autorem je nějaký začánající pisatel, ale přesto má postava myšlenku a originalitu...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení jednotlivých porotců

Příspěvek od Markus »

Když už jste toho Jenoje "podcenili" (Jonka a Charles) kvůli tomu, že nebyl dostatečně srozumitelný, mohli byste prosím trochu upravit svůj slovní komentář, aby to bylo zřejmé? Myslím teď hlavně ten Jonkův, který je o pár příspěvků výš - autor by si mohl stěžovat: "vždyť jsem to tam napsal, tak co mele?" V zásadě by stačilo jen doplnit větičku: "Tohodle jsem si sám nevšiml, museli mě na to upozornit až ostatní porotci. Postavě by určitě neuškodilo, kdyby byla srozumitelněji napsaná." Nebo tak něco.

Dík
Zamčeno

Zpět na „(soukromé) Příprava soutěže o nej postavu 2009“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host