Úvodníky, epilogy, whatever..

Pouze pro porotce
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Úvodníky, epilogy, whatever..

Příspěvek od jonka »

Měl jsem teď chvilku času, tak jsem zplácal něco co by mohlo být jako možným úvodníkem k mému hodnocení v porotě. Když tak mi k tomu pošlete komentář co si o tom myslíte, jestli by to šlo uvěřejnit v brožuře, jestli se vám to líbí a tak..
(warning: překlepy a nelogičnosti could be included)
Právě je noc, doba kdy končí přihlášky do soutěže o nejlepší postavu a já se pokouším napsat něco málo jako úvodník za sebe jako prorotce aniž bych byl zasažen znalostí výtvorů Vašich postav, které jste zaslali do soutěže.

Přiznám se k jedné věci, že jsem se letos nepřihlásil jako soutěžící do soutěže zejména z toho důvodu, že mě děsila skutečnost, že bych ve svém nabitém programu našel den až tři, kdy budu rozjímat nad postavou a potom ji několik hodin psát tak aby se zalíbila nejen porotcům ale i ostatním čtenářům. Zhodnotil jsem, že se mi nechce překonávat vlastní pohodlnost a místo toho jsem se nechal najmout do porotcovského grémia.

Vy jste ale svoji pohodlnost překonali, zapracovali jste, čas ve Vašem nabitém programu jste našli a poslali jste svůj výtvor do letošní soutěže.Věřím, že to mohla být zábava, ale určitě to nebyl lehký úkol a nebylo to zadarmo. Proto jste už v tento okamžik pro mne všichni vítězové, protože se nebojíte podělit o svou fantazii, o kousek svého vnitřního světa a zkusit jít do jámy lvové. K tomu Vám gratuluji.

Nyní nás porotce i Vás soutěžící čeká nelehký úkol. Vy budete netrpělivě čekat, jak my jako soudci Vaši postavu přijmeme a nás porotce čeká práce jak co nejpečlivěji zhodnotit Vyše výtvory a jsem si jist, že to nebude lehká práce. Dlouho jsem přemýšlel jak se vlastně k soutěži jako porotce postavím, protože přecijen nemám za sebou kdovíjakou publikační činnost nebo zkušenosti z conů, a jsem prakticky jen jedním z kecalů na foru. Pak jsem na to přišel. Na tu malou chvíli kdy budu Vaše postavy hodnotit si sebe představím jako vypravěče a Vás jako hráče, který se kterým chci hrát. Budu vám jakoby klást otázky tak, aby vaše postava pod naším společnýma rukama vyrostla a ožila a aby s ní byla zábava hrát. K tomu postavy přece jsou, prožít s nimi hezký čas a pobavit se. Ať už bude moje hodnocení a otázky jakkoliv subjektivní budu se ale snažit se co nejvíce stavět na Vašich myšlenkách a hlavně se budu snažit hodnotit vaše postavy s respektem a poctivě. Věřím, že i ostatní porotci budou následovat tuto cestu a že si ze soutěže všichni odneseme dobrý pocit z užitečně vložené energie do práce, která měla smysl.

Přeji hodně štěstí v soutěži.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Úvodníky, epilogy, whatever..

Příspěvek od Charles »

Mně by se to klidně líbilo i jako úvodník k celému sborníku, pokud se něco takového plánuje. Je to takové osobní, povzbuzující, bere to za srdíčko a tak... :)
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvodníky, epilogy, whatever..

Příspěvek od Vallun »

Jako text to není špatný:) Ale já sám za sebe bych některé použité fráze nemohl myslet upřímně...:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvodníky, epilogy, whatever..

Příspěvek od jonka »

Vallun: upřímnost je přeceňovaná :p

.. uvidíme, třeba příjde někdo s něčím lepším, nebráním se tomu. Hlavně podobné texty navnazují taky mě abych se snažil co nejlíp odporotcovat a neflákal to ,-)

dík za komentáře
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvodníky, epilogy, whatever..

Příspěvek od Markus »

Můžu to vykrást jako úvodník sborníku? :)

OR

Jako "článek", kterým se oznámí uzavření soutěže?
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvodníky, epilogy, whatever..

Příspěvek od jonka »

jop, hoď to jako článek k uzavření soutěže ať se v soutěžících trochu zvýší napětí :)

do sborníku už něco vymyslíme, tam by už to chtělo nějaké letmé shrnutí došlých postav, úrovně příspěvků atd..
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvodníky, epilogy, whatever..

Příspěvek od Markus »

Loni to bylo tak, že já jsem psal úvodník ke sborníku a někteří porotci naprosto spontánně a bez vyzvání napsali závěrnečné komentáře či doslovy :wink:
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvodníky, epilogy, whatever..

Příspěvek od Markus »

Jonko, jsi slavný!
:wink:

Ještě jednou díky.
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvodníky, epilogy, whatever..

Příspěvek od jonka »

: )
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Zamčeno

Zpět na „(soukromé) Příprava soutěže o nej postavu 2009“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host