Uvítání a základní organizace

Pouze pro porotce
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Uvítání a základní organizace

Příspěvek od Markus »

Vítejte v tajné sekci pro porotce :wink:

V první řadě vám všem chci poděkovat, že jste se uvolili porotcovat v tomto ročníku Soutěže o nejlepší postavu. Celkem je vás porotců dost, jmenovitě:
  • Bajo
  • Bifi
  • Ecthelion
  • Charles
  • Jonka
  • Peekay
  • Vallun
Těší mě, že je to takhle pestré. Snažil jsem se sehnat lidi, kteří u nás publikovali něco k RPG, takže prosím uvítejte Ectheliony (jejichž novopečené SotE právě vychází) a Charlese (jehož Tarie je nejlepší svět pro DrD :wink: ). Erric za Střepy snů neměl čas, ale máme tu jeho pravou a levou ruku Baja a Peekaye (strany si rozdělte, jak uznáte za vhodné). Bifi a Jonka reprezentují teoretickou komunitu RPG Fóra a Vallun reprezentuje mýtickou frakci "obyčejných hráčů". :wink: Pokud jste si sámi lámali hlavu nad objektivností a erudovaností poroty (nebo vás samých), pak nemějte obavy: žádný jednotlivej nikdy nebude objektivní, proto je vás v porotě tolik, navíc s odlišnými zkušenostmi. Je záměrem, že hodnocení jednotlivých porotců se často totálně liší: vyhrává pak ten, kdo nenadchne jen některé, ale všechny.


Základní organizace
Soutěž má nějaké vytyčené podmínky a formát. Přečtěte si prosím pozorně oficiální oznámení, ať víte, o co vlastně jde.
  • Vaše činnost začne tím, že já vám pošlu sadu všech postav, které do soutěže přišly. Vy si je všechny přečtete a ohodnotíte.
  • Vaše činnost skončí tím, že mi pošlete číselné i slovní hodnocení ke každé postavě. Dál se o nic starat nemusíte.
Cokoliv mezi začátkem a koncem je samotný proces hodnocení. Všimněte si, že nejsem v porotě - já se věnuji celkové organizaci a do hodnocení záměrně nechci vstupovat. Veškerý hodnotící proces je plně ve vašich rukou. Budete-li chtít řešit nějaké nejasnosti, otázky, atd., obraťte se na své kolegy porotce a domluvte se s nimi. Za tímto účelem jsem pro vás zařídil celou tuhle sekci. Já osobně zakládám jenom tohle téma, ale vy si podle potřeby zakládatejte klidně další a další.

Základní rada je tedy: "Markuse se ptejte jen na technické záležitosti (termíny, nejasnosti ve znění podmínek...), zbytek řešte s kolegy porotci demokratickou cestou" :wink:

Celý ten kolotoč se soutěží potrvá více než měsíc, takže vám předem děkuji za pomoc a trpělivost. Pro přehlednost vám tady napíšu harmonogram činností, které po vás budu chtít. Řiďte se jimi a plňte je jednu za druhou.


1. Představte se (tento týden)

Slíbil jsem, že porotci budou veřejně známi, takže ze všeho nejdřív vás poprosím, abyste se představili soutěžícím! Jděte prosím do diskuze k souteži napište tam něco málo o sobě. Stačí dva odstavce:
  1. První odstavec je obecně o vás a vašich zkušenostech s RPGčky. V první řadě jsem patří vaše publikační činnost (Ecthelioni, Charles) a další veřejné aktivity - např. jestli jste pomáhali/pomáháte s organizací nějakých akcí, pravidelně přispíváte do nějakého herního časopisu (Ecthelioni nezapomenou zmínit, že jsou redaktoři Drakkaru, atd :wink: ). Nebuďte skromní. Ve druhé řadě (a vzhledem k tomu, že ne všichni mají na kontě veřejné akce) sem prosím napište váš stručný "profil RPG hráče" - tedy jaké hry jste hráli, hrajete, jaké máte nejradši, co vás baví, čemu se věnujete ("zabývám se designem" je pěkná věta"). Opět nebuďte skromní.
  2. Druhý odstavec se týká konkrétně soutěže a herních postav. Zkuste napsat, co je podle vás dobrá postava, jakých postav si vážíte a jaké naopak nemáte rádi. Věty jako: "mám rád, když má postava citové vazby na jiné lidi" nebo "nemám rád, když je postava emo". Nebuďte objektivní a politicky korektní. Buďte upřímní.
Tohle prosím udělejte nejpozději do této neděle (15. 11.). Je to narychlo, ale je to práce na 10 minut.


2. Hodnocení cvičné postavy (16. až. 30. listopadu)
Samotné porotcování začne až v prosinci, ale nechci, abyste se nudili, tak vám to trochu zpestřím.

Pošlu vám sem jednu nebo dvě postavy z 1. ročníku této soutěže. Pokud se nepletu, 1. ročník jste nikdo nehodnotili. Tuto postavu každý nanečisto ohodnotíte úplně stejným způsobem, jakým pak budete hodnotit zbylé postavy. Své hodnocení sem pošlete a prodiskujete ho s kolegy porotci. Zde se vám otevře prostor reagovat na ostatní a poskytnout jim konstruktivní kritiku k jejich způsobu hodnocení - protože až se bude hodnotit naostro, nebude možné brát hodnocení zpět.

Při té příležitosti vás prosím, abyste si nečetli hodnocení porotců 1. ročníku, dokud postavu neohodnotíte sami. Nechci, abyste se nechali ovlivňovat. :wink:

Tohle je takový náhodný nápad a pokus, ale veřím, že by to pro vás mohla být zábava.


3. Hodnocení soutěžních postav (1. až. 13. prosince)
Postavy chodí na můj email. Všechny vám je pošlu nejpozději 1. prosince (tj. po uzavření soutěže), ale dost možná je začnu posílat průběžne, jak budou chotit, abyste mohli začít s hodnocením už dřív. Postavy dostanete beze jmen autorů, takže nebudete vědět, kdo jakou postavu napsal.

Budete mít 14 dní na to, abyste je všechny ohodnotili. 13. prosince není úplně pevný deadline a je možné ho o trochu přetáhnout, i když budu hodně, hodně rád, když to neuděláte. Cílem je poslat vítězi SotE tak, aby je měl ještě pod stromečkem... a sám ještě potřebuju pár dní na spočítání hlasů, zabalení knihy, odnesení ji na poštu, atd. Navíc je možné, že se na 1. místě sejdou dvě postavy se stejným množstvím bodů, a v takovém případě bych vás žádal o dodatečné rozsouzení. Čím víc času na tohle završení bude, tím líp.

Znění soutěže a některá vodítka pro soutěžící (a zároveň porotce) najdete už v oficiálním oznámení. Já vám do té doby pošlu ještě pár svých proseb (očekávejte esej na téma "objektivita"), ale z větší části to chci nechat na vás. Nebojte se konzultovat hodnotící kritéria, vodítka či postupy s ostatními porotci, od toho je tady tahle sekce.


Ještě jednou díky za vaši pomoc. Věřím, že tenhle proces pro vás bude zábavný,

Markus

PS: Prosím, nenechte tuhle diskuzi prázdnou. Přispívejte, povídejte, domlouvejte se. :wink:
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Uvítání a základní organizace

Příspěvek od jonka »

ha!
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32274
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Uvítání a základní organizace

Příspěvek od Vallun »

he!

Tak frakce obyčejných hráčů, jo?:)

Jdu tedy splácat představení:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Uvítání a základní organizace

Příspěvek od jonka »

bod 1 - splňeno
bod 2 - začal bych co nejdřív, takže tu postavu sem hoď hned (prosím) do nového topicu "porota nanečisto" nebo tak nějak a můžem se do toho pustit.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Uvítání a základní organizace

Příspěvek od Bajo »

Vim tady o tom, predstavim se snad brzo :)
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Uvítání a základní organizace

Příspěvek od Bifi »

Dík za dôveru.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32274
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Uvítání a základní organizace

Příspěvek od Vallun »

Jonka píše:Osobně nemám rád postavy psané stylem životopisu.
Vallun píše:Osobně mám rád postavy psané stylem životopisu.
Markus píše: A teď se, drazí soutěžící, trefujte do vkusu poroty. $lol$
Doufám, že tohle nikomu nevadí, říkal jsem si, že by to vhodně podtrhlo to, že nemá smysl se snažit zavděčit porotě:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Uvítání a základní organizace

Příspěvek od Bajo »

Myslim, ze je to velmi v pohode, ze je porota ruznoroda :)
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Uvítání a základní organizace

Příspěvek od Peekay »

Bifi píše:Dík za dôveru.
+1

(egohon predstavenie complete)
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Uvítání a základní organizace

Příspěvek od Markus »

Takže jediný, kdo se nám v této sekci ještě neukázal, jsou Ecthelioni a Charles?
Hmm... já je popošťouchnu.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Uvítání a základní organizace

Příspěvek od Ecthelion »

Done.
Také děkujeme za důvěru.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Uvítání a základní organizace

Příspěvek od Charles »

Uff. Představil jsem se. Postavy rád zhodnotím cvičně i načisto. Jen aktivní účast v diskuzích slíbit předem nemohu, protože přece jen prioritu má rodina a práce na rozpracovaných projektech. Ale zato mám výborný nápad, jak bychom si jako porotci mohli ještě přidělat práci. 8) Co si tak z hecu interně zkusit na vlastní kůži to, co máme hodnotit, v nějaké brutálně zhuštěné formě? Myslím něco jako "Každý porotce napíše postavu, která bude obsahovat všechny tři motivy a jejíž popis nepřesáhne 3 odstavce + obrázek. Čísla netřeba." To by pak mohla být příloha sborníku. Podotýkám, že v tomto směru nemám naprosto žádný nápad, takže se nemusíte bát, že bych to navrhoval proto, abych se pak mohl vytahovat. :wink:
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32274
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Uvítání a základní organizace

Příspěvek od Vallun »

Jako, že bychom si je i ohodnotili, abychom věděli, jaké to je, být hodnocen?:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Uvítání a základní organizace

Příspěvek od Charles »

Tak na takový masochismus jsem ani nepomyslel. :D Ale klidně. Jen je otázka, jestli se pak nevyčerpáme hodnocením ještě dřív, než soutež doopravdy začne. Myslel jsem to spíš jen, že bychom si sami zabojovali s těmi danými motivy - jednak se pobavíme a jednak bude v letošním sborníku něco nového, co zas pobaví soutěžící.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Uvítání a základní organizace

Příspěvek od Markus »

Charlesi, to je zajímavý nápad, ale nechám na ostatních porotcích, jak se k němu postaví. Každopádně připojit vaše "bonusy" ke sborníku by nebyl žádný problém.
Zamčeno

Zpět na „(soukromé) Příprava soutěže o nej postavu 2009“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů