O PADLYCH ANJELOCH A BOHOCH

Archiv Sammaelova projektu.
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

O PADLYCH ANJELOCH A BOHOCH

Příspěvek od Sammael »

Tuto temu otvaram, pretoze robim finishing touches pri vytvarani genezi settingu pre pripravovane demo, a predsa moje mesacne studium vztahu satana anjelov a boha, mi neodpovedali na moju otazku preco sa odvratil milujuci satan od boha.
Na jednej strane odmietol sluzit ludom, na druhej sa nemohol pozerat na to ako im boh odpusta hriechy, neskor islo o jeho ego a tuzbu po nezavyslosti.
Je toho vela ale ponorme sa hlbsie do jeho charakteru Dante onom pise v bozskej komedii ako o rebelovi(co urcite je) ale nebola jeho rebelia hlbsia nez len jeho ego? bol najkrajsim z anjelov a miloval bohja ako nikto iny. Moj navrh je taky
Satan,nadalej len ako samael, spochybnil smrtelnikov postavyl sa voci vlastnemu otcovy a odmietol smrtelnikom sluzit, jeho pycha a postavenie najvyssieho z archanjelov mu v tom prekazala, boh ho uvrhol do priepasi a samael zo sebou strhol tretinu anjelov. Samael boha neprestal milovat chce len ludi od neho odtrhnut, pretoze vie ze si ho nevazia

Chcel by som aby ste mi na to napisali vlastny nazor aj na moju myslienku ale hlavne na to aky mate na to nazor vy preco ten najhorsi z najhorsich je taky ako ho popisuje cirkev? kolo veriacich vie pravy dovod satanovej rebelie?
aky mate na to nazor vy?
:think:
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: O PADLYCH ANJELOCH A BOHOCH

Příspěvek od Fritzs »

Sammael: To je moc jednoduché, spíš bych navrhoval buď verzi, že bůh je stvořitel (gnóze, gnóze) není ani dobrý, ani není tbohem hodným uctívání a proto se od něj satan odvratil.

Nebo by mohl satan zradit boha protože je to součástí božího plánu :-)=
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: O PADLYCH ANJELOCH A BOHOCH

Příspěvek od Sammael »

hmmm nice

sucast bozieho planu? hmmmm
U mna nieje boh je to kolektiv bohov
No inak aspon vidis aka je historia pociatku nasho panteonu jednoducha.
Uživatelský avatar
Gatts
Příspěvky: 56
Registrován: 30. 3. 2005, 00:19
Bydliště: Blava ne?

Re: O PADLYCH ANJELOCH A BOHOCH

Příspěvek od Gatts »

Ja by som prijal svet o jednom bohovi, ak chceme hovorit o viac bohoch, cítim sa akoby sme sa buď vracali k starým kultúram, ktoré strácajú na lesku, naopak spôsobujú závratné zývanie... alebo totálne predbiehame dobu, kde sa nazeráme na svet s už príliš širokým vedomím, vediac o predošlích aj budúcich vesmíroch, ich paralelách a bohovia sú skupina - tím ktorí sa stretáva po večeroch (metoforicky - skrátka len tak vo voľnom čase) za účelom tvorenia svetov, tak ako skupinka modelárov tvori svoje lietadielka... potom si tie podrenejšie kúsky pustia... jeden boh-jeden vesmír-jeden svet je mi milšie (osobný názor, možeš ignorovať)

Anjel je v mojej predstave ktorou som chcel prispievať bytosť jednoduchá, viac-menej je rukou-mečom-nástrojom boha, avšak majú zárodky osobnosti (nesúc tak znaky svojho stvoriteľa), pričom niektorí objavujú voľnomyšlienkárstvo tak ako dieťa sa učí chodiť... Pravý anjel však touto cestou neputuje... naopak anjel čo sa touto cestou vydá, ako Sammael, prestáva byť vo svojej podstate anjelom... a ani sám si neuvedomuje že viac ako svojmu anjelstvu sa vzdaľuje bohu, jeho skutočnému zdorju bytia - stravy - tepla - štastia... nútený hľadať alternatíve zdroje, často v činoch násilia alebo v démonoch duše, tak známym nám ľuďom...

Cieľom je ukázať aj v alternatívnych svetoch fantázie, že nech sme čímkoľvek, môžeme sa transformovať, bez hraníc či obmedzení, no často cesta preč-von nás len nútene vzďaľuje od tak vytúženého cieľa... aké ľahké je súdiť či posudzovať, ale aké je ťažké posúdiť vlastné činy, či dokonca samotné myšlienky - zárodky činov, ako možeme byť slepý zrkadlám, ukazujúc nám skutočných nás, tak ako anjel je dokonalý vo svojej originálnej forme, predsa si nemusí uvedomiť že pohnúť sa z tejto formy musí byť vždy len smerom k horšiemu ja. Priniesť tak nenásilne správu hráčovi, že keď božský anjel može ľudsky chybyť, i chybujúci človek sa može stať anjelsky božským... ale musíme vedieť že nech sa vydáme akoukoľvek cestou, nebudeme si vidieť ani na vlastné špičky topánok, čo dáva game mastrovi možnoť viruózne lámať príbeh, zrkadliť dobro a zlo... a po čase predostrieť paladinovy spúšť ktorú napáchal práve svojimí kúskovite dobrými činmi... a to všetko bez toho aby GM musel byť majster deja či slova.

Ak chceme vťiahnut hráčov do sveta, musíme ten svet poznať, preto rád svety či už malý svet jednej izbičky s jednou postavou, alebo svet Primi, spodobujem vo vlastnej hlave celku, kde ako vzor celku beriem človeka... keďže som muž a dokážem myslieť len MONO, a boh je moje vedomie, tak je pre mňa ľahšie aj písať o jednom bohu (ale ak Ty Sammael vieš myslieť oboma polkomozgami, tak možeš sa zase ľahšie stotožniť s polybožstvom... ) K tomuto by som ešte rád pridal otázku: Chce autor Ocel a Plamen vniesť do hry rozpory medzi bohmi? Ich dialógy? Má nejaký praktícký význam viesť záznam o viac bohoch, ak im nedáme osobnosti, mená, zámery, ciele, cesty... ? Skloňujeme neustále "stručne, krátko, menej" ale dáme viac bohov? Možeme si dovoliť nechať otvorené otázky prirodzene zvedavých hráčov typu :" A kto sú tí bohovia? Koľko ich je? Sú to muži, ženy, či aj deti? Aké sú ich mená? Ktorý vie hádzať bleskami a ktorý žere vlastných synov? Majú synov?...
RPG sa da, to fakt hej
D&D OK, btw Albion od Bluebytu to sa len tak nevidi
Moj Frankenstein: http://www.yoyogames.com/games/show/88991
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: O PADLYCH ANJELOCH A BOHOCH

Příspěvek od Alef0 »

Chce autor Ocel a Plamen vniesť do hry rozpory medzi bohmi? Ich dialógy?
Pochopil som to tak, ze toto je hra o ludoch, nie o bozstvach. Bozstva su klasickym pozadim, ktore "jestvuje" a v hre sa prejavuje len minimalne. (Tak ako v kazdom beznom fantasy svete.)
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Gatts
Příspěvky: 56
Registrován: 30. 3. 2005, 00:19
Bydliště: Blava ne?

Re: O PADLYCH ANJELOCH A BOHOCH

Příspěvek od Gatts »

Ja som to naopak pochopil ze je to hra hlavne o posobeni bozskych sil a eteru, o Sammeolvi - milujucom ale aj zatrucujucom bohov... a zlu ktore je proti bohom, o ludoch ktori hresia proti bohom, no boli stvoreni bohmi..

Cize to chapem tak, ze vsetko sa toci okolo bohov... lenze o nich vieme a asi budeme vediet malo... mozno sa to da odbyt vetou :"bohovia su tak zahadni, ze nikto o nich nic nevie... bodka" ale potom sa pytam:
Naco ten boj, nenavist, zavist, vsetok ten hmubuk kvoli niecomu o com vobec nic neviem... je to akoby ma teraz ako vojaka nas milovany stat vysadil v krajine s puskou a bez slova opustil... co tu vlastne robim? Som vojak tak asi budem bojovat... no kto je moj nepriatel? Preco s nim bojujem?... Spomenme si na slovakov v radoch rakusko-uhorskej armady... ako pocetne a casto opustali svoje rady a unikali k rusom... tak aj ja by som unikol zo sveta kde je vsetko o bohoch, no zaroven nic... ako zomriet vo vojne je vsetko, ale pre dovodnu nicotu?

Vzdy mozeme strhnut dej a z Genezis prejst do sveta ludi a priser a dufat ze citatel, nech uz je sebekritickejsi, zabudne o bohoch a ich posobeni na Sammaela. Mohlo by snad peklo byt bez neba a nebo bez boha? Mame Sammaela v jeho priepasti (peklo) mame eterosferu s anjelmi... ale bohov sme len odbili ze su... kde uz len ten fakt, ze ich je viac, vo mne vzbudzuje prirodzenu zvedavost, co mi asi neumozni sa dobre uvolnit ci sustredit pre dalsie dejstvo dema, ci hry... Som si isty ze ako hrac fantasy dice ci diceless board games typu D&D som mal v kazdej mojej skupine minimalne jedneho ktory sa zaujimal o svet ako taky, dal by mi ako DM-ovi otazku typu : " Ked bojujeme proti nasledovnikom Sammaela, upalujeme hriesnikov, branime sa Sammaelistom do poslednej kvapki krve, akeho boha vlastne branime?" Ak ich je viac a my ani nemienime sa pripravit na ich detajlny popis do buducnosti... *kde jeden by boh by nam to naramne ulahcil-* tak neviem na co sa vlastne chceme sustredit... hlavne ak nam teda ide o tu atmosferu... ci dufame ze nas zakaznik bude tak auto-vdacny, tvarny, ochotny a nadseny cimkovlek ho budeme krmit? Ze mu dame popis nejakej bitky kde nechame zvucat cenk zbrani, svistat sipy a bublat horucu krv a on bude zrazu uplne spokojny a totalne zabudne na drze otazky o bozstve? Drzim palce!
RPG sa da, to fakt hej
D&D OK, btw Albion od Bluebytu to sa len tak nevidi
Moj Frankenstein: http://www.yoyogames.com/games/show/88991
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: O PADLYCH ANJELOCH A BOHOCH

Příspěvek od Alef0 »

Tuto mas dobre napady, ktore sa podobaju niektorym, co nosim v hlave. Samotna kriza je dostatocnou motivaciou. Presne taketo napady by mali byt v settingu od Sammaela. Su jasne, tykaju sa postav a viem si predstavit pribeh.

To som presne pisal do kritiky, ze podla materialov mame dve hry. Jednu epicku anjelsku a druhu inu o prichode sveta. Sammael zatial nevedel vysvetlit ako to je, ja sudim, ze je to o ludoch na zemi pred prichodom skazy.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Zamčeno

Zpět na „Oceľ a plameň“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti