Oceľ & Plameň - o čom vlastne hra bude

Archiv Sammaelova projektu.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Oceľ & Plameň - o čom vlastne hra bude

Příspěvek od Ecthelion »

Pěkné... :wink:

Vážně to má něco do sebe. Já bych šel touhle cestou - má to šmrnc.

Jen ještě dvě myšlenky: tento styl by měl být hodně provázaný s layoutem a celkově grafikou té knihy (sám o sobě
(tedy alespoň na mě) působí dost graficky a ornamentálně a bylo by dobré s tím pracovat (ale tohohle ti je asi jasné)).

Stejně tak to bude náročné na technickou úpravu ve Photoshopu a sesazení s tou grafikou (ale to se také týká bodu 1 a je ti to jasné).

Mimochodem - jaký je to formát? (vypadá to, že to není sacanované, ale focené, tak se ptám kvůli finální digitalizaci)
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Oceľ & Plameň - o čom vlastne hra bude

Příspěvek od Alef0 »

Tento obrazok sa mi osobne paci ovela viac ako ten predosly pocitacovo generovany. Toto je take temnejsie, snovejsie a podobne.

Otazka je, ze ako zapadne do settingu. Bez textu mozem hodnotit len krasu tohto samostatneho diela.
No ludia inak dolezite je naozaj vediet to ze to nerobim aby som na tom zarobil.
Istym sposobom sa tesim, ako hrdinske tvrdenia na zaciatku tvorby (hardcover farebna kniha s prilozenou zivou Paris Hilton v swahilcine) a akekolvek odmietanie realistickej kritiky, postupne konverguje k tomu, co mnoho ludi stotisickrat zdoraznovalo a potvrdzuje to ich skusenosti a zmysel pre realitu.

Nahly prechod od komercnej verzie ku nekomercnemu chapem pozitivne ako uvedomenie si tejto reality. (Myslim, ze PDF k volnej distribucii bude velkym uspechom).

Dufam, ze to nebude znamenat postupne vyvanutie projektu.

Ako sa maju inak prace na texte ras?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Oceľ & Plameň - o čom vlastne hra bude

Příspěvek od Sammael »

No teraz pracujem na alfair dream priest, to je ta dikitalna praca co som posielal ked bola este uplne v plienkach. A alfair je spisany, teraz na tom pracuje spisovatel projektu.
Tieto prace su fotene , je to obrovsky rozmer treba na to rucny scanner.
No kazdopadne budu ako layout niektorych stranok.
Velmi intenzivne pracujem na dream priestovy, detailizujem a ornamentujem armor atd a hrajem sa so svetlom, rozvyjam svoje znalosti v cg arte{nie koly knihe koly sebe}. Dufam ze pracou ktora nazaciatku nezaujala{ nedivim sa ked 90 percent bola carbanica, ktorou som len chcel povedat ze nevalam gule $;) }.
uvod vam postujem je to literarne spisany uvod do primy.


Život vo svete

Prima, Prima je všetko. Je začiatkom aj koncom. Je vzduch, ktorý dýchaš, je zem, po ktorej kráčaš. Prima je svet, v ktorom žiješ. Bolo by však hlúpe a naivné myslieť si, že v ňom žiješ sám, slobodný a nespútaný. Ty si si to skutočne myslel? Cha! Čo nevidieť zistíš ako si sa mýlil. Začni sa modliť aby už nebolo neskoro, a dobre si rozmysli ku komu nasmeruješ svoju tichú prosbu...
Mytológia popisuje Primu ako prvorodený svet, miesto ktoré je stredobodom záujmov Bohov a Zatratených. Je to miesto, ktorého sa dotýka tak éterický vesmír ako aj hranica Abosanovej Priepasti. Stredom tohto sveta prechádza Éterický pilier, ktorý pretína Abosanovú ríšu a je zdrojom všetkej éterickej sily hmotného sveta.
Toto všetko je jadrom súčasnej viery, filozofie a folklóru, aj napriek tomu, alebo možno práve preto, má každá kultúra svoju vlastnú, niekedy podivuhodnú verziu stvorenia prvého zo svetov. Spolu s ním vznikla aj Éterosféra. Domov Anjelov, ktorí sú tak predĺženou rukou Bohov, ako aj ich hlasom. Miesto plávajúcich kontinentov, ktoré je možno vidieť z pohoria Valharas, a svätého kráľovstva nazývaného Archa, ktoré je domovom všetkých piatich anjelských radov. Archa je miesto neopísateľnej krásy, bohatej architektúry a božskej estetiky.
Na druhej strane je Abosanové kráľovstvo. Pandemonium. Miesto bolesti, zloby a beznádeje. Miesto kde sa démonickí princovia ukájajú na tisíckach zotročených duší. Pandemoniu vládne samotní, bezcitný, Abosan, ktorého rukami sú siedmy démonickí princovia, vykonávajú jeho zvrátené predstavy. Spôsobujú tak uväzneným dušiam nikdy nekončiace utrpenie a agóniu.
Presne uprostred medzi týmito dvoma kráľovstvami leží Edesia. Spolu so svojim dvojčaťom nazývaným Mira. Edesia je ríša hojnosti. Pod slnkom, ktoré nikdy nezapadá, sa rozprestiera krajina plná hustých lesov, rozsiahlych pláni, hlbokých oceánov, zradných bažín a nebezpečných džunglí.
Mira, dvojča, je zrkadlovým obrazom svojej sestry. A tým zrkadlovým, myslím doslova, zrkadlovým. Mira je totiž alternatívnym svetom, Edesie. Je tu však jeden zásadný rozdiel. Nad Mirou slnko nikdy nevychádza!
Viem, to. Neraz som sa totiž prechádzal po jej temných lesoch, a nekončiacich pláňach, sprevádzaný len svitom mesiaca. Stretával som mnoho bytostí, ktoré som spoznal na Edesií. Neraz som bol prekvapený, a niekedy až ohrozený ľuďmi, ktorých som považoval za láskavých a dobrých. Oni vlastne láskaví a dobrí boli. V Edesií. No tu, v alternatívnej realite sa ich osud pohol iným smerom. Život je predsa plný križovatiek a nikdy nevieš čo by ťa stretlo ak by si sa rozhodol vykročiť inou cestou.
Zaujíma ťa či som stretol aj samého seba? Nestretol. Pretože ja ako jediný v celom vesmíre nemám alternatívny osud. Ja ako jediný nemám na výber. Na mojej ceste majú všetky križovatky len jednu schodnú cestu. A tou je tá, ktorej prach nesiem na svojich topánkach.

ENJOY :-)=

PS: to alef z myslienky mad hardcover verziu knihy som nevzisiel len to prvy krok, som zamerany na domenu ohen a plamen a pdf.(Len sa o tom ze to ma vyjst nechcem bavit , pred beta tesom a beta verziou je nad tym hlupost uvazovat, ale nevzisuel som z toho}
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Oceľ & Plameň - o čom vlastne hra bude

Příspěvek od Fritzs »

Sammael píše:Na druhej strane je Abosanové kráľovstvo. Pandemonium. Miesto bolesti, zloby a beznádeje. Miesto kde sa démonickí princovia ukájajú na tisíckach zotročených duší. Pandemoniu vládne samotní, bezcitný, Abosan, ktorého rukami sú siedmy démonickí princovia, vykonávajú jeho zvrátené predstavy. Spôsobujú tak uväzneným dušiam nikdy nekončiace utrpenie a agóniu.
Proč jim způsobuje nekonečné utrpení a agónii...? Ná k tomu nějaký jiný důvod, než to, že je zlý a zvrávenný...? A proč je démonických princů zrovna 7...? A proč se jmenuje zrovna Abosan, to jméno je IMHO velmi uncool, spíš bych zvolil něco na způsob Cthulhu, nebo něco podobně nevyslovitelného a lovecraftovského, popřípadě bych použil "bezejmenný" nebo nějaké podobné cool adjektivum.
Sammael píše:Nad Mirou slnko nikdy nevychádza!
A kde tam místní obyvatelstvo získává energii, když tam nemůže žít žádný fotoautorfoní organismus (rosliny, sinice, krásnoočka, nic), který by tu energii vázal (když ono vlastně není co vázat):think: . Přes houby to nepůjde ty jsou autotrofní, takže jedinné řešení je buď import potravy z nějakého místa s větší mírou osvitu, nebo to řešit přes různé chemoautrofní a litoautotrofní prokaryoty, což zase pro změnu nejspíš nevyprodukuje dost energie na uživení většího množství živých organismů a navíc to vyžaduje velmi výraznou vulkanickou činnost, takže asi ne...

Leda, že by místní získávali energii přímo z éterické síly, což by bylo asi cool, ale pořád by výsledkem nebyl normální svět nad kterým slunce nezapadá, ale neopak velmi cizí dimenze...

Ale když o tom tak přemýšlím, svět bez slunce, kde všechno běží na magii má něco do sebe :>;o)
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Oceľ & Plameň - o čom vlastne hra bude

Příspěvek od Sammael »

Abosan je hovado od narodnia , u mna je zdrojom energie pre zitie je eter ktory zivot aj dava. rovnako ako u lukasa sa vo vesmire siri zvuk u mna slno na floru a faunu neposoby ako u nas. sedsie a mira boly prve v materialnom vesmire vsetko tam je o nieco ine
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Oceľ & Plameň - o čom vlastne hra bude

Příspěvek od Fritzs »

Sammael píše:Abosan je hovado od narodnia
To ti hráči žrát nebudou, koneckonclů i pitomý WoW má vysvětlený, proč sou démoni zlo...
Sammael píše:u mna je zdrojom energie pre zitie je eter ktory zivot aj dava. rovnako ako u lukasa sa vo vesmire siri zvuk u mna slno na floru a faunu neposoby ako u nas.
Hráči todle budou řešit, jelikož většina z nich sou geekové (ne nutně v negativním slova smyslu) a budou si klást přesně tyto otázky a stromy na místo, které není žádná "snová sféra" budou dycky nakonec působit jasko pěst na oko ať chceš nebo ne...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Majo
Příspěvky: 769
Registrován: 26. 4. 2007, 11:53
Bydliště: žilina (SR)

Re: Oceľ & Plameň - o čom vlastne hra bude

Příspěvek od Majo »

Mne nazov Abosan v podstate vyhoviuje. Ale Fritzs ma nieco do seba, hlavne tymi stromamy vo svete kde nie je svetlo.
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Oceľ & Plameň - o čom vlastne hra bude

Příspěvek od Sammael »

Tam kde nieje svetlo je eter a medzi mirou a edesiou je etericky pilier takze eteru je vsade dost na existenciu a miru neriesme tam sa ocel a plamen neodohrava. To je miesto pre gm ked chce si vytvorit setting zalozeny na mojom uroby si miru podla svojich predstav.
Abosan sa menit nebude/ :-)=
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Oceľ & Plameň - o čom vlastne hra bude

Příspěvek od Fritzs »

Sammael: Takže Abosan a démoni sou vždycky a odjakživa chaoticky zlí...velmi uncool IMO...

Jakou má Abosan vlastně motivaci a cíl, jesi vůbec teda něco na ten způsob má...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Oceľ & Plameň - o čom vlastne hra bude

Příspěvek od Sammael »

Na panteon som sa este nesustredil sustredim sa na samotny kontinent v edesii, tuzi ziskat nadvladu nad primou, preco? na co to je zatial hracom vediet, dolezite je to ze sa vie ze potrebuje esenciu z ludi
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Oceľ & Plameň - o čom vlastne hra bude

Příspěvek od Alef0 »

Osobne nemam problem s faktami, ktore su proti logike ("kde je fotosynteza??") Vo fantasy je strasna kopa veci, ktore su nelogicke. Spominam s laskou na 30stranovu debatu o hustote obyvatelstva na kilometer stvorcovy v Eberrone, rovnako ako na biologicky povod poklesu kvality krvi medzi generaciami upirov. Ci huby rastu, preco rastu a vobec ma osobne netrapi.

Pre mna je dolezite to, ako tento prvok viem pouzit a ako casto ho viem pouzit.

To, ze je niekde tma, moze byt cool. V zavislosti od podmienok to moze byt tma originalna, moze to byt tma casom nudna ("och nie, zase ideme do tmy, zase nic neuvidime") a moze to byt tma zdanlivo prekazajuca ("tma? vsak si zapalime a ficime ako za svetla").

Dolezite je, ze ake rozne napady sa z tej tmy daju vytrieskat.

-------------------------------
Abosan a kolektiv mi pride ako klasicka WoW-Diablo-depresia-skrze-demonov prvok, kde na jednej strane su zmieneni vzdy chaoticki demoni a na druhej vzdy anjeli s pradlom bielym, ze bielejsie byt nemoze. Vsak cely ten setting bude taky WoWkoidny (aj ked autor to este tak nevidi), tak preco sa nad tym vzrusovat?
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Oceľ & Plameň - o čom vlastne hra bude

Příspěvek od Sammael »

zeby dark wow? O-) O-) O-) O-) O-) O-) O-) O-) O-) O-) O-)
No a ?nech. uz sa nad tym az tak nevzrusujem dolezite je ze viem za cim idem a mam jasnu predstavu o svete. A ano budu tam heh ze Wowkoidny demoni{ jednoducho pre mna su stale kuul demoni s rohmi a krvylacnostou a s krydlamu pre mna su stale aktualny demon princovia y warhammeru balrog a mnoho demonov z WOW, v kombinacii s clive baraker look a like demonmi to bude kuul minimalne pre mna .

Inak btw aj ked si nemyslim ze robim druhe wow, k wow samostantnemu sa vyjadrim. Velmi sa mi ten svet paci , a jeho graficka vizia je taktiez super. A nepaci sa zda sa len mne ale aj polke planety. Urcite sa tato vizia ludom paci viac ako nejake nezavysle brutal najoriginalnejsie indie o ktorych nevie ani pan boh a ludia ich hraju len niekolko sedeni. :-?a vie o nich a je nimi nadsena len skupinka rpg veteranov.

Inak este jedna vec toto mi poslal dnes moj zacinajuci spoluautor,ku mojej praci ako art tak aj literarnej
---Ak im vo photoshope pridas nadych bronzovej/hendej/pieskovej -> ziskas velmi presvedcivy styl, osobity, jedinecny, no predsa primoninajuci existujuce svety D&D ... velmi vhodne vnuknut novym hracom pocit familiarity/ domova/pokoja ... skratka v ich beznom case na ich beznej tacke ich beznym sposobom ako su zvyknuty, len nove jedlo... tym ze bude to jedlo nove... bude pre vacsinu automaticky dobre... mensia cast bude viac kriticka a zaroven aj objektivna... a uplne najmensia cast bude frflat... (ale to je typ ludi ktori ofrfle mona lisu lebo je ciernovlaska... takze tych si nevsimaj)

Tolko k wowkoidite
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Oceľ & Plameň - o čom vlastne hra bude

Příspěvek od Fritzs »

Sammael píše:Abosan a kolektiv mi pride ako klasicka WoW-Diablo-depresia-skrze-demonov prvok, kde na jednej strane su zmieneni vzdy chaoticki demoni a na druhej vzdy anjeli s pradlom bielym, ze bielejsie byt nemoze.
Co se diabla týče, tak tam ti andělé, jesi si to dobře pamatuju, taky nebyli zrovna klaďasi, lidem pomáhali víceméně kvůli vlastním sobecým cílům...
Sammael píše:Velmi sa mi ten svet paci , a jeho graficka vizia je taktiez super.
Ne, že by se mi WoW líbil, ale fascinuje jak je přesně zpracovaný tak, aby cílové skupině připadal cool a taky to, že dokázal udělat z americké cartoonové grafiky, něco, co připadá lidem cool...
Sammael píše:Urcite sa tato vizia ludom paci viac ako nejake nezavysle brutal najoriginalnejsie indie o ktorych nevie ani pan boh a ludia ich hraju len niekolko sedeni.
No, když se púodíváš na komerčně úspěšné settingy z poslední doby, tak většina z nich ti vyjde jako "brutal indie", pokud teda nepočítáš klasiky typu Forgotten Realms. Vem si: Ebberon je v rámci DnD 3E přesně to, co bys nazval pojmem "brutální indie" Iron Kingdoms v podstatě taky spadá do tédle kategorie, a pak máš věci typu Cthulhutech, Degenesis atd. Když se podíváš dál do minulosti, tak třeba takový WoD byl ve své době absolutně nejvíc "brutální indie", podobně jako celá řada ADnD settingů od TSR (Planescape, Dark Sun, Spelljammer).

Navíc na československém fantasy trhu právě budeš "brutální indie" jelikož snad všechno, co u nás kdy vyšlo je Zaklínačem prolezlá low fantasy, což je v podtsatě přesně to, co budou od tebe hráči čekat. A připrav se nato, že za WoWkovinost nebudeš chválen, ale kritizován i do běžného hráče.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Oceľ & Plameň - o čom vlastne hra bude

Příspěvek od Sammael »

Je avsak velmi predcasne na zaklade toho ze budem mat demonov a anielov konstatovat ze to bude druhe wow ci nie? iron kingdoms omho je velka pecka a pribeh mi nepride zrovna najoriginalnejsi.
Low fantasy sa velmi nedockaju, bude v tom silne zastupenie absurdit a fantasy, minimum low fantastickosti.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Oceľ & Plameň - o čom vlastne hra bude

Příspěvek od Alef0 »

Inak btw aj ked si nemyslim ze robim druhe wow, k wow samostantnemu sa vyjadrim. Velmi sa mi ten svet paci , a jeho graficka vizia je taktiez super. A nepaci sa zda sa len mne ale aj polke planety. Urcite sa tato vizia ludom paci viac ako nejake nezavysle brutal najoriginalnejsie indie o ktorych nevie ani pan boh a ludia ich hraju len niekolko sedeni. a vie o nich a je nimi nadsena len skupinka rpg veteranov.
Toto je s odpustenim nazor, ktory miesa hrusky s jablkami a vychadza zo znacnej nevedomosti o stave problemu.

To, ze sa WoW paci velkej skupine ludi si zasluzi obdiv, pretoze
a) cieluje masoveho divaka, ktory chce bezny praci pras.. ehm fantasy, s priserami, ktore moze zabijat. Prevazne prebera tie najpouzivanejsie prvky, pretoze musi hrat na istotu (=> generovat peniaze)
b) ma dostatok penazi na to, aby si marketingovo mohli omakat trh
c) ma dostatok penazi na to, aby si zaplatil to najlepsie na trhu

Je otazka, ze co mas v umysle. Vydat slovensky stolovy variant WoW? To mi neznie ako vonkoncom zly napad, pretoze mat pevnu fanusikovsku zakladnu, z ktorej mozes cerpat, je velmi dobre. (Tak ako Vampire cieloval gothakov). Problem problem, ako postavit slovensky WoW tak, ze aby to bol WoW a nezozal si kritiku fanusikov a zaloby pravnikov. Ak je vec mimoriadne uspesna, uz nema zmysel mat jej priameho konkurenta. (Slovensky trh je specificky, tu mozno prekonavat jazykovu barieru.) Nema zmysel vyvijat D&D klon (preklad D&D ano) a vyvoj WoW klonu som uz okomentoval.

"Brutal najoriginalnejsie indie o ktorych nevie ani pan boh" je formulacia, ktoru keby som pocul v krcme, tak sa chytam za hlavu.

Toto presne opacny segment trhu. Zhodou okolnosti don patris aj ty, ci chces ci nechces. Alternativne hry nemaju peniaze, nemaju marketing a ich cielom nie je cielovat masoveho divaka - a to je prave ich vyhoda (vid moja uvaha o umeni-neumeni vyssie). Vacsinou nemaju ziadne ambicie (ty mas a velke, vid hrdinske prispevky). Mozu si dovolit aj velky experiment, ktory bud vyjde a posunie zaner alebo nevyjde a nic sa nedeje. Funguju na principe polievky, kde buble vela odpadu, ale raz za cas vybuble nieco genialne.

Porovnavat komercne masove produkty s nekomercnymi fanusikovskymi projektami nema zmysel. Navyse, az cas posudi, ci o tvojom produkte bude pocut aspon niekto, zatial sa mozeme akurat hypoteticky vychvalovat do nebies alebo kydat na seba hnoj.

Ako povedal Fritz, u nas je vsetko brutalne indie, takze tvoje konstatovanie ma o dovod viac byt nezmyselne. Tento stav ma vyhodu: v podstate mozes dat na trh hocico a z komercneho hladiska to vsetko zlyha. Takze je priestor na experimenty, tie sa totiz bud nedokoncia (a tym sa nelisia od inych) alebo omylom prerazia a to bude len dobra.

--
Mozno predcasne konstatujem, ze je to WoW-like, to vo mne vybudili tie materialy a nedostatok inych. Verim, ze s narastajucim poctom textovych materialov sa to zmeni.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Zamčeno

Zpět na „Oceľ a plameň“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů