Oceľ & Plameň

Archiv Sammaelova projektu.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Příspěvek od Alef0 »

Ja si renesancny feeling predstavujem ako nieco svetle, jasne, prave vylezene z bahna temna.

Mozno picham hnidy, ale renesancia = znovuzrodenie, co je trochu kontraproduktivne s historiou sveta, ktory ide tusim zaniknut v hordach dämonov.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sammael »

Jedno rozec je JEDNOrozec akoze ma jeden roh, ludia budu mat ilustracie, Renesancia je znovuzrodenie, ako som spomenul v plameni vojny a hrozy vznika novy svet

Arkaniu mozno premenujem
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Ty si úplný mako. Písanie a predávanie RPG hry je jemné umenie manažovania očakávaní a stereotypných predstáv potenciálnych hráčov. Ak by v mojom RPG trpaslíci mali 10 centimetrov, skřeti boli modrokoží obri s dvoma hlavami, upíri chápadlovité bytosti sajúce éterickú energiu, a nosorožci permoníci s rohom na nose, nedivil by som sa, ak by si ľudia mysleli, že je to zmätočný guláš.

Práca s pojmami a im priradenými stereotypmi musí byť jemná. Ak sú v tvojom svete elfovia štíhli špicatouší zlodeji duší, to sa ešte dá prekusnúť, a možno je to aj originálne. Ale ak sú elfovia tučné štvornohé prasce so špicatými ušami a škorpióními chvostami, to sa už nedá prekusnúť, lebo znásilňuješ pojem elf a s ním všetko, čo si čitateľ s elfom spája. A presne takto používaš pojem jednorožec. WTF.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sammael »

No nieco na tom bude
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Příspěvek od Lemmy »

Určitě.
V tomto s Bifim souhlasím.

Pokud chceš prodat, měl by si dát to, co se očekává ve formě v jaké se to očekává.
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Hm. Já se budu držet toho koutku linie, kterému rozumím. Těch mučených duší.
On je to totiž problém podobný, jako tu nakousli Ecthelioni.

Když jsem viděl ten první obrázek, pravil jsem Clive Barker.
Ty nato, že ano - je to projekt Cliva Barkera.

Jenže v tom je zádrhel. Pomiňme drobnost, že Clive Barker má nějaká autorská práva.
Spíš jde o to, že světy Cliva Barkera jsou nesmírně ambiciózní, promyšlené a taky uzavřené; je strašně těžké do nich vložit něco nového, aniž by to bylo okamžitě vidět; ten cizí implantát ihned čouhá.

Je mi celkem jasné, co tě na těchto ďáblech okouzluje; jsou skutečně nejhorší možní. Jenže. Pokud mají hrát roli
Myslienka a to nacom staviam je to ze zacala vojna a nie hociaka, v tejto vojne nemusis len dostat gulku do hlavy, mozes prist o dusu alebo zomriet v hroznych bolestiach pri tom ako sa na tebe bude ukajat nejaky demon. Zautocilo najhorsie zlo ktore v sebe nema ani kusok dobra a ktore nepresvedcis.
pak je trochu složité je k tomu donutit, aby to udělali. Barkerovi démoni se nestarají o lidstvo jako celek. Nezajímá je nějaká strategická rovnováha, válka a podobné krámy. Fungují jenom u jednotlivců. Nejlépe u konkrétních; nejlépe přímo u tebe (čili vlastních postav).

To, co popisuješ dále, se u Barkera normálně neděje:
Ludstvo je nesmierne vylakane a nastupca cisara ktory si nieje sam sebou isty, vytvara nezavisle ligi aby udrzal humanitu ako tak po kope, vytvoril si taku instituciu aby mal v risi vacsi prehlad a mohol konat co najrychlejsie. Atmosfera su intrigy, hladomor mimo mesta a v slabsich stvrtiach a vojna.
nejméně v jednom případě si vzpomínám, že oficiální síly světa jsou s útokem démonů dokonce poměrně spokojeny, a starají se jim o pravidelný přísun potravy (duší, utrpení, to je jedno).

Na půdorysu normální Tolkienovské války mi připadá Barkerovský démon těžko řešitelný. Připadá mi daleko komornější; i kdyby se kvůli němu měly v důsledku zhroutit světy, nefunguje po armádách, ale po jednotlivcích. Apokalypsa se nakonec týká pár lidí, protože v ní bude každý sám za sebe.

Není situace klidu a míru, kde problém musí řešit jen pár hrdinů za totálního nezájmu ostatních dějově vděčnější, než hrozící monstrózní válka světů?

Mimochodem, ty obrázky jsou nebezpečné, jak řekl Bifi - každý je z něčeho jiného, a má úplně jiný význam a jiné souvislosti.
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sammael »

no koment. Nikde som nespomenul ze v tom maju byt barkerovy demoni ani ze sa to v barkerovom svete ma odohravat. Vidim ze tie obr bola chyba davat na forum.
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

No tak jo. Když myslíš...
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sammael »

Inak rad by som prijal nejake napady charakteristik samotnych cechov, nieco zaujimave cim by som spestril moje napady a dal im hlbsi obsah. Ak niekoho nieco napadne napiste to. Ak vas napada nejaka naozaj dobra charakteristika alebo jeden z crtov pre niektory z cechov postnite. JJe 4:45 rano a ako tak som spisal profili cechov, ale stale mi tam predsa len nieco chyba, potrebujem este nieco, tak pls skuste nieco.
Uživatelský avatar
Filtr
firestarter
Příspěvky: 344
Registrován: 8. 6. 2007, 07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Oceľ & Plameň

Příspěvek od Filtr »

Hoj, Sammaeli, nevím, kde jinde bych se ozval, tak to zkusím tady... Je možný, že jsem to, co hledám, přehlídl v jiným vlákně, ale tak snad to nevadí... Nemáš někde na netu svoji galerii? Tady ses zmiňoval, že Ocel a Plamen budeš ilustrovat sám, nějaký črty jsem zahlíd, celkem mě zaujaly... a tak bych tvoji tvorbu rád poznal trochu blíž.
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Oceľ & Plameň

Příspěvek od Sammael »

No momoentalne je aktualna tema s poviedkou su tam aj nejake skice.(finalne prace budu az v deme). No mam jas som predtym pracoval mimo photoshop ale teraz sa v nom citim viac nez doma. Co sa tyka kolorizacie a mojej kvality v nom , je na ukazku dvergairov plast(viac odhalit nechcem) oo a co sa tyka prac tak
su to nejake prace za poslednych 9 rokov. predtym a samozrejme aj pocas bola moja praca zamerana na komics.
Uživatelský avatar
Filtr
firestarter
Příspěvky: 344
Registrován: 8. 6. 2007, 07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Oceľ & Plameň

Příspěvek od Filtr »

Ok, dík moc, prozkoumám to :-)
Uživatelský avatar
Filtr
firestarter
Příspěvky: 344
Registrován: 8. 6. 2007, 07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Oceľ & Plameň

Příspěvek od Filtr »

Vážně drsný. Někdy jsi studoval, nebo jsi samouk?
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Oceľ & Plameň

Příspěvek od Sammael »

Od malicka som kreslil, ked som sa narodil nakreslil som sestricke portret a potom ju osukal 8)
Nikdy som to nestudoval len som ustavicne kreslil, nikdy som to ani nechcel studovat, nepacili sa mi techniky, pomocne ciary a podobne veci . Vzdy som sa snazil objavovat techniky sam. Podobne to je s photoshopom, v ktorom ludia pouzivaju rozne filtre a ulahcujuce toolly, snazim sa v nom vyslovene len malovat.
Uživatelský avatar
Filtr
firestarter
Příspěvky: 344
Registrován: 8. 6. 2007, 07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Oceľ & Plameň

Příspěvek od Filtr »

No, těm vymoženostem photoshopu bych se nějak radikálně nebránil, podle mě jde jen o to, co a jak se člověk rozhodne využívat; ale já stejně zůstávám věrnej papíru, nechce se mi přeučovat. Taky jsem samouk a jsem s tím spokojenej, jen by se mi občas hodily lepší znalosti anatomie :-D Každopádně tvoje dílka maj náboj, dost se mi líbilo stínování a zpracování vlasů. Parádní!
Ale už mlčim - ať nezabíháme mimo téma...
(PS: doufám, že ta sestřička byla fešná 8-))
Zamčeno

Zpět na „Oceľ a plameň“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů