Oceľ & Plameň

Archiv Sammaelova projektu.
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Oceľ & Plameň

Příspěvek od Sammael »

1-Nenechajte sa prosim odradit hrubkami v texte, moje texty, ktore vyjdu v deme a samotnom settingu budu literarne spracovane odbornikmi!

Takze dovolte aby som vas uvytal do temy, ktora vznikla na zaklade rozsiahlich diskusii so skusenymi osobami a clenmy tejto domeny. Jedna sa o setting na ktorom pracujem cez dva roky, ktoreho prevaznu cast som vyhodil do kosa a zacal na best of myslienkach, inspirovany namietkami skusenych budovat novy setting. Dolezite bolo najst fokus o co vlastne v mojom settingu ide a co budu robit hraci a aku ulohu v nom zohra samotny PH(GM- Pan hry). Cely setting sa vam budem snazit touto diskusiou predstavit, hlavne tym ktorym sa nechcelo cital tych 180 prispevkov aby sa mohly k mojim napadom vyjadrit. Takze sa do toho pustim a ocakavam, otazky co vam nieje jasne a co by ste snad zmenily a preco. Jedna sa o beta text ktory je poslednou verziou predtym nez sa spracuje demo.

1-O co vlastne ide....
Jedna sa o kontinent, na ktory zautocila obrovska horda demonov a pustosi ho hlava nehlava.Kontinent sa dely na tri casti, sever plny barbarov a inych ras, juh ktory je viacejmenej nehostinnou pustinou a stred ktory tvory mesto rozlohou ako pol kontinentu. Demonicka armada este nieje roztrusena po celom svete,niektore casti sa este do konfliktu nezapojily. Kontinent obyvaju mnohe rasy ako ludia, ktorych duse obsahuju esenciu(eter ktory sa viaze na ich dusu, u ostatnych bytosti na energiu, ludia su vynimka), ktora pritahuje bytosti z priepasti. Demoni sa snazia lovit ludi a ziskavat tak esenciu. Kontinent spravuje cisarsky dvor a 8 cechov ktore spadaju pod tento dvor. Tato vojna ma za nasledok to ze sa cechy zacnu sapat po moci, pretoze cisar opusta tron a vydava sa bojovat.Na jeho miesto zasada lahko skorumpovatelny nastupca a cechy zacnu, spriadat tiche intrigy, zvysia sa dane a prosty lud zacne doplacat na ich tuzbu po moci. Po tom ako cisar padne v boji sa jeho nastupca stava pravoplatnym cisarom, cisarov dvor s jeho zvolenim nechava vytvorit instituciu takzvanych nezavyslich lig aby posilnily kontrolu nad stale viac a viac rozrusenou zemou. Guvernery cechov su povinny zasobovat cisarov dvor a cirkev muzmi zenami a materialmi, a to je moment kedy hraci vstupuju do deja.
Vytvaraju si svoje postavy a to nasledovne
1-rasa
2-Vyberu si bacground(ako to spravne nazvat, pozadie mi nepride velmi dobry pojem ani minulost, kedze aj bod 3 riesi jeho minulost), to znamena, ze si zvoly v akej casti zeme vyrastala a to urcuje urcite crty(snad ma napada nazvat do POVOD)
3-Vyberie si prislusenstvo, co znamena pod zastitou akeho cechu sa narodil, alebo ci sa narodil ako independent a outsider, to urci jeho filozofiu,presvdcenie a pohlad na svet.
4-Nakoniec si vyberie povolanie a skilly.

Potom sa postavy stretavaju pri naborovom konani a je im oznamene aku ligu tvoria, hraci netvoria druzinu tvoria ligu. Liga urcuje ich poslanie, napriklad liga ktora tiahne do vojny, alebo liga ktora bude riesit rozpory medzi cechmi atd. Dolezite je ze akejkolvek su povahy musia si uvedomovat ake maju poslanie a aku maju pracu.

Nasldne zacina dobrodruzstvo. Ktore je budovane na pravidlach FATE.
Naposledy upravil(a) Sammael dne 10. 12. 2008, 01:18, celkem upraveno 10 x.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Môžem Ti vymazať zopár tých výkričníkov a dať názov hry normálnymi malými písmenami? Toto nie je trhovisko, kde sa treba prekrikovať.

Apropos, správne po slovensky je "hra na roly" (rola sa skloňuje podľa iného vzoru než roľa), ešte lepšie by bolo "hra v rolách" či "hra rolí".
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sammael »

Prepac ano mozes ak to vies. Text bol dopisany. viac vyssie. Inak Hra roli je fajn

Pozor vsetok nizsie uvedeny text je beta text pred tym nez sa na nom zacne literarne pracovat. Ale este predtym by som sa s vami rad poradil a celil vasim nazorom.

Samotny popis sveta.
ZIVOT

Prima je nielen najvyssou prezentaciou materialneho sveta ale aj stredobodom zaujmov Bohov a zatratenych. Mytologia popisuje Primu ako prvorodeny svet materialneho vesmiru, a miesto ktoreho sa dotýka ako aj éterický vesmir tak aj hranica abosanovej priepasti. Jeho jadrom prechadza z eterickeho vesmiru az do abosanovej rise silny etericky luc, ktory odjakziva volame etericky pilier, vlastne sa jedna o pramen eteru v materialnom priestore.
Tato mytologicka interpretacia je prevazne jadrom sucasnej viery, filozofie a folkloru. Aj napriek tomu , ze kazda kultura ma svoju vlastnu niekedy az podivuhodnu verziu stvorenia prveho zo svetov. Eterosfera je miestom plavajucich kontinentov ktore putuju priestorom a zriedkakedy dochadza k zrazke. Je to domov Anjelov, zaastupitelov bohov, ktorí su ich rukov a ich slovom. Svoje svate kralovstvo volaju Archa, Je to domov piatich anjelskych radov svetla a demonstraciou bozskej estetiky a bohatej architektury. Tieto kontinenty je mozne vidiet z hor zeme valharas, Na opozicnej strane je Abosanove kralovstvo, Pandemonium, risa v ktorej prudi lava a zury kruta burka, kde tisicky zotrocenych dusi umoznuju demonickym princom ukajat sa na svojich zvratenych tuzbach. Miesto vecneho krvyprelievania, nareku a hnevu. 7 tronov pekelnych zastupuje temneho pana na nich usada 7 demonickych princov, ako zastupitelstvo vladnuce jeho risi ocelou a plamenom.
V strede, medzi tymito dvoma risami lezi Edesia a jej zrkadlovy obraz Mira - alternativny svet, Edesia rovnako ako aj Mira sa rozprestiera od horizontu k horizontu, a je bohata na plane, lesy, oceany a džungle,puste,tundry, baziny a ešte omnoho viac. Pod ziariacim slnkom , ktore nikdy nezapada za horizont , dava edesia zivot mnohym druhom materialneho vesmniru, sice podobne je to aj v Mire ale s jednym podstatnym rozdielom, na Mire slnko nevychadza nikdy. A aj ked som na Mire neraz bol a relativne tento svet poznam, predsa len nemam ako jediny v materialnom vesmire svoj zrkadlovy obraz v alternativnom svete a svet v ktorom slnko nikdy nezapadami prisiel vhodnejsi pre usadenie sa, to je jedna z pricin preco moje pisomnosti popisuju tuto zem.


A popis planety
SVET EDESIE


Etericky pilier pritahuje zijucu silu, ktoru volame magia ta volne putuje priestorom, Bohovia ju kedysi vyuzivaly pri tvorbe materialneho vesmiru, ma obzvlast odlisny efekt na prostredi ako eter (magiu eter pritahuje pretoze nanu vplyva blahodarne), preto je edesia svetom nekonecnych extremov akejkolvek fantazie, posledny vek vsak na tejto zemy zanechal hlboke rany, ktore sa snad nikdy nezahoja, kedysi krasna edesia je teraz miestom strasnej temnoty a konfliktov. Avsak nie vsetka krasa sveta je stratena. Stale vas moze ohurit pohlad na zamrznute vlny zladovateleho mora nareku, na brany krystaloveho mesta, ktore este pevne stoji nepostihnute vojnou, na Animu alebo taktiez pestroles a jeho pradavne zlate duby, alebo na vzdusný pristav vybudovany na vznasajucom sa kontinente menom Vecernica.. Avsak z druhej strany, miesta, ktore postihla invazia Abosanovej rise ostala spustosena, plna ruin kedysi nadhernych stavieb, a vela lesou a poli pokrily plamene a popol. Ale ci uz sa jedna o ktorukolvek zo svetovych stran, edesia sa ma stale cim pisit. Moria a oceany separuju vsetky jestvujuce kontinenty leziace na zemi, zatial co tie ostatne lavaju oblohou. V strede celej edesie lezi arkania. N tomto kontinente je mozne najst takmer vsetky civilizovane rasy, barbarov, ludi, Alfairov, Dvergairov, Taurusov, Ogrov a Enigmu podobne ako aj mensie komunity chrlicov, Fomorianov, goblinov , kentaurov, nymf, satyrov a faun, vela narodov monstier a hlavne snad celu paletu demonickych stvoreni temneho pana. Deli sa na tri casti prvou castou je srdce,obrovske mesto ktore je rozlohov velke ako stat, prve mesto sveta a sidlo rise a jej cechov, sidlom cisara prechadza etericky pilier. Na juhu lezi Utopia,prevazne pustina plna nomadov kabalov a nehostinej fauny a flory, je zriadovana Shairskymi alfair, na severe sa tyci na hrebenoch vrchov kralovstvo Valharas, sidlo mocnych barbarskych kmenov a roznych nezavyslich severskych narodov. Susednym kontinentom je divoka zem, ktoreho prevazna cast bola spustosena po vojne ktoru spustila druha abosanova invazia, domov Ogre a Taurus, a tiez zavrhnutych Acheronov. Na zapad od Arkanie lezi exoticke kralovstvo Shen , ktoreho kultura je stale pre obyvatelou okoliteho sveta cudzia a zahadna, ale cez to vsetko vidielne vyspela a disciplinovana. Na juhovychode lezi Xenopolis, na prvy pohlad posoby ako obrovske srotovisko, ale ten kto sa tam zdrzi na dlhsi cas zisti ze sa jedna o domov mysterioznych menavcov s dvoma srdciami menom enigma, ktory ziju vyrobou artefaktov, toto miesto je len plne nepodarkov a rozbehnutych experimentov, ktore si v niektorych pripadoch dokonca vyvynuli vlastny folklor. Na juhozapade lezi lezi podmorske kralovstvo mirmidonia, sidlo zivotom zmoreneho ochlastu krala Ferdinada a jeho centra obchodu . V tejto kapitole sa hlavne zameram na jadro udalosti tejto ery, kontinent zvany Arkania.

A popis kontinentu
ARKANIA

Dni ked oceany presiakly krvou, a poda vyslchla bol dnom ked civilizacie zacali prichadzat o svoj domov a o svoje utocisko. Oblohou sa prehnali burkove bestie a spolocne s nespocetnou hordou demonov prisly do edesie styria jazdci apokalypsi na svojichj tatosoch. Priniesly do sveta novu moc, hladomor, vojnu a smrt. Arkania bola prva, na ktoru sa demonicka armada zamerala, stred edesie zacinal zomierata v ohni destrukciue sa zacal formovat novy svet, svet krvy a vojny, smrti a utrpenia. Nastal cas chaosu, dni upadku, kedy sa posledne crepiny mocnej zeme, snazia ziskat cechy tuziace po dominancii. Tieto mocnosti, ktore donedavna tvorily zaklad ako tak fungujuceho imperia zacali zriadovat po invazii takmer vsetko od jedla po cisarov dvor. Cisar spolu s arcibiskupom opustily svoj lud a vydali sa na juh hnany obrovskym tazenim do mesta Klaudius, ktore obsadili demonicky princovia. Cechy prevzaly zakernimi intrigami kontrolu nad lahko skorumpovatelnym nastupcom tronu a enormne zvysily dane, prosty lud zacal svojho cisara preklinat, za to ze ich opustil. Denodenne celia obyvatelia Srdca propagandam cechov, o tom ze ich idealy su to co prave ludia potrebuju v casoch v ktorych neplatenie dani je vymahane znasilnovanim, krutimi rutinami a mucenim a ty ktory namietaly a pokusili sa vzburit ostaly vysiet na hraniciach alebo boli pred davom upaleny Exekutormi. Lud zacal tajne hladat ostatok Templarov, zastupitelov spravodlivost a poslednym pozostatkom nadeje. Tych ktory do edesie prisly spolocne s jednorozcami pred tisuickami rokov a vybudovali zaklady toho, co sa snazia znicit nielen demoni ale aj mi sami. Ale bohuzial aj napriek ekonomickej katastrofe , dokazu idealy prehnitych gild viest miliony obyvatelov do vojny, vdaka upadajucim zdrojom. Jedina organizacia, ktora odolava korupcii cechov je samotna cirkev pod velenim Arcibiskupa Arthoza. Ale ta vedie tazenie proti kacirom a demonom, a dennodenne sa do jej zastupov pridava nespocetne mnozstvo privrzencov, odhodlanych zomriet v mene bohov. Silna viera Arcibiskupa Geralda Arthoza a cisara Raziela Tiberia ako tak drzi pozostatky humanity pokope. Dokonca aj samotne gildy vysoko podporuju jej tazenie, avsak hlavne aby odvratily ich pozornost od svojej tuzby po vlade, pretoze veria vo vyhru nad abosanom a veia, ze vytaz berie vsetko.
Obyvatelstvo zacina hladovat a zuzuje ich strach pred totalnou vojnou, hladaju utociska, ktore vojna nezasiahla, niektori co na to mali, vcas migrovaly na susedne kontinenty ktore este niesu az tak postihnute vojnou, aj napriek tomu ze zury vsade, este predtym ako zacaly cehy okupovat pristaviska a branit migracii. Bezny lud neschopny bojovat a neschopny celit nepriatelovy, cakal na toho, kto ich povedie. Cisar Raziel v mene bohov plieni mesta za mestom , dedinu za dedinou od abosanovej havede a jeho privrzencou, zabijal zeny a deti starcou a chorich bez rozdielu padali pod jeho rukou, akonahle vicitil znaky demonickej symetrie nebol cas na exorcizmus, pliaga cihala zo vsetkych kutov, az kym sam nepadol za branami mesta Klaudius, v meste ktore tak tuzil dobit. A potom ako sa po smrti ocitne v Abosanovej risi, je zhrozeny z toho, ze zabijal v mene bohov a z ich symbolom na zbroji a vlastnom tele hajil ich idealy a kazania len koly tomu aby sa nakoniec ocitol v kralovstve svojho nepriatela na veky vekov. Abosan jeho pritomnost velmi rychlo zaregistroval a s usmevom prijal skutocnost ze toto je posledny klinec do hrobu edesie. Svojou silnou charizmou sfanatizuje bezmocneho raziela, ktory sa nikdy smrti nebal pretoze bol presvedceny ze sa opat stretne so svojou zenou , ktora zomrela na tyfus pred tym ako zlomeny a plny nenavysti a zialu opustil svoj tron. Teraz ho vsak Abosan pokusitel ubezpecil o tom, ze svoju zenu uz nikdy neuvidi ale da mu moznost vratit sa a da jeho hnevu prestor, a vysle ho s novou identitou obdareneho novymi darmi spat do arkanie , v podobe chladneho rytiera. Nastal ekonomicky kolaps nove chorobi zacali decimovat populaciu. Zo vsadial bola citit zrada a sabotaz. cechy sa na vzajom zacaly verejne obvinovat a zvysovat tak svoju propagandu, vznikly konflikty, ktore casto eskalovaly do vojnoveho konfliktu. Prosty lud zacal vinit vodcov cechov a stale cakali na niekoho, kto ich povedie, a stale si neuvedomovali, ze ich dus esu to co demoni potrebuju, a ze je moznost , ze ich cechy podhodia ako zradlo psovy, demonom, aby odvratili ich pozornost.

A nasledovat bude popis ras, cechov a casti sveta
NALADA SVETA- mesto a ludia vizeraju viac renesancne, ludia pouzivaju masiny pohanane a ozivovane eterom(golemov, automatonov, prepravne jednotky, vzdusne fregaty), Demoni su nechutny ako v podani clive barkera, barbarske kmene posobia ako v slainovy a atmosfera pribehov pripomina atmosferu bratsva vlka)
Nejake pictures (aj ked knihu budem ilustrovat sam su to obrazky ktore aspon kusokk priblizia mood)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Příspěvek od Lemmy »

Upřímně se přiznám, že jsem moc nečetl. Na první příspěvek je toho na mě i tak trochu moc. Snad kdybys udělal nějaký stručný a jednoduchý celkový souhrn a vypíchl originální prvky, které by přitáhli mojí pozornost jakožto hráče. Lákají mě spíš jiné typy her. Co jsem tak projel, chybí mi tam nějaká vlastní nosná myšlenka. Spíše mi to přijde jako taková polévka namíchaná z ingrediencí jiných her. Válka proti démonům navíc není nic nového pod sluncem.

Jednoduše proč bych si měl tuto hru zahrát?
Mohl by si dodat teda jakýsi popisný umělecký "trailer"?


Ale neber to špatně a příliš kriticky, držím ti palce: vidím, že si dáváš s tvorbou určitě velkou práci, takže vydrž :clap:

Dodatek:
Arkanie je určitě krásné jméno pro kontinent, pokud ti nevadí, že už jedna taková Arkanie v jedné, u našich sousedů majoritní RPG hře je (Das Schwartze Auge - The Dark Eye RPG - na PC trilogie Realms of Arkania)
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sammael »

Dakujem

No ono ja sa ani velmi nestitim tomu ze som sa nechal ovplyvnit inymi hrami. Niekedy snad az nevedomo.
A ak chces suhrn nemusis citat vsetko hore v prvom a uvodnom prispevku je O CO GO a to ti staci.
No to ze to je gulas by som uz aj poprel lebo je tam jasne dane o co go a atmosfera je stanovena, zasa to nechcem plitke.
Co jsem tak projel, chybí mi tam nějaká vlastní nosná myšlenka. Spíše mi to přijde jako taková polévka namíchaná z ingrediencí jiných her. Válka proti démonům navíc není nic nového pod sluncem.
Mam pocit ze si to ani necital. Mylim ze nosna myslienka tam je jasne dana. Precitaj si ak mas cas

Arkanie je určitě krásné jméno pro kontinent, pokud ti nevadí, že už jedna taková Arkanie v jedné, u našich sousedů majoritní RPG hře je (Das Schwartze Auge - The Dark Eye RPG - na PC trilogie Realms of Arkania)
Arkania som nazval bez akehokolvek vplyvu okolia, pravdu povediac das schwartze auge nepoznam len som postrehol ze sa o tom bavite{prosim nerozoberajte dalej prispevky typu ze mal by si to poznat zozen si to atd}a arkania existuje este v nespocetne vela veciach ale tento nazov som si vytvoril sam este pred tym nez som prisiel na to ze sa tak nieco vola. Takze to nechcem menit je to pekny termin a zvykol som si nanho
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Příspěvek od Lemmy »

První příspěvek jsem již pročetl, bohužel jsem v něm nenašel nic, co by mě přimělo si toto zahrát. Možná je to dána formou, jakousi popsal, možná celkovým pojetím. Těžko říct.

Projel jsem i druhý příspěvek.

Máš pravdu, že základní myšlenka tam je (našlo by se jich tam i víc). Promiň, špatně jsem to vyjádřil - je to slušný nápad, ale pro mě ne tak dobrá, aby mě přiměla si tuto hru zahrát (což může být pouze můj názor).

Líbí se mi koncepce vytváření postavy. Líbí se mi i ten nápad s cechy. Nápad skloubení témata fantasy a démonů je také dobrý... Bohužel ne v této formě.

Lepší asi bude, když mi uvedeš nějaký podstatný důvod, proč bych si měl zahrát tuto hru a ne jiné fantasy, třeba nějaký klasický fantasy svět Dungeon and Dragons... ?
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sammael »

Prepac Lemmy ale uz nemam naozaj energiu, presvedcovat kazdeho individualne hrat moju hru uz na to naozaj nemam sil , ubera to na mojej praci a zacina ma fakt trapit, ze aj napriek tomu ze "struny doladujem najkvalitnejsie ako sa da" stale musim obhajovat individualne u kazdeho preco by to mal hrat. Zacal som to brat takto, toto je fakt uz skoro maximum co zo seba davam idem na plno a chcem aby to bolo vidiet aj na mojom deme. Mam pevne stanovenu nosnu myslienkum, idealny priestor pre hranie, premyslenu distribuciu a marketing. A teraz sa viacej menej sustredim na lepenie masa a koze na kostru, ktora uz je vzpriamena. Pracujem s kamaratom ktory vystudoval psychologiu na tom ako cechy vnimaju situaciu a na ich filozofii. S profikom spisovatelom s ktorym prejednavam to aby sa pri citani citatel neznepokojoval a islo to ako po masle. Takze to ze mi to zabera strasne vela casu a energie, je mozo dovod preco takto odpovedam. Ale prepac neodpoviem ti na otazku preco by to mal hrat, kazdy vie na co ma prave chut, ale teraz uz mam pocit ze svojim dielom dokazem zaujat ak nie teba tak niekoho urcite. Navyse mi uplne staci ked si mi napisal ze su tam myslienky ktore sa ti pacia. A predsa len jedna vec, vsimol som si ze mas rad barbarov v jednom prispevku. No u mna su ako visity, takze ked budes chciet rezat nepriatelov hlava nehlava, robit z nich fasirku, a pretahovsat krasne a dive barbarky , tak si aspon zahosujes v niektorej z hier, ktore chcem online tuna na fore spustit a aspon na chvilu sa zabavis v mojom svete sa to jednoducho da. Je nabity emociami.
Bohužel ne v této formě.
Ako to myslis co je zle na tejto forme?4 Jazdci apokalypsi, Satan{abosan} sam a jeho prava ruka?{nahnevany cisar ktory cely zivot v mene boha bojoval za svojich bohov a nakoniec ho zatratia do abosanovej priepasti}. Naviem mne to celkom pride. Ale kolko ludi tolko chuti{ ja uz som sa naucil jednu vec nesnazim sa silou mocou hladat maximalnu originalitu, viac pozeram na to ako to je spravvene, ved uz je na svete tolko toho ze az...}
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

ten první obrázek je skutečně Barkerovský; dokonce je jak z Hellraisera.
Ovšem hlavní vtip toho příběhu je, že hrdina trpí; a cenobité trpí taky; jen ho tomu utrpení vyučují.

Nejsem si úplně jist, jestli takoví intimní démoni fungují při ovládání říší.
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sammael »

JE TO BARKEROV TORMENTED SOULS projekt, a je to len priklad ako taky demon bude vizerat, dorezany muceny, odporny, zly. Nikto kto ti spravy kavu k ranajkam?

Neripte silou mocou totalnymi drobnostami.
A umna demoni strasne trpia, pretoze sa na nich ukajaju siedmi princovia. Obzerstvo, pycha, cudzolozstvo, zavist, hnev a dalsi dvaja
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erric »

Sammael píše:Prepac Lemmy ale uz nemam naozaj energiu, presvedcovat kazdeho individualne hrat moju hru uz na to naozaj nemam sil , ubera to na mojej praci a zacina ma fakt trapit, ze aj napriek tomu ze "struny doladujem najkvalitnejsie ako sa da" stale musim obhajovat individualne u kazdeho preco by to mal hrat.
Jestli to myslis s tim projektem opravdu vazne, tak si dovolim ti poradit: "Zvykni si na to a nauc se lidi presvedcovat o kvalitach sve hry s radosti."
Naposledy upravil(a) Erric dne 3. 12. 2008, 12:06, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sammael »

Yo ziadnym projektom vo svojom zivote som to nemyslel tak vazne.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Příspěvek od Alef0 »

No autor pod kritikoiu ma dve moznosti:
a) bud si povie "minus jeden priaznivec" a ignoruje
b) skusi sa zamysliet nad kritikou
c) zaujime negativisticky postoj ku kritikom.

Suhlasim s Lemmym, ze mal by si robit a) a b), pretoze ked z dvoch kritikov odpalis jedneho, a tuto temu si zacnu citat aj ostatni, nezanechas dobry dojem.
Jednoduše proč bych si měl tuto hru zahrát?
Mohl by si dodat teda jakýsi popisný umělecký "trailer"?
Suhlasim. Na to mame inu temu.
ktore chcem online tuna na fore spustit
Radsej by som sa sustredil na legendarne demo.

---------------------------

Ja to zosumarizujem, ako som setting pochopil.

Vyliezli demoni, pobehuju vsade, globalna vojna je na dosah, spolocnost, kedysi vyvinuta (=> renesancny feeling) sa ruti do zahuby.

Hrdinovia bojuju mecom a intrigami bud za jeden cech alebo za iny, proti demonom, proti inym cechom, proti spolocnosti a mozno sa im podari prezit koniec sveta.

A mozno zvratit.

Inspiracie, ktore vidim: Mievillov New Crobuzon, ktory sa ale ruti do zahuby. Eberron (ale naopak, Velka vojna prave zacina), kopa filmov, v ktorych demoni v tlupach pobehuju krajinou.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sammael »

Lepsie by som to zosumarizovat nevedel, ako Alef. dakujem dost si mi s tym pomohol, neviem totiz veci sumarizovat, na to som urcite prisiel :oops:
A New Crobuzon nepoznam ale urcite sa po tom pozriem. Lemmyho som nechcel odradit, jeho prispevky som si na fore citl a sedeli mi jeho nazory, takze budem rad ak sa bude do tejto temy zapajat cimkolvek. Ja len som mu nevedel napisat co by ho pritiahlo k mojej hre kedze povedal ze tento zaner momentalne nemusi
Lákají mě spíš jiné typy her
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aljen »

ono tento posledny nastrel sa mi uz paci viac ako to co som cital predtym.
Osobne by som z toho vyskrtol 90% ras, esenciu a eter (aj ked etericky pilier je celkom interesting nech je to cokolvek), dokladne rozpracoval cechy, cirkev a ... popisal par realnych poviedok/ukazok ako si napisal v alkoholickom opare - to mi povedalo najviac zo vsetkeho co som doteraz cital.
Viac chlastaj ;)
--------------------------
Jo a este daco. Ked ti niekto povie ze tento element Y tu bol uz x-milion krat, tak to neznamena ze ked si ho sam vymyslel tak tam musi zostat pretoze je z tvojho pohladu super. Publikum je presytene niektorymi vecami a ak chces komercne uspiet mal by si to brat do uvahy (respektive: mal by si brat do uvahy hlavne to co chce kupujuci - preto som sa pytal na to ci mas prieskum trhu a potrieb). Zatial z mojho osobneho hladiska nevidim nic super extra specialne na tom co som doteraz cital (okrem pociatocnej extremnej gulasovitosti, ktora sa s dalsimi iteraciami nastastie straca) az na par myslienok ktore su dobree (anjeli-demoni, intrigy cechov - to do tej originalnej casti u mna naozaj nepatri).
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sammael »

http://www.gametrailers.com/player/43292.html
to je trailer pre atmosferu, takto si predstavujem atmosferu.
Zamčeno

Zpět na „Oceľ a plameň“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti