Původní družina

Soukromá sekce pro družinku okolo Symbolu...
Dzedaj
Příspěvky: 466
Registrován: 19. 10. 2008, 22:09

Re: Původní družina

Příspěvek od Dzedaj »

Asi by to chtělo něco "nepřirozeného", co by dokázalo vysvětlit magii. Apokalypsa by měla být celosvětová. Já bych to moc za apokalypsu nedával, řekněme pět let. Příběh postavy by tak byl hlavně o tom, kdo to byl před apo, a kdo je teď, jak nás to změnilo, posílilo. Mělo by být z nejhoršího venku, ale nová civilizace teprve vzniká. "Organizace a vláda" jen v rámci nových "velkých" měst, která dokáží jakž takž udržet pořádek. Na větší celky bych to nevázal. V "pustinách" mezi městy by vládlo pravidlo silnějšího - gangy. Hodně bych omezil komunikaci. Žádné satelity, internet, telefony. Možná nefunkční princip elektřiny jako u Neffa a Tmy.
"Já jsem myslel...."
Džedaj
Resova skupina
Dzedaj
Příspěvky: 466
Registrován: 19. 10. 2008, 22:09

Re: Původní družina

Příspěvek od Dzedaj »

Co to udělat třeba tak, že jednoho krásného dne, přestal fungovat fyzikální princip elektřiny. Zároveň s tím se objevují lidé, kterým "v rukou" ty věci fungují = nadaní. Pak by mohli být lidé, kteří s tou "elektřinou" dokáží pracovat a formovat jí = mágové. Důvod, proč se tak stalo nemusí být známý, ale může to být třeba fakt, že nadaní a mágové "spotřebovávají" energii ze svého okolí takovým způsobem, že funguje jen s jejich pomocí. Mohli být nakaženi virem, působením záření z vesmíru (můj favorit), ...
Svět bez elektřiny, komunikace, se zhroutí. pokud někdo četl Tmu, víte. Navíc by ty nadání mohly být i negativní... "prokletí" vázané na duševní stav postavy. Mohou působit svému okolí bolesti, migrény, nemoci. Člověk, který byl blázen, zloduch by byl postižen "odpovídajícím" způsobem. Hlavní záporák prostě nebude léčit, ale z prstů mu budou lítat blesky. :-) Třeba schyzofrenikovi by se skutečně mohlo objevit "dvojče". Postižená můžou být i zvířata..
"Já jsem myslel...."
Džedaj
Resova skupina
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Původní družina

Příspěvek od Lemmy »

Uvidíme, jak se k tomu vyjádří Rag (snad zase nebudeme týden čekat na echo :P)...

Několik let po apo se mi zdá taky OK. Spousta lidí se ještě těžce vzpamatovává z toho, co se stalo, někdo se snaží žít jako dříve, ale je konfrontován dalšími, kteří využívají nových možností a na mnoha místech práv silnějšího či jiných prvků moci. Staré spolky padají a vznikají nové. Někteří se snaží uchovat věci z minula, jiný se je snaží zničit a tak... spousta námětů na questy...

Tmu jsem nečetl, ale...

Steampunkový prvky jsem tam chtěl dát, ale myslel jsem, že budete spíš pro klasiku.

Elektřina pro mě není problém ale zásadní věc je to, do jaké hloubky ji budeme jako prvek steamu řešit, co všechno dokáže ovlivnit a zda budeme řešit i jiné technické záležitosti (střelný prach, pára, palné zbraně atd atd...).

Další věc je ta, zda ponecháme magii jako takovou. Mě by u fantasy docela chyběla, ale zase bych nechtěl zbytečně komplikovat, přeplácávat - prostě se v tom zamotat. V jednoduchosti je síla.

Vede to k tomu, zda budeme promýšlet každý důležitý prvek nebo vezmeme nějaký svět, který si dokážeme dobře představit i s jeho zákonitostmi a pořádkem a hodíme na něj katastrofu a hrubě určíme, co bude znamenat (ve formě - todle už nefunguje / tohle umí jen někdo / tohle se chová jinak)... jak se pak prostředí bude chovat už není tak důležitý, to se pozná při hře (to, co byla dřív technická epopej se může po apo chovat klidně jako barbarský středověk). Ale ten počátek před apo musí být vychytaný, když je to tak blízká minulost a když to má fungovat.

Takže bych navrhoval nejdříve určit svět, ze kterýho budeme čerpat a uvážil, jaký technický pokrok v něm byl a zda v něm byla a magie...

Nápady (případně prohloubení nápadu u Džedáje)?
Dzedaj
Příspěvky: 466
Registrován: 19. 10. 2008, 22:09

Re: Původní družina

Příspěvek od Dzedaj »

Svět před apokalypsou, jak jsem ho navrhoval já je vpodstatě dnešek, jak ho známe. Znamená to, že by teoreticky fungovaly dnešní palné zbraně, ale nový naboje si uděláš jen těžko. Takže postupný úpadek ke zbraním, které se dají opravovat, ... To samé s veškerou "technikou". Teoreticky jsou možná i auta, když vezmeme v úvahu alternativní možnost za svíčky. Ale zas nebudou zásoby benzínu, nafty....
"Já jsem myslel...."
Džedaj
Resova skupina
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Původní družina

Příspěvek od Lemmy »

Uvidíme, co tedy Ragallach...

Džedáj:
Čistý post-apo byla jedna z možností her, který jsem uváděl na začátku, že bych si rád zahrál. Tuším, že i Ragallach ji zmínil... možná bych ani neřešil elektřinu a dal falloutovskou klasiku nějakou dekádu po katastrofě (kvůli rozmělnění radiace).

EDIT:
Magie může být taky zapojena... různí šamané (Fallout inspired), psyonici (Planeta opic inspired) a jiní...
Zapojil bych ale - kdo s čím zachází, s tím taky zchází (aneb rozlmlouvání s mrtvým u šamanů může představovat fyzické zestárnutí během rozhovoru o několik týdnů/měsíců... psyonická magie může znamenat možné poškození mozku, změny chování, mánie, šílenství...
Dala by se zapojit i ta elektřina: ve smyslu... funkční je pro všechny (pokud funguje), ale nadaní dokáží jako přenašeči masivní energie fungovat jako jakýsi "zdroj napětí" a dělat s elektrikou divy (např. spojit se s dávno mrtvým člověkem přes rádiovysílač, žárovku rozsvítit pouhým dotykem, lampy v zaprášeném baru roztříštit pouhou myšlenkou a tak - zde bych prokletí mohlo znamenat: elektrika funguje i nezávisle na nás (= přehráváč muziky se zapne, když chceme být zrovna potichu), to co jsme prováděli má na nás nežádoucí feedback (při práci s rádiem to může znamenat že nějakou dobu potom uslyšíme hlasy, které nejsou, bolí nás hlava apod.) - tady je ta věc, jak velký prostor by elektřina měla v takto devastovaném světě, kde už téměř nic nefunguje, tak jak má a většina věcí z minula je pouze rozebraná hromada šrotu.

Druhá možnost magie u čisté post-apo je přirozená... spirituální svět v reakci na katastrofu splyne s normálním a navrátí se (či vznikne) klasická magie, jak ji známe s čisté fantasy... objeví se různí metatvorové či se tvorové působením spiritů přetvoří v něco jiného (SR inspired)

Takže prostě navrhněte, co si představujete, co by Vám sedělo nejvíc...
Dzedaj
Příspěvky: 466
Registrován: 19. 10. 2008, 22:09

Re: Původní družina

Příspěvek od Dzedaj »

Tak můj návrh máš...
Do neděle tu nebudu, jsem na pitvě.
"Já jsem myslel...."
Džedaj
Resova skupina
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Původní družina

Příspěvek od Lemmy »

Dzedaj píše:Tak můj návrh máš...
Jasně... sice trochu polemizuju o podobě světa: 5 let po selhání elektřiny ve světě podobném našem by to spíš vypadalo jako počátek apokalipsy*** = katastrofa vedoucí ke globálním konfliktům - spíš později by se podle mě takovýhle svět začal řídit jinými pravidly a navrátil by se někam do středověku.

- nebo jako trochu jiný cyberpunk (mocní využívají nadané k tomu, aby mohl systém fungovat).
Další věc je ta, jaký by byl poměr nadaných a obyčejných lidí.

Ale ten základ tam je ... svět podobný našemu (nebo přímo náš?) ve kterém přestane normálně fungovat elektřina.

*** Je to např. když srovnáš prvního a druhýho Mad Maxe. První je blízká budoucnost s náznaky apokalipsy. Druhý je čistý post-apo. Dokázal bych si představit, že ve světě, který navrhuješ budou časem některé skupiny rozbíjet elektro přístroje, střihat dráty atd... ze strachu před nadanými, takže by to fakticky mohlo vypadat jako středověk s větším důrazem na právo silnějšího v pustinách, s některými demokratickými městy, střelnými zbraněmi a tak.

Rozhodně je to od fantasy docela posun :)
Pokud by se jevilo jako post-apo zahrál bych, s blízkou budoucností nebo cyberpunkem bych měl jako vypravěč problém.

Dzedaj píše: Do neděle tu nebudu, jsem na pitvě.
Ragallach: po jobu tu taky nejsem... budu aktivní až v pondělí, ale klidně můžeš během víkendu hodit post s vlastní představou.
Dzedaj
Příspěvky: 466
Registrován: 19. 10. 2008, 22:09

Re: Původní družina

Příspěvek od Dzedaj »

Za mě to byl v podstatě návrh, jak by to mohlo být. Jelikož ses uvolil k pjování, měl by svět sedět tobě, aby tě bavilo vyprávět. Nám samozřejmě taky, ale u mě to myslím problém nebude.

jinak, inspirace na postapo máme mraky. Stačí juknout do nějaké filmové databáze. Stejně tak můžeme jet +- Resident Evil. Akorát by vir u nějaké menšiny nevyvolal "zombíkovatost" ale schopnosti.
"Já jsem myslel...."
Džedaj
Resova skupina
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Původní družina

Příspěvek od Lemmy »

Jasné, nápad je v pohodě, jde spíš o to, že takový svět těsně po pohromě by se začal nějak chovat a pokud bysme vzali třeba náš konkrétní svět, máš několik možných scénářů...

A už musíš domýšlet důsledky, v podstatě tvořit svět od začátku na světě starém (nebo měnit svět starý)...

Kdybych z fleku něco navrhnul, mohlo by to vypadat jako: spousta území třetího světa a území, kde není tolik elektronika, ale kde panují zákony a práva dobře by se v podstatě nejspíš nezměnila... některý části Afriky (i přesto že rozvojový, kde elektřina taky nehraje prim) by se kvůli vládě a totálně menší podpoře ze strany rozvinutějších států (který by se patrně soustředily na svý problémy) zvrtla v ještě větší chaos silnější má moc.
Nějaký předpokládaný stát USA by se snažil zachránit co se dá... namísto elektřiny by se vrátily petrolejový lampy, namísto PC psací stroje, namísto elektrotechniky čistá mechanika... nějaký jiný stat USA by se mohl naopak zase změnit v totalitářství, jiný v anarchii, jinde občanská válka bla bla... nějaká velkovýroba jídla jde do kopru aby ji za čas mohla nahradit jiná, hladomor, nemoce, zhroucení systému...
Máš tam zkrátka dost proměnných, dost otázek a dost práce (aneb jako vypravěč bys měl předat info hráčům, které postavy ví...).

Ale pokud bysme jeli ve fiktivním světě zezačátku v nějaký ne příliš osídlený provincii, nemusel by to být víc problém. Zvlášť pokud by se hodilo o nějakých dobrou generaci/nebo spíš dvě dopředu a přidalo by se víc inspiračních prvků toho Falloutu nebo i Residenta a tadytoho (radiace, elektronadaní, zdevastovaný svět, silnější přežije, ghúlové ...)
EDIT: Takhle je to v podstatě asi na post-apo nejjednodušší. Postavy hráčů znají kousek z nového pořádku světa (vem si např. Fallout) a postupně se setkávají s novými věcmi, což může být hodně zajímavý a je to mnohem jednodušší na přípravu a celý promýšlení světa.


Hodím echo Ragovi, kdy se sem dostaví.
Ragallach
Příspěvky: 362
Registrován: 20. 10. 2008, 10:20

Re: Původní družina

Příspěvek od Ragallach »

Sem tu. Nebylo by snažší to dořešit zítra po hře než tady na foru?
Ressova skupina
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Původní družina

Příspěvek od Lemmy »

Ragallach píše:Sem tu. Nebylo by snažší to dořešit zítra po hře než tady na foru?
Teď už v podstatě jo...
Záleží na tom, jestli bude mít Džedáj po hře ještě chvilku (tak cca půl hoďky tipuju, abysme se domluvili na základech).
Dzedaj
Příspěvky: 466
Registrován: 19. 10. 2008, 22:09

Re: Původní družina

Příspěvek od Dzedaj »

To asi nebude problém, ale nevidím důvod, proč zatím nepokračovat zde.

Co se toho plánování a vymýšlení týče, je to jak jsi sám psal. My toho jako postavy moc vědět nemusíme. Navíc je v postapo světě často problém, ne-li nemožná komunikace na větší vzdálenost. Navíc teoreticky můžeme uvažovat o tom, že postavy dokáží s budoucností tak trochu zamávat... Stejně tak by mohlo být zajímavý naopak rozjet postapo od 00:00 aneb nechat postavy to prožít.
"Já jsem myslel...."
Džedaj
Resova skupina
Ragallach
Příspěvky: 362
Registrován: 20. 10. 2008, 10:20

Re: Původní družina

Příspěvek od Ragallach »

Ono nechávat prožít si to postavy od začátku... nejsem obecně proti, ale záleží jaké katastrofa by to byla... v případě jaderný války by postavy stejně seděli v bunkru na zadku nebo by venku umírali hlady či mutovali na radiaci :)
Přírodní katastrofy se daj prožívat celkem v klidu.
Ressova skupina
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Původní družina

Příspěvek od Lemmy »

Džedáj:

Napadají mě dvě cesty, jak to posunout dál -

1) Kombinace principů.
Řekněme, že vědcům vyvolávajícím napodobení efektu miniaturního "velkýho třesku" se v experimentu něco zvrtne. Nevznikne černá díra, která by náš svět pohltila, ale naopak spojí náš svět víc s jeho odrazem: stínovým světem.
Stínový svět reprezentuje duši světa hmotného.
To, že nastane částečné splynutí světa a jeho stínu, že duše (stín), některých věcí se ztratí (rozvedu dál), ale zároveň vznikají nové vazby v hmotném světě (tedy, někdo/něco o stín přijde, někdo/něco si naopak stín najde):
Globální úmrtí většiny obyvatel (přišel si o svůj stín = si mrtvý nebo např. přišel si o svůj stín = stala se z Tebe nemyslící vraždící bestie aka zombie), elektrická tma (nepovedený experiment vědců + totální přesycení magií stínového světa), několik podstatných přírodních katastrof (ně některých místech záplava, jinde zemětřesení, někde nemoc, atd...), magie (= propojení člověka se stínovým světem... ať už se jedná o nadaného, schopného užívat elektro výdobytky předchozí doby; člověka, který komunikuje se svými zemřelými předky apod...). Někteří mýtičtí a jiní zvláštní tvorové na zemi (had, z kterého se díky velkému stínu stane nebezpečná Nága..; chrličové na kostelech, kteří díky stínu ožijí...).

Bod 0: Nechat postavy prožít od začátku by byla čistá hra o přežití... Buď tak, nebo uděláme prequely abych poznal předpokládaný charakter postavy (v kterých by postava mohla i zemřít, nebo si hodně vážně poškodit, vzhledem k situaci - aneb jak daleko je postava schopná kvůli přežití zajít).

2) Žádný okecávky, jdeme na věc... (spíš by bylo zajímavé na sérii one-shotů či malýho tažení)-
Aneb principiálně jednoduchá "zombie" apokalipsa začínající v bodě 0.
Utíkáme, potíme se, schováváme se, vytahujem pušky, okolo stříká krev a střeva, říká se, že na ostrovech nejsou žádný zombie, hlavně se nenechat kousnout, ten kdo je sám většinou umře... prostě taková skoro klasika :D

EDIT: Jak píše Ragallach, záleží tost na katastrofě - začátek hry by totiž mohl vypadat u hypotetického člověka obecného při nesmrtící katasrtrofě jako jedno velký čekání, co bude dál (tohle jsem chtěl napsat, než mě napadli ty další dvě možnosti).

EDIT 2: K té zombie-apokalipse se může hodit i fajn historický téma jako western, viktorinánská éra, stará čína/japonsko, a tak.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Původní družina

Příspěvek od Lemmy »

Lemmy píše: Takže prostě navrhněte, co si představujete, co by Vám sedělo nejvíc...
Ragallach... ?
Zamčeno

Zpět na „Čajovnická družina“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů