Dorn

Oficiální diskuze o stolních a deskových hrách českého nakladatelství Altar.

Moderátor: Bouchi

Dorn VS Proroctví

Dorn
10
33%
Proroctví
13
43%
Iné hry
7
23%
 
Celkem hlasů: 30

Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Corvus »

kamarati v tom hraju normalne kampan... a IIRC tak sa vitazsstva striedaju...

btw na slovensku to maju v brlohu.. ale je to drahe 2999skk vs 65$ (1270skk) u rytiera je razantny rozdiel.
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Corvus píše:kamarati v tom hraju normalne kampan...
Ano, druha expanzia je prave o tomto.

(a je to fakt ze des)
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Gran
Váš Astrální Brácha .)
Příspěvky: 1904
Registrován: 15. 8. 2006, 12:36
Bydliště: Praha

Re: Dorn VS Proroctví

Příspěvek od Gran »

Nehrál jsem Dorn, ale Proroctví určitě ne. S jedním Rozšířením jsme ho ve třech lidech hráli 12 hodin čistého času... je to fakt hrozně dlouhé. První hodina je fakt super, ale pak to je tak nějak furt to samé, pomalé, zdlouhavé... a nejsou tam zaklínadla jako třeba v Talismanu. Vlastně Proroctví je takový nepromyšlený nástupce Talismanu ;) Věřím, že by se Proroctví dalo přepracovat (a ne zas tak složitě) do mňamózní podoby, teď je to ale nehratelné...

Jinak ten Dorn mě zaujal, jak tady o tom čtu =))
It's Alive!
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Dorn VS Proroctví

Příspěvek od Bouchi »

Gran píše:S jedním Rozšířením jsme ho ve třech lidech hráli 12 hodin čistého času... je to fakt hrozně dlouhé.
IMHO to bude spis v lidech nez v Proroctvi :-) Na turnajich se ve trech lidech a se dvema rozsirenimi v pohode vlezou do tri hodin.
Vlastně Proroctví je takový nepromyšlený nástupce Talismanu ;)
Naopak, je to velmi promysleny nastupce. :-) Ostatne i na BoardGameGeeku si vede lip nez Talisman.
Uživatelský avatar
Gran
Váš Astrální Brácha .)
Příspěvky: 1904
Registrován: 15. 8. 2006, 12:36
Bydliště: Praha

Re: Dorn VS Proroctví

Příspěvek od Gran »

Ne, Bouchi, ty mě vůbec neposloucháš. Proroctví je prostě na prd, sakra!

;P ;))

Nevím no, hráli to různé squadry lidí a vždycky to trvalo roky =/ Je pravda, že těch 12 hodin na 3 lidi je rekord ;)

EDIT: Rozhodně bych ale chtěl zkusit ten Dorn teda =)
It's Alive!
Balorok
Příspěvky: 23
Registrován: 18. 1. 2010, 14:28

Dorn vs Descent

Příspěvek od Balorok »

ahojte ludia chcem sa spýtať na vaše názory ohladom týchto dvoch hier neviem sa rozhodnúť ktorú mám kúpit. Viem iba to že dorn je podstatne lacnejší stojí 20eur a descent nieco cez 45eur myslím no obydve vyzerajú dobre na descente sa mi páči že sa dá menit hlací plán nie ako v dorne že je stále taký istý a ešte jedna vec čo neviem je descent preložený kompletne???? dorn je česká hra a tam je teda všetko aj kúzla a podobne. Dakujem za vaše názory
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: Dorn vs Descent

Příspěvek od Hike »

Plně platný názor ti nepřidám, protože Descent jsem nehrál, takže jenom snůška doměnek a polopravd.

Řekl bych, že obě hry jsou neporovnatelné, každá asi vítězí na jiném poli.

Dorn:
Výhoda, že je česky a i kdyby nebyl, jazyková závislost je minimální. Hra se dá odehrát za poměrně krátkou dobu, tedy si za večer, když je chuť, střihnete klidně 2-3 hry. Hrát se dá i ve dvou, skoro bych řekl, že pro dva je hra víc vyrovnaná, protože pokud hraje za postavy víc hráčů, tak si spolu musejí domlouvat pohyby a plány a hráč za Zorkala je slyší, tedy s tím může počítat.
Řekl bych, že nevariabilní plán zase tak nevadí pokud se hra hraje v obměněném složení hráčů - každý má jinou taktiku a tím se hry nepodobají. Pokud bude vždycky hráč A Zorkal a hráč B hrdinové, tak se hra začne ohrávat, protože některé postupy se začnou automatizovat.
(tohle mám z vlastní zkušenosti)
Rozšíření: zatím nevlastním, ale mělo by přinášet do hry další možnosti za relativně malý peníz navíc, mám v plánu koupit.

Descent:
Nevýhoda, že je anglicky ... na Zatrolených hrách je sice k dispozici překlad, ale kartiček a celkově materiálu s jazykem je ve hře hodně, takže aspoň základní znalosti angličtiny jsou dle mého nutností (pokud ovšem nechceš všechen materiál lokalizovat pomocí polepek nebo v obalech přiložit překlady ke všem kartám - taky to jde, ale je pak potřeba zvážit i finanční stránku věci).
Herní doba je taky oproti Dornu na jiném levelu. Za jedno odpoledne dáš jednu hru a to bude asi všechno.
Rozšíření: K Descentu je rozšíření jako hub po dešti, navíc skalní hráči praví, že bez nich má Descent poloviční rozměr, tedy nákup nějakého (a nejlépe asi několika) je nutností = cena jde nahoru.
Pak je potřeba zvážit dostupnost spoluhráčů, hrát to ve dvou nebude asi to pravé ořechové. Čtyři až pět hráčů bude asi nejvhodnějších.

Nakonec - rozhodni se podle sebe.
Můj názor: Descent mi připadá jako simulace RPG hraní v těžkopravidlovém simulačním systému typu DnD ... tedy, když už bych si chtěl něco podobného zahrát, asi si zahraju RPG a ne deskovku.
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Balorok
Příspěvky: 23
Registrován: 18. 1. 2010, 14:28

Re: Dorn vs Descent

Příspěvek od Balorok »

dakujem velmi pekne za tvoju odpoved celkom si mi pomohol no asi sa rozhodnem pre ten dorn predsa je len ovela lacnejší no a aspon zistím či budem mat spoluhráčov no a poprípade by som si podla dornu a rôznych obrazkoch na nete poskladal vlastnú hru kde by bol variabilný plán a podobne. Keby som sa do toho pustil určite by som sem dal vediet aspon by ste mi pomohli :)))
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dorn vs Descent

Příspěvek od Peekay »

Ak Dorn, tak iba s rozsirenim - zakladna hra posobi trochu plytkym a nedokoncenym dojmom. Rozsirenie tomu dava trochu stavu (aj ked stoji takmer tolko, co zakladna hra).

Jedna partia Descentu trva ovela dlhsie ako Dornu, co moze byt aj vyhoda aj nevyhoda, podla toho ako sa na to pozeras. Textu je tam relativne vela, ale teoreticky je to v pohode uhratelne aj v pripade, ze vie po anglicky iba jeden clovek (ten, ktory bude hrat za prisery).

Ak ale vies Descent kupit za 45 (zakladna krabica zvykne stat 70-80, rozsirenia stoja okolo 50), asi by som isiel radsej do toho - Dorn s rozsirenim ta vyjde na 40, co je rovnaka cena za nepomerne nizsi vykon :)
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Dorn vs Descent

Příspěvek od Alef0 »

Rozšírenie má svoju recenziu v Drakkare

Ja by som si zvolil radšej Dorn, hlavne v prípade, že si nie si istý ako často to budeš hrať. Na kratšie a českejšie hry nalákaš viac hráčov než na štvorhodinové monumenty (praktická skúsenosť s Game of Thrones)
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Balorok
Příspěvky: 23
Registrován: 18. 1. 2010, 14:28

Re: Dorn vs Descent

Příspěvek od Balorok »

Peekay píše:Ak ale vies Descent kupit za 45 (zakladna krabica zvykne stat 70-80, rozsirenia stoja okolo 50), asi by som isiel radsej do toho - Dorn s rozsirenim ta vyjde na 40, co je rovnaka cena za nepomerne nizsi vykon :)
no ja som si iba myslel ze to vyjde okolo tych 45 pretože rozšírenie tolko stojí a vaššina drahých hier má rovnako drahé rozšírenie no aspon podobné

Mimohodom niečo podobné tomuto žánru? aj dooma som kukal môže byť fajn ale tiež je drahý a to dám radšej tolko prachov za fantasy tie mam radšej
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Dorn vs Descent

Příspěvek od Alef0 »

Mne sa zdá, že Descent má podobné mechaniky ako Doom (podľa wikipedie sú vylepšené) -- tá filozofia je zrejme analogická.

Lacný Descent sa dá kúpiť asi len niekde v zahraničí, nie?
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Balorok
Příspěvky: 23
Registrován: 18. 1. 2010, 14:28

Re: Dorn vs Descent

Příspěvek od Balorok »

jj v zahraničí je ževraj o polovicu lacnejší no ale kašlať ho teraz kupim ten dorn vyjde ma 20euro staršie vydanie nove vyjde 28eur a dam objednat lebo ho nikde nemaju ani v brlohu aj ked na nete je pisane že ho majú dalej ani v biliarne neni a nikde inde som to tu v okoli TN nevidel
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dorn vs Descent

Příspěvek od Peekay »

Nove vydanie Dornu je lepsie ako stare (vacsia mapa, lepsie sa tam zmestia figurky).

Descent vychadza aj v zahranici na dost vela - obchodna cena je totiz 90 dolarov. Jedine, ze by si kupil nejaky z druhej ruky.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Dorn vs Descent

Příspěvek od Almad »

Ještě bych zvážil Vládce Podzemí, když je seženeš.

Nutno říct že jsou složitější než Dorn, naučení chvíli trva a neni tam až taková interakce mezi hráči.
Starý člen http://rpg.church
Odpovědět

Zpět na „Deskové hry nakladatelství ALTAR“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti