Aréna

Oficiální diskuze o stolních a deskových hrách českého nakladatelství Altar.

Moderátor: Bouchi

Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Jiron: Přinejhoršim se mnou... párkrát jsem Arénu hrál. Musím říct, že mi je líto, že se neujala, přišla mi dost kvalitní.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Arána byla kvalitní zcela jistě, jen hrát s některými lidmi, kteří měli postavu nakombenou bylo docela o ničem (jednou jsem hrál s klukem, co zvládal dva skřety, chtěl začínat uprostřed arény - vzhledem k tomu, že u každého používal jen jeden nebo dva útoky, tak to byla docela nuda.)

Co si ale vzpomínám, tak hlavní důvod byl orpavdu v 36ti nezodpovězených dotazech, které jsem sepsal, když nás hrálo pět najednou a přišli jsme na různé kombinace. A přitom u mnohých z nich dost záleželo na výkladu, jestli bude daná situacy výhodná pro jednu nebo pro druhou stranu.
arar

Pravidla

Příspěvek od arar »

Před několika lety jsem si koupil Arénu, ale bohužel jsem někde ztratil pravidla a před pár dny jsem si chtěl Arénu zahrát. Bohužel jsem ji již nějaký pátek nehrál a tak jsem pravidla už zapomněl. Nebyl by někdo tak hodný a nepokusil se pravidla oskenovat? Tolik stránek zase neměly...nebo nejsou někde ke stažení? Předem děkuji za odpověď.
Kyrkyj
Příspěvky: 12
Registrován: 18. 2. 2007, 11:35
Bydliště: Prague

Příspěvek od Kyrkyj »

Ještě k vyražení zbraně: je to dost efektivní způsob, jak zvliklidovat skřety. Mají celkem nízký počet odhadů a nemají žádný skok pryč, maximálně prsknutí do obličeje, takže je dost velká šance, že to vyjde. Pak si stačí stoupnout na políčko kam ta šavle odletěla, a umlátit toho jednoho skřeta, ten druhej chudak muze pouzivat maximalně kontaktní útoky který jsou dost slabý.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

arar: Oskenovat pravilda by snad nemusel být takový problém, nevím, jestli by to někomu vailo. Já bohužel nemám skener :-(
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Klimbing
Příspěvky: 293
Registrován: 26. 7. 2008, 21:44

Příspěvek od Klimbing »

Aránu jsem si pořídil asi před půl rokem a nadchla mě. Bohužel jsem si ji moc nezahrál, protože ji mám v angličtině a to nikdo nechce hrát. Systém plánování akcí a boje se mi moc líbí, ale chce to několik hráčů, ve dvou je to trošku stereotipní. (stojíte proti sobě a vyměňujete akce do aleluja). Ale ve více hráčích je to paráda.

Četl jsem kdesi (myslím, že na Altaru), že se uvažovalo o rozšíření, ale kvůli malému zájmu nebude :( Škoda.
Uvažoval jsem co ještě do Arény patří a čím by se dala zpestřit. Napadli mě různé trigy, terén atd., ale nejvíc jsem se chytl nápadu námořní bitvy, nebo alespoň bitky na lodi. Co vy na to?

(takovej náhled, co by na tý lodi mohlo být a jak by to vypadalo, samozřejmě záleží jak komplikovanou hru chceme a podle toho by se musel zvolit počet "prvků", aby se jenom nepočítalo a neházelo kostkama.

Takže: Loď by byla nakreslená na hexovém papíře samozřejmě a postavy by se po ní klasicky pohybovali. Bylo by tam asi dost překážek, stěžně atd. Postavy by se mohli shazovat z paluby a na konkrétních místech zase vylízat z vody. Dále by se dalo rozkreslit podpalubí, v kterém by se dalo taky hrát a bojovat a jeho plán by mohl být třeba za nějakou zástěnou, takže by hráči nahoře nevěděli, kde a kdo vyleze a naopak. Dalším zajímavým prvkem by mohlo být kormidlo, které by se dalo pomyslně otáčet a tím např docílit toho, že jinou postavu smete z paluby ráhno. Hra by se dala rozšířit i do plachtoví, ale to by bylo asi dost náročné. Pro fajnšmekry by mohl být vedle ještě jeden plánek, na kterém by byla poloha lodi vůči "pevninským objektům"-skály, pobřeží... Některé postavy, třeba silný barbar, kterému plavání nedělá problémy, by se snažili loď potopit a jiné jim v tom zabránit, a tak by mohla vzniknout hodně zajímavá bitka o kormidlo. Víc mě teďka nenapadá)
Uživatelský avatar
SEB
Příspěvky: 588
Registrován: 14. 6. 2005, 14:21
Bydliště: Praha

Příspěvek od SEB »

já Arénu hrál poprvé v roce 2002, od té doby mám pár desítek partií odehraných.

baví mě to, ale není to rozhodně odpočinková hra. je to dost na mozek, nebo se u toho člověk nudí.

už asi půl roku smolím recenzi na boardgamegeek, ale nedaří se mi chytnout úhel pohledu, nemám dostatečně vyhraněný názor. poslední měsíc jsem proto hrál asi tucet her a dost jsem se bavil - většina byla barbar proti vrahovi.

vyšlo mi z toho jediné: hra je suchá. když se soupeři dobře znají a soustředí se, je to nervydrásající, vyčerpávající záležitost... a chybí tomu šťáva.

kdyby tam byla nějaká jednoduchá mechanika "publika", která by hlídala nějaké body získávané hraním obskurnějších karet a ztrácené utíkáním od nepřítele, přičemž by mohla být alternativním zdrojem odhadů až vítezství, šťávu by to dodalo.
---
Servant of my own vice.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Tak jsem málem napsal ten samý příslevek jako před rokem - Aréna měla dobrý potenciál a z útoku skluzem u šermířky jsem převzal dobrou mechaniku pro RPG. Jinak je to ale příliš komplikovaná hra, hlavně v tom, kolik tréninku vyžaduje, a tak její zábavnost dosti kolísá.
Uživatelský avatar
Trevenorboven
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2004, 17:03
Bydliště: Marzipan

Re: Aréna

Příspěvek od Trevenorboven »

Jersone, vím, že je to dlouho, ale už jsi to prodal ? Měl bych totiž velký zájem. Před mnoha lety jsem arénu hrával s jedním typkem ze sídliště :)
Válka neni cukr.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Aréna

Příspěvek od Jerson »

Trevenorboven píše:Jersone, vím, že je to dlouho, ale už jsi to prodal ? Měl bych totiž velký zájem. Před mnoha lety jsem arénu hrával s jedním typkem ze sídliště :)
Už je to i dlouho, co jsem Arénu prodal, bohužel.
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Aréna

Příspěvek od Bouchi »

Trevenorboven píše:Jersone, vím, že je to dlouho, ale už jsi to prodal ? Měl bych totiž velký zájem. Před mnoha lety jsem arénu hrával s jedním typkem ze sídliště :)
Pokud by ti stacila anglicka verze (plus ceska pravidla), tak by se nasla na altarim eshopu.
Odpovědět

Zpět na „Deskové hry nakladatelství ALTAR“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti