Zaklínač v DrD+

Oficiální diskuze o Dračím doupěti Plus.

Moderátor: Bouchi

Uživatelský avatar
Elltar
Příspěvky: 25
Registrován: 14. 6. 2011, 01:46

Zaklínač v DrD+

Příspěvek od Elltar »

Zdravím.
Mám jeden nápad, ale je trochu problém s jeho provedením. Mí hráči projevili zájem o svět Zaklínače A.Sapkowkého. To by nebyl až takový problém jako případná postava zaklínače.
Žádné elegantní řešení mě nenapadá. Jak byste řešili toto "povolání" v systému DrD+?
Kdysi jsem se pokusil vytvořit něco jako povolání Zaklínač, ale byl nevyvážený. Zkrátka trochu superman...


Kdyby byl zájem, můžu sem ten svůj výtvor hodit...
Uživatelský avatar
Fery
Příspěvky: 100
Registrován: 14. 1. 2010, 17:27

Re: Zaklínač v DrD+

Příspěvek od Fery »

No na Asterionu to vyřešili trochu :) Není tam speciální povolání, ale využili kombinaci. V podstatě dostane takový zaklínač/Lovec přízraků do těla 3 symbionty. Jeden je v mozku, stará se o to aby zaklínač viděl neviděné, byl odolný proti psychické magii a tak podobně. Druhý je v těle a stará se o to, aby tělo dokázalo podávat neuvěřitelné výkony. A poslední je v ruce, a ten se stará o kouzlení. Za všechno se ale platí, používání symbiontů má za následek prudké vyčerpání organismu.
Já jsem vytvářel takhle jednu postavu. Postupoval jsem tak, že jsem vzal válečníka, specializoval ho na boj s meči, dal mu všechno co má mít. A pak jsem jen přidal schopnosti, které jdou aktivovat a souvisí s symbionty. Tedy vidění ve tmě, vidění neviděných pouze bonusy ke smyslům a samozřejmě past a hod, bonusy k vůli při hodech výdrž, bonus na odolání proti kouzlům a tak podobně. Pak zvyšování základních statistik, tedy rychlosti, obratnosti a síly. Stejně jako zvyšování odolnosti a překonávání meze zranění (čtvrtý řádek) nebo posunutí prahu bolesti v druhém řádku se nepočítají žádné postihy. A poslední byl nejednoduší, nějaké kouzla ala zaklínač ze ságy či ze hry jsem vybral z příručky kouzelníka. Počet magů jsem stanovil pouze podle úrovně zaklínače a drobného bonusu.
No a to placení bylo nejhorší, tam se mi povedlo, že každé kouzlo vyčerpalo za 1 bod únavy. Pak jsem si řekl, že budu mít dva druhy platby, jednu krátkodobou za okamžité bonusy a pak jeden za delší dobu. Tedy 1 bod únavy za kolo. A pak pro delší schopnosti jako třeba zvýšení rychlosti 1 bod za směnu. Přesně rozdělené jsou to nedotáhl dokonce. Pouze jsem ještě podle úrovně zaklínače určil jak moc si dovede zvýšit své vlastnosti.
Vyšlo mi že zaklínači jsou silní ale jen na krátké intenzivní boje. Navíc jsem ještě přidal obecné dovednosti a bonusy za boj s různými druhy příšer.
Klimbing
Příspěvky: 293
Registrován: 26. 7. 2008, 21:44

Re: Zaklínač v DrD+

Příspěvek od Klimbing »

A hraničář by na to nestačil? Jenom třeba přihodit nějaké schopnosti, ale ten základ je myslím podobný - boj proti zvířatům i práci s živly (tedy zaklínačská magie) tam jsou. Navíc u hraničáře jsou ty schopnosti hodně volné, takže není problém nějaké přidat bez toho, aby to narušilo celek.
Kdysi jsme taky přemýšleli, jestli nevytvoříme zaklínače jako nové povolání, ale pak jsme dospěli k tomu, že bychom jenom kopírovali hraničáře.
Rauksul
Příspěvky: 300
Registrován: 11. 8. 2009, 15:53

Re: Zaklínač v DrD+

Příspěvek od Rauksul »

Tak na on na Asterionu je Lovec (tedy "zaklínač") i v aplikacích - stáhni si je na webu altaru, myslím že to je modul za stříbrným závojem. jako obvykle je určen pro CP, tedy případně trochu osekat.

Ony jdou kombinace hraničář+bojovník a čaroděj+bojovník řekl bych. kombinace s hraničářem je podle mě lepří pro vlastní postavy (když už je hold chtějí hrát) a kombinace s čarodějem pro CP...

A nebo si to vyřeš třetí cestou a kup si DrDII, tam zaklínač je ;-) (a jmenuje se vědmák) :-)
Družina Mrtvoly Na Mrtině
[zde býval obrázek testera DrDII :o)]
Uživatelský avatar
Thror
Příspěvky: 239
Registrován: 19. 8. 2007, 22:24
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač v DrD+

Příspěvek od Thror »

Menší problém Zaklínačov zo sveta Sapkowského je, že oni sú overpowered od prírody. Fantastickí bojovníci s mečom s obmedzenými magickými schopnosťami, alchymistickými schopnosťami, vylepšenými zmyslami, odolnosťou na jedy a choroby, mutagénmi posilneným telom a s perfektnou znalosťou a tréningom šermu a boja. To sú Sapkowského Zaklínači.
Rauksul
Příspěvky: 300
Registrován: 11. 8. 2009, 15:53

Re: Zaklínač v DrD+

Příspěvek od Rauksul »

Nebo začínají na vysoký úrovní ;-)
Družina Mrtvoly Na Mrtině
[zde býval obrázek testera DrDII :o)]
Uživatelský avatar
Elltar
Příspěvky: 25
Registrován: 14. 6. 2011, 01:46

Re: Zaklínač v DrD+

Příspěvek od Elltar »

Díky všem za rady.
poradil jsem se trohu z hráčem, který o to měl zájem a nejspíše se budeme klanět k metodě "zaklínač - určitá forma hraničáře". Jen u některých schopností provedu pár změn. Ale jelikož se to bude týkat i ostatních dalších povolání pro tento svět, tak zaklínač nebude zase tak přesílený oproti ostatním. Pokud nebude využívat všeho co má, tak ho může dostat i dobrý bojovník. :D
O DrD2 jem přemýšlel, ale jsme dost dlouho už zajetí v kolejích DrD+ a tak nevím, jestli bys se hráčům vůbec chtělo přecházet i na jiný systém.
Každopádně se ještě vůbec uvidí, jak to dopadne... :lol:
Být normální je nuda...
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě Plus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti