Léčivé kouzlo

Oficiální diskuze o Dračím doupěti Plus.

Moderátor: Bouchi

963214785

Léčivé kouzlo

Příspěvek od 963214785 »

Zdar,
jsem PJ. Hraju s družinou zloděj, čaroděj a teurg. Nikdo z nich neumí pořádně léčit, a tak většina dobrodružství končí s slušnýma zraněníma. No čaroděj by se kvuli tomu rád naučil nějaké léčivé kouzlo, tak jsem něco vymyslel:

Vyleč zranění*
magenergie: 4 [4]
Náročnost:
   +13 síla léčení = +2, snížení velikosti krvácení = -1
   +20 síla léčení = +3, snížení velikosti krvácení = -2
   +26 síla léčení = +4, snížení velikosti krvácení = -3
Vyvolaní: 0
dosah: dotyk
rozsah: 1 tvor
trvání: +0(1 kolo)

Popis:
Čaroděj se dotkne terče a drží ho 1 kolo. Z čarodějových rukou září bílé světlo. Pokud se léčený pohne nebo provede jakoukoliv bojovou akci, kouzlo skončí neúspěchem. Samotná změna křížků v tabulce proběhne až po vyprchání kouzla. Čaroděj si může vybrat jestli chce léčit a nebo zastavovat krvácení. Podmínkou pro sesílání kouzla je znalost dovednosti První pomoc v případě zastavení krvácení První pomoc II. Každý stupeň dovednosti přidá k síle lečení bonus +1. Počet vyléčených křížků s spočítá pomocí vzorce τ(síla léčení + Odl). Kouzlo může také zmírnit velké zranení typu B, S a D viz Příručka pro hráče. Snížení velikosti krvácení se potom sčíta se základem daným dovedností. Pokud jí sesilatel neovládá, přičítá se náročnosti postih +6. Ostatní pravidla jsou shodná jako pro První pomoc. Může se léčit pouze čerstvé zranění ne přes mez léčení. Nelze vyléčit cíl úplně, vždy zustane 4 – stupeň První pomoci křížků.

Prosím o pomoc od někoho kdo má zkušenosti s hraničářem s vyvážením kouzla. Vážne uvažuju, že bych to zastavení krvácení oddělim do zváštního kouzla, ale předtim jsem to napsal takhle a nechtělo se mi to přepisovat. :D Jinak taky vám chybí ve vitální magii kouzla s pozitivním učinkem.
sultán

Re: Léčivé kouzlo

Příspěvek od sultán »

možná bych zauvažoval o "zlevnění" tohoto kouzla(3 many), protože jinak bude tvůj čaroděj utrácet všechnu manu za léčení. jinak se mi zdá rozumně vymyšlené...hraničář(specializovaný na první pomoc) bude pořád o hodně lepší léčitel, ale čaroděj se stane druhým nejlepším ošetřovatelem

jo u vitální mi chybí hodně pozitivní kouzla.
já osobně se jako zelený elf se schopnostma zpěv a botanika, chystám vymyslet kouzlo "zpívání stromům", a inspiraci převezmu z tetralogie dračích jezdců:)
963214785

Re: Léčivé kouzlo

Příspěvek od 963214785 »

Můžu se ještě zeptat na ty velký zranění? Z příručky pro hráče mi to nepřijde úplně jasný. Pokud tlumím velké zranění tak se mažou křížky před kolečkem. Znamená to, že může zraněného s velkým zraněním ošetřovat 2× za sebou (normální ošetření a tlumením velkého zranění) a vyléčit tak víc křížku než u zraněného s velkým množstvím malých zranění?
Uživatelský avatar
Dajen
Příspěvky: 30
Registrován: 26. 1. 2009, 14:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Léčivé kouzlo

Příspěvek od Dajen »

V podstatě ano. Rozdíl je v tom, že obecně se dá každé velké zranění léčit zvlášť, kdežto malá zranění se načítají do jedné "masy", kterou lze léčit jenom jednou. Takže má-li někdo dvě velká zranění, tak je větší šance, že mu ubude víc křížků, než kdyby měl někdo stejný počet křížků způsobený několika malými zraněními. Jednoduše proto, že v prvém případě lze zmírňovat každé velké zranění zvlášť (tedy v tomto případě dvakrát), kdežto v druhém případě jenom jednou dohromady.
Uživatelský avatar
Davec
Příspěvky: 122
Registrován: 26. 1. 2009, 08:21
Bydliště: Mokrá-Horákov (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: Léčivé kouzlo

Příspěvek od Davec »

sultán: Léčivé kouzlo pro čaroděje mi nepřipadá úplně OK. Čaroděj má jinou schopnost pomocí které může léčit a to úplně cokoliv - Mentálně. Je jen na čaroději zda dokáže přesvědčit svou oběť, respektive zraněného :) , aby mu plně otevřel svou mysl a aktivně mu pomáhal...
Omnia vincit mors...
http://bezi.wz.cz
http://www.bhg-online.net/ Bounty Hunter's Guild - plně free webgame z prostředí Star Wars
963214785

Re: Léčivé kouzlo

Příspěvek od 963214785 »

Léčení mentálním soubojem se mi moc nezamlouvá. Hlavně pokud vim v pravidlech se nic nepíše o tom, že nemagický povolání dokážou otevřít mysl a zbavit se tak toho +10 postihu. Je to celkově takový nepraktický provádět mentální souboj po každym boji. Kolik je to jenom hodů na dosažení průniku +45 do duše o stejným levelu jako čaroděj?
Klimbing
Příspěvky: 293
Registrován: 26. 7. 2008, 21:44

Re: Léčivé kouzlo

Příspěvek od Klimbing »

Na druhou stranu vitální magie má dokonce i v úvodním příběhu léčení a dál není ani jedno léčící kouzlo. :eyecrazy: A to ani zmírnění krvácení, které mi přijde pro vitální magii velmi vhodné.

Souhlasím, léčení mentálním útok je takřka nerealizovatelné (jen Theurg má schopnosti, díky kterým ho můžete léčit alespoň trochu přijatelně). A nevím jak u Vás, ale u nám by asi málokterá postava nechala ve své mysli dobrovolně čaroděje....to by na tom musela být sakra špatně.
Uživatelský avatar
Davec
Příspěvky: 122
Registrován: 26. 1. 2009, 08:21
Bydliště: Mokrá-Horákov (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: Léčivé kouzlo

Příspěvek od Davec »

Klimbing píše:Souhlasím, léčení mentálním útok je takřka nerealizovatelné (jen Theurg má schopnosti, díky kterým ho můžete léčit alespoň trochu přijatelně). A nevím jak u Vás, ale u nám by asi málokterá postava nechala ve své mysli dobrovolně čaroděje....to by na tom musela být sakra špatně.
Ale při tom čaroděj může ovlivnit jen a pouze fyzickou schránku oběti. Pokud to není vraždící psychopat, tak nemá absolutně důvod nějak poškozovat (protože on vlastně umí jen léčit nebo poškozovat a mučit). A u spoludružiníka se dá naopak předpokládat vztah vesměs kladný. Tedy proč neotevřít svoji mysl příteli čaroději? U theurga je tomu samozřejmě jinak, ale takhle...
Omnia vincit mors...
http://bezi.wz.cz
http://www.bhg-online.net/ Bounty Hunter's Guild - plně free webgame z prostředí Star Wars
Klimbing
Příspěvky: 293
Registrován: 26. 7. 2008, 21:44

Re: Léčivé kouzlo

Příspěvek od Klimbing »

Davec píše:Tedy proč neotevřít svoji mysl příteli čaroději?
Jasný, ale jelikož má čaroděj postih 10, tak toho stejně moc neudělá (předpokládám, že družina je na přibližně stejné úrovni). Takže se mi to zdá dost nepoužitelný. Pevnost mysli dokáže sám sobě snížit jenom theurg. :roll:
963214785

Re: Léčivé kouzlo

Příspěvek od 963214785 »

to Davec: Pořád mě trápí to tvoje otevření mysli. I kdyby to postava bez zkušeností s mentálnim soubojem dokázala, musí podle mě dosáhnout plnýho soustředění. No a te si představ někoho jak leží v krvi na zemi s postihem případně v bezvědomí. Ta praktika je podle mě pro léčení spolubojovníků uplně nepoužitelná.
sultán

Re: Léčivé kouzlo

Příspěvek od sultán »

Klimbing píše:
Davec píše:Tedy proč neotevřít svoji mysl příteli čaroději?
Jasný, ale jelikož má čaroděj postih 10, tak toho stejně moc neudělá (předpokládám, že družina je na přibližně stejné úrovni). Takže se mi to zdá dost nepoužitelný. Pevnost mysli dokáže sám sobě snížit jenom theurg. :roll:
přesně tak...krom toho, co si budem namlouvat, hrajeme-li skutečně RolePlaying, tak sotva necháme někoho ať nám leze do hlavy a má nad námi absolutní moc...nebo někdo z vás (teď myslím hráče, ne postavy) by nechal nějakého svého kámoše se vrtat ve svoji mysli? :D
Uživatelský avatar
Davec
Příspěvky: 122
Registrován: 26. 1. 2009, 08:21
Bydliště: Mokrá-Horákov (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: Léčivé kouzlo

Příspěvek od Davec »

A neurochirurga v případě potřeby ve své hlavě vrtat necháte? Když už tedy jsme u toho RPG? Proč ne kámoše čaroděje, který vám třeba již několikrát zachránil život? Je to jen otázka důvěry, oba, čaroděj i neurochirurg vás mohou svým vrtáním v hlavě zabít...

My to vědomé spolupracování s čarodějem zvýhodňujeme právě tím, že odstraňujeme těch 10 za trvalý přesah. Pokud duše odolává selektivně kouzlům, nevidím důvod, proč by neměla selektivně bránit i mentálním útokům.
Omnia vincit mors...
http://bezi.wz.cz
http://www.bhg-online.net/ Bounty Hunter's Guild - plně free webgame z prostředí Star Wars
Uživatelský avatar
Dajen
Příspěvky: 30
Registrován: 26. 1. 2009, 14:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Léčivé kouzlo

Příspěvek od Dajen »

Davec píše:My to vědomé spolupracování s čarodějem zvýhodňujeme právě tím, že odstraňujeme těch 10 za trvalý přesah. Pokud duše odolává selektivně kouzlům, nevidím důvod, proč by neměla selektivně bránit i mentálním útokům.
Tak to je ovšem už vaše homerule, protože z pravidel nic takového nevyplývá. Naopak z nich vyplývá, že duše se brání každému mentálnímu útoku bez ohledu na to, co by mohlo být zamýšlenou praktikou. Na rozdíl od odolávání kouzlům, kde je výslovně stanoveno, že za určitých podmínek se lze vědomě kouzlu nebránit.
963214785

Re: Léčivé kouzlo

Příspěvek od 963214785 »

V pravidlech se taky píše že duše je krátkozraká v určování co je pro ní pozitivní a negativní, a proto by se měla logicky bránit jakýmukoliv mentálnímu útoku. Překonat tu obranu potom dokáže jenom postava vědomě, pokud je zběhlá v mentálním souboji.
963214785

Re: Léčivé kouzlo

Příspěvek od 963214785 »

Mám pocit, že se dostáváme trochu mimo téma. Je celkem jedno jestli čaroděj dákáže léčit mentálně. Podstatné je, že když tu máme vitální magii, která přímo ovlivňuje živé organismy, proč by se s ní nemělo dát léčit :?:
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě Plus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů