Bestiář

Oficiální diskuze o Dračím doupěti Plus.

Moderátor: Bouchi

Odpovědět
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Ha! Nestává se mi často, že mé nápady někdo pochválí :P .
Už také něco připravuji a ten pokud možno sugestivní popis tam mám...
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Tak jsem vytvořil postavu rytíře Bihria Karganského: http://gm-ilgir.blog.cz/0704/rytir-bihrius-kargansky

Je to postava velmi klišovitá, avšak mně sympatická a vcelku dobře použitelná.
Naposledy upravil(a) ilgir dne 4. 4. 2007, 11:05, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Vidím, že jsi upustil od vyplněného deníku. Zajímalo by mě, jestli je to lepší s deníkem nebo bez něho.

Postavička je to dobrá. nevím, nakolik bych jí využil já. Minimálně pro ty atributy do boje. :-)

Almade? Peca mi psal něco o tom, že vyvíjíš nějaký kod či program na zápis postav? Je na tom nějaké semínko pravdy?
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Nepovažuji podrobné vyplnění deníku za tak důležité, abych do toho investoval tu námahu - toť vše.
Ještě k té využitelnosti - myslím, že v každém DrD+ světě by mělo být pár veskrze kladných postav, které tam vytvářejí takové opěrné body dobra. Bihrius by mohl být jednou z nich.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Jo, to je pravda. Vcelku každá postava je dobrá - když je z čeho vybírat, hned je to lepší. Pěkný obrázek, to se musí nechat.

Mě to vyplnění deníku nepřišlo až tak hrozné. přijde mi, že postava deníkem je po vitisknutí rovnou připravená ke hře (a je přehledná). I když musím říct, že to tisknutí u více postav může být celkem nákladné.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 913
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kin »

Obě postavy jsou dobrý ... rozhodně bych tam nechával tu úvodní povídku jak psal Ilgir, ale ten deník taky není k zahození. Hlavně je to potom takový přehlednější, jen textovyma statistikama se docela blbe orientuju ...
( a ten obrazek byl vybornej :) )

jinak ahoj na tomhle foru ( DrD a DrD+ ), sice ho čtu pravidlně, ale je to nejspíš jeden z mých prvních příspěvků sem .)

$D
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

No, abych pravdu řekl, Bihria jsem vymyslel vlastně podle obrázku, který jsem našel v jedné z mnoha webových galerií. Teď doufám, že mi na dveře nezaklepe policie s podezřením na pirátství :wink: .
Když kreslím obrázky vlastní rukou (nebo když je kreslí sestra), tak se s tím tak nepiplám - to je ostatně poznat na mé ikonce...

Proti deníku nic nemám, ale sám ho dělat nebudu. Deník je dle mého soudu určen pro vlastní postavy - aby bylo vůbec možné hrát. Ale u CP přece nemusíš znát každou dovednost, každou bojovou fintu, nebo kouzlo, které ovládá.
To, co jsem k Bihriovi připojil pod názvem "Papírové údaje", je export z prográmku DrDPlus - určitě znáte.

Vítej mezi aktivními účastníky, Kine. Ne, že by s Romikem nebyl dobrý pokec, ale čím více lidí, tím lépe.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

ilgir: Kin jetakový lenoch, že s ním moc nepokecáš :-)

Ano, v tom s tím deníkem máš pravdu. Mě k jeho vypracování vedla pouze jedna jediná věc - když budu potřebovat postavu do boje (rozuměj proti postavám) a nebudu se s ní chtít piplat, prostě si tohle vytáhnu a mohu rovnou bojovat. Ale i na Lopuchu se někteří ohradili proti deníku, což znamená, že příště maximálně export z prográmku :-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Kin jetakový lenoch, že s ním moc nepokecáš
Nojo, co se dá dělat...

Mám na tebe, Romiku, takovou otázku: ty sem dáváš jen ty CP, které tví hráči znají tak dobře, že nevadí, že si přečtou jejich charakteristiky?

No, na deníku jsme se shodli, takže teď to chce přidat zase nějakou další CP. Jsi na řadě :wink: .
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Já sem dávám jen ty CP u kterých mi to nevadí. Hrozen Tříč jim toho během tří sezení stihl prozradit dost. navíc, já budu vymýšlet i postavy, které nepoužiji a to znamená, že hráči nebudou vědět kdo je kdo.

A kdyby někdo z nich chtěl být PJ, alespoň bude mít usnadněnou práci :-)

V brzké době zase nějakou nahodím. Myslím, že inkvizitor Tomáš Quintský si zaslouží podrobnější zpracování.

Edit:
Ještě pro jistotu udělám anketu na stránky. Za chvíli doplním odkaz. (Na ty deníky). Protože možná nějací návštěvníci stránek, kteří nechodí sem by ty deníky mohli využít :-)

Edit2:
Zde je odkaz. Anketa je nad novinkami :-) ZDE

Edit3:
Nová postava. Najdete ji mezi Cizími postavami
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Turniel je fajn. Dobře udělaný charakter, úplně ho vidím před sebou :wink:.

Mám k němu tu samou výtku, jako ke Tříčovi. 2. úroveň je hrozně málo!
Ač toho zažil hodně, nenasbíral potřebné zkušenosti a proto je stále na 2. úrovni.
???
Jak se dá "hodně toho zažít" a přitom nenasbírat zkušenosti???
Podle popisu bych ho odhadoval tak na čtvrtou až sedmou úroveň. Zloděj na 2. úrovni neumí nic...
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Ono to je účel, aby nemohl ohrozit družinu. U něho je to ústupek příběhu. Představ si, když bude družinu vydírat 2. úrovňový zlděj - v tu chvíli to nebudou řešit a rovnou ho zabijí. A tím ukončí jeho už takhle smutný a tragický příběh...

Neboj, vysoké úrovně připravuji. Jenže já hraji ve skoro hotovém vlastním světě a proto už musím CP promýšlet i z jiných stran než jen vůči postavám :wink:
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Představ si, když bude družinu vydírat 2. úrovňový zlděj - v tu chvíli to nebudou řešit a rovnou ho zabijí.
To jsem nepochopil. Tedy pochopil jsem to tak, že CHCEŠ, aby ho "rovnou zabili".
O vysoké úrovně jako takové mi nejde. Jde mi jen o to, aby postavy měly úroveň odpovídající svému popisu. Zloděj na 2. úrovni, to je usmrkaný kluk, který skutečně ještě ni nezažil...
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

A je tu další CP, tentokrát dva bratři, výrobci luků. Obrázek ani úvodní příběh/líčení nejsou. Možná budou někdy dodány, až bude nápad a chuť.
Najdeme je i s Bihriem na nové adrese, kterou jsem byl nucen zřídit kvůli slídilům z mé družinky :wink: :http://gm-ilgir.blog.cz/0704/orin-a-naomir-vyrobci-luku
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Než přidám nějakou cizí postavu, přidal jsem jednu bestii, která se hodí do bestiáře.

Najdete ji na mezi doplňky
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě Plus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti