Bestiář

Oficiální diskuze o Dračím doupěti Plus.

Moderátor: Bouchi

Odpovědět
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

S tím osobním deníkem (nebo nějakou tabulkou) bych to nepřeháněl. Pokud budeme chtít sdružovat CP ze všech systémů, je lepší vše odbýt slovním popisem, ze kterého si každý GM odnese to potřebné.
Acheron
Příspěvky: 30
Registrován: 16. 3. 2007, 01:17

Příspěvek od Acheron »

ha, no právěže ten deník s čísly je nejvíce pracná záležitost :-) slovní popis postavy si každý může udělat za čtvrtinovou dobu, co trvá vytváření deníku...vytvářet NPC některých povolání na vyšších úrovních je skutečně opruz... stejně jako v oficiálním Bestiáři jsou dva typy potfor - normální a čistě popisné, má svůj smysl poskytovat druhým oba typy NPC - ty čistě charakterové (pak ale musí jít o něco speciálního, protože tohle si každý umí naroubovat podle vlastního světa, nebo to bude fungovat jen jako inspirace), a ty udělané kompletně (potulný hraničář, námořník v přístavu, druidi různých úrovní, banda lapků, žoldáci, lokální čarodějové etc.)...kompletně vypracované NPC se hodí do jakékoli herní situace, v níž se postavy s NPC jen nemíjejí. Nikdy nevíte, kdy se vám co bude hodit...tedy minimálně při hře, která není předem nalajnovaná...

tohle je velký rozdíl mezi DrD+ a klasickým DrD..v DrD jste si mohli NPC vymyslet na koleně a největší práce byla právě s jejich backgroundem...v DrD+ je to buď vyrovnané, nebo někde i úplně naopak....právě díky variabilitě vývoje povolání...
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Slovní popis je normální, deník bude na kliknutí, pokud by byl ve více systémech, tím lépe. Já to ve prhotoshopu dopisuji rovnou do deníku...
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
LZJ
Příspěvky: 629
Registrován: 25. 8. 2004, 14:34
Bydliště: Doksy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LZJ »

Ke sdíleným NPC - na česko-slovenském webu vím už o dvou, tak ať si zbytečně nepřiděláváte práci vymýšlením duplicit:
1) http://www.d20.cz/clanky/postavy/
2) http://forum.annun.sk/viewforum.php?f=25

Jen si nejsem jist, jestli by poněkud zvláštní přístup DrD+ k základním vlastnostem vůbec dovolil portovat statistiky postav z nějakého d20.
V d20 se počítá, že vlastnost s hodnotou 10/+0 odpovídá lidskému průměru, v DrD+ jsou hodnoty poněkud abstraktnější.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Ano, o to jde. Navíc, já si své postavy hodlám udržet na svých stránkách, odkud si je bude někdo moci půjčovat. Na annum ani D20 se mi moc nechce je posílat (i když tyto stránky navštěvuji).
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
LZJ
Příspěvky: 629
Registrován: 25. 8. 2004, 14:34
Bydliště: Doksy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LZJ »

RomiK píše:Ano, o to jde. Navíc, já si své postavy hodlám udržet na svých stránkách, odkud si je bude někdo moci půjčovat. Na annum ani D20 se mi moc nechce je posílat (i když tyto stránky navštěvuji).
Eh, jasně, zveřejňuj si svoje postavy, kde chceš. Ale kdybych hledal už vytvořenou postavu, tak by mi třeba bodl nějaký odkazník. Být váma, tak aspoň přidám na Annun link na vaše úložiště.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Na D20 je na mé DrD+ stránky odkaz. Mám vždy období, kdy vyhledávám stránky a nabízím výměnu odkazů, potom mám období, kdy pasivně čekám na ty, kteří se dotáží sami.

Nejprve se musí něco s postavami rozjet a potom se uvidí. Pokud se najde hodně lidí ochotných na tom pracovat, klidně to budu posílat jinam. Ale pokud budou jen velké řeči a nakonec budu vše dělat já, je jasné, že si to uložím do své truhličky a budu povolovat publikaci pouze s uvedením zdroje :-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Za chvilinku bude na webu první ukázková postava a budeme k ní moci diskutovat...:-)

Edit:

Tak jsem to nahodil. Postavu najdete ZDE

Až si ji prohlédnete, začněme diskuzi. Spíše bych ale diskuzi začal ne ze strany co je špatně na postavě/příběhu a tak, ale jestlije tato forma přijatelná.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almad »

RomiK píše:Tak jsem to nahodil. Postavu najdete ZDE

Až si ji prohlédnete, začněme diskuzi. Spíše bych ale diskuzi začal ne ze strany co je špatně na postavě/příběhu a tak, ale jestlije tato forma přijatelná.
Nelíbí se mi ta ichforma, protože by musela být o mnoho lépe udělaná, aby působila důvěryhodně.

Jinak postava a příběh mi přijdou takové příliš "obyčejné" a klišoidní na to, aby to bylo jako "nová postava".
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Almad:

tohle je postava, se kterou bohužel hrála družina, proto jsem byl jaksi svázán některými informacemi. Jde mi spíš o to, jestli je forma dostačující - abych mohl začít pracovat na nějaké další postavě (originálnější).

Nerad bych se vymýšle s něčím hodně originálním a pak zjistil, že polovinu informací nepotřebuji. To raději vypustím toto a pokud bude vyhovovat formální úprava, začnu klopit další postavy :-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Mně Tříč zas tak klišovitý nepřipadá, je u něj pár dobrých nápadů. Jako CP se mi líbí.
Forma je dobrá, říká o postavě snad vše. Možná bych si ještě dokázal představit nějaký sugestivnější popis (klidně zařazený do konkrétní situace), který by postavu "ochutil". Možná něco na způsob "setkání" v Bestiáři? Ichformu bych také klidně vypustil, Almad má pravdu s tou přesvědčivostí.
Úroveň 12 mi pro padesátiletého šlechtice přijde velmi malá. Tohle není DrDo, kde postavy byly už v polovině úrovňového spektra (18) nesmírně mocné. Myslím, že v DrD+ se nemusíme bát občas těch jedenadvacet zaplnit. Tříčovi bych přisoudil takových sedmnáct.

Poznámka k tomu původu - pochopil jsem to správně, že Tříč byl v mládí zajištěný, a proto nebylo potřeba mu dávat body do majetku. To podle mě nejde - právě vyšší počet bodů v majetku vyjadřuje, že je postava zajištěná.
Ale jinak bych se tímhle u CP vůbec neobtěžoval. Je to nástroj pouze pro tvorbu vlastních postav, který udržuje vyváženost hry. Jeho použití pro CP je zbytečné, zdržující a omezující.

Až budu mít čas, také někoho přidám, ale s podrobně vyplněným Deníkem nepočítejte.

V textu se vyskytlo pár chybek, takže tady jsou opravy (v závorkách) :wink:

Inu, tak semnou (se mnou)
I já jsme (jsem) si za císaře zabojoval

Později jsme (jsem) si uvědomil, že jednak jsem byl sloužícím císaře a druhak (to se v psané formě nepoužívá) jsem byl jeho rukojmím(,) aby můj otec nemohl intrikovat v neprospěch císaře. To mi ale došlo až déle, (později) proto jsem odjel na Západ.

jak jsme (jsem) vyrůstal,
ale nekončili (nekončily) smrtí,
A šlechtický rod, ke kterému patřil vrah(,) přišel o majetek, tituly i čest.

kromě toho, že několik lidí zemřelo a změnil se císař(,) si nikdo ničeho nevšiml.
jsme vycítili svojí (svoji) šanci

Když se nepokoje uklidnili (uklidnily)
ale ani dcerka by mi nevadil (nevadila)
Provdal bych jí (ji) s nějakým šlechticem (za nějakého šlechtice)

aby jí (ji) bavil svými triky.
Já jsme (jsem) jeho představení nesledoval, čehož do dnes (dodnes) lituji.

A pak, jedné noci(,) jsem měl sen

Na oslavy moc znám (zván?, na oslavách moc znám?)) nejsem, prý mám dokonce přezdívku Bručoun.
Toliko o mě (mně) a o mém životě naplněném radostí i zármutkem.

To jej opustilo(,) když poznal hrůzy masakru (asi masakrů) a lásku.


Využití pro hru

Hrozen je muž, který ctí (se ctí?) vždy plní své povinnosti a slovo.

Rasou je Tříč člověk, pohlavím muž. Jeho úroveň je 12.

ale pokud budeš chtít, lehko si jí (ji) domodifikuješ.
Naposledy upravil(a) ilgir dne 27. 3. 2007, 13:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Jasně. Ono hodně využití bude i když bude PJ potřebovatprotivníka pro družinu - potom si jednoduše stáhne deníky a může se psutit do boje. nebo jej využít do nějakého příběhu.

Dík za chybky, slibuji, že příště si to po sobě alespoň jednou přečtu (pokud mě k tomu donutíte, budete dobří . moje lenost ke kontrole vlastních textů je všeobecně velmi známá) :-)

Edit:
Chybky opraveny. Budu to muset po sobě číst, ty překlepy jsou opravdu hloupé.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almad »

Možná mrkni na hřbitov co se tam vytřibilo, přeci jen ta rubrika už má nějaký vývoj a obecný koncenzus už se tam nějak přetavil ,)
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erric »

ilgir píše: Možná bych si ještě dokázal představit nějaký sugestivnější popis (klidně zařazený do konkrétní situace), který by postavu "ochutil". Možná něco na způsob "setkání" v Bestiáři?
Jo jo tak nejak. Pridat tam nejaky kousek textu, ktery prvoplanove rekne PJ na co je takova postava dobra. Jen tak z fleku me napada - vysetrovani kradeze 120 let stareho mesniho vina:o)
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Možná bych si ještě dokázal představit nějaký sugestivnější popis (klidně zařazený do konkrétní situace), který by postavu "ochutil". Možná něco na způsob "setkání" v Bestiáři?
To je velmi dobrý nápad. Jelikož se tahle postava ukázala v jednom dobrodružství (hraném po tři sezení) mohlo mě to napadnout. Zkusím to tam buď dodat a nebo zapracovat na další ukázkové postavě.
Ani nevím, proč mě napadla zrovna ichforma. Ale raději se jí příště vyhnu :-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě Plus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů