Bestiář

Oficiální diskuze o Dračím doupěti Plus.

Moderátor: Bouchi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dileptor
Příspěvky: 227
Registrován: 15. 4. 2009, 20:23

Re: Bestiář

Příspěvek od Dileptor »

Zrovna jsem narazil na věc, kterou bych si s autory nebo s někým, kdo to použil, ujasnil. Jedná se o schopnost některých nestvůr "Hadí sevření". Podobnou schopnost má i spousta myšlenkových bytostí Asterionu.
Schopnost říká:
Síla zranění (D) = Sil hada - Sil oběti + Doba sevření/2 + 2k6+ (u asterionských nestvůr se hází jenom 1k6)

a oběť se může se sevření vymanit hodem:

Sil oběti + 2k6+ proti Sil hada + 3 + 2k6+

Mám dvě verze, jak by to mohlo probíhat:
1) Probíhá to tak, že když se nestvůře (hadovi) podaří postavu sevřít, tak se každé kolo hází, jestli se jí podaří vymanit a podle toho se nakonec určí doba sevření a výsledné zranění (pokud se teda oběti vůbec podaří vymanit se...jinak umře, to je jasné)

2) Postava si hází pouze jednou a pokud se ji nepodaří vymanit se, tak zemře, pokud ji někdo jiný nevysvobodí

Je nějaká z nich správná? Popř. jak jinak to má být?

Doplňující otázky:

1) Řekněme, že postava byla v sevření 2 kola. Jaký bonus mám za ty dvě kola brát ? 2 kola jsou totiž v rozpětí bonusů +4 až +7

2) Pokud had svírá jednu postavu, může útočit tlamou na jinou? Může se škrtící had bránit? Popř. jak by se útok na hada počítal ? Hod na obranu automaticky nula? Nebo by to byla obrana s postihem?

3) U sevření se píše, že si postava odečítá ochranu zbroje. To mi přijde, jako docela nesmysl, pokud se nejedná o zbroj plátovou. Myslíte si, že kdyby se zbroj neodečítala, byla by schopnost příliš silná?
Obrázek
Zakova družina
Uživatelský avatar
Nazarei
Příspěvky: 41
Registrován: 11. 12. 2009, 00:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Bestiář

Příspěvek od Nazarei »

Dileptor píše:1) Probíhá to tak, že když se nestvůře (hadovi) podaří postavu sevřít, tak se každé kolo hází, jestli se jí podaří vymanit a podle toho se nakonec určí doba sevření a výsledné zranění (pokud se teda oběti vůbec podaří vymanit se...jinak umře, to je jasné)
My to vzdycky brali takto a pripada mi to logicke, proc by se postava nemohla pokouset o vymaneni i druhe kolo.
Dileptor píše:1) Řekněme, že postava byla v sevření 2 kola. Jaký bonus mám za ty dvě kola brát ? 2 kola jsou totiž v rozpětí bonusů +4 až +7
Ja beru +6 (nejpresnejsi hodnota), nicmene dle pravidel mas brat nejnizsi (+4)
Dileptor píše:2) Pokud had svírá jednu postavu, může útočit tlamou na jinou? Může se škrtící had bránit? Popř. jak by se útok na hada počítal ? Hod na obranu automaticky nula? Nebo by to byla obrana s postihem?
U velkych hadu bych bral, ze muze tlamou utocit dal, ale s nizsim "dosahem". U obrany zalezi, na jakou cast chces utocit - u hlavy nejaky mensi postih, u omotane casti bud hod 0, nebo velky postih, prece jen uhybat s dalsimi 80 kg navic je problem.
Dileptor píše:3) U sevření se píše, že si postava odečítá ochranu zbroje. To mi přijde, jako docela nesmysl, pokud se nejedná o zbroj plátovou. Myslíte si, že kdyby se zbroj neodečítala, byla by schopnost příliš silná?
Proc by to mel byt nesmysl? Zpusobene zraneni je drtive, tedy ne z nedostatku vduchu, ale kvuli rozdrceni tela.
Uživatelský avatar
Dileptor
Příspěvky: 227
Registrován: 15. 4. 2009, 20:23

Re: Bestiář

Příspěvek od Dileptor »

Diky za odpovedi
Nazarei píše:
Dileptor píše:1) Probíhá to tak, že když se nestvůře (hadovi) podaří postavu sevřít, tak se každé kolo hází, jestli se jí podaří vymanit a podle toho se nakonec určí doba sevření a výsledné zranění (pokud se teda oběti vůbec podaří vymanit se...jinak umře, to je jasné)
My to vzdycky brali takto a pripada mi to logicke, proc by se postava nemohla pokouset o vymaneni i druhe kolo.
No protože to tak v DrD+ většinou bývá. Hází se pouze jednou a změnit se mohou jenom předpoklady. Ale asi bych taky nechal házet každý kolo, páč jinak by to bylo docela vražedný :)
Nazarei píše:
Dileptor píše:3) U sevření se píše, že si postava odečítá ochranu zbroje. To mi přijde, jako docela nesmysl, pokud se nejedná o zbroj plátovou. Myslíte si, že kdyby se zbroj neodečítala, byla by schopnost příliš silná?
Proc by to mel byt nesmysl? Zpusobene zraneni je drtive, tedy ne z nedostatku vduchu, ale kvuli rozdrceni tela.
Jo je jasný, že podle pravidel je to drtivý zranění. Ale neumim si představit, jak by proti tomu mohla pomoct třeba kroužková zbroj. Had tlačí na zbroj a zbroj tlačí stejnou silou na tělo. Ale to už se dostáváme do základního nedostatku mnoha herních systémů a tj., že různé zbroje jsou dobré proti různým typů zbraní a proti jiným úplně k ničemu.

Každopádně dík za konzultaci :)
Obrázek
Zakova družina
bexiczek
Příspěvky: 15
Registrován: 29. 10. 2011, 22:55

Re: Bestiář

Příspěvek od bexiczek »

supr hra!!!
Uživatelský avatar
Maugir
Příspěvky: 978
Registrován: 13. 8. 2011, 02:20

Re: Bestiář

Příspěvek od Maugir »

Tak jsem si chtěl prohlédnout nějaké postavy a nestvůry a zdá se, že z odkazů fungují jen ty Ilgirovy. Ale třeba ty v záhlaví stránky nikoli... není to škoda? Nebo to nejde jen mně?
Obrázek
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: Bestiář

Příspěvek od Sarsaparillos »

Maugir píše:Tak jsem si chtěl prohlédnout nějaké postavy a nestvůry a zdá se, že z odkazů fungují jen ty Ilgirovy. Ale třeba ty v záhlaví stránky nikoli... není to škoda? Nebo to nejde jen mně?
Ty v záhlaví z lopuchu skutečně nejedou.
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Bestiář

Příspěvek od Bouchi »

To uz jsem zjistil taky, ted jeste najit zalohu (ta urcite je, ale po jarni vymene PC se bude hur hledat) a uploadnout ji, tentokrat primo na altar.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě Plus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů