Obecná diskuse k pravidlům

Oficiální diskuze o Dračím doupěti Plus.

Moderátor: Bouchi

Odpovědět
Kos Bos
Příspěvky: 28
Registrován: 9. 2. 2009, 12:49

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Kos Bos »

Super, to je přesně ono. Děkuji.

Myslíš že by jsi byl tak dobrý, vypustil své duševní bohatství do světa a dal to k dispozici otevřené pro další úpravy?

Dík
Klimbing
Příspěvky: 293
Registrován: 26. 7. 2008, 21:44

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Klimbing »

To není problém :) Jen jsem to sem záměrně dal v pdf, jelikož je to vytvářené ve wordu, a tudíž těžko říci, jestli to bude vypadat stejně i v jiné verzi/na jiném počítači. Snad s trochou štěstí...
Přílohy
denik_2.doc
(525 KiB) Staženo 209 x
Kos Bos
Příspěvky: 28
Registrován: 9. 2. 2009, 12:49

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Kos Bos »

Super,
Díky moc.
Mezi námi nechápu jak jsi mohl mít takovou trpělivost a drbat se s tím ve wordu... :-O

U mě se to otevřelo úplně v pohodě a vypadá to dobře, takže pokud budu mít dobrou "karmu" a něco upravím, tak to zase vrátím zpět ať si to užijou všichni ;-)
Teorge
Příspěvky: 23
Registrován: 10. 4. 2009, 13:13

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Teorge »

Jaj v tom wordu jde fakt vidět, že jsi se s tím musel fakt piplat.
Kos Bos
Příspěvky: 28
Registrován: 9. 2. 2009, 12:49

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Kos Bos »

Já to tak nějak předělal do XLS, ale je to na prd kvůli rozmísťování doplňujících tabulek které jsem tam chtěl.
Teď to dávám do wordu, kde je vždy tabulka vložena do textového pole aby se s tím dalo volně pohybovat a zároveň to stále byla tabulka.

Počítám že to příští týden bude jakš takš k publikaci, tak to dodám.
Kos Bos
Příspěvky: 28
Registrován: 9. 2. 2009, 12:49

Deník Postavy

Příspěvek od Kos Bos »

Tak jsem trochu zapracoval na deníku pro postavu a jak jsem slíbil, tak jej dávám k dispozici.

1) Díky "Klimbing" za prvotní impulz
2) Není to design, ale pouze suchá fakta
3) Ano opravdu jsou to tabulky vkládané do textových polí. Zkusil jsem různé možnosti, ale tohle je nejlépe upravitelné (Za normálních okolností bych člověka co tvoří dokument tabulkami v textiových polích ve wordu považoval minálně za prase či diletanta, žel osobní zkušenost mě zavedla na stejnou cestu)
4) Jak je vidět, jedná se o verzi v3, která určitě není definitivní a pokud bude zájem, dodám časem další
5) Záměrně jsem nedělal poslední stránku pro povolání, protože jsem paranoidiní a odmítám se dívat do pravidel/deníků postav které aktuálně nehraji

pokud budou nějaké připomínky, tak sem s nimi.
Přílohy
Denik_testovaci_v3_bez-povolani.doc
(264 KiB) Staženo 184 x
Kos Bos
Příspěvky: 28
Registrován: 9. 2. 2009, 12:49

Koně

Příspěvek od Kos Bos »

Zdar,
Mám celkem problém s tím jaké parametry mají koně v pravidlech.
Naše družina není na moc vysoké úrovni (odhaduji 7 až 10) a není nikdo kdo by byl pomalejší než kůň dle pravidel.

Někde je psáno, že uvedená zvířata jsou na první úrovni, ale já nevím jak postupovat s koněm na úrovni a které parametry zvětšovat.

Popřípadě jestli máte třeba tři ethalony s čísli pro koně:
1) slabý (dle pravidel)
2) normální (takový na kterém se dnes běžně jezdí turisticky/amatérsky)
3) dobrý (takový který jezdí závody/tahá dříví v lese)

Poradíte někdo?
Dík
Klimbing
Příspěvky: 293
Registrován: 26. 7. 2008, 21:44

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Klimbing »

Deník vypadá dobře. :)

ad koně) ano, pokud jsou postavy fyzicky zaměřené, tak jsou schopné držet s většinou jezdeckých zvířat krok. Důležitou výjimku tvoří tvorové se zrychleným tryskem (+45 místo +39) - ty už jen tak někdo nedožene.
Počítáte bonusem rychlosti lomeným dvěma?
Další věc, kterou správně zmiňuješ, jsou úrovně. Pokud bude jezdecký kůň na stejné úrovni, jako postava, tak bych si na postavu opravdu nevsadil.

Podstatné parametry by měly být tyto:
Rychlost se zvýší o 1 za každé dvě úrovně koně.
Nosnost se zvýší o 1 za každé dvě úrovně koně.
Výdrž zhruba o 3 za každé čtyři úrovně koně.

Konkrétní parametry nebo důvody proč zrovna o tolik klidně vysvětlím, stačí říci. Zatím je neuvádím, protože se jedná o informace s bestiáře a PPJ a jestli dobře chápu, tak Ty jsi hráč a nechceš vědět ze "zákulisí" víc než je nutné.

Nezanedbatelná je i únava. U nás postavy používaly jezdecká zvířata i na 21. úrovni...i když pochopitelně náležitě schopná zvířata. Občas se každý volný bod únavy hodí.
Kos Bos
Příspěvky: 28
Registrován: 9. 2. 2009, 12:49

Koně

Příspěvek od Kos Bos »

Pochopil jsi správně, že jsem postava a žádné pozadí pravidel PJ opravdu znát nechci, takže to co jsi napsal je super, dík.

Ještě jeden doplňující dotaz:
Na které úrovni by měl být kůň ? Mělo by to cca odpovídat úrovni postavy? (v případě "normálního" koně?)

Jinak jako postava rozhodně nejsem fyzicky zaměřen (v družině jsem "obratný slaboch"), ale stačí obecná dovednost atletika, pár bodů za úrovně a kůň z pravidel je dobrý tak nosit náklad (do 40kg, aby to bylo "žádné naložení"). Rychlost má o něco menší (ano, počítáme Rch/2 a já jsem jeden z pomalejších v družině), výdřž o něco větší (vůči mě, družinovému slabochovi).

Srovnání s našimi krolly válečníky je úplně mimo, ti by spíš unesly toho koně. Ale chápu že Kroll potřebuje spíš slona než koně.
Klimbing
Příspěvky: 293
Registrován: 26. 7. 2008, 21:44

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Klimbing »

S úrovní koní a vůbec zvířat to není úplně jednoduché. Pravidla jednoznačně říkají, že první úroveň odpovídá mladému jedinci - stěží dospělému. Ale jako dospělého jedince uvádějí 2. až 3. úroveň a 5. úroveň by měla odpovídat vůdci smečky. Maximální úroveň je samozřejmě stejná jako u hráčských postav, tedy 21.
Myslím si, že ale není vždy dobré se rozvržením, které nabízí pravidla, řídit. Pokud máte svět, kde se běžně vyskytují vyšší úrovně - např. narazit na desítku není nic zvláštního a patnáctek po kraji taky pár pobíhá, pak je, podle mě, zvláštní, aby zvířata byla skoro jen do páté úrovně. Hlavní důvod je, že to kazí hru. Pokud se v průměrné vesničce najde zpravidla několik chlapíků, co jsou schopní sejmout medvěda holýma rukama..je to trochu zvláštní.

Běžného koně bych dal tak na 3. lvl. ..ovšem v závislosti na podobě světa, ale do rozpětí 1 až 6 by, myslím, spadat měl určitě.

Zkusil jsem si vypsat obratného chlapíka (9lvl) a obyčejného koně (3lvl) a na koni je o trochu pomalejší, než pěšky, což je myslím rozumný výsledek. Na pořádném jezdeckém koni (7lvl) už byl rychlejší než pěšky.
Pořiďte si draky, to je jiné tempo! :P
Teorge
Příspěvky: 23
Registrován: 10. 4. 2009, 13:13

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Teorge »

Chtěl jsem, ale nemám dostatečné zázemí, abych je zvládl krmit :-)
Uživatelský avatar
Vlk
Příspěvky: 381
Registrován: 16. 9. 2010, 13:08
Bydliště: Strážnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Vlk »

Ahoj, chtěl jsem ze zeptat na vzpurnost jezdeckých / leteckých zvířat. Mám edici A a opravy (ovšem na PJ jsem žádné nenašel).
V PPJ je vzpurnost docela nízká. Od koně (3) po jednorožce (12). Je tam napsané, že ta čísla se týkají ochočených zvířat a divoké mají vzpurnost o 10 až 12 větší
V PPH je vzpurnost o dost větší. Kůn (13) až jednorožec (24). Zde je opět napsané, že ta čísla se týkají ochočených zvířat a divoké mají vzpurnost o 10 až 12 větší
Co je zajmavé, tak PPH je PRÁVĚ o 10 nebo 12 vyšší vzpurnost. Která čísla jsou správná?
Nenapadá mě podle vycházejících čísel která varianta je správná. Uvedu dva extrémy:
1) přehodit vzpurnost koně (3 PPJ) je velmi primitivní. Na to mi stačí pohý hod 2k6+. Tudíž by asi měla být 2) možnost správně
2) přehodit vzpurnost jednorožce, na kterém jede postava tryskem v těžkém terénu je nemožné (24 PPH + 6 za trysk + 2 za manévrování v těžkém terénu = 32). To napovídá, že správně má být možnost 1)
Klimbing
Příspěvky: 293
Registrován: 26. 7. 2008, 21:44

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Klimbing »

V edici B je to jednoznačné. Ochočený kůň má vzpurnost 3, jednorožec 12, divoké varianty 13 a 24.
Ad bod 1) Spadnout ze zkroceného koně, který jde chůzí dobrým terénem vyžaduje opravdový talent. :P
Uživatelský avatar
Vlk
Příspěvky: 381
Registrován: 16. 9. 2010, 13:08
Bydliště: Strážnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Vlk »

díky. A u leteckých je to tedy taky tak?
pegas - neochočený 18, ochočený 6
orel stříbrný - neochočený 22, ochočený 10
gryf - neochočený 20, ochočený 8
Klimbing
Příspěvky: 293
Registrován: 26. 7. 2008, 21:44

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Klimbing »

Ano, i u leteckých, přesně, jak píšeš.

Omlouvám se za časovou prodlevu; dostal jsem se k pravidlům až teď.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě Plus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů