Obecná diskuse k pravidlům

Oficiální diskuze o Dračím doupěti Plus.

Moderátor: Bouchi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Bouchi »

Fery píše:
Bouchi píše: Ano. Muzou totiz nastat okolnosti, ktere Velikost zvysi (a pak by postizeni mela i pri poctu pulradku rovnemu 1).
Okolnostmi myslíš například finty nebo případně schopnosti či kouzla, abych to chápal dobře.
Napriklad.
Obrázek
Uživatelský avatar
Fery
Příspěvky: 100
Registrován: 14. 1. 2010, 17:27

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Fery »

Prosím o radu:

Kouzlení v boji: Pokud čaroděj se neučastní přímo boje, tedy stojí opodál, nebo prostě nepřítel na něj neútočí, protože se zabývá někým jiným, jak spočítat čarodějovo BČ?? Co se do něj počítá? Je tam i například hůl?
Uživatelský avatar
Valor
Příspěvky: 306
Registrován: 12. 6. 2010, 12:05

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Valor »

Pokud kouzli pomoci hole (Dotykem, mirenim etc) tak s holi. Pokud kouzlo sesila jen tak (na dohled, na sebe) a ke kouzleni hul sice pouziva ale k lepsimu seslani, tak bez hole. Aspon tak to resime my.
Uživatelský avatar
jerryred
Příspěvky: 469
Registrován: 19. 7. 2010, 08:36
Bydliště: Skalice u Frýdku-Místku
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od jerryred »

Lidi prosím pomožte. Začínáme hrát a při tvorbě postavy jsme v nově otevřené edici B narazili na údaj výšky - repsktivě na její opravu pro boj tabulka zní

+1-+3 -1
+4-+6 0
+7-+9 +1

Otázka zní: kde sakra seženu bonusy pro výšku? At to hledám jak to hledám nikde to nemůžu najít.

Jsem blbý?
Soupy twist!
Klimbing
Příspěvky: 293
Registrován: 26. 7. 2008, 21:44

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Klimbing »

Vzal bych do ruky tabulku výšky jednotlivých ras (takovou tu, kde se říká, že člověk měří okolo 180cm, elf 160cm atd.) a tyto hodnoty převedl podle tabulky vzdálenosti na konci příručky. (Tzn. člověk bude mít asi +5, elf +4, ...)
Nemám u sebe pravidla, takže konkrétní stránky říci nemohu, ale i tak je to snad z toho pochopitelné.
Uživatelský avatar
jerryred
Příspěvky: 469
Registrován: 19. 7. 2010, 08:36
Bydliště: Skalice u Frýdku-Místku
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od jerryred »

Aha diky, ale myslim ze v pravidlech to takto polopaticky receno neni. Tabulku a zrovna vzdalenosti by me teda nenapadlo pouzit, cili si odpovim = jsem blbý. Díky moc za obě odpovědi.
Soupy twist!
Uživatelský avatar
Shako
Příspěvky: 100
Registrován: 23. 3. 2009, 21:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Shako »

V pohode blby nejsi, tak jsem to hledal.;-) V pravidlech to moc prehledne napsano neni.
gamecon.cz - GameCon, největší festival nepočítačových her

diplomacie.net - legendární desková hra hraná po mailech
Uživatelský avatar
Fery
Příspěvky: 100
Registrován: 14. 1. 2010, 17:27

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Fery »

Teď po hraní vznikl drobný dotaz, na který jsem nedokázal odpověď.

Jak je to s se soustředěním na akci. Tedy to, že si můžu vybrat ze dvou hodů ten lepší. Co přesně jsou akce? Omezení, že trvají jedno kolo je dost nekonkrétní. Například stopovaní nebo lov bych nepovažoval za akci. Ale co třeba kouzlení (mimo boj)? Nebo další hraničářské schopnosti, jsou to akce? Jde se pak na ně soustředit? Trochu tápu tedy.
Uživatelský avatar
Fori
Příspěvky: 30
Registrován: 19. 3. 2009, 21:57
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Fori »

Na toto bych viděl asi takovouto odpověď:

1) U akcí, které jsou krátkodobé a očekává se u nich maximální výkon v co nejmenším čase = 1 kolo
, je možno využít soustředění na akci. Právě to omezení na nich je klíčové.
--->> Chceš zasadit smrtelnou ránu, přeskočit propast, přesně vrhnout oštěpem na protivníka, jednokolové kouzlení čaroděje, sprint na 50m atd.

2) Akce dlouhodobějšího rázu = činnosti. Například stopování, jak už jsi zmínil, je naprosto nelogické se na něj připravovat pár kol dopředu.
--->>Podle selského rozumu to prostě nejde, to je jako se připravovat na umývání nádobí nebo čtení knihy a navíc tak krátce. Nakonec bych doporučil se jen vyspat :) .

"Ale co třeba kouzlení (mimo boj)?"
- Usuzuji, že pokud to je pomalé kouzlo (kouzlení trvá více jak 1 kolo), tak není možné se na něj připravit. Ale v opačném případě to lze. Takže z toho vyplývá, že pokud čas není právě ve hře důležitý (neodehrává se boj, sesun kamení z hory ...), tak se čaroděj může připravit 3 kola a kouzlo začít čarovat, je to jen vůle hráče - ovšem zase jen v případě jednokolového kouzla.
"Nebo další hraničářské schopnosti, jsou to akce?"
- Záleží jaké, ale vesměs jde zase o typ schopnosti. Například na stopování se lze připravit studiem stop, čili jeho rozvíjením. Stejně tak jako léčení a další dovednosti. Na střelbu, boj a další typické dovednosti (nemám u sebe příručku) by se bylo možné soustředit ihned.
Foriho RP družina - Olomouc/ko - http://www.elonie.ic.cz/ (pomalé připojení, buďte trpěliví)
Uživatelský avatar
Fery
Příspěvky: 100
Registrován: 14. 1. 2010, 17:27

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Fery »

Pěkně vysvětleno. Děkuji.
Uživatelský avatar
Fori
Příspěvky: 30
Registrován: 19. 3. 2009, 21:57
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Fori »

Nz ;)
Foriho RP družina - Olomouc/ko - http://www.elonie.ic.cz/ (pomalé připojení, buďte trpěliví)
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Alef0 »

Oddelil som diskusiu o PDF k Príručke hráča.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Kos Bos
Příspěvky: 28
Registrován: 9. 2. 2009, 12:49

Osobní deníky

Příspěvek od Kos Bos »

Ahoj,
Řeším problém s osobním deníkem postavy, kde je příliš málo kolonek na vybavení a dovednosti (jak obecné, tak speciální).
Nechce se mně pouštět do tvorby vlastního deníku, tak se chci zeptat jestli už jste to někdo nedělal a popřípadě neposkytnul váš výtvor.

Dík
Klimbing
Příspěvky: 293
Registrován: 26. 7. 2008, 21:44

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Klimbing »

měl jsem...ale když jsem si ho teď našel, tak jsem zjistil, že se mi celý nějak sesypal na hromadu :(
Klimbing
Příspěvky: 293
Registrován: 26. 7. 2008, 21:44

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Klimbing »

Tak jsem dal ten deník do kupy. Není dodělaná specifická stránka pro všechna povolání, ale na to teď bohužel nemám čas. Tzn. je to kompletní jen pro bojovníka, čaroděje, zloděje a druida (home-made povolání).
Prostoru pro dovednosti, výbavu atd. by mělo být dostatek, ale je to na úkor tabulek...takže se deník hodí více-méně jen pro hráče, kteří tabulky nepotřebují nebo je mají poznamenané jinde.
Přílohy
denik_2.pdf
(161.75 KiB) Staženo 221 x
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě Plus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů