Obecná diskuse k pravidlům

Oficiální diskuze o Dračím doupěti Plus.

Moderátor: Bouchi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dileptor
Příspěvky: 227
Registrován: 15. 4. 2009, 20:23

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Dileptor »

latistas píše: 4. Cteny Dileptor, budete mat este niekedy cas na dokoncenie Vaseho programu pre nahadzovanie postav?
Omlouvám se za pozdní reakci, nějak jsem ten post uplně přehlídnul a tedka jsem na nej náhodou narazil. Jak přesně myslíš "dokončit"? On je hotovej :) Já bych ho už teďka ani upravovat nemoh. Nedaří se mi sehnat IDE (zadarmo), ve kterym sem ho dělal a který mělo všechny správny funkce. Navíc sem už v Delfách (jazyk, ve kterym je to psany) dlouho nepsal :) Jaká funkce ti tam třeba chybí?
Obrázek
Zakova družina
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Bouchi »

Sessoma: ten link mas nahore na kazde strance (v tom bloku mezi nadpisem "Obecna diskuse k pravidlum" a prvnim prispevkem prislusne stranky).
Obrázek
Uživatelský avatar
Fery
Příspěvky: 100
Registrován: 14. 1. 2010, 17:27

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Fery »

Jen rychlý dotaz.
Obecná dovednost Atletika přidává bonus k rychlosti.
Pro pohybovou rychlost (tedy rychlost mimo boj) se tedy vezme Rch(+Bonus za atletiku)/2 + bonus za druh pohybu
Pro rychlost v boji se vezme Rch + bonus za druh pohybu.
Přičítá se taky bonus za Atletiku k rychlosti pohybu v boji?
Uživatelský avatar
Dileptor
Příspěvky: 227
Registrován: 15. 4. 2009, 20:23

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Dileptor »

Tušim, že to pravidla nikde neřeší. Já osobně bych řekl, že ne. Bylo by to overpowered.
Obrázek
Zakova družina
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Bouchi »

V edici B je u Atletiky AFAIK jednoznacne napsano, k cemu se pricita. O boji tam neni ani slovo.
Obrázek
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22579
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Jerson »

video přesunuto do odpovídajícího tématu
Naposledy upravil(a) Jerson dne 4. 9. 2010, 08:20, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Bouchi »

Umisteni Jersonova prispevku do tohoto tematu bych charakterizoval slovy vypujcenymi od Jiriho Sucheho:
Na prvni pohled se zda, ze zadny smysl nema. Oproti tomu dukladny rozbor nam to potvrzuje.
:-)
Obrázek
Uživatelský avatar
irigi
Příspěvky: 31
Registrován: 24. 3. 2009, 14:39

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od irigi »

Ahoj,
měl bych pár krátkých dotazů k pravidlům:

1) Ohledně dovednosti Nošení zbroje. Pokud mám zároveň zbroj i přilbu, obě mají dané omezení a to se sčítá. Mohu přičíst bonus za dovednost nošení zbroje k postihu přilby i zbroje (u žádné z nich pochopitelně takto nemohu získat bonus), nebo bonus přičítám až k celkovému omezení?

2) Je-li postava zraněna, získává postihy k aktivním hodům. Mohu tomu skutečně rozumět tak, že postih se počítá ke každému hodu 2k6+ na aktivní činnost, nikoliv k vlastnostem? (Toto je důležité např pokud mám hod na dvě vlastnosti - řekněme sílu a vůli. Pokud by šlo o postih k oněm vlastnostem, promítl by se do tohoto hodu postih dvojnásobně, pokud jde o postih k vlastnostem, jednonásobně pokud jde o postih k hodu.)

Díky za odpovědi!
Uživatelský avatar
Valor
Příspěvky: 306
Registrován: 12. 6. 2010, 12:05

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Valor »

1) dovednost snizuje celkove omezeni zbroje a helmy. Takze mas li zbroj s omezenim 3 a helmu s omezenim 2 tak ti vzdy zustanou aspon 2 omezeni pokud mas maximalni dovednost.

2) My osobne postih za bolest davame ke vsem hodum ktere vyzaduji soustredeni.
Uživatelský avatar
irigi
Příspěvky: 31
Registrován: 24. 3. 2009, 14:39

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od irigi »

OK, díky!
Uživatelský avatar
visna
Příspěvky: 38
Registrován: 1. 6. 2009, 10:14
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od visna »

Ahoj, mam otazocku co si myslite o vyuziti bojovej akcie krytie spolubojovnika proti streleckym utokom je niekde v pravidlách zakazane pouzit ju ?
Samozrejme kryt by sa mohlo len stitom a vsetky ostatne podmienky co platia pre krytie utoku zblízka tiez platia. Je to sice v sekcii Dalsie bojove akcie v podsekcii boj z blizka ale kam inam by ste to dali snad nie do strelby ;-) v družině panuje negativny postoj voci tomuto napadu preto by som chcel vediet vase nazory.
Ak sa uz tato tema rozoberala ospravedlnujem sa za svoju nevsimavost a odkazte ma na tu debatu.
Uživatelský avatar
jefri1241
Příspěvky: 221
Registrován: 13. 8. 2009, 17:00
Bydliště: nenapíšem

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od jefri1241 »

Strela sa dá kryť: a) štítom b) samým sebou. Obi dva prípady platia ak si dostatočne blízko.... aspoň ja to tak beriem.
Uživatelský avatar
Fery
Příspěvky: 100
Registrován: 14. 1. 2010, 17:27

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Fery »

Tak tu mám zase jeden dotaz týká se opět krvácení.

Prosím někoho o lidské vysvětlení mechanismu krvácení. Protože jsem z toho zápisu postižení trochu mimo.

Kód: Vybrat vše

Doména = fyz., Prudkost = kolo, Zdroj = akt., Vlastnost = Odl, Nebezp. = 15, Živel = Vo, Účinek = (!)Velikost–6, Velikost = (počet půlřádků zranění – 1)
Tedy konkrétně netuším jak spočítat velikost. Malý příklad:

Dvě hráčky potkali strašnou příšeru. Zlodějka to odnesla s prokousnutým zadkem za 6 bodů zranění. To je velké zranění pro ni. Tedy zapíše velké zranění, je to sečné (no dejme tomu). A měla by si zapsat i krvácení. Ale podle pravidla je počet půl řádku zranění roven 1. Tedy Velikost = 1 - 1 = 0. Tedy velikost je 0 a tím se postižení maže. Je to tak správně, že tedy nemá žádné postižení?
Ale hraničářka to odnesla hůře a příšera ji ubrala 13 bodů. To je také velké zranění, rozkousnuté lýtko. Kromě hodu jestli ji udrží noha, by měla mít postižení Krvácení o Velikosti = 2 - 1 = 1. Počet bodu zranění = 1 - 6 = T(-5) za kolo. Navíc musí přehodit 15, aby se samovolně vyléčila. Pak velikost spadne na 0 a postižení se odstraní samo. Nebo jí někdo pomůže. Ovšem tedy účinek se alespoň jednou projeví díky (!).
Je tento můj příklad v pořádku?

A ještě jeden: Zraněná zlodějka které má 6 bodů zranění a jedno velké, tak tu kousne příšera znovu opět za 6. Tedy druhé velké zranění. Opět kromě jiného nastupuje Krvácení. Nyní bude velikost jaká? Podle mě by měla být 2 - 1 = 1. Protože počet půl řádku zranění je roven 2.

A poslední věc, u Postižení Bolest. Tady je něco jako Síla bolestí. A tu určuje PJ nebo je dána něčím, či nějakou tabulkou?
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Bouchi »

Fery píše: Zlodějka to odnesla s prokousnutým zadkem za 6 bodů zranění. To je velké zranění pro ni. Tedy zapíše velké zranění, je to sečné (no dejme tomu). A měla by si zapsat i krvácení. Ale podle pravidla je počet půl řádku zranění roven 1. Tedy Velikost = 1 - 1 = 0. Tedy velikost je 0 a tím se postižení maže. Je to tak správně, že tedy nemá žádné postižení?
Ano. Muzou totiz nastat okolnosti, ktere Velikost zvysi (a pak by postizeni mela i pri poctu pulradku rovnemu 1).
Fery píše:Ale hraničářka to odnesla hůře a příšera ji ubrala 13 bodů. To je také velké zranění, rozkousnuté lýtko. Kromě hodu jestli ji udrží noha, by měla mít postižení Krvácení o Velikosti = 2 - 1 = 1. Počet bodu zranění = 1 - 6 = T(-5) za kolo. Navíc musí přehodit 15, aby se samovolně vyléčila. Pak velikost spadne na 0 a postižení se odstraní samo. Nebo jí někdo pomůže. Ovšem tedy účinek se alespoň jednou projeví díky (!).
Ano, ucinek se aspon jednou projevi, ale spis vickrat, protoze prehodit 15 zas tak jednoduche neni. Takze pokud ji nekdo vcas nepomuze, muze vykrvacet.
Fery píše:Zraněná zlodějka které má 6 bodů zranění a jedno velké, tak tu kousne příšera znovu opět za 6. Tedy druhé velké zranění. Opět kromě jiného nastupuje Krvácení. Nyní bude velikost jaká? Podle mě by měla být 2 - 1 = 1. Protože počet půl řádku zranění je roven 2.
Ne, zraneni se nescitaji, postizeni jsou samostatna pro jednotliva velka mechanicka zraneni.
Fery píše:u Postižení Bolest. Tady je něco jako Síla bolestí. A tu určuje PJ nebo je dána něčím, či nějakou tabulkou?
Napriklad nektera magicka povolani dokazou zpusobovat bolest a Sila bolesti je u prislusnych mechanismu. Jinak takhle z hlavy si nevzpomenu, kde jinde to jeste je rozebrane.
Obrázek
Uživatelský avatar
Fery
Příspěvky: 100
Registrován: 14. 1. 2010, 17:27

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Fery »

Děkuju Bouchi jsi má jediná záchrana. Ještě jen dvě maličkosti.
Bouchi píše: Ano. Muzou totiz nastat okolnosti, ktere Velikost zvysi (a pak by postizeni mela i pri poctu pulradku rovnemu 1).
Okolnostmi myslíš například finty nebo případně schopnosti či kouzla, abych to chápal dobře.
Bouchi píše:Ne, zraneni se nescitaji, postizeni jsou samostatna pro jednotliva velka mechanicka zraneni.
Aháá, teď už mi to je jasnější. Tak fajn.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě Plus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host