Obecná diskuse k pravidlům

Oficiální diskuze o Dračím doupěti Plus.

Moderátor: Bouchi

Odpovědět
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od kostrivec »

Nejsem si pořád úplně jist, co je podstata tvé otázky, tak to vezmu obšírněji, třeba si v tom odpověď najdeš.

Ve starém dračáku se házelo 1k6+ jako v človeče nezlob se a úplně stejně pak akce probíhaly. Když se zadařilo, obávaný boss padl na první vrh oštěpem a v ušetřeném čase jsme mu vyžrali spižírnu dřív, než se zmátořily zbytky nohlsledů. A taky to dopadalo obráceně, kdy ten nemrňavější nýmand, který se nám vrh na čepele jen z čirého zoufalství, nám vyřadil největšího bijce, "páč mu to padlo".

U 2k6+, kdy to plus znamená malou šanci na mírné zvyšování hodu (až při dvou šestkách máš šanci, že se to bude po jedničkách pomalu navyšovat), odpadly podobné velmi časté zvraty štěsteny a smůly.

A teď k 2k6+ a bonusům - málokde se skutečně sčítá hod a bonus, aby se následně převáděl na výsledné číslo.
Ale pokud třeba skáčeš přes propast, kde házíš proti pasti, která může být třeba 15, protože je to 5.6 metru a k tomu si připočteš svou rychlost. Tam je atlet opravdu znát, protože pokud hodíš celkem 15 a jen tak tak jsi přeskočil, tak +1 k rychlosti by ti zvýšilo doskok na o 0.7 metru na 6.3 metru, +5 už o 4.4 metru rovnou na 10 metrů a stále to narůstá až do šílených (čti heroických) hodnot.

Zdánlivě to vráží klín mezi začátečníky a pokročilé hrdiny, kdy i malá změna v čísle provede velkou změnu, ale jak psal už MarkyParky, to se děje až u čísel daleko za běžným průměrem.
Dva nezkušení zelenáči jsou tak vyrovnaným soupeřem jednomu zkušenějšímu dobrodruhovi.

Rada na závěr: kdykoli máš pocit, že se v DrD+ ztrácíš v bonusech, nebo nevěříš vlastním očím, tak použij selský rozum. A vyvaruj se sčítání dvou bonusů, když můžeš sečíst rovnou hodnoty - dvojkřídlá vrata s váhou 18 na každé křídlo je 18+18 = 24 (sčítání bonusů), což je 160 kg, ale spočítat se to dá daleko snadněji jako 18 = 80kg a 2 x 80 = 160kg. Dost často vidím, že se to zapomíná.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od eerieBaatezu »

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Jerson »

Náhodou jsem si přečetl hodnocení RPG, kde jsem narazil na tohle:
Kostrivec píše:Pravidla DrD+ byla spásou a ránou pod pás zároveň.
...
jsou postavena na přírodních zákonech, respektive na logaritmu.
Nutno říct, že je to mistrovský výsledek propagandy okolo DrD+, ale také naprostý nesmysl, protože v DrD+ není z přírodních zákonů vůbec nic a v logaritmické tabulce to platí 2k6-násobně.
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Pracující logaritmus »

Jerson píše: 20. 8. 2018, 14:04 Nutno říct, že je to mistrovský výsledek propagandy okolo DrD+, ale také naprostý nesmysl, protože v DrD+ není z přírodních zákonů vůbec nic a v logaritmické tabulce to platí 2k6-násobně.
A to je dobře, protože pokud by v nich byly derivace, integrály, diferenciální rovnice, vícedimenzionální algebra, tenzorový počet a podobné veselosti, tak už by je nehrál fakt nikdo.
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Jerson »

Přírodní zákony neobsahují ani jedno z toho, co píšeš - ty se vyskytují jen v matematické reprezentaci fyzikálního modelu různých částí fyzického světa, a to většinou takového, který neobsahuje živé tvory a jejich chování, potažmo běžné výkony.

Je to stejný omyl jako věta Vládi Chvátila, že svět okolo nás lze nějakou soustavou rovnic popsat. To možná platí pro sférická kuřata ve vakuu, ale ne pro svět reálných lidí.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2690
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Log 1=0 »

Tak touto logikou nic jako přírodní zákony neexistuje-jsou jen abstrakcí nad konkrétními jevy. Ale to se už od Plusek dostáváme dost jinam.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Jerson »

Moje poznámka byla k tomu, že pravidla DrD+ se o žádné přiblížení fyzickému světu ani nesnaží. Jediné spojení je, že číselně dvakrát silnější člověk uzvedne dvakrát těžší předmět - tedy přesněji člověk či jiný humanoid se silou o 6 vyšší uzvedne dvakrát tolik. Rozdíl proti DrDo je v tom, že v DrD+ vypití lektvaru síly znamená vždy stejný poměrový přírůstek ke zvednutému nebo nesenému nákladu. Ve starém DrD unesla slabá postava se silou 2/-4 po vypití lektvaru síly +5 pětinásobek a postava se silou 21/+5 jen o 20% víc, nebo tak nějak. V DrD+ uzvednou obě postavy po vypití lektvaru +5 asi 1.8 násobek svá základní síly.

To je vše, co by se mohlo vztahovat k realitě. Ostatní fyzické výkony postav rostou podobným stylem, což je v rozporu s realitou. A poté, kdy jsem pět let četl diskuse a stížnosti hráčů na nefunkčnost zrovna fyzikálního modelu DrD+, mě opravdu překvapuje, že zrovna tohle někdo považuje za výhodu.
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od kostrivec »

eerieBaatezu píše: 1. 2. 2018, 18:42 Obrázek
A cenu za nejlepší reakci roku vyhrává... eerieBaatezu, jehož reakce na můj překomplikovaný blábol mi vždycky zacuká koutkama :clap:
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Jerson »

NO, jak jsi pokročil?
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od kostrivec »

Jerson píše: 3. 9. 2018, 13:00 NO, jak jsi pokročil?
NO, mocně. Davám to dohromady s klukama, kterí na DrD+ 2 pracují už delší dobu, takže se navzájem obohacujeme o myšlenky a závěry a vývoj se urychluje.
Jenom mají averzi k RPG fóru (stejně jako další, kteří chtějí něco tvořit, viz Dračí hlídka, tuším Končina a mám pocit že i Jeskyně a draci), takže tady prosákne jen to, co se s nimi dohodnu, že zveřejníme (asi přes blog).
Konec přenosu ze světa drbů o DrD+ 2.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Jerson »

Averze k místnímu fóru mi není neznámá, nicméně jsem zvědav na výsledek.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 918
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od KDolecek »

Může mi někdo říct zda jsou příručky pro každé povolání zvlášť a jen se z nějakého důvodu prodávaly po dvou nebo zda se povolání původně opravdu prodávala po dvou v jedné knize? Abych to zadal do databáze správně.
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Bouchi »

Ano, tištěná podoba má vždy dvě povolání v jedné knize, z každé strany je jedno (čili kniha nemá žádnou zadní stranu, ale dvě "přední").
Obrázek
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od Bouchi »

Ještě doplním reakci k tvé poznámce ve vedlejší diskusi - ty dvojice opravdu nebyly náhodné, viz https://altar.cz/drdplus/poslove.html
Obrázek
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 918
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Obecná diskuse k pravidlům

Příspěvek od KDolecek »

Díky za upozornění:)
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě Plus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů