Povolání Kněz

Oficiální diskuze o Dračím doupěti Plus.

Moderátor: Bouchi

Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Povolání Kněz

Příspěvek od Bouchi »

Toto je oficiální diskuse k příručce povolání Kněz. Starší diskusi naleznete zde.

Téměř finální errata příručky kněze edice A (po textové stránce úplná)
Uživatelský avatar
Dajen
Příspěvky: 30
Registrován: 26. 1. 2009, 14:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání Kněz

Příspěvek od Dajen »

Měl bych jeden dotaz. Do kterého knězova principu byste zařadili city úctu případně posvátnou bázeň?
Jedná se mi o city, nikoli pocity. Dík za všechny postřehy.
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání Kněz

Příspěvek od Hike »

Je to už nějakou dobu, co jsem kněze hrál, ale řekl bych, že princip Řád.

V zásadě proto, že city jako "neúcta" nebo "opovržení", což jsou asi jejich nejlepším opakem a ty bych bez zaváhání zařadil pod Chaos.
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
johnjarik
Příspěvky: 533
Registrován: 4. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Ceske budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání Kněz

Příspěvek od johnjarik »

Dajen píše:Měl bych jeden dotaz. Do kterého knězova principu byste zařadili city úctu případně posvátnou bázeň?
Jedná se mi o city, nikoli pocity. Dík za všechny postřehy.
Ja tu sice nemam po ruce pravidla. Ale myslim, ze jeden z citu je Strach. A myslim, ze stejna je Posvatna bazen.
Ucta je spise jako Pokora.

Ono obecne to funguje tak, ze vis, kam to chces dostat, a tam to dostanes :)
Uživatelský avatar
xKiv
Příspěvky: 86
Registrován: 23. 1. 2009, 14:37
Bydliště: Praha

Re: Povolání Kněz

Příspěvek od xKiv »

Strach je mezi zlem a smrti, ale posvatnou bazen bych k obycejnemu strachu moc neprirovnaval. Tu bych bral spis jako pokoru (ktera je v radu).
Arkilijo
Příspěvky: 32
Registrován: 19. 5. 2009, 14:41
Bydliště: Dunajská Lužná
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání Kněz

Příspěvek od Arkilijo »

chcel som dať návrh jedného nového pocitu pre kňaza a ten som nazval priateľstvo viem že to možno znie banálne ale v hre sa mi kopu krát stalo že kňaz chcel niekoho za priateľa či priateľku a použil pritom cit láska či pokora alebo oboje ale to nemusí byť priateľstvo pokoru môžem k niekomu cítiť a nebiť jeho priateľ to sa dá povedať i o tolerancií a láska? v akej miere by to bolo ešte priateľstvo a v akej už láska ako láska :) to boli moje dôvody prečo som to zaviedol a bol by som rád keby ste mi napísali na to svoj názor a ak by ste mali lepšie riešenie tak naň poukázali. ďakujem :)
Nikto nech mi nekladie aké majú biť vysoké moje ciele. Či nieje lepšie namieriť kopiju na mesiac a trafiť len orla ako namieriť na orla a trafiť len skalu?
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Povolání Kněz

Příspěvek od ilgir »

Jestli to potřebuješ diferencovat, tak bych navrhoval zavést "náklonnost" místo lásky. Schováš pod to i to přátelství. (Navíc "přátelství" skutečně není cit, natož pocit, ale vztah.) Osobně bych se ale nebránil použití "lásky" v širších souvislostech. Láska nemusí být jen erotická, ale může být i láska k bližnímu. :wink:
Klimbing
Příspěvky: 293
Registrován: 26. 7. 2008, 21:44

Re: Povolání Kněz

Příspěvek od Klimbing »

hmm...tohle je dokonce v pravidlech přesně řečeno: PPJ str. 66 Tabulka síly citové vazby (edice B) 8)
Uživatelský avatar
Gran
Váš Astrální Brácha .)
Příspěvky: 1904
Registrován: 15. 8. 2006, 12:36
Bydliště: Praha

Re: Povolání Kněz

Příspěvek od Gran »

Taky bych řekl, že "přátelství" bylo podle mě hozeno pod "lásku", takže není potřeba ho přidávat, jen ho prostě používat ;)
It's Alive!
Arkilijo
Příspěvky: 32
Registrován: 19. 5. 2009, 14:41
Bydliště: Dunajská Lužná
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání Kněz

Příspěvek od Arkilijo »

Cením si tvoju odpoveď. ale čo taký klam ani to nie je cit ani pocit a čo sa tíka tej lásky je jasná pravda že nie je láska len erotická ale i k blížnemu a práve preto som navrhol to priateľstvo lebo sme sa nevedeli z hráčom kňaza dohodnúť ako by teda mal stvoriť lásku k blížnemu a ako tú erotickú ale iste porozmýšľam o tvojej definíci. A iste sa o tom poradím z ostatnými hráčmi. ďakujem
Nikto nech mi nekladie aké majú biť vysoké moje ciele. Či nieje lepšie namieriť kopiju na mesiac a trafiť len orla ako namieriť na orla a trafiť len skalu?
Uživatelský avatar
Gran
Váš Astrální Brácha .)
Příspěvky: 1904
Registrován: 15. 8. 2006, 12:36
Bydliště: Praha

Re: Povolání Kněz

Příspěvek od Gran »

Ty emoce a tak, co jsou vypsané v tom kruhu, zdaleka nejsou všechny existující a použitelné - slouží spíše k tomu, aby ses v těch principech zorientoval. Abys byl schopný kterýkoliv (po)cit, který tě napadne, někam zařadit. Tj. není potřeba složitě pracovat s "přidáme tohle, abychom to mohli používat"... prostě se tě hráč zeptá "Hele, chci použít přátelství, umim to?" a ty si řekneš "No, umí lásku a to je dost podobný, tam někam bychom to prdli, jo, takže ano, umíš přátelství...". =))
It's Alive!
Arkilijo
Příspěvky: 32
Registrován: 19. 5. 2009, 14:41
Bydliště: Dunajská Lužná
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání Kněz

Příspěvek od Arkilijo »

máš pravdu prečo to zbytočne komplikovať :) ale mal by som ešte jednu otázku čo myslíte je závisť skôr odvodená od spupnosti alebo od sebectva?
Nikto nech mi nekladie aké majú biť vysoké moje ciele. Či nieje lepšie namieriť kopiju na mesiac a trafiť len orla ako namieriť na orla a trafiť len skalu?
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání Kněz

Příspěvek od Aljen »

nepoznam DrD+ ale zavist by som odvodil od sebectva (ehm a rovnako aj spupnost)
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Arkilijo
Příspěvky: 32
Registrován: 19. 5. 2009, 14:41
Bydliště: Dunajská Lužná
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání Kněz

Příspěvek od Arkilijo »

ďakujem za radu čo sa tíka závisti :) (ale aby bolo jasné spupnosť je definovaná zvlášť v drd+ príručka kňaza)
Nikto nech mi nekladie aké majú biť vysoké moje ciele. Či nieje lepšie namieriť kopiju na mesiac a trafiť len orla ako namieriť na orla a trafiť len skalu?
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Povolání Kněz

Příspěvek od ilgir »

Zpupnost je spíš pýcha. Závist je určitě od sobectví.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě Plus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů