Povolání Hraničář

Oficiální diskuze o Dračím doupěti Plus.

Moderátor: Bouchi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Davec
Příspěvky: 122
Registrován: 26. 1. 2009, 08:21
Bydliště: Mokrá-Horákov (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání Hraničář

Příspěvek od Davec »

Zkus trochu vybrakovat Bijce :lol: .
Omnia vincit mors...
http://bezi.wz.cz
http://www.bhg-online.net/ Bounty Hunter's Guild - plně free webgame z prostředí Star Wars
Uživatelský avatar
jefri1241
Příspěvky: 221
Registrován: 13. 8. 2009, 17:00
Bydliště: nenapíšem

Re: Povolání Hraničář

Příspěvek od jefri1241 »

Myslíte že sa dá použiť schopnosť férovka, Boj proti humanoidom aj proti Čarodejom, theurgom alebo Avatarom?
Esgalon
Příspěvky: 95
Registrován: 11. 1. 2009, 13:10

Re: Povolání Hraničář

Příspěvek od Esgalon »

Theurgům ano, čarodějům ne. U avatarů nevím. Vy potkávate avatary často?
Uživatelský avatar
jefri1241
Příspěvky: 221
Registrován: 13. 8. 2009, 17:00
Bydliště: nenapíšem

Re: Povolání Hraničář

Příspěvek od jefri1241 »

Nie nestretávame, to je len taká otázka keďže u avatara je božia aura alebo dačo také.
S tím theurgom som si to myslel a s čarodejom som to predpokládal.
Díki.
Uživatelský avatar
jefri1241
Příspěvky: 221
Registrován: 13. 8. 2009, 17:00
Bydliště: nenapíšem

Re: Povolání Hraničář

Příspěvek od jefri1241 »

Zdravím. Mám dotaz k schopnosti Mystické stopovanie.

Ide o to že nechápem ako myslia ten 3 stupeň (zeptej se ducha vzduchu). Ja to berem tak že je to výhoda len pri lietajúcivh tvoroch inak sa dá využiť v podstate aj v prvých 2 prípadoch keďže tvorovia sa väčšinou pohybujú na vzduchu.
Čo si myslíte vy?
Návštěvník

Re: Povolání Hraničář

Příspěvek od Návštěvník »

potrebujem poradiť s "ovládni zem", hraničiar chcel na 2.znalosti a 1.px pomocou tejto schopnosti vykopať jamu...
ako pj som to neuznal, ale pre objektívnosť chcem poznať váš názor. Podľa mňa schopnosťou nemožno ani hýbať
kopou hliny podobne ako telekinézou, môže hýbať zemou tak ako sa zem pohybuje "prirodzene" - chvenie, otrasy, zosuvy -
vyvolať, zastaviť...
čo vy na to? prosím čo najviac príkladov.
Uživatelský avatar
Davec
Příspěvky: 122
Registrován: 26. 1. 2009, 08:21
Bydliště: Mokrá-Horákov (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání Hraničář

Příspěvek od Davec »

Návštěvník píše:potrebujem poradiť s "ovládni zem", hraničiar chcel na 2.znalosti a 1.px pomocou tejto schopnosti vykopať jamu...
ako pj som to neuznal, ale pre objektívnosť chcem poznať váš názor. Podľa mňa schopnosťou nemožno ani hýbať
kopou hliny podobne ako telekinézou, môže hýbať zemou tak ako sa zem pohybuje "prirodzene" - chvenie, otrasy, zosuvy -
vyvolať, zastaviť...
čo vy na to? prosím čo najviac príkladov.
Můj osobní názor je, že může dělat víc než jen "přirozené" pohyby. Když se podíváš na ovládání vody, tak je přímo v příkladu, že může vodou pohybovat proti proudu, což tzv. "přirozené není". Jenže zase počítej s tím, že si budeš muset nastavit různá omezovací pravidla, protože schopnosti kolem ovládání jsou bez omezení strašně mocné. Já hrál čistě elementálního hraničáře a dokud si PJ tato omezení nenastavil, tak to bylo vcelku šílené...

A druhý názor (tuším že jej zde zastupoval xKiv)na celou tuto sadu schopností je ten, že nemůže dělat prakticky nic jiného než co je popsáno v příkladech, čili nic. V tomto případě však pokládám tyto schopnosti za naprosto zbytečné...
Omnia vincit mors...
http://bezi.wz.cz
http://www.bhg-online.net/ Bounty Hunter's Guild - plně free webgame z prostředí Star Wars
Návštěvník

Re: Povolání Hraničář

Příspěvek od Návštěvník »

Můj osobní názor je, že může dělat víc než jen "přirozené" pohyby. Když se podíváš na ovládání vody, tak je přímo v příkladu, že může vodou pohybovat proti proudu, což tzv. "přirozené není".

podľa mňa je v tomto dosť veľký rozdiel medzi zemou a vodou, napríklad rozvíriť vodu bez akejkoľvek schopnosti rukou je jednoduché, urobiť to isté v zemi veru problematické...tým nechcem povedať že hraničiar môže so zemou robiť menej ako s vodou, myslím si že môže robiť iné veci.

Jenže zase počítej s tím, že si budeš muset nastavit různá omezovací pravidla, protože schopnosti kolem ovládání jsou bez omezení strašně mocné. Já hrál čistě elementálního hraničáře a dokud si PJ tato omezení nenastavil, tak to bylo vcelku šílené...

príklad obmedzení?

A druhý názor (tuším že jej zde zastupoval xKiv)na celou tuto sadu schopností je ten, že nemůže dělat prakticky nic jiného než co je popsáno v příkladech, čili nic. V tomto případě však pokládám tyto schopnosti za naprosto zbytečné...[/quote]

to nechcem
Uživatelský avatar
Davec
Příspěvky: 122
Registrován: 26. 1. 2009, 08:21
Bydliště: Mokrá-Horákov (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání Hraničář

Příspěvek od Davec »

Jako omezení můžeš dát třeba dobu té činnosti. Chce hraničář zemětřesení? Proč ne, ale vyvolání (než se začne země otřásat) mu bude trvat třeba 4 hodiny. Že nemá dostatečnou výdrž aby tak dlouhé soustředění vydržel? No, tak to má smůlu... Prostě si u každého živlu udělej nějakou stupnici efektu s délkou potřebného soustředění, s případnými bonusy za podmínky (vyvolávání zemětřesení tam kde není žádný zlom bude asi poněku obtížnější než v oblasti kde je zemětřesení každý druhý den) a budeš mít pěkné omezení pro hraničáře a přesto tyto schopnosti budou velice použitelné...
Omnia vincit mors...
http://bezi.wz.cz
http://www.bhg-online.net/ Bounty Hunter's Guild - plně free webgame z prostředí Star Wars
Uživatelský avatar
Fori
Příspěvky: 30
Registrován: 19. 3. 2009, 21:57
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání Hraničář

Příspěvek od Fori »

Moje otázka směřuje zejména na PJ - Jak může vypadat takové zasvěcení?

Ptám se, protože mám jen pár nápadů a ty nejsou zrovna nejlepší... Nevěděl jsem, zda sem chodí i neznalí hráči a proto bych nechtěl, aby se hráči dozvěděli o této celkem "tajné" věci jako je zasvědcení, proto mi odpovězte raději souromou zprávou.
Naposledy upravil(a) Fori dne 17. 3. 2010, 21:14, celkem upraveno 1 x.
Foriho RP družina - Olomouc/ko - http://www.elonie.ic.cz/ (pomalé připojení, buďte trpěliví)
Klimbing
Příspěvky: 293
Registrován: 26. 7. 2008, 21:44

Re: Povolání Hraničář

Příspěvek od Klimbing »

Zasvědcení bude IMHO většinou nějaká zkouška, a né zrovna snadná (ostatně když k němu dochází, tak postavy už obvykle nejsou žádní vidláci). Zkoušku může "zadávat" nejčastěji někdo sám zasvědcenej, tzn. nějaký mistr, nebo zkrátka zkušenější hraničář. Ale stejně tak, si myslím, hráč vůbec nemusí vědět, že se nějak zasvědcuje. Jenom v závěru nějakého důležitějšího dobrodružství (vhodně tématizovaného) pochopí nějaký princip, takže proběhne zasvědcení (bez mistrů, obřadů a hořících svíček).
Důležité je IMHO:
1) aby to bylo náročné (hraničář si to zasloužil)
2) je dobré, když to zapadá do celkového děje (třeba se tím hraničáři odkryje nějaká zákonitost daného světa)
3) aby se účastnila nějak celá družina (jako u každého dobrodružství je nevhodné, když hraje jeden a ostatní mohou maximálně poslouchat)

(nic konkrétního jsem neřekl, jelikož si myslím, že obecně na zasvědcení nic konkrétního není, proto odpovídám zde)
Uživatelský avatar
Fori
Příspěvky: 30
Registrován: 19. 3. 2009, 21:57
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání Hraničář

Příspěvek od Fori »

Mám jednu nesrovnalost v pravidlech - a to s postupem po levelech zvířecího společníka.

Jak dobře víme, skrytá zaměření fungují na jiném principu než normální zaměření... a dle těchto pravidel postoupí společník po levelu přibližně jednou za 20 dní (záleží dle délky sezení, kolik dní postavy prožili apod.) což mi přijde dosti nereálné, protože dle mechansmů o postupu bytostí po úrovních (PPJ str. 163) to v žádném případě neodpovídá. Jak mám potom toto skryté zaměření zvyšovat aby bylo reálné? Přece jen kvůli zdokonalování hraničáře není možno, aby společník najednou vyrostl o půl metru za pár dní...
Foriho RP družina - Olomouc/ko - http://www.elonie.ic.cz/ (pomalé připojení, buďte trpěliví)
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Povolání Hraničář

Příspěvek od ilgir »

Opravdu záleží na tom, jak hrajete. Když jsem PJoval kampaň, vydalo jedno sezení na 2-3 dny herního času a postup na vyšší úroveň (hráli jsme od 4.) byl tak po pěti až sedmi sezeních. To docela přesně odpovídá těm 20 dnům. (Vycházím z toho, že hraničářův společník by mohl postupovat stejně rychle jako hraničář.)
Uživatelský avatar
Fori
Příspěvky: 30
Registrován: 19. 3. 2009, 21:57
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání Hraničář

Příspěvek od Fori »

No dobře, ale když je v PPJ psáno, že 1level je mládě nebo téměř dospělý jedinec, 2 level dospělý... což ve 20 dnech není témeř žádný společník schopen vyrůst, tedy dle mého názoru.
Foriho RP družina - Olomouc/ko - http://www.elonie.ic.cz/ (pomalé připojení, buďte trpěliví)
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Povolání Hraničář

Příspěvek od ilgir »

Zkus některé z těchto řešení zdánlivě neřešitelného problému (seřazeno vzestupně k nejlepšímu):
- řekni si, že pravidla pro bytosti neplatí pro hraničářova společníka, který postupuje rychleji než roste
- představ si, že hraničářův společník je přecijen trošku výjimečné zvíře a už po pár týdnech dosáhne stejné síly, jako jiné zvíře po půl roce (tedy roste rychleji)
- úplně ignoruj tu poučku v PPJ na str. 163 (co myslíš, že se stane? Rozsype se ti herní svět? Spoluhráči na to přijdou a zlynčují tě?)
- vůbec to neřeš a ušetřenou energii věnuj něčemu, co ozvláštní hru a pobaví spoluhráče

Jestli bys měl raději nějak přesně určené, jak má společník postupovat, zaveď nějaké housrule. Třeba že hráč hraničáře bude rozdělovat získanou zt mezi sebe a společníka.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě Plus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti