Povolání Theurg

Oficiální diskuze o Dračím doupěti Plus.

Moderátor: Bouchi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Povolání Theurg

Příspěvek od Bouchi »

Toto je oficiální diskuse k příručce povolání Theurg. Starší diskusi naleznete zde.

Téměř finální errata příručky theurga edice A (po textové stránce zřejmě úplná)
Kos Bos
Příspěvky: 28
Registrován: 9. 2. 2009, 12:49

Theurg v přímém boji

Příspěvek od Kos Bos »

Ahoj, mám dotaz k tomu co odokáže theurg v boj:

1)Theurg s vyvolanou formulí "úder" bez transpozice, kterou má u sebe (ne u démona)
- je schopen z formule vyvolat kouzlo při hospodské rvačce kdy mu chce někdo namlátit ? Místo rány pěstí by se soustředil na to že se chce soupeře jen dotknout (myslím +3 do ÚČ) a pokud by se mu to podařilo, tak by kouzlo seslal

2)Theurg s vyvolanou formulí "úder" bez transpozice, kterou má u démona správce v holi
- je schopen vydat démonovi rozkaz k vyvolání kouzla z formule během regulérního souboje ve kterém chce zmíňenou holí zasáhnout protívníka (standardní zranění) a ještě by na něj démon seslal úder

dík
Uživatelský avatar
xKiv
Příspěvky: 86
Registrován: 23. 1. 2009, 14:37
Bydliště: Praha

Re: Povolání Theurg

Příspěvek od xKiv »

1) Seslani kouzla je pro theurga (iirc) pomerne jednoducha mentalni praktika ...
- ovsem kouzlo sesila na misto ktereho se dotkne (pravdepodobne by stacilo jakoukoli casti vlastniho tela - nemusi rukou, ale zbran nepomuze) = na boj (a utok) hazi jako beze zbrane [to jenom pro poradek]
- porad je to kouzleni = pokud schyta zraneni, musi si hodit na koncentraci
- pokud koncentraci neudrzi, kouzlo neseslal (ale alespon neprisel o formuli)
- pokud koncentraci udrzi, kouzlo seslal ... a asi teprve tady bych hazel na zasah; urcite bych tam videl nejakou sanci ze kouzlo *uvolni*, ale cil se mu zrovna uhne

2) tady si nejsem tak uplne jisty tim, co Spravce umi ... predpokladejme ze tam ma nejake "vyvolavaci podminky" (sesli formuli na toho, koho se dotknu holi - ale jenom kdyz predtim reknu "XYZZY"). V tom pripadku to fungovat bude.
Pokud zadnou takovou podminku stanovenou nema (nebo je soucasti podminky neco, co se neda provadet automaticky zaroven s bojem), tak ma holt smulu (musel by cele kolo stravit lezenim do dusevniho sveta a teprve pak muze demonovi predat zpravu, jestli to chapu dobre).


V obou pripadech (beze zbrane i se zbrani) se muze rozhodnout mezi beznym utokem (zraneni za utok + seslane kouzlo) a dotykem (+3 k UC + zadne zraneni za utok + seslane kouzlo).
Kos Bos
Příspěvky: 28
Registrován: 9. 2. 2009, 12:49

Re: Povolání Theurg

Příspěvek od Kos Bos »

Teď u sebe nemám pravidla, ale měl jsem dojem že komunikace s démonem - nejen správcem - probíhá ještě jednodušeji než vyvolání kouzla z formule.

Přesněji:
Předání zprávy démonovy, který na jejím základě vyvolá kouzlo, je snazší než kouzlo vyvolat sám.

Ohledně těch podmínek "XYZZY" se domnívám že jsou doménou pouze CRONa a správce nic takového nemá.

Každopádně díky
Uživatelský avatar
xKiv
Příspěvky: 86
Registrován: 23. 1. 2009, 14:37
Bydliště: Praha

Re: Povolání Theurg

Příspěvek od xKiv »

Kos Bos píše:Předání zprávy démonovy, který na jejím základě vyvolá kouzlo, je snazší než kouzlo vyvolat sám.
Ja mam za to, ze tohle se tyka dopracovani/uzavirani otevrenych formuli (theurg sam by na to musel lezt dokonce do astralu, coz je na pul hodiny - na predani zpravy demonovi staci tri kola [vlez do dusevniho sveta, predej zpravu, vylez z dusevniho sveta]).
...
Ne, fakt nikde v pravidlech nemuzu najit co znamena, ze theurg "posle demonovi zpravu" ... az na to, ze se mezi zpravy radi i "bezne" mentalni praktiky (ty z mentalniho souboje, na ktere musi extra vstupovat do dusevniho sveta).
Uživatelský avatar
Davec
Příspěvky: 122
Registrován: 26. 1. 2009, 08:21
Bydliště: Mokrá-Horákov (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání Theurg

Příspěvek od Davec »

Seslání neuzavřené formule je i pomocí démonů běh na dlouhou trať.

1. kolo - Splní se podmínka pro Cronose, ten vyšle zprávu Správci.
2. kolo - Správce uzavře formuli podle parametrů určených theurgem při předávání vazby a údajů nahlášených Cronem.
3. kolo - Správce sešle formuli.
4. Správce odesílá Cronovi zprávu, že formule byla seslána, aby v tom Cron neměl bordel.

A to vše za předpokladu, že démoni jsou stále částečně přítomni i v Astrálu a tedy Správce do něj nemusí vstupovat aby uzavřel formuli a potom z něj vystupoval aby ji mohl seslat. Pokud by to musel dělat, protáhlo by se to na 5 kol+kolo zpětná zpráva!
Pravidla Theurga jsem již nějakou dobu neviděl a nikdy jsem se, když jsem ho hrál, nedostal k démonům, takže to nemám zažité...

Takže v praxi to znamená, že nastavení Crona na spuštění procesu seslání neuzavřené formule tím, že zařvu "Chcípni" a někoho praštím hůlkou není úplně optimální, protože k vlastnímu seslání dojde až za nějakou dobu.

Trochu lepší to je v případě uzavřených formulí, které je Správce schopný seslat už druhé kolo. Čili zařvu "Chcípni", někoho praštím a když ho praštím ještě v druhém kole bude tam ten kýžený efekt.

Ale raději se doma podívám do pravidel, jestli tam není psáno, že komunikace mezi Cronem a Správcem probíhá v nulovém čase, čímž by se podstatně to zkrátilo. Ale jestli jsou ty zprávy vlatně mentální praktiky, asi by to nemělo být v nulovém čase...
Omnia vincit mors...
http://bezi.wz.cz
http://www.bhg-online.net/ Bounty Hunter's Guild - plně free webgame z prostředí Star Wars
Uživatelský avatar
xKiv
Příspěvky: 86
Registrován: 23. 1. 2009, 14:37
Bydliště: Praha

Re: Povolání Theurg

Příspěvek od xKiv »

Jsem si celkem jisty, ze tohle v pravidlech resene neni ... vubec.

Pokud by to bylo na me, tak bych zaruloval:
1) Pri praci s vlastnimi formulemi a demony (na ktere ma vazbu kontroly) theurg nemusi explicitne "vstupovat" do dusevniho sveta (nepotrebuje to jedno kolo pred praci a jedno po praci, ktere dohromady unavuji za 1 krizek).
- To by tedy zahrnovalo sesilani kouzel i rozkazovani demonum
2) Porad by to ale bylo kouzleni, coz znamena
- ze se na to musi plne soustredovat
- kdyz jakymkoli zpusobem prijde o koncentraci na kouzleni (driv nez v danem kole prijde na radu, pokud to ma smysl), tak efektivne neudela nic
- o koncentraci prijde pri zraneni nebo jakemkoli pokusu o uhnuti
3) O koncentraci na kouzleni neprijde pri utoku na cil kouzla (at uz se zbrani nebo beze zbrane)
- jenom se mi tady nelibi pripadne pocitani delky zbrane do BC ... ma to smysl pri vyhodnoceni, jestli se mu podari seslat driv, nez se zamyslenemu cili kouzla podari zvratit situaci, ale proc by to melo mit nejaky vliv i na nekoho, koho si theurg skoro nevsima? A kdyz, tak proc vy se zbran nemela pocitat kdyz zrovna sesila nedotykove kouzlo?
4) Komunikaci mezi demony bych dal okamzitou
Dokonce si jako okamzite predstavuju i to dotvareni/uzavreni. Demon na takovou praci staveny je v ni proste sakra efektivnejsi nez theurg, pro ktereho je to neco mimoradneho (narozdil treba od dychani nebo chozeni).

(a, iirc, demoni jsou vzdycky "dostatecne v astralu" aby mohli dotvorit/uzavrit formuli, alespon teda Spravci s rysem Formulovac)
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Povolání Theurg

Příspěvek od Bouchi »

Neco tam prece jen je - viz Sesilatel a Seslani kouzla Spravcem u popisu demona Spravce.
Mj. je tam resena a vysvetlena i ta koncentrace.
Uživatelský avatar
xKiv
Příspěvky: 86
Registrován: 23. 1. 2009, 14:37
Bydliště: Praha

Re: Povolání Theurg

Příspěvek od xKiv »

Tam je ovsem napsane v zasade jenom
1) ze theurg se musi soustredit na to, aby demonovi predal zpravu (a v obtiznych podminkach nemusi koncentraci udrzet)
2) ze tam jsou nejake zpravy (a jake)

Neni tam napsane
1) jak dlouho theurgovi trva predani zpravy demonovi (obzvlaste jestli k tomu potrebuje byt soustredeny na dusevni svet)
2) jak rychle demon reaguje na zpravu (jestli cron preda zpravu dal/spravce sesle kouzlo v okamziku, kdy nastane podminka/kdy obdrzi zpravu od theurga, nebo az v dalsim kole)
3) jak moc je theugovo predavani zprav narocne z hlediska soubojaku
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Povolání Theurg

Příspěvek od Bouchi »

Ted jsem to nejak nepobral, prece kdyz je tam napsane "ze theurg se musi soustredit na to, aby demonovi predal zpravu", tak to vyjadruje "jak moc je theugovo predavani zprav narocne z hlediska soubojaku". Nebo myslis jinou narocnost?

Nesoustredeni na dusevni svet IMHO tak nejak vyplyva z toho, ze Spravce by jinak mel vyrazne nizsi pouzitelnost. A pouzitelnost v boji by byla natolik nizka, ze by sesilani kouzel Spravcem v boji v podstate nemelo smysl resit. Totez co se tyce rychlosti reakce.
Kos Bos
Příspěvky: 28
Registrován: 9. 2. 2009, 12:49

Re: Povolání Theurg

Příspěvek od Kos Bos »

Jestli dobře chápu tak v případě že mám jen správce - sesilatele v holi (bez crona) který disponuje uzavřenou formulí úder:
- s někým bojuju, právě tou holí
- před hodem na BČ se rozhodnu že se pokusím seslat kouzlo správcem na mého protivníka
- pak se hodí BČ a může nastat následující:
a) vyhraju, předám zprávu démonovi, zaútočím
aa) zasáhnu, kouzlo je sesláno a účinkuje
ab) nezasáhnu, kouzlo je zmařeno nebo se prostě nesešle protože nenastala podmínka kouzla "dotyk"?
b) prohraju, házím si na obranu. Mohu se bránit holí, nebo uhnutím? (myslím že ano, ale každopádně je to hod ještě na soustředění a myslím že v pravidlech pro hráče je něco o postihu za dvě současné činnosti)
ba) ubráním se (nebo mě prostě netrefí) a dále pokračuji jako a)
bb) neubráním se, házím si na soustředění
bba) udržím soustředění a pokračuju jako a)
bbb) neudržím a kouzlo je zmařeno nebo se prostě nesešle protože nenastala podmínka kouzla "dotyk" ?

ad a) mně přijde použitelná v jednom kole, ikdyž by tam mohl být nějaký postih, protože přecejenom to jsou dvě činnosti současně, nebo by se seslání démonem uskutečnilo až v dalším kole.

ad ab) myslím že je někde psáno že pokud se kouzlo nepodaří seslat, tak nepřijde nazmar, ale zůstává k dispozici i nadále (do pravidel kouknu až o víkendu)

ad b) pokud si chci hodit na obranu ať už úhybem nebo holí, neměl bych zrušit akci "zaslání zprávy"? Podle mě by se mělo zase jednat o nějaký postih a volba obrany to nijak neovlivní (není ten postih v pravidlech pro hráče? - stejně jako ad a))

Každopádně v situaci bb) by se jednalo o dva hody na soustředění. První, protože se chci bránit a druhý protože mě zasáhli.

Nejvíc mě ale trápí jestli jsem to schopen stihnout v jednom kole. Já hrál seslání kouzla správcem sesilatelem následovně:
Pokud jsem čekal nebezpečí a měl jsem rozmyšleno co by démon měl seslat, mohl jsem démona aktivovat pouhou "myšlenkou". To znamená že mně PJ většinou dovolil kouzlo seslat ikdyž jsem prohrál BČ. Samozřejmě se může stát že mě překvapí milenka místo vlkodlaka a já ji zmastím Brutálním Megavražebným kouzlem, ale to je osud milenek :-)
Nerad bych PJ oblboval a v žádném případě po něm nemůžu chtít aby hlídal pravidla všech postav (obzvláště Theurga), to by pak nedělal nic jiného...

... omlouvám se za to slohové cvičení
Uživatelský avatar
xKiv
Příspěvky: 86
Registrován: 23. 1. 2009, 14:37
Bydliště: Praha

Re: Povolání Theurg

Příspěvek od xKiv »

Bouchi píše:Ted jsem to nejak nepobral, prece kdyz je tam napsane "ze theurg se musi soustredit na to, aby demonovi predal zpravu", tak to vyjadruje "jak moc je theugovo predavani zprav narocne z hlediska soubojaku". Nebo myslis jinou narocnost?
Ale znamena to "plne soustredeni" ve smyslu "tohle nejde delat soucasne s bojem", nebo "tohle je z hlediska soubojaku akce kouzleni" (ktera mimochodem v PPH prakticky neni popsana a, pokud vim, v prirucce theurga taky neni napsane jak s tim zachazet - resene je to jenom v carodeji)?
[+ co ja vim co by to znamenalo, kdyby theurg uz na sesilani kouzel musel byt soustredeny na dusevni svet - bylo by to taky "jenom" kouzleni, nebo cinnost s bojem se zcela vylucujici? (o tomhle uvazuju predevsim proto, ze kdyby to bylo "kouzleni", tak se theurg muze na dusevni svet soustredit pred bojem, a zase ma reakcni doby o to jedno kolo kratsi)]
Nesoustredeni na dusevni svet IMHO tak nejak vyplyva z toho, ze Spravce by jinak mel vyrazne nizsi pouzitelnost. A pouzitelnost v boji by byla natolik nizka, ze by sesilani kouzel Spravcem v boji v podstate nemelo smysl resit. Totez co se tyce rychlosti reakce.
A jak ma bezny hrac vedet, jestli bylo zamerem autora "tohle ma byt pouzitelne v boji" nebo "tohle nema byt pouzitelne v boji"?
Spravce ma dost velkou pouzitelnost i bez toho, aby umoznoval z hlidanych formuli sesilat kouzla stejne rychle, jako to theurg umi primo z hlavy (nemluve o tom, ze uz to prime sesilani je v pravidlech popisovane jako "mentalni praktika", coz bezne znamena "mentalni souboj" a na to theurg taky musi vyt v dusevnim svete).

Dale: v popisu Spravce se neresi bojova uzitecnost (spusteni kouzla v okamziku zasahu). Resi se obecne ztrata koncentrace.

A theurg se muze stat cilem utoku i v pripade, ze o boji vubec nevi.

A i kdyz to v boji pouzitelne nebude, mimo boj nejsou nejake kolove reakcni doby zas tak velky problem.
Uživatelský avatar
xKiv
Příspěvky: 86
Registrován: 23. 1. 2009, 14:37
Bydliště: Praha

Re: Povolání Theurg

Příspěvek od xKiv »

Kos Bos píše:Jestli dobře chápu tak v případě že mám jen správce - sesilatele v holi (bez crona) který disponuje uzavřenou formulí úder:
- s někým bojuju, právě tou holí
- před hodem na BČ se rozhodnu že se pokusím seslat kouzlo správcem na mého protivníka
- pak se hodí BČ a může nastat následující:
a) vyhraju, předám zprávu démonovi, zaútočím
aa) zasáhnu, kouzlo je sesláno a účinkuje
ab) nezasáhnu, kouzlo je zmařeno nebo se prostě nesešle protože nenastala podmínka kouzla "dotyk"?
Podle me zatim spravne, v pripade ab je kouzlo zmareno (protoze theurg vydal prikaz "sesli kouzlo tam kde se zrovna dotykas timhle koncem hole" a tam zrovna nikdo nebyl - Spravce zadne podminky nezna).
Kdyby tam navic byl Cron s podminkou "sesli jakmile se nekoho dotkne", tak by o seslani neprisel (protoze Cron by Spravci nedal prikaz k seslani).
b) prohraju, házím si na obranu. Mohu se bránit holí, nebo uhnutím? (myslím že ano, ale každopádně je to hod ještě na soustředění a myslím že v pravidlech pro hráče je něco o postihu za dvě současné činnosti)
Podle me se ma jednat o akci kouzleni resenou stejne jako u carodeje. Tudiz:
pokud se branis bez prevahy (jak krytim, tak uhnutim), je to stejne, jako bys koncentraci umyslne prerusil = na nic se nehazi, k seslani nedojde (ale narozdil od carodeje nedojde ani ke "spotrebovani materialu")
[ probiral jsem s autorem i moznost, ze by se i v takovych situacich hazelo na udrzeni koncentrace, ale pry by tam musela byt nejaka "drakonicka" narocnost, coz si predstavuju jako ze postava na prvni desitce urovni to neda ]

Pokracujeme dale za predpokladu, ze jsme povolili hazet na koncentraci a na kostkach padlo neco jako 30+:
ba) ubráním se (nebo mě prostě netrefí) a dále pokračuji jako a)
bb) neubráním se, házím si na soustředění
bba) udržím soustředění a pokračuju jako a)
bbb) neudržím a kouzlo je zmařeno nebo se prostě nesešle protože nenastala podmínka kouzla "dotyk" ?
Celkem spravne (+ tady se na udrzeni koncentrace hazi vzdycky, a podle pravidel mame i znamou narocnost hodu, jenom ted nejak nevim kde (ale mam pocit ze to je budto 15, nebo 20).
U bbb se kouzlo proste nesesle - ale ne proto, ze by nebyla splnena nejaka podminka seslani, ale opet prozaicky proto, ze theurg nedokoncil vydani prikazu k seslani kouzla.
ad a) mně přijde použitelná v jednom kole, ikdyž by tam mohl být nějaký postih, protože přecejenom to jsou dvě činnosti současně, nebo by se seslání démonem uskutečnilo až v dalším kole.
Ja si taky myslim, ze to ma jit v jednom kole. Jenom by bylo fajn, kdybych se pro ten nazor mel o co oprit v pravidlech.
ad ab) myslím že je někde psáno že pokud se kouzlo nepodaří seslat, tak nepřijde nazmar, ale zůstává k dispozici i nadále (do pravidel kouknu až o víkendu)
Spravne - formule uz je sestavena, jde jenom o to, jestli se theurg dobabra ke "zmacknuti tlacitka" (to je ta "jednoducha mentalni praktika" kterou musi provest).
To plati jak pro sesilani kouzla z "prime" formule, tak pro sesilani kouzla z formule drzene Spravcem.

(narozdil od carodeje, ktery pri preruseni akce kouzleni prerusuje navic jeste svoji variantu sestavovani formule, takze prijde i o material, amater jeden)
ad b) pokud si chci hodit na obranu ať už úhybem nebo holí, neměl bych zrušit akci "zaslání zprávy"? Podle mě by se mělo zase jednat o nějaký postih a volba obrany to nijak neovlivní (není ten postih v pravidlech pro hráče? - stejně jako ad a))
Viz vyse - pokud to ma jit podobne jako u carodeje, tak pri jakekoli obrane (bez prevahy) rusi jakekoli kouzleni.
Každopádně v situaci bb) by se jednalo o dva hody na soustředění. První, protože se chci bránit a druhý protože mě zasáhli.
Pokud to vubec povolime.
Nejvíc mě ale trápí jestli jsem to schopen stihnout v jednom kole.
Jak pisu, ja bych to v tom jednom kole nechal.
A to i v kombinaci aktivacni slovo + Cron + Spravce.
Já hrál seslání kouzla správcem sesilatelem následovně:
Pokud jsem čekal nebezpečí a měl jsem rozmyšleno co by démon měl seslat, mohl jsem démona aktivovat pouhou "myšlenkou". To znamená že mně PJ většinou dovolil kouzlo seslat ikdyž jsem prohrál BČ. Samozřejmě se může stát že mě překvapí milenka místo vlkodlaka a já ji zmastím Brutálním Megavražebným kouzlem, ale to je osud milenek :-)
Nerad bych PJ oblboval a v žádném případě po něm nemůžu chtít aby hlídal pravidla všech postav (obzvláště Theurga), to by pak nedělal nic jiného...
To bych povazoval za "pripravu na akci", tj. umoznil hazet dvakrat (treba na to BC).
... omlouvám se za to slohové cvičení
=)
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Povolání Theurg

Příspěvek od Bouchi »

xKiv píše: pokud vim, v prirucce theurga taky neni napsane jak s tim zachazet
Sekce Seslani kouzla v kapitole Vyvolavani formuli je nedostacujici?
xKiv píše:Ale znamena to "plne soustredeni" ve smyslu "tohle nejde delat soucasne s bojem", nebo "tohle je z hlediska soubojaku akce kouzleni"
Podle meho je nejprirozenejsi vyklad (snazme se dodrzovat Occamovu britvu), ze na prikaz Spravci se musi theurg soustredit stejne jako kdyz kouzlo sesila sam. Jak se musi soustredit, kdyz kouzlo sesila sam, to ma napsane ve vyse zminene sekci Seslani kouzla.
xKiv píše:A jak ma bezny hrac vedet, jestli bylo zamerem autora "tohle ma byt pouzitelne v boji" nebo "tohle nema byt pouzitelne v boji"?
Muze tak usoudit napriklad z toho, ze se mj. jako priklad uvadi seslani Ohnive koule, coz se tak nejak pouziva daleko casteji pri boji nez mimo nej.
Uživatelský avatar
xKiv
Příspěvky: 86
Registrován: 23. 1. 2009, 14:37
Bydliště: Praha

Re: Povolání Theurg

Příspěvek od xKiv »

Bouchi píše:
xKiv píše: pokud vim, v prirucce theurga taky neni napsane jak s tim zachazet
Sekce Seslani kouzla v kapitole Vyvolavani formuli je nedostacujici?
Kdyz budu hodne prisny, tak neni:
- nikde nevidim, jestli ta "kratka koncentrace" znamena plne soustredeni, castecne soustredeni, nebo automatickou akci
- "behem jednoho kola" jsem prehledl, nicmene formulace "jednoduchou mentalni praktiku" je proste zavadejici.
- ani v odstavci "Z hlediska boje" neni psano, jestli se jedna o akci typu "kouzleni" nebo nejakou jinou + stejne tam neni napsane co se stane, kdyz theurg chce pred kouzlenim uhybat/kryt
(nedivam se ted do tistenych pravidel)
xKiv píše:Ale znamena to "plne soustredeni" ve smyslu "tohle nejde delat soucasne s bojem", nebo "tohle je z hlediska soubojaku akce kouzleni"
Podle meho je nejprirozenejsi vyklad (snazme se dodrzovat Occamovu britvu), ze na prikaz Spravci se musi theurg soustredit stejne jako kdyz kouzlo sesila sam. Jak se musi soustredit, kdyz kouzlo sesila sam, to ma napsane ve vyse zminene sekci Seslani kouzla.
xKiv píše:A jak ma bezny hrac vedet, jestli bylo zamerem autora "tohle ma byt pouzitelne v boji" nebo "tohle nema byt pouzitelne v boji"?
Muze tak usoudit napriklad z toho, ze se mj. jako priklad uvadi seslani Ohnive koule, coz se tak nejak pouziva daleko casteji pri boji nez mimo nej.
Hrac by nemel byt nucen hledat jednu vetu v celych pravidlech (ktera tam v pristi edici ani nemusi byt) a delat s ni mentalni prostocviky jenom aby pres vyindukovany zamer autora dosel k necemu, co mohlo byt rovnou v popisu mechanismu.

(ovsem kdyz uz si takhle namuze hlavicku, tak muze udelat jeste jeden veletoc a uznat, ze ze stejneho duvodu musi i veskere predavani zprav mezi demony probihat okamzite, jinak by totez nefungovalo jakmile zapojim Crona)
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě Plus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů