Povolání Theurg

Oficiální diskuze o Dračím doupěti Plus.

Moderátor: Bouchi

Odpovědět
Rauksul
Příspěvky: 300
Registrován: 11. 8. 2009, 15:53

Re: Povolání Theurg

Příspěvek od Rauksul »

Ta nosnost s bonusem -20 vychází celkem rozumě, v porovnání s čarodějovým mostem to ujde, vlastně bych ten bonus klidně ještě lehce posunul vzhledem k poměru času (on čas je obecně u theurga problém ;)

To porovnávání s čarodějem jsem si kdysi taky dělal a je to dobrý ukazatel, už netuším o kolik úrovní musel být theurg výše, aby jeho formule zhruba odpovídaly... o tři?

Měl jste někdo taky v družině theurga i čaroděje? U nás čaroděj neustále trpěl depresí z méněcenosti, jelikož theurg neustále trousil poznámky typu "to ty neumíš?" "jakto že to neumíš? ty jsi z toho poropadl u zkoušky?" - Tedy se čaroděj naštval a začal se cvičit v boji, což nestíhal theurg. Což byl další jeho problém : čaroděj byl schopen se později efektivně zapojit do bojů, theurg nikoliv (čaroděj se zaměři na vůli, obratnost a zručnost, theurg pořeboval jak inteligenci, vůli tak charismu)
Družina Mrtvoly Na Mrtině
[zde býval obrázek testera DrDII :o)]
Hann

Re: Povolání Theurg

Příspěvek od Hann »

Ahoj,
u nás nikdy nikdo theurga neměl, ale poslední dobou jsem se v tom jako pj začal trochu rýpat.. (btw hrajeme podle edice B)

k té bariéře: podle mě: nejde to udělat tak, že by se podle tabulky hmotnosti převedla hmotnost postavy na bonus, přičemž síla bariéry by byla rovná nebo vyšší, aby to unesla (kruh o poloměru 2m, trvání 6kol, pohyb 4m/k, nosnost 100kg by vyšlo na nár.36, což dává 10.sféru)... vychází to docela rozumně pokud se ten bonus za hmotnost sníží o cca 12 (viz PPH, str33)

ale hlavně, u theurga mi přijdou totálně nepoužitelní démoni, a to i vazbochyti. Na 10úr se dostanu na cca 20+2k6 na vstup do sfér, na žádost o démona se dostanu reálně tak do 4.sféry a ještě musím sakra dobře vybrat místo, kde je vstup do astrálu snadný. Takže mám dejme tomu správce ze 4.sféry (vyvolat se mi povede, pokud dám aspoň měsíční náklonost, což je asi jasné). No ale pro postavu na 10.úrovni jsou formule ze 4.sféry, no, řekněme že skoro k ničemu. Zkuste si, co jste schopny udělat s Ohněm ze 4.sféry.... Takže mám po spoustě studia a pěkný makačce ve sférách takovej fešnej zapalovač.... Chápu že vyšší démoni jsou top a neměli by být dostupný moc brzo, ale vazbochyti? To je přeci takovej theurgickej základ, bez nich je theurg o ničem (de facto jen malinko jinej čaroděj)...

nějaká chybka v mejch úvahách? :)
Uživatelský avatar
Valor
Příspěvky: 306
Registrován: 12. 6. 2010, 12:05

Re: Povolání Theurg

Příspěvek od Valor »

neni :)

Theurg je zaroven velmi mocny a velmi slaby. Zalezi jestli se naplno rozhodnes vyuzit jen jeho silne stranky nebo udelas spravneho theurga a bude to teoretik magie ktery neumi nic ... Takze ja uz cekam jen na edici C (slesel jsem nejake suskani o ni) kde to snad bude lip vyvazene.

Jinak zajimave homerule pravidlo co jsem cetl je narocnost pro celkovy uspech na vstup do sfery (demon) je sfera +21 coz uz je prijatelnejsi
Rauksul
Příspěvky: 300
Registrován: 11. 8. 2009, 15:53

Re: Povolání Theurg

Příspěvek od Rauksul »

nemusíš jen hledat nějaké místo se slabším stříbtným závojem, stačí si občas něco šňupnout, obšas zapálit kadidlo, sehnat nějaký ingredience an obrazce a podobně ;-)

Výhod vazbochytů je i v tom, že jim můžeš v jednom kole dát informaci, podle který se bal bdou chovat dál - nemusí vždy seslat jen jednu formuli, můžeš je nechat, co já vím, seslat nejdřív bariéru a pak masakr, dým a pak telekinezi... i v tom je to skvělý ;-)
Družina Mrtvoly Na Mrtině
[zde býval obrázek testera DrDII :o)]
Cziky
Příspěvky: 11
Registrován: 3. 4. 2005, 11:19
Bydliště: Praha, Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání Theurg

Příspěvek od Cziky »

Zdravím,

je někde v pravidlech vyjádřeno, jak rychle v duševním světě slábnou vazby např. po zemřelých lidech? Potřebuju vědět, jestli je běžný theurg schopen najít citovou vazbu vedoucí např. od týden mrtvé osoby. Nebo jak rychle mizí strukturální vazba mezi dvěma předměty, které byly dlouhá léta u sebe, dávaly dohromady logický celek a pak je někdo oddělil.

V pravidlech, pokud se nepletu, je na několika místech v theurgovi i PPJ zmíněno, že vazba s časem slábne, ale číselné vyjádření jsem k tomu nedohledal.
Rauksul
Příspěvky: 300
Registrován: 11. 8. 2009, 15:53

Re: Povolání Theurg

Příspěvek od Rauksul »

O přesném mechanizmu nevím.

Vždy jsem to bral podle toho, jak dlouho daný předmět/cit/struktura/kdosi existoval. Tak nějak přirozeně mi vyplunulo, že pokud stál hrad sto let, tak ještě po stovce let budou strukturální vazby dobře patrné, pak zeslábnou, po další stovce let zase zeslábnou... Můžeš zeslabovat o jedničku, nebo o polovinu (poločas rozpadu vazby je roven délce existence vazby ;-) ).

Po týdnu bych silnou citovou vazbu nechal ještě velmi zřetelnou. Dejme tomu původní síla mínus jedna. A až po nějaké době bych ji opět (nějak) snížil.

Ale jsou to jen moje odhady, o přesném mechanizmu nevím.
Družina Mrtvoly Na Mrtině
[zde býval obrázek testera DrDII :o)]
Uživatelský avatar
Vlk
Příspěvky: 381
Registrován: 16. 9. 2010, 13:08
Bydliště: Strážnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání Theurg

Příspěvek od Vlk »

Pokud si chce někdo odehrát zdlouhavý mentální souboj během chvilky a nechce k tomu žádné programy, složité počítání ani nic podbného, zde je možnost.
Je to dělané puze pro případ, kdy napadený NEMÁ status útoku (v případě, že ho má to není problém odházet klasicky)
Pracuje se při tom s tabulku, která je v příloze. Postup:
1. zjistí se rozdíl mezi útokem theurga (metálním pochopitelně) a úrovní oběti. Získaný rozdíl se převede na bonus podle tabulky v příloze
2. theurg si určí kolik chce získat bodů trvalého průniku. Opět se přvede na bonus podle tabulky v příloze
3. oba bonusy se sečtou a přvedou podle TABULKY ČASU na hodnotu. Tato hodnota ukazuje kolik křížků únavy theurg daným mentálním soubojem získal. Zároveň to ukazuje kolik pětiminutových úseků mentální souboj trval
Přílohy
mental_souboj.JPG
mental_souboj.JPG (34.56 KiB) Zobrazeno 4975 x
Cziky
Příspěvky: 11
Registrován: 3. 4. 2005, 11:19
Bydliště: Praha, Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání Theurg

Příspěvek od Cziky »

Rauksulovi díky za inspirativní odpověď.

Ty tabulky k mentálnímu souboji vypadaj užitečně, pěkná alternativa k http://irigi.a.wiki-site.com/index.php/ ... ho_souboje? a vycházej tam plus mínus i stejné výsledky.

K MS mě teď napadlo - co se stane, když získám nějaký trvalý průnik a mentální souboj ukončím (nebo třeba upadnu vyčerpáním do bezvědomí)? Můžu týž průnik použít o týden, měsíc, rok později?

Říkal jsem si, že vyšší průnik by mohl odpovídat silnější umělé vazbě (protože v začátku MS je síla již existující vazby úměrná průniku - čím lepší "kontakt" mám s obětí, tím snáze se mi do duše vniká), tudíž pokud bych získal trvalý průnik a ukončil souboj, vznikla by mi jedna extrémně silná vazba. A asi by měla časem slábnout, protože duše by se takovému zásahu měla bránit... otázka je jestli, jestli duše ten průnik (tedy tu extrémně silnou umělou vazbu) hned zadupe do země, nebo postupně oslabuje. Co myslíte?
Klimbing
Příspěvky: 293
Registrován: 26. 7. 2008, 21:44

Re: Povolání Theurg

Příspěvek od Klimbing »

Nemám po ruce pravidla, ale žiji v přesvědčení, že tam je uvedeno něco jako, že trvalý průnik po souboji během chvíle zaniká.
Cziky
Příspěvky: 11
Registrován: 3. 4. 2005, 11:19
Bydliště: Praha, Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání Theurg

Příspěvek od Cziky »

Str. 59, u zvýšení dlouhodobého průniku: "Tento Průnik vydrží tak dlouho, dokud jej theurg nezvýší dalším mentálním útokem, nebo nesníží použitím mentální praktiky." Pak jsem hledal nějakou kapitolu o konci MS (i v PJ), kde by třeba bylo, že průnik mizí - ale nenašel.

Sice je to citace z edice A, ale v erratech k tomuto není nic.

Pokud by průnik mizel ukončením MS, tak je otázka, co přesně znamená ukončení mentálního souboje. Okamžik, kdy ani jeden z účastníků nemá status útoku? Nebo třeba okamžik, kdy oba účastníci zruší svou umělou vazbu k tomu druhému? Něco jiného?

Nicméně, vzhledem k tomu, že mez únavy je to jediné, co pravidlově brání, aby průměrní theurgové ovládali průměrné obyvatele, by se asi mělo počítat s tím, že průnik po ukončení mentálního souboje zmizí. I když by bylo hezké mít na pár jedinců neustále připravený průnik 30 a v případě potřeby je instantně týrat :)
Uživatelský avatar
Vlk
Příspěvky: 381
Registrován: 16. 9. 2010, 13:08
Bydliště: Strážnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání Theurg

Příspěvek od Vlk »

Cziky píše:Ty tabulky k mentálnímu souboji vypadaj užitečně, pěkná alternativa k http://irigi.a.wiki-site.com/index.php/ ... ho_souboje? a vycházej tam plus mínus i stejné výsledky.
Ano, v podstatě jsem vycházel z http://irigi.a.wiki-site.com/index.php/ ... C3%AD_data

Taky žiji s vědomím, že trvalý průnik mizí po skončení vnímání duševního světa. Na druhou stanu jsem to v pravidlech též nenašel. Naopak když se nad tím zamyslím vyplývá z nich, že ti zůstává. To by ovšem dost posílilo čaroděje nebot theurg již má na takovéto případy démona neúnavnosti ;-). Pokud chápu analogii s knězem správně, tak dočasný průnik theurga je něco jako dočastný vliv kněze a u trvalého je to obdobně. Kněžský trvalý průnik vydrží doslova tak dlouho, dokud jej nepoužije...
Klimbing
Příspěvky: 293
Registrován: 26. 7. 2008, 21:44

Re: Povolání Theurg

Příspěvek od Klimbing »

Vlk píše:To by ovšem dost posílilo čaroděje..
Přírůčka čaroděje str. 26: "Průnik zmizí po skončení mentálního souboje"
Uživatelský avatar
Vlk
Příspěvky: 381
Registrován: 16. 9. 2010, 13:08
Bydliště: Strážnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání Theurg

Příspěvek od Vlk »

Klimbing píše:Přírůčka čaroděje str. 26: "Průnik zmizí po skončení mentálního souboje"
hm... tak to jsem nějak nevychytal. V tom případě by to u theurga mělo být zrovna tak
Uživatelský avatar
Vlk
Příspěvky: 381
Registrován: 16. 9. 2010, 13:08
Bydliště: Strážnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání Theurg

Příspěvek od Vlk »

Ahoj, chtěl bych poprosit o pomoc při řešení následujících problémů:
Nikde v pravidlech jsem nenašel sekci, která by se úplně a zcela věnovala vazbám mezi duší theurga a odrazem F/D (formule či démona). Takže si nejsem jist jestli to správně chápu. Pokud ne, tak mě pls opravte. Po vyvolání vzniknou tři vazby:
- vazba autorství – po vyvolání vede od odrazu F/D k duši theurga. Nikdy a nijak za žádných okolností v žádném případě... s ní nejde absolutně naprosto nic dělat (žádné mentální praktiky, žádné přesouvání, prostě nic). Jediný případ změny u této vazby je, že zanikne. A to tak, že energie formule či démon se vrátí do sfér (seslání kouzla, vypršení výdrže, odvolání F/D). Tato vazba pouze určuje na koho jde náklonnost za F/D
- vazba vlastnictví – po vyvolání vede od duše theurga k odrazu F/D. Představuje to, že si theurg musí F/D pamatovat. Dá se předat démonovi
- vazba kontroly – po vyvolání vede od odrazu F/D k duši theurga. určuje, kdo může s F/D manipulovat. Dá se předat démonovi

Pár poznámek k těmto vazbám (vycházím z toho, že co jsem právě napsal je pravda):
Vždy, když theurg provádí předání vazby (zakletí formule), tak se jedná o vazbu vlastnictví + kontroly. Theurgovi zůstane akorát vazba autorství.

To, že u správce budovatele je napsané, že vazba vlastnictví obnovené formule vede k theurgovi považuji za chybu. Je to tak, že? Soudím tak z toho, že budovatel obnoví formuli jen tehdy, má-li volné místo pro vazbu (vlastnictví / umělou). Proč by pak měla tato vazba vést k theurgovi, když démon na ni potřebuje volné místo? Navíc vazba kontroly vede od formule k démonovi. A vzhledem k tomu, že vazba vlastnictví a kontroly jdou vždy spolu, tak obě musí být bud mezi theurgem a formulí nebo démonem a formulí. Pokud chápu správně účel budovatele, tak by to měl být případ mezi démonem a formulí.

U předání démona je napsané, že theurg si nad démonem zachovává svrchovanou moc a že jej předaný démon bude poslouchat. Nadřízený démon kontroluje jen určité aspekty chování. Z toho soudím, že theurg musí s předaným démonem komunikovat pomocí zpráv. Ovšem mezi theurgem a předaným démonem je pouze vazba autorství. Jak tedy theurg s předaným démonem komunikuje?:
a) pomocí vazby autorství
b) pokud existuje k předanému démonu nějaká cesta pomocí vazeb vlastnictví + kontroly, je mu theurg schopen předávat zprávy (at už pomocí vazby autorství nebe této cesty vazeb vlastnictví + kontroly)

Poznámka pro následující text: Mentálně ukradnutá F/D = theurg mentálně porazil vazbochyta cizího theurga a poslal mu zprávu o předaní určité F/D
Pokud theurgA napadne mentálně Crona theurgaB a pošle mu zprávu aby Cron předal theurgoviA vazbu od správce, tak mi není jasných pár věcí: Mezi theurgemB a správcem je pořád vazba autorství. Mezi theurgemA a správcem je vazba vlastnictví + kontroly. TheurgA je chopen pomocí vazby vlastnictví + kontroly posílat zprávy správci. Tímto vznikne podobná sestava, jako kdyby theurgB měl správce předaného vlastnímu Cronovi. Akorát že jej nemá Cron ale theurgA. TheurgB je schopen imaginárnímu předanému správci posílat zprávy. Je tedy možné, aby posílal zprávy i správci, kterého mu TheurgA mentálně ukradl? Pořád má na něj vazbu autorství (viz. předchozí problematika možnost a)). Může TheurgA předat ukradnutého správce vlastnímu Cronovi a posílat mu zprávy? Nemá s ním vazbu autorství (tudíž by fungoval z předchozí problematiky bod b)?)

Formuli je možné odvolat za následujících podmínek:
- theurg vstoupí do sféry původu formule, nebo nějaké vyšší s alespoň částečným úspěchem
- theurg má na formuli vazbu autorství (tzn. formule může být zakletá, mentálně ukradnutá apod.)

Pokud theurg vyvolává démona, je potřeba jej svázat. K tomu si může ale také nemusí nakreslit obrazec. V pravidlech je též napsané, že k odvolání démona je potřeba tentýž obrazec. Z toho mi vyplývá, že i při odvolání není nutnost obrazec kreslit. V následujícím textu budu tedy uvažovat, že theurg při vyvolání / odvolání démona obrazec nekreslí
Svobodný démon je takový, od kterého může vést vazba autorství ale v žádném případě není vazba vlastnictví + kontroly mezi jeho odrazem a nějaké animy? Svazováním démona vytváří theurg vazbu vlastnictví + kontroly? Je tedy možné začít jen tak svazovat svobodného démona?

Démona je možné odvolat za následujících podmínek:
- theurg vstoupí do sféry původu démona, nebo nějaké vyšší s úplným úspěchem
- v pravidlech není napsané, jestli je možné odvolat mentálně ukradnutého démona. Co se vazeb týče, je takový démon shodný se svobodným démonem, od nějž má theurg vazbu autorství. Tudíž odolávající theurg nemá vazbu vlastnictví + kontroly
- v pravidlech je zmínka o tom, že odvolat svobodného démona je možné, pokud kolem něj theurg nakreslí obrazec... Tak tady jsem už fakt mimo

Když theurg předává F/D, musí vnímat duševní svět? Může ji předat i jinému theurgovi?

Pokud theurg vyvolává démona s neomezenou výdrží, musí vstoupit o 10 sfér výše, ale všechny ostatní čísla zůstávají původní. Jako např. sféra původu pro účely mentálního souboje, odolání magii, sféru vazeb F/D, které může démon držet... Platí to i pro démonovu vůli při svazování? A platí to i pro theurgovu úroveň při vstupu do sfér???

Všechny dotazy ohledně vazeb vycházejí z toho, že úvodní popis vazeb je správný
Děkuji mnohokrát za trpělivost při čtení a odpovídání. Je mi jasné, že ji to chtělo hodně :-)
Uživatelský avatar
Valor
Příspěvky: 306
Registrován: 12. 6. 2010, 12:05

Re: Povolání Theurg

Příspěvek od Valor »

Ahoj, vsechny me odpovedi jsou zalozeny na teoreticke znalosti theurgie, spis jsou jen zakladem pro nejakou diskuzi, a nemusi byt urcite spravne.

Jestli to dobre chapu tak jsou vazby jen 2.

Vlastnictvi a kontrola.

Vlastnictvi je to stejne co ty mas pojmenovane jako autorstvi. Vyhodou teto vazby je ze neni zapamatovana, takze se nepricita na vroubek maximalniho mnozstvi vazeb.

Kontrola je osoba jenz ma formuli zapamatovanou.
Nikdy a nijak za žádných okolností v žádném případě... s ní nejde absolutně naprosto nic dělat (žádné mentální praktiky, žádné přesouvání, prostě nic). Jediný případ změny u této vazby je, že zanikne. A to tak, že energie formule či démon se vrátí do sfér (seslání kouzla, vypršení výdrže, odvolání F/D). Tato vazba pouze určuje na koho jde náklonnost za F/D
Tuto vazbu lze prerusit pomoci mentalnich praktik, presunout nelze.
To, že u správce budovatele je napsané, že vazba vlastnictví obnovené formule vede k theurgovi považuji za chybu. Je to tak, že? Soudím tak z toho, že budovatel obnoví formuli jen tehdy, má-li volné místo pro vazbu (vlastnictví / umělou). Proč by pak měla tato vazba vést k theurgovi, když démon na ni potřebuje volné místo? Navíc vazba kontroly vede od formule k démonovi. A vzhledem k tomu, že vazba vlastnictví a kontroly jdou vždy spolu, tak obě musí být bud mezi theurgem a formulí nebo démonem a formulí. Pokud chápu správně účel budovatele, tak by to měl být případ mezi démonem a formulí.
Viz moje vysvetleni nahore ... pak by pravidla byla spravne
U předání démona je napsané, že theurg si nad démonem zachovává svrchovanou moc a že jej předaný démon bude poslouchat. Nadřízený démon kontroluje jen určité aspekty chování. Z toho soudím, že theurg musí s předaným démonem komunikovat pomocí zpráv. Ovšem mezi theurgem a předaným démonem je pouze vazba autorství. Jak tedy theurg s předaným démonem komunikuje?:
a) pomocí vazby autorství
b) pokud existuje k předanému démonu nějaká cesta pomocí vazeb vlastnictví + kontroly, je mu theurg schopen předávat zprávy (at už pomocí vazby autorství nebe této cesty vazeb vlastnictví + kontroly)
Zase jestli to dobre chapu u demonu nemajicich vlastni telo (treba sprace) je komunikace zalozena na posilani kodovych zprav, at uz mentalne nebo mluvenym slovem, popripadne podminkove. Zalezi jak si ho theurg "naprogramuje". Pote pokud nekdo jiny zjiska pristup k teto umele reci vytvorene mezi theurgem a demonem je schopen jej taky ovladat.

Priklad :
Theurg Razim vytvori magicky prsten spravce, s parametry sesilatel a budovatel, a navic mu preda svoji formuli ohne. Zaklejeho do prstenu a urci jako podminku pro seslani slovo "Ahuraja" a pohyb prstene okolo prstu po smeru hodinovych rucicek o 360 stupnu. Dale urci podminku pro vybudovani nove formule ohne pohyb o 360 stupnu proti smeru hodinovych rucicek okolo prstu a pritom 3* poklepani na drahokam na prstenu. Prsten pak s touto instruktazi preda svemu pritely valecnikovi Bronnovi, ktery jej (hure ci lepe :) ) dokaze pouzivat. Pokud Bronno padne v boji s carodejem jen v prubehu souboje odkouka pouziti prstenu, pak jej bude schopen pouzivat dokud se prsten nevycerpa nebo na to Razim neprijde a demona nepropusti.
Poznámka pro následující text: Mentálně ukradnutá F/D = theurg mentálně porazil vazbochyta cizího theurga a poslal mu zprávu o předaní určité F/D
Pokud theurgA napadne mentálně Crona theurgaB a pošle mu zprávu aby Cron předal theurgoviA vazbu od správce, tak mi není jasných pár věcí: Mezi theurgemB a správcem je pořád vazba autorství. Mezi theurgemA a správcem je vazba vlastnictví + kontroly. TheurgA je chopen pomocí vazby vlastnictví + kontroly posílat zprávy správci. Tímto vznikne podobná sestava, jako kdyby theurgB měl správce předaného vlastnímu Cronovi. Akorát že jej nemá Cron ale theurgA. TheurgB je schopen imaginárnímu předanému správci posílat zprávy. Je tedy možné, aby posílal zprávy i správci, kterého mu TheurgA mentálně ukradl? Pořád má na něj vazbu autorství (viz. předchozí problematika možnost a)). Může TheurgA předat ukradnutého správce vlastnímu Cronovi a posílat mu zprávy? Nemá s ním vazbu autorství (tudíž by fungoval z předchozí problematiky bod b)?)
TheurgB nebude moci poslat zadnou zpravu spravci. Pokud posle zpravu Cronovi aby ji poslal spravci tak bud a. Cron neudela nic, b. Odpovi ze spravce nema (nejsem si jisty)

TheurgA ovsem taky nebude schopen komunikace se spravcem, protoze nezna komunikacni slova. Musi ho porazit v mentalnim souboji a pak nad nim bude mit plnou kontrolu.
Když theurg předává F/D, musí vnímat duševní svět? Může ji předat i jinému theurgovi?
Ano, Ano (musi ho porazit v mentalnim soboji)
Pokud theurg vyvolává démona s neomezenou výdrží, musí vstoupit o 10 sfér výše, ale všechny ostatní čísla zůstávají původní. Jako např. sféra původu pro účely mentálního souboje, odolání magii, sféru vazeb F/D, které může démon držet... Platí to i pro démonovu vůli při svazování? A platí to i pro theurgovu úroveň při vstupu do sfér???
jednoduse receno, Demon s neomezenou vydrzi ma zakladni uroven o 10 vyssi nez obycejny demon daneho typu. Spravce je poprve tusim v III sfere, tzn spravce s neomezenou vydrzi bude poprve v XIII sfere s vsim co tomu odpovida.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě Plus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host