Povolání Zloděj

Oficiální diskuze o Dračím doupěti Plus.

Moderátor: Bouchi

Kos Bos
Příspěvky: 28
Registrován: 9. 2. 2009, 12:49

Re: Povolání Zloděj

Příspěvek od Kos Bos »

Jojo, tohle je od PJ super, můžu jedine doporučit.
Nicméně ze strany hráčů jsme maximálně buď odešli a nebo PJ ukázali v deníku postavy co použijem, ale je to dost nepohodlný.
Rauksul
Příspěvky: 300
Registrován: 11. 8. 2009, 15:53

Re: Povolání Zloděj

Příspěvek od Rauksul »

Teorge píše:Já si myslím, že kartičky jsou šikovná věc a nejen pro zloděje. Když jsme hráli bez nich tak jsem to chvíli zkoušel s tím odcházením a nebylo to ono. Posledně jsem si k dobrodružství připravil i papírky např. s infem jen pro lidi, kteří uspěli v hodu na smysly. Pak je jen na nich jestli to poví družině. A udělal jsem to tak, že jsem měl papírek pro každého. Jen na některých bylo např. "Porozhlédl jsi se po místnosti, a nevšiml jsi si ničeho zvláštního." Aby nešlo jen tak zjistit, kdo se to něco dozvěděl.
tenhle přístup je skvělý, pokud nejsi někdo komu pravidelně padá na smysly maximálně 5...

jinak ještě doporučuji přidat formulky jako "všiml si jak se na podlaze blýská XY, pokud si XY chceš sebrat pro sebe a neříkat to ostatním vrať mi papírek přeloženPnepřeložen/..."

chudák hráč co celou odobu dostává něco jako "Ničeho sis nevšiml, papít přelož a vrať mi ho" ...
Družina Mrtvoly Na Mrtině
[zde býval obrázek testera DrDII :o)]
Uživatelský avatar
visna
Příspěvky: 38
Registrován: 1. 6. 2009, 10:14
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání Zloděj

Příspěvek od visna »

Rauksul píše: chudák hráč co celou odobu dostává něco jako "Ničeho sis nevšiml, papít přelož a vrať mi ho" ...
$::lol: toto mi nedalo musel som sa zasmiat ... viem si to totiz uplne paradne predstavit.

No chcel som nieco ine zlodejska bojova kusa je podla vas pokial sa pouziva v boji na blizko jednorucnou ci obojrucnou zbranou ?
Kos Bos
Příspěvky: 28
Registrován: 9. 2. 2009, 12:49

Re: Povolání Zloděj

Příspěvek od Kos Bos »

visna píše:No chcel som nieco ine zlodejska bojova kusa je podla vas pokial sa pouziva v boji na blizko jednorucnou ci obojrucnou zbranou ?
Jednoznačně obouruční zbraň. Vím že zloděj má dovednost ovládat kuši jednoručně, ale to se dle mého názoru nevztahuje na boj z blízka...
Kos Bos
Příspěvky: 28
Registrován: 9. 2. 2009, 12:49

Bojové finty

Příspěvek od Kos Bos »

Ahoj,
Nevím si radu se zlodějovými fintami v boji - přesněji řečeno co se stane, když chce zloděj udělat bojovou fintu a nemá dostatečnou převahu. Např:

"Rukojmí"
Chci použít tuto fintu, ale nezískám převahu +9. Můžu alespoň normálně zaútočit?

"Odskočení"
Nebudu mít převahu +5, můžu udělat alespoň pohyb zamýšleným směrem?

...

Dík
Uživatelský avatar
Shako
Příspěvky: 100
Registrován: 23. 3. 2009, 21:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bojové finty

Příspěvek od Shako »

Kos Bos píše:co se stane, když chce zloděj udělat bojovou fintu a nemá dostatečnou převahu.
Pokud to funguje stejne jako u bojovnika (coz by melo), tak pokud naziskas dostatecnou prevahu, tak fintu nemuzes provest a neda se ani utocit. U bojovnika to bylo resene pomoci vyberu vice akci (sermir, gladiator, pripadne barbar), jak by se to dalo resit u zlodeje (abys mohl v kazdem kole utocit), tak to nevim. Ale vzhledem k vypoctu bojoveho cisla pro zlodeje by nemel byt az takovy problem ziskat nad souperem prevahu - resp. podle povahy boje by mel zlodej dokazat odhadnout, zda ma na to sanci. Typicky proti jinemu zlodeji to pujde spatne (museli by hodne dobre padnou kostky), proti silovemu bojovnikovi to bude vyrazne lepsi.
gamecon.cz - GameCon, největší festival nepočítačových her

diplomacie.net - legendární desková hra hraná po mailech
Žabikuch
Příspěvky: 4
Registrován: 23. 2. 2012, 08:48

Hazardní hry - Kapsářství

Příspěvek od Žabikuch »

Našel jsem nesrovnalost v Hazardních hrách (viz. str. 152 a 153). V obecných dovednostech se hazardní hry počítají „Chr + bonus za dovednost“ a ve schopnosti Kapsářství jsem se dočetl, že tuto schopnost můžu použít, když chci falešně (hazardně) hrát (viz. zloděj str. 18 a 19). Jenže v Kapsářství to počítají ze „Zrč + bonus za schopnost“.

Takže jsem zmaten a nevím, jak to mám počítat. Pochopil bych kdyby se to vše počítalo ze Zrč. To bych pak počítal takto „Zrč + bonus za dovednost + bonus za schopnost (kapsářství)“.

Co si o tom myslíte???
Uživatelský avatar
Valor
Příspěvky: 306
Registrován: 12. 6. 2010, 12:05

Re: Povolání Zloděj

Příspěvek od Valor »

Imho:
Bud hrajes fer, a mas Cha + Hazardni hry vs Cha + Hazardni hry soupere pokud take hraje cestne
Nebo podvadis a mas Zrc + Kapsarstvi ( klidne bych hraci pridal +1/+2/+3 podle stupne hazardnich her) vs Sms obeti (opet bych obeti dal bonus podle stupne Hazardnich her, asi +1/+2/+3)

Vynosy budou urcite vetsi pri podvadeni, ale samozrjemne budou i nejake nasledky v pripade neuspechu.
Žabikuch
Příspěvky: 4
Registrován: 23. 2. 2012, 08:48

Re: Povolání Zloděj

Příspěvek od Žabikuch »

Jo, to zní rozumě. Dohodnu se tak s naším PJ.
Koukám, že při hazardu a kapsářství se dost šikne Řeč těla. Asi bych si jí měl časem navolit, že?
Uživatelský avatar
Valor
Příspěvky: 306
Registrován: 12. 6. 2010, 12:05

Re: Povolání Zloděj

Příspěvek od Valor »

Vsechno je o preferencich, mas-li rec tela, nemzues mit zase neco jineho. Hold zivot je otazkou priorit. Ja osobne nedam na rec tela dpustit, ale spis nez z duvodu vlastniho obohaceni, tak abych vedel jak to ten clovek doopravdy myslel ;)
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě Plus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti