Povolání Čaroděj

Oficiální diskuze o Dračím doupěti Plus.

Moderátor: Bouchi

Odpovědět
Sarkan
Příspěvky: 51
Registrován: 22. 9. 2009, 11:42

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Sarkan »

pripajam sa ku kolegovi, je to dost nefer, ked mame vsetky prirucky vratane bestiara, ale vsetko okrem bojovnik/carodej a zlodej/teurg su edice B a aj zlodej, bojovnik a teurg sa da s pouzitim erat hrat ako edice B, ale kuzelnik nema dotiahnute erata, a to povedal by som najdolezitejsiu cast grimoar, ved je veru sakra rozdiel ci vrha sekeru s kuzlom zdvojena strela so silou +9 alebo +18, to nie su zanedbatelne rozdiely...
a to sme poctivci a mame pravidla zakupene, bohuzial doslo k zmene - ale snad si nemame kupovat prirucku nanovo?!

prosim o pomoc nejako sa dostat ku komplet eratam pripadne tak jak visna pise oskenovat,
ak si nikto nenajde cas na to, zapozicajte nam niekto carodeja B a ja si dam pracu spisat rozdiely nech je ta praca dotiahnuta, ked uz nas Altar nechal v stichu :-(
Uživatelský avatar
Fery
Příspěvky: 100
Registrován: 14. 1. 2010, 17:27

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Fery »

Nemáte někdo nějaký trik co s příliš silným čarodějem? Prostě kouzla, která má náš čaroděj jsou skutečně extrémně bojová a porazit nebo vůbec zranit takového "borce" je hodně težké. Tedy že monstrum/CP, který by porazilo čaroděje by zabilo většinu družiny tak 2x :)
Jestli nemáte nějaké triky jak ho oslabit a zároveň ale hráče neznechutit :) Protože půlku času mi kouzelník běhá střídavě v pumě nebo létá v orlovi, druhou půlku času plive oheň a co přežije to umlátí holí neb má velkou ochranu proti zranění. Tak jsem trochu v koncích :)
Uživatelský avatar
Valor
Příspěvky: 306
Registrován: 12. 6. 2010, 12:05

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Valor »

Parazit sajici maenergii, Hranicar s nekolika specifickymi zamerenimy je imuni na par skol magie, Schopny theurg ho dokaze zbavit vsech ochranych kouzel, ba co dokonce je prevest na sebe. Kdokoliv kdo carodeje prekvapi a ma dostatecne vysoke BC, aby vzdy jel pred nim, prakticky zakaze carodejovi kouzlit (nezapomen ze kouzlici carodej ma obranu 0 a pri zasahu musi udrzet koncentraci). Myslim ze kdokoliv kdo ho prekvapi, klidne na nizsi urovni. (odhaduji ze pokud by ho zlodej, hranicar na 7-8 urovni chteli zabitm, tak ho zabiji, pokud budou mit prekvapeni)
Uživatelský avatar
Fery
Příspěvky: 100
Registrován: 14. 1. 2010, 17:27

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Fery »

Valor píše:Parazit sajici maenergii, Hranicar s nekolika specifickymi zamerenimy je imuni na par skol magie, Schopny theurg ho dokaze zbavit vsech ochranych kouzel, ba co dokonce je prevest na sebe. Kdokoliv kdo carodeje prekvapi a ma dostatecne vysoke BC, aby vzdy jel pred nim, prakticky zakaze carodejovi kouzlit (nezapomen ze kouzlici carodej ma obranu 0 a pri zasahu musi udrzet koncentraci). Myslim ze kdokoliv kdo ho prekvapi, klidne na nizsi urovni. (odhaduji ze pokud by ho zlodej, hranicar na 7-8 urovni chteli zabitm, tak ho zabiji, pokud budou mit prekvapeni)
To jsem si neuvědomil, že kouzlící čaroděj je plně koncentrován a má obranu 0. Pěkné :) V současně době se snažím i o omezení mimo boj a tak i trochu novou výzvu pro hráče (ten o své dominanci ví a proto souhlasil s nějakou kompenzací i když je to tedy špatné slovo).
Více jsem specifikoval jak získává magenergii a jiné způsoby získávání mu ji tolik nedají. Takže musí používat pouze jen ten svůj jeden. A pak se chystám mu nalíčit past pomocí mentálního souboje, kdy například v důležitém souboji družiny ho náhle někdo vyzve na mentální souboj ... případně ho bude otravovat i mimo souboje. Také jsem připravil postavy, které se budou o čaroděje zajímat, protože je z něj cítit "silná" magie.
Aloone
Příspěvky: 35
Registrován: 19. 1. 2012, 23:45

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Aloone »

Ahoj chtěl bych se optat na jednu věc ohledně sesílání kouzel s holí ... cituji pravidlo:

Při kouzlení dává hůl potřebný důraz na gesta, která čaroděj provádí. Aby byla pro kouzlení použitelná, musí být hůl lehká a snadno ovladatelná. Měla by být i dlouhá,ale není to nutné, protože i krátká hůlka poskytne v tomto případě dobrou službu.
Snadná ovladatelnost však v sobě zahrnuje také délku "tak akorát". S pětimetrovým dřevcem toho čaroděj moc nenakouzlí, to se bude muset hodně snažit, aby se mu hůl vůbec nezapletla do větví.
Bonus ke kouzlení za hůl má význam jen tehdy, když čaroděj sesílá s gesty (o tom bude řeč později). Při sesílání bez gest se neprojeví. Čaroděj musí hůl ke kouzlení skutečně používat. Pokud se o ni bude při sesílání jen opírat, moc mu to nepomůže.

Mám to chápat tak, že kouzelník ten bonus k sesílání dostane za všech okolností a u všech kouzel stačí aby řekl, že při kouzlení a gestikulaci mává holí jak šílenec? Nebo to platí pouze u některých kouzel, která mají v dosahu dotyk - a tedy lze využít hůl k jejich seslání?

Děkuji za odpovědi
Uživatelský avatar
Maugir
Příspěvky: 978
Registrován: 13. 8. 2011, 02:20

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Maugir »

My jsme to chápali tak, že se jedná o univerzální bonus ke všem kouzlům.
Obrázek
Uživatelský avatar
Valor
Příspěvky: 306
Registrován: 12. 6. 2010, 12:05

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Valor »

Kazde kouzlo se sklada ze dvou komponent.

Slovni - pri niz carodej vyslovuje nejakou formuli
Gestikulace - Pri niz carodej nejaky zpusobem mava rukama, tanci, krepci, a vubec dela jine silene pohyby.

Pokud ke gestikulaci pouziva hul ma automaticky +2. Proste bude krepcit s holi :)

Pokud ovsem pouzije oborovou schopnost "Sesilani bez gest" prichazi o tento bonus.
Aloone
Příspěvky: 35
Registrován: 19. 1. 2012, 23:45

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Aloone »

díky za odpovědi : )
Foldas
Příspěvky: 10
Registrován: 3. 12. 2009, 09:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Foldas »

A když už jsme u té hole, tak bych se zeptal na zaměřování projektilů holí (str. 17). Podmínkou pro zaměření je kouzlo s projektilem. Myslíte, že jde zamířit holí i projektil, který čaroděj nevytváří? Třeba kdybych mířil holí, v druhé ruce držel kámen a seslal bumerang?

A ještě další věc. Kdo všechno z hráčských povolání může útočit v mentálním souboji? Jen čaroděj a theurg nebo i další?
Díky:)
Uživatelský avatar
Valor
Příspěvky: 306
Registrován: 12. 6. 2010, 12:05

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Valor »

Hul muzes pouzit k mireni u jakehokoliv kouzla ktere pracuje s nejakym projektilem (at uz hmotnym nebo nehmotnym) a zaroven by jsi ji mohl pouzit k seslani.

Treba u projektilu(kouzla) a bumerangu nemuzes hul pouzit ani k sesilani (hul je obourucna a ty mas jednu ruku plnou) takze ji nemuzes pouzit k mireni.

Theurg ma v mentalni souboji schopnost manipulovat s telem a dusi cile.
Carodej jen s Telem cile.
Hranicar ma obdobu mentalniho souboje, ale funguje u nej trosku jinak. Neni tak slozita a je vice fatalni.
Uživatelský avatar
Fery
Příspěvky: 100
Registrován: 14. 1. 2010, 17:27

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Fery »

Když už jsme u toho mentálního souboje, teď jsem měl takový případ. Čaroděj se pokusil regenerovat spolubojovníka.

Protože chápu, že duše se brání jakémukoli útoku, je mentální praktika stejně těžká jako kdyby útočil na protivníka. To jsem si dal jako podmínku. Nevím jestli je to dobře ale tak jsem pochopil já pravidla.

No a teď jsem přesně nevyčetl nebo spíš asi nepochopil jak je to s tím přesahem. Já zaútočím na bojovníka, získám nějaký přesah. Ten můžu použít buď k nějaké praktice, ale jelikož je to první útok, tak asi nebude veliký.
Takže mám tři možnosti. Respektive dvě, protože bojovník asi nebude útočit zpět. Když bych si chtěl zvýšit dlouhodobě průnik, tak odečítám -10 když se jedná o bojovníka. Takže mi zbývá jen normální zvýšení přesahu. A to zmizí v dalším kolem. A teď příklad.

1. kolo: Přesah = +5
Průnik = 0 +5 = +5
2. kolo: Průnik +5 z minulého kola
Přesah = +6
Průnik = 0 + 6 + 5 = 11
Nyní si chci zvednout trvale průnik 11 - 10 = +1
3. kolo Přesah = +4
Průnik = 0 + 4 = +4
4. kolo Přesah = +8
Průnik = 0 + 8 + 4 = 12
Nyní si chci zvednout trvale průnik 12 - 10 = +2
Trvalý průnik je nyní +3

A takto pořád dokola. A teď mi jde o to, jestli krátkodobý průnik vydrží jakoby do příštího kola nebo ne.
Pokud ano, tak teoreticky jsem schopen prolomit jakoukoli obranu kohokoli. Sice se asi unavím a možná u toho padnu, a nedokončím to, ale pokud si budu dobře házet tak se mi to povede.
Počítám dobře nebo jsem úplně mimo :eyecrazy:
Uživatelský avatar
Valor
Příspěvky: 306
Registrován: 12. 6. 2010, 12:05

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Valor »

Mimo.
Docasny prunik se ztraci na konci kola, kdy jsi ho zjiskal. Takze ho bud vyuzijes k mentalni praktice, nebo ke zvyseni trvaleho pruniku. Kdyz neni vyuzit okamzite propada.

Poznamka pod carou.: Pokud je spolubojovnik theurg muze svoji uroven docasne snizit na libovone cislo pro potreby obrany proti mentalni souboji. Ovsem mel by jsi uvedomit ze se tim plne/vice otevira utocnikovi, a otazkou je jestli mu natolik duveruje.
Uživatelský avatar
Maugir
Příspěvky: 978
Registrován: 13. 8. 2011, 02:20

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Maugir »

Valor píše:Mimo.
Docasny prunik se ztraci na konci kola, kdy jsi ho zjiskal. Takze ho bud vyuzijes k mentalni praktice, nebo ke zvyseni trvaleho pruniku. Kdyz neni vyuzit okamzite propada.
Přesně tak. Mentální útok proti těm, kdo se nebrání je velice neefektivní a i čaroděj na vysoké úrovni má dost problém touto cestou sejmout toho nejbezcenějšího prvoúrovňového soupeře. Řešení: flákni ho holí, vyjde to o mnoho lépe :-)= Pokud to chceš provozovat k léčení spoludružiníků, je problém ještě větší, poněvadž to nebývají v porovnání s čarodejem žádní lůzři, a tudíž je nutno házet ještě víc. My jsme to takto použili jen jednou, a to jsme fixlovali hned ve dvou věcech: léčená postava se nebránila (dost nerealistické) a neodečítali jsme desítku:)
Obrázek
Uživatelský avatar
Valor
Příspěvky: 306
Registrován: 12. 6. 2010, 12:05

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Valor »

Maugir píše:
Valor píše:Mimo.
Docasny prunik se ztraci na konci kola, kdy jsi ho zjiskal. Takze ho bud vyuzijes k mentalni praktice, nebo ke zvyseni trvaleho pruniku. Kdyz neni vyuzit okamzite propada.
Přesně tak. Mentální útok proti těm, kdo se nebrání je velice neefektivní a i čaroděj na vysoké úrovni má dost problém touto cestou sejmout toho nejbezcenějšího prvoúrovňového soupeře. Řešení: flákni ho holí, vyjde to o mnoho lépe :-)= Pokud to chceš provozovat k léčení spoludružiníků, je problém ještě větší, poněvadž to nebývají v porovnání s čarodejem žádní lůzři, a tudíž je nutno házet ještě víc. My jsme to takto použili jen jednou, a to jsme fixlovali hned ve dvou věcech: léčená postava se nebránila (dost nerealistické) a neodečítali jsme desítku:)
Dovolil bych si oponovat :) Mentalni utok je nejmocnejsi zbran v DrD+. Jen neni k uziti na primou konfrontaci a je nudny pro zbytek druzinky (doporucuji pouzit asymptotiku mentalniho souboje od Irigiho, vyrazne to zrychli). Mentalnim soubojem zlikviduje carodej cile ke ke kterym by se normalne nemohl ani priblizit, natoz jim neco udelat a v klidu odejit. Staci mu cil jen jednou videt.
Uživatelský avatar
Fery
Příspěvky: 100
Registrován: 14. 1. 2010, 17:27

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Fery »

Děkuji za odpovědi.
Ale mám ještě jednu otázku, možná jsem to z celého souboje nějak nepostřehl, nebo mi to uniklo.

Situace:
Malix je čaroděj v družině je napaden jiným neznámým čarodějem. Tento neznámý čaroděj si Malixe už otipoval a uložil si na něj kontakt. Tedy má výhodu. Rozhodne se Malixe vyzkoušet jak dobrý je. Proto podá výzvu a začne souboj. Ten bude nějak probíhat, neboť Malix výzvu přijme. Neznámý čaroděj je zkušenější a pomalu začne prolamovat ochrany Malixe.

Třeba to dospěje k tomu, že provede nějakou praktiku. Chápu dobře to, že Malix souboj ukončit nemůže. Prostě dokud se bojuje tak nelze odejít. Nebo lze? Je možná přerušit mentální souboj, když už začal, a následně další útoky ignorovat? I s vědomím, že se jakoby nemohu bránit?

A druhá otázka, náš neznámý čaroděj, jako iniciátor souboje, ten ho může ukončit kdykoli? Tedy prostě řekne, dost, už nechci a konec?
A tím pádem je Malix jakoby v hodně špatné pozici, protože nemá kontakt na neznámého, a nemůže útočit zpět? Nebo si při souboji nějaký kontakt vytvoří?
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě Plus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů