Povolání Čaroděj

Oficiální diskuze o Dračím doupěti Plus.

Moderátor: Bouchi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Maugir
Příspěvky: 978
Registrován: 13. 8. 2011, 02:20

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Maugir »

Už jsem pravidla pár let neměl v ruce, takže nevím, zda si to nepletu, ale mám pocit, že pokud Malix zaútočí nazpátek, získá kontakt na neznámého čaroděje, jen má tuším postih -3 (jde proti směru vazby). Pokud některý z čarodějů přestane útočit, měl by ten druhý dostat v dalším boji postih -10 k navyšování trvalého průniku (jako když bojuje s nemagickým povoláním).
Obrázek
Uživatelský avatar
Valor
Příspěvky: 306
Registrován: 12. 6. 2010, 12:05

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Valor »

Takze odpovedi jsou celkem jednoduche.

1. Je potreba si uvedomit ze nikdy nevis souperuv prunik. Tzn jak spravne rikas Malix vi uvedomi, ze prohrava az souper provede nejakou praktiku.

2. Ta vyhoda o ktere mluvis jsou vlastne jen 3 body trvaleho pruniku, popripadne par kol utoku zdarma, pokud nepouzije vyzvu. Viz nize.

3. Pokud utoci jen jedna strana musi svuj docasny prunik o 10 snizit pokud ho chce predelat na trvaly. Pokud utoci obe strany mohou svuj docasny prunik predelat na trvaly bez postihu. Vyhodnocuje se to po kolech. Take proto vzajmeny mentalni souboj trva radove desitku kol i u velmi vyrovnanych souperu.

4. Pokud Malix utoci zpet pouziva k (trocha theurgie) tomu zpetnou vazmu, takze ma pocatecni prunik, sila kontaktu nepritele s nim -3. Tuto vazbu si muze ulozit do kontaktu pokud si bude prat a pak kdykoliv zautocit.


Snad to postaci. Kdyby bylo neco nejasne klidne se ptej dal, rad odpovim.
Uživatelský avatar
Fery
Příspěvky: 100
Registrován: 14. 1. 2010, 17:27

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Fery »

Velmi pěkné, to jsem potřeboval.

Já právě narazil, že Malix objevil mentální souboj. A nyní se pokouší téměř na všechny ho používat. Což velmi zdržuje samotnou hru a ostatní hráče při 10 hodu přestává bavit. A v tomto důsledku jsem chtěl naopak otočit a nějakého zkušeného "mentalistu" poslat na Malixe. Doufal jsem, že to bude vést k pěkné zápletce, kdy Malix a družina s ním, bude hledat kdo to neustále útočí na chudáka Malixe. Myslel jsem, že nelze útočit zpět, že dokud není kontakt tak to prostě nelze. Budu muset udělat neznámého čaroděje silného na tolik, aby se ho Malix trochu zalekl a také aby Malixe porazil a provedl povedenou praktiku.
Uživatelský avatar
Valor
Příspěvky: 306
Registrován: 12. 6. 2010, 12:05

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Valor »

Mno moznosti mas v takovemto pripade nekolik. Co pouzit treba demona nebo jen dusi k takovymto utokum? Nemusi byt ani prilis mocni .. jde jen o to ze carodej nema zadne mentalni praktiky proti nim. Tzn muze bojovat, ale svuj presah nema k cemu vyuzit krome snizeni presahu soupere. Nehlede na to ze pokud demon nema vlastni telo, a duse obecne, se nedokazi unavit :)

Tak nebo tak, doporucuji nahlednout do http://irigi.a.wiki-site.com/index.php/ ... ho_souboje usetri to cas nejen tobe ale i druzince ;)
Benedikt

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Benedikt »

Zdravím,

hrajeme DrD+ již delší dobu, ovšem neustále se setkávám s problémem, který nějak nedokážu jasně vyčíst z pravidel. Pokud se tu již řešil tak se omlouvám, ale nenašel jsem to v diskuzi. je tu moc stránek. $::)

Když čaroděj v boji kouzlí a používá svoji hůl, připočítává si její délko do Bojového ČÍsla ? My to hrajeme tak, že ne. Pak chudák mág hraje vždy polední a kolikrát už nestihne co chtěl.
Uživatelský avatar
Fery
Příspěvky: 100
Registrován: 14. 1. 2010, 17:27

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Fery »

Benedikt píše:Zdravím,

hrajeme DrD+ již delší dobu, ovšem neustále se setkávám s problémem, který nějak nedokážu jasně vyčíst z pravidel. Pokud se tu již řešil tak se omlouvám, ale nenašel jsem to v diskuzi. je tu moc stránek. $::)

Když čaroděj v boji kouzlí a používá svoji hůl, připočítává si její délko do Bojového ČÍsla ? My to hrajeme tak, že ne. Pak chudák mág hraje vždy polední a kolikrát už nestihne co chtěl.
To je jedna věcí, která vede k věčným diskusím mezi hráči a mnou. Ono se totiž může stát, že čaroděj chce seslat kouzlo na svého protivníka, který stojí přímo u něj. A teď si může připočítat hůl nebo ne, když se jakoby s ní mává ??
Zase třeba je naprosto hloupost počítat k BČ délkou zbraně, když stojím na střeše domu a v podstatě svoji délkou hole nic ovlivním.

My to hrajeme tak, že pokud kouzelník nepoužívá hůl k fyzickému boji, tak si bonus nepočítá. A tím padám může být i poslední.
Uživatelský avatar
Valor
Příspěvky: 306
Registrován: 12. 6. 2010, 12:05

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Valor »

Z pravidel vyplyva, ze pokud carodej pouziva hul ke kouzleni dotykem, muze si BC za delku hole pricist. Ovsem homerules to muzou upravovat libovolne a jak vam to vyhovuje.
Benedikt

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Benedikt »

Fery píše: Zase třeba je naprosto hloupost počítat k BČ délkou zbraně, když stojím na střeše domu a v podstatě svoji délkou hole nic ovlivním.

My to hrajeme tak, že pokud kouzelník nepoužívá hůl k fyzickému boji, tak si bonus nepočítá. A tím padám může být i poslední.
To je právě to, proč jsem se ptal :) Prvně jsme tu hůl počítali jakože ji má pořád, pak jsme chvíli dumali jak to má být a dělali sme, že ji nemá. Jenomže v partě máme zloděje, který už bez hodu má BČ 15, takže si čaroděj přišel dost znevýhodněn (on taky hráč zloděje je dost uštěpačný a rád se chlubí :D ).

Děkuji Vám tedy za radu, uděláme to asi podle pravidel a když to nebude jasné, tak budu mít konečné slovo já, jakožto PJ :)
Uživatelský avatar
Valor
Příspěvky: 306
Registrován: 12. 6. 2010, 12:05

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Valor »

Benedikt píše: Jenomže v partě máme zloděje, který už bez hodu má BČ 15, takže si čaroděj přišel dost znevýhodněn (on taky hráč zloděje je dost uštěpačný a rád se chlubí :D ).

Hrajete: Bud podle edice A (zlodej je tam extremne silny) Nebo na lvl cca 15? O.o Pokud je to prvni varianta tak necht si zlodej stahne eraty a koukne tam .. odhadem mu BC spadne tak o 6 ....

Pokud se mylim tak at prosim rozepise jak k nemu prisel :)
Benedikt

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Benedikt »

Pravděpodobně hrajeme podle A. Nevím přesně jak se to dělí, pravidla mám úplně ty první, bez jakýchkoliv "datadisků". Vím sice o opravách a úpravách, ale nějak se mi nechtělo je zhánět a měnit tak už místy složité mechanismy.

K tak vysokému BČ došel díky celkem overpower dovednosti Dýky v kombinaci s periferním viděním. Je na 8 úrovni.
Celkový rozpočet jeho BČ je :

Obratnost 7 + Zručnost 6 je 13. Boj = 13/2 = 7.
Dýky přidávají na třetím stupni bonus k BČ +6 a Periferní vidění bonus k Boji +3 na třetím stupni.

Součet je pak Boj= 7+3 = 10 a BČ = Boj + 6 = 16. Používá-li delší dýku s délkou 1, výsledek je 17 BČ bez hodu :)

Snad tam nemám chybu, ale vychází mi to.
Uživatelský avatar
Valor
Příspěvky: 306
Registrován: 12. 6. 2010, 12:05

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Valor »

No a to je ten problem ... Obecne u Bckove edice se nemeni mechanismy ale jen cisla ... Treba zlodej dostane misto vetsiny svych 6kovych bonusu jen +3. Navic schopnost Dyka nebude pridavat BC ale bude pridavat UC ZZ a kryt. V ackove edici se prakticky neda hrat.

Eraty si muzes stahnout na treba hned tady (prvni prispevek v diskuzi pro kazde povolani obsahuje link na eraty).
Benedikt

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Benedikt »

To zní dobře, přeci jen je ten zloděj dost silnej. Díky za radu a ochotu :)

Hráč zloděje dost brblal a rozčiloval se, že takhle bude strašně zranitelnej a že nebude mít šanci například proti bojovníkovi. Nikomu se nechce přijít o moc :lol:
Nakonec ale podlehl a adl se přesvědčit. $::)
Uživatelský avatar
Shako
Příspěvky: 100
Registrován: 23. 3. 2009, 21:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Shako »

Benedikt píše: Hráč zloděje dost brblal a rozčiloval se, že takhle bude strašně zranitelnej a že nebude mít šanci například proti bojovníkovi.
Tak od ceho by pak byl v druzine bojovnik (a obcas i nektera dalsi povolani), kdyz by zlodej zvladnul vsechno? Zlodej by mel byt schopen se bojovnikovi vyhnout pred bojem, prepadnout ho, utect... ale rozhodne by nemel mit sanci v prime souboji ve vyrovnanych podminkach.
gamecon.cz - GameCon, největší festival nepočítačových her

diplomacie.net - legendární desková hra hraná po mailech
Uživatelský avatar
Tadeas
Příspěvky: 586
Registrován: 10. 7. 2009, 15:58
Bydliště: Holic

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Tadeas »

Shako píše: Tak od ceho by pak byl v druzine bojovnik (a obcas i nektera dalsi povolani), kdyz by zlodej zvladnul vsechno? Zlodej by mel byt schopen se bojovnikovi vyhnout pred bojem, prepadnout ho, utect... ale rozhodne by nemel mit sanci v prime souboji ve vyrovnanych podminkach.
dle meho je i v edici B dost silny na to aby mu mohl slusne konkurovat a porad se mi to moc nelibi ;)
Uživatelský avatar
Shako
Příspěvky: 100
Registrován: 23. 3. 2009, 21:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Shako »

Souhlas. Zlodej je hodne silny v boji na to, ze umi spoustu dalsich veci. Ale v edice A to proste bylo az prilis... Edice B to byl krok spravnym smerem. ;-)
gamecon.cz - GameCon, největší festival nepočítačových her

diplomacie.net - legendární desková hra hraná po mailech
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě Plus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti