Povolání Čaroděj

Oficiální diskuze o Dračím doupěti Plus.

Moderátor: Bouchi

Odpovědět
Uživatelský avatar
jefri1241
Příspěvky: 221
Registrován: 13. 8. 2009, 17:00
Bydliště: nenapíšem

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od jefri1241 »

Chcel by som si ujasniť jednu vec pri ktorej si nie som celkom istý. Ako je to u Vyvolávania kúziel. Keď je +0 a menej znamená to že kúzlo sa vyvolá ešte v tom danom kole alebo to trvá jedno kolo a až potom sa vyvolá.
Čo si myslíte vy?
Uživatelský avatar
Celebrindol
Příspěvky: 8
Registrován: 26. 1. 2009, 14:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Celebrindol »

Když je Vyvolání +0, tak se kouzlo vyvolá už v tom samém kole a dokonce se to kolo počítá i do trvání kouzla (u kouzel s delším trváním).
Arkilijo
Příspěvky: 32
Registrován: 19. 5. 2009, 14:41
Bydliště: Dunajská Lužná
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Arkilijo »

ja osobne si myslím že vyvolávanie +0 znamená že sa kúzlo vyvoláva jedno kolo a začne platiť až na ďalšie kolo to to tvrdenie odvádzam s toho že v príručke čarodejníka na strane 9 je napísané že parameter vyvolávanie je ako dlho trvá vyvolávanie kúzla a keďže v tabuľke je +0 = 1 kolo
a druhým dôvodom prečo si to myslím je to že neviem na čo by potom bolo kúzlo z vyvolávaním ihneď.
Nikto nech mi nekladie aké majú biť vysoké moje ciele. Či nieje lepšie namieriť kopiju na mesiac a trafiť len orla ako namieriť na orla a trafiť len skalu?
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Bouchi »

Doporucuji precist si taky popis u parametru Trvani.
Arkilijo
Příspěvky: 32
Registrován: 19. 5. 2009, 14:41
Bydliště: Dunajská Lužná
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Arkilijo »

vďaka neviem ako som to mohol prehliadnuť ešte raz ďakujem a ospravedlňujem sa že som svojou neopatrnosťou zavádzal.
Nikto nech mi nekladie aké majú biť vysoké moje ciele. Či nieje lepšie namieriť kopiju na mesiac a trafiť len orla ako namieriť na orla a trafiť len skalu?
Uživatelský avatar
Brolly
Příspěvky: 69
Registrován: 1. 3. 2010, 17:11

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Brolly »

Zdarec mam par dotzu: Za prve u kuziel napr bumerang,projektil,zdvojena strela... si pre vypocet dostrelu a zranenia mam pocitat silu carodeja+silu kuzla ale potom sa so svojou silou dostanem nad 20 a tabulka na vypocet ZZ je robena len po dvacat. Co s tym? mam si to dako domysliet co je tam dalej alebo sa to berie akoby uz vedsia sila ako 20 nemala na velkost ZZ nijaky vplyv.(podla mna skor to druhe)

-Pri kuzle zdvojena strela:si hadzem na utok/zz za kazdu strelu zvlast ci maju vsetky streli vlastnosti originalu(hoci letia kazda na iny ciel).A ako by ste riesili situaciu keby na niekoho letelo naraz 10 vrhacih sekier podla mna ak by nestastnik nemal stit tak by ho nejake urcite zasiahly lebo takej vlne letiacich veci by sa asi tazko uhybalo kedze idu naraz.

-Trasovana strela:neni mi jasne to znizovanie utocnosti.najprv sa tam pise ze za kazdy terc naviac je utocnost-1(tym myslia ked je tercov 3 a viacej? lebo v popise stoji ze zakladny pocet tercou su 2).

"Pokud bude carodej postupne vrhat proti ctyrem tercum,bude pri utoku na kazdy z nich utocnost o 2 nizsi."
Touto vetou skutocne netusim co chcel autor povedat ,pre istotu som kukal aj na errata ale tam nic neni .A este pri vyhodnocovani zasadu druheho a dalsieho terca... pouzivam prvy hod na utok-prislusny postih alebo si na kazdy terc hadzem znovu 2k6 - postich ci ho zasiahnem.A nakoniec nikde tam neni nic o tom ze by som sa mal na kuzlo nejako sustredit po tom ako ho hodim cize mozem robit hocico ine pocas trvania je tak ?
To je vse szia :D
Uživatelský avatar
jefri1241
Příspěvky: 221
Registrován: 13. 8. 2009, 17:00
Bydliště: nenapíšem

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od jefri1241 »

Ak máš prístup k beštiáru tak sa kukni na tabuľku výpočtu ZZ, je rovnaká ale rozsiahlejšia. Ak nemáš tak popros PJ.

Zdvojená strela: Zisti zranenie jednej a to už len vynásob počtom striel na cieľ.

Proste si hodíš na útok, na zranenie, a na každý cieľ navyše dostaneš postih k útoku 2. Čiže Druhý cieľ -2, tretí cieľ -4, štvrtý cieľ -6. Stále používaš jeden hod na útok s postihom.
Keď použiješ kúzlo môžeš potom robiť niečo iné, nemusíš sa sústrediť.
Uživatelský avatar
Brolly
Příspěvky: 69
Registrován: 1. 3. 2010, 17:11

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Brolly »

dik za odpovede :) avsak stale mi je nejasna ta utocnost pri trasovej strele.Proste veta "kazdy terc navic se podepise na snizeni utocnosti o 1 " a veta "pokud bude carodej vrhat postupne proti 4 tercum,bude pri utoku na kazdy z nich utocnost o 2 nizsi" tieto dve vety si protirecia tak mam mat -1 alebo -2 ? A ak by som chcel brat druhu vetu doslovne tak postich dostanem aj na prvu strelu lebo sa tam pise ze mam postich na kazdu. :think: Bud tu zavladol bordel alebo mi unika nejaka skutocnost fak netusim :D
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Bouchi »

Ono je to totiz jinak nez pise jefri. A ty dve vety si neprotireci.
Mame carodeje utociciho projektilem, ktery ma nejakou Utocnost (U).
Pokud carodej utoci jen na dva cile, nic se nemeni.
Kazdy cil navic snizuje Utocnost (pro utok proti kazdemu cili) o 1.
Tedy jsou-li cile 3, bude pro utok na kazdy z nich Utocnost rovna U-1.
Jsou-li cile 4, bude pro utok na kazdy z nich Utocnost rovna U-2.
Obrázek
Sarkan
Příspěvky: 51
Registrován: 22. 9. 2009, 11:42

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Sarkan »

ahojte,
v prirucke sa mi v priklade na str. 11 pacilo kuzlo vitalnej magie ovocny sen, a v grimoari nieje... neviete mi to vysvetlit, to je chyba ci je to nejako vporiadku?
a tiez sa chcem spytat, nikde som tu nenatrafil na nejake nove kuzla co by niekto vymyslel, viete mi poradit zdroj niekde inde? viem si vymysliet vlastne, len by som si nebol isty sferami, magmi, narocnostou, a je mi divne ze by neboli niekde take overene, skoro oficialne, mozno objektivne, a $D bez namahy pre take lemry ako som ja :lol:
Rauksul
Příspěvky: 300
Registrován: 11. 8. 2009, 15:53

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Rauksul »

jelikož je to v příkladu, tak bych řekl, že je to v pořádku.

kdesi jsem našel velký grimoár kouzelníka. Šlo vpodstatě o přepis kouzel z her typu Ice Wind Dale, Baldurs gate a podobně... Takže hlavně útočný a tak, ale pár hezkých tam taky bylo.. Osobně se mi tam nezdálo dost věcí - právě hlavně magy a náročnost, takže si to aktuálně přepisuju a přepočítávám podle rozptylů hodnot a podle citu... :-) Jiný zdroje určite taky budou...

EDIT : ten grimoár (a něco dalšího) tady : http://www.budejovicti.wz.cz/drd/drd/kouzelnik.htm
Družina Mrtvoly Na Mrtině
[zde býval obrázek testera DrDII :o)]
Sarkan
Příspěvky: 51
Registrován: 22. 9. 2009, 11:42

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Sarkan »

ahojte, este cosi by som potreboval poradit pri kuzle zdvojena strela - je tam pisane, ze carodejovi sa pocita sila zvysena o +18, ze moze vrhat predmety, ktore by zdvihol so silou zvysenou o +18...to znamena ze toto kuzlo moze pouzivat aj napriklad na zdvihnutie padacieho mostu ci nieco ine tazke, aj ked to nechce vrhat? to je +18 dost teda...a vlastne poriadne univerzalne kuzlo
Arkilijo
Příspěvky: 32
Registrován: 19. 5. 2009, 14:41
Bydliště: Dunajská Lužná
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Arkilijo »

v edícií B je to už len o 9
a uvedení rozsah je projektil čo značí podla mňa že sa kúzlo smie použiť výhradne na predmet ktorý chce vrhnúť. dokonca celé znenie kúzla sa viaže na projektil a mnoho krát sa k tomu vracia.
Poďalšie môže kúzlo použiť citujem: "kozlem je možné vrhnúť len takový projektil který čarodej unese a který by bil schopen Házet."
to sú dôvody prečo si myslím že sa na bránu použiť nedá a i tak trvalo by to len jedno kolo a nešlo by to predĺžiť. takže lepšou voľbou je Moc nad Prostorem
Nikto nech mi nekladie aké majú biť vysoké moje ciele. Či nieje lepšie namieriť kopiju na mesiac a trafiť len orla ako namieriť na orla a trafiť len skalu?
Sarkan
Příspěvky: 51
Registrován: 22. 9. 2009, 11:42

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od Sarkan »

arkilijo - prosim ta mam erata kde je +18 - su nejake divne cele, neporadis kde najdem erata kde je to co pises +9? diky
Uživatelský avatar
visna
Příspěvky: 38
Registrován: 1. 6. 2009, 10:14
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolání Čaroděj

Příspěvek od visna »

Ano Arkilijo mas pravdu v edicii B je sila ktoru priratas ku kuzelnikovej znizena o 9 cize na 9 :) zistil som to avsak az tak ze som si zasiel do knihkupectva a pozrel som si ediciu B .... pretoze hoci som Provizorní index kouzel, Provizorní errata Čaroděj a aj Téměř finální errata příručky čaroděje - 1. část prelistoval a dokoca kladal klucove slova Zdvojená ci strela nenasiel som tam nic k tomuto kuzlu a bude ich iste viac tiez Trasovana strela je zmenena a nenachadza sa tam.

Neviem ci je to preto ze bola vplane nejaka Téměř finální errata příručky čaroděje - 2. část a ak existuje tak som ju v Obecnych pravidlach kde su erata nenasiel viewtopic.php?f=238&t=6672.

Ja vim ze ted je v kurze DrD II aj ja sa na neho tesim a plusko zapadne prachom (asi) no poprosil by som ci niekto nema naskenovany grimoar z edicie B .... lebo my "hlupaci" sme na Bcko necakali ;-) ... alebo ak je grimoar schopne zeratovany tak aspon tie erata.

Dakujem pekne za pochopenie.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě Plus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů