Zkušenostní systém

Oficiální diskuze o Dračím doupěti Plus.

Moderátor: Bouchi

Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10174
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Skoro se vším, co jsi napsal, souhlasím. Však jsem také svůj sáhodlouhý příspěvek psal záměrně trochu demagogicky, aby bylo na co reagovat :wink: .

Jen k tomu otřesnému zážitku - myslím, že trvůrcům pravidel nejde ani tak o samotný zážitek, jako o to, jak se hráč dokáže vcítit do situace své postavy a prožít ji. Pokud hráč kněze zastavujícího inkvizici (promiň, nevím přesně, jak ta situace vypadala) přednese ohnivý monolog o lidských právech a svobodě takovým způsobem, že si vykřičí hlasivky a ostatní hráči zůstanou skrčeni v koutě, pak bych mu ty tři body dal. Jistě vidíš, kde spatřuji rozdíl mezi "překonaným zážitkem" a "dobře zahraným překonaným zážitkem".

Za hru s deseti hráči máš můj obdiv :clap:, já hraju s osmi a mám toho až až :8oO
Uživatelský avatar
Gran
Váš Astrální Brácha .)
Příspěvky: 1904
Registrován: 15. 8. 2006, 12:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Gran »

Až se mi na sezení nějaký hráč rozpláče jen proto, že se rozplakala postava, tak prosím, nechť má 3 (resp. 9) bodů za hraní postavy .)))
It's Alive!
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Iligir: Ono jde i o to, jak to dokáže překonat, to je jasné. Hráč, který držel prapor inkvizice z toho má "traumata" ještě teď a stále je mu to předhazováno :-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10174
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Jo tak s tou inkvizicí jsem to nepochopil. Já myslel, že se tvůj kněz střetl v disputaci s jinými kněžími - inkvizitory. Každopádně na "otřesnosti zážitku" to stejně nic nemění.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

On je to kněz hlásající vyšší duchovní pravdu. V mém světě je pouze jeden jediný Bůh. ten má kněze, inkvizitory a rytíře. Inkvizitoři jsou soudci kacířů a temných. tento kněz nemá inkvizici v lásce, sem tam proti ní něco řekne. Nu a v jendom dobrodružství jej jeden z pěti nejvýznamějších inkvizitorů požádal o držení inkvizičního praporu :-)

Jinak, ZDE a o jeden příspěvek ve předu a o jeden vzadu hodnotím hráče, jelikož jsme to včera nestihli...Kdybys chtěl nahlédnout :-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10174
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Tahle otázka je už mimo téma, ale jestli je v tvém světě jen jeden Bůh, koho uctívají ti "temní"?
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Ti uctívají druhou misku vah, zatímco bůh je nejsvatější, jeho protivník, ďábel je nejtemnější. A je rovnováha... :-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10174
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Hezké. Ale podle principů DrD+ je tenhle Ïábel také vlastně bůh, nejspíš zla, chaosu a smrti.
A co ti kacíři? Jako v evropském středověku ti, kteří uctívají Boha jinak a mají rozdílnou věrouku?
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

V brzké době na své stránky hodím zkrácený koncept náboženství, než jaký se dá nalézt v modulu o naše msvětě, kde hrajeme.

samozřejmě, oba dva jsou bohové, jsou stejně silní - záleží na věřících. Je to takový odraz našeho středověkého křesťanství, protože to umožňuje hráčům dobře pochopit víru a následně jí i dobře hrát. Zpočátku jsem měl panteon se 24 bohy. Nikdo na víru nikdy nehrál, maximálně si sem tam někdo řekl, že uctívá tohoto boha. Pak jsem to snížil na dvanáct, a zase nic moc. Teď to mám takhle a skoro celá družina je aktivně věřící.

Kacíč je každý, kdo neuznává Boha nejsvatějšího a na úezmí císařství mu klidně hrozí upálení. Pokud by se prokázalo, že uctívá Ïábla (takoví skutečně také jsou) mohl by být lynčován rovnou lidmi (kteří nechtějí riskovat příjezd inkvizitora a následné vyšetřování).

Ale to už jsme hodně OT, mělo by zde být nějaké téma na pokec okolo DrD+ a nebo se může založit a tam můžem probírat všechno , co se nevejde do žádného tématu (myslím, že není nezbytně nutné, abych zakládal téma Náboženství RomiKova světa... :lol:
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10174
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Jojo, pokud nemáš v družině věřícího a zároveň pohoršlivého hráče, tak není problém "hrát si na křesťanství". Já jako věřící PJ jsem tuhle myšlenku zavrhl rovnou a vyžívám se ve skutečně pohanských kultech $D

Jasně, že jsme off topic, proto
TÍMTO VYZÝVÁM NÌKOHO KROMÌ MÌ A ROMIKA, ABY SEM NAPSAL NÌCO K TÉMATU $:)
Uživatelský avatar
Gran
Váš Astrální Brácha .)
Příspěvky: 1904
Registrován: 15. 8. 2006, 12:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Gran »

Tak třeba...

V mé družince překonával otřesnější zážitek jen hráč čaroděje.
V mém světě jsou čarodějové pronásledováni a končí na hranicích...
No a jednou si onoho čaroděje vzal stranou družinový zloděj a nečekaně mu vpálil do xichtu své podezření, načež se čaroděj se specializací na Mentální Magii ke všemu ze samého přátelství doznal .)

Ovšem, 3 body (resp. 9) jsem nedal nikomu, neb mi to nepřišlo nějak cool zahrané... škoda. Zrovna hráč čaroděje není nej nej hráč .)
It's Alive!
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Můj poslední OT:
V družině mám asi dva věřící hráče...

Nicméně, my jsme se na začátku, když jsme začínali hrát DrD+ dohodli, že nebudem dávat zkušenosti tak krutě. Abychom si užili i hru za silnější postavy. bylo to tím, že do té doby jsme asi jeden rok hrály DrD a postavy se již dostávaly na vyšší úroveň...
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Gran
Váš Astrální Brácha .)
Příspěvky: 1904
Registrován: 15. 8. 2006, 12:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Gran »

No já dávám zkušenosti dost krutě a i tak jsou skoro všichni téměř na 10-tém levelu .))
It's Alive!
Uživatelský avatar
Allathay
Příspěvky: 295
Registrován: 29. 1. 2006, 13:15
Bydliště: Stupava / BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Allathay »

Gran píše:No já dávám zkušenosti dost krutě a i tak jsou skoro všichni téměř na 10-tém levelu .))
njn, to sa zasa vyrovna intenzitou hrania. Ja ako PJ som tiez svojim hracom v skusenostiach nic nedaroval (i ked niekedy som snahu odmenoval - motivacne expy :wink: ), a tak sa stalo, ze najvacsi lvl aky sme dosiahly bol tusim 6.
Hraci totiz skor ci neskor spravia smrtelny krok, nad ktorym uz ako PJ jednoducho oci privierat nemozem... :(
Text uvedeny vyssie ma sluzit ako hlboke intelektualne posolstvo, ktore chcem odovzdat vsetkym pozornym citatelom. Dufam, ze som ho vyuzil spravne...
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Když Allathay nakousl to umírání, používáte nějaké house rule o tom, že nová postava může začínat na vyšší úrovni? V RomiKově družině nové postavy (bez ohledu na to, zda jde o nového hráče nebo stará postava umřela/odešla) začínají na stejné úrovni jako nejméně zkušená postava.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě Plus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů