Webové stránky o DrD+

Oficiální diskuze o Dračím doupěti Plus.

Moderátor: Bouchi

Uživatelský avatar
3wil
Příspěvky: 5
Registrován: 19. 2. 2009, 00:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 3wil »

Tak bych taky přidal svojí troškou do mlejna. Jsme družina tří hráčů (včetně PJ) a zde je naše dosavadní tvorba. Jelikož hrajeme cca jednou měsíčně, moc rychle (žádané) addony nepřibývají. Doporučuji ale reporty z hraní :wink:
Uživatelský avatar
JackeLee
Příspěvky: 160
Registrován: 15. 8. 2006, 17:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Webové stránky o DrD+

Příspěvek od JackeLee »

Fakta - V této části budou články a výtahy z literatury faktu. Skutečné údaje, historické údaje, zajmavosti, rarity a texty osvětlující skutečný život, středověké doby. Některé články jístě poslouží jako koření pro hraní dračích doupat, oživí svět a vnesou trochu reálnější pohled na život v době chladných zbraní, rytířských skutků i obyčejných životů na vesnicích a starobylých městech.
Hmm, to zní velmi zajímavě :wink:
Míra pochopitelnosti mých příspěvků je nepřímo úměrná jejich dělce.
Uživatelský avatar
3wil
Příspěvky: 5
Registrován: 19. 2. 2009, 00:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Webové stránky o DrD+

Příspěvek od 3wil »

JackeLee píše:
Fakta - V této části budou články a výtahy z literatury faktu. Skutečné údaje, historické údaje, zajmavosti, rarity a texty osvětlující skutečný život, středověké doby. Některé články jístě poslouží jako koření pro hraní dračích doupat, oživí svět a vnesou trochu reálnější pohled na život v době chladných zbraní, rytířských skutků i obyčejných životů na vesnicích a starobylých městech.
Hmm, to zní velmi zajímavě :wink:
Jeden z členů naší družiny se zajímá o historický šerm a vše kolem toho, takže tato sekce je čistě pro jeho kreativitu. Každopádně hodně informací, který má v plánu zpracovat a publikovat, je opravdu zajímavá. Právě pracuje na článku o dobovém oblečení, tak snad s tím pohne :)
Uživatelský avatar
Fori
Příspěvky: 30
Registrován: 19. 3. 2009, 21:57
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Webové stránky o DrD+

Příspěvek od Fori »

Tal já taky přidám svůj odkaz na stránky naší družiny... http://www.elonie.ic.cz/
Foriho RP družina - Olomouc/ko - http://www.elonie.ic.cz/ (pomalé připojení, buďte trpěliví)
Uživatelský avatar
Gran
Váš Astrální Brácha .)
Příspěvky: 1904
Registrován: 15. 8. 2006, 12:36
Bydliště: Praha

Re: Webové stránky o DrD+

Příspěvek od Gran »

Odkaz na RomiKovu družinu na nástěnce je zastaralý. Visej na http://www.romik.707.cz/ =)
It's Alive!
Dron
Příspěvky: 13
Registrován: 28. 6. 2010, 13:54

Re: Webové stránky o DrD+

Příspěvek od Dron »

Ahoj, vážení kolegové - hráči i PJové. Jsem tu poměrně nově, takže krom toho, že sem chci přispět, trochu se poptat, tak jen na okraj zmíním, že jsem poměrně už dlouholetým hráčem různých RPG. Začínal jsem (asi jako většina lidí v Česku) na DrD někdy v letech 85-90 (přesněji to fakt nedám) ;) a od té doby jsem hrál s většími či menšími přestávkami téměř stále. Většinou DrD, ale krátce jsem zkoušel i jiné. Ihned po vyjití DrD+ jsme s mou herní skupinou přešli na ně a s potěšením zjistili, že je to jeden z nejlepších herních systémů, který existuje (který známe). Mírným zklamáním bylo velké množství chyb (spíše překlepů) v pravidlech, které ale relativně brzy opravily errata. Větším zklamáním byla nevyváženost některých povolání a (ze začátku) z tohoto důvodu téměř nehratelnost theurga a zloděje. I to se postupně zlepšilo, i když se obávám, že za finální vyváženost se to brát nedá.
Což je bohužel nejhorší zklamání - takřka nulové pokračování vývoje nebo i jen snahy dovést stávající pravidla k "dokonalosti". Nu což, to je realita Česka (z více důvodů) a i k ostatním systémům se vždy vytvářely více či méně oficiální doplňky a úpravy. Je tomu tak i tady, i když naštěstí - jak jsem zmínil - drtivá většina hlavních problémů se vyřešila, než většina autorů zcela opustila bojiště. Fakticky tedy zbývá jen otázka nad dalším vývojem DrD+ a právě kvůli tomu jsem skoro po dvou letech začal na toto téma pátrat (měli jsme totiž teď se skupinou pauzu s hraním DrD+). Dříve jsem se relativně aktivně účastnil diskuzí na Lopuchu a studoval novinky na stránkách Altaru. S hrůzou jsem nyní zjistil, že je obojí mrtvé :cry: . Naštěstí moudrý Bouchi :wink: (nemýlím-li se) na Lopuch dal odkaz sem a tak jsem objevil RPG fórum! Prima - zdá se, že DrD+ v českých končinách ještě úplně nezemřelo :wink:
Pro zběžném projití některých diskuzí jsem si bohužel potvrdil, že vývoj je skutečně téměř na nule, ale aspoň, že komunita žije :clap:

No, a když už zase začínáme hrát, snažím se dát dokupy všechny pokud možno oficiální (a případně kvalitní neoficiální) upřesnění a doplňky pravidel, které (mezitím) vznikly. Zřejmě tato diskuze je ta pravá a pár zajímavých zdrojů jsem tu také našel. Přesto se explicitně zeptám: Shromažďuje někdo "oficiálně" seznam oprav a doplňků? Resp. pracuje se nějak na úplné finalizaci pravidel?

A naopak - nabídnu malé, přesto snad relevantní a obstojně kvalitní zpřesnění resp. úpravy pravidel, které jsme si zatím vytvořili my. Je toho naštěstí jen velmi málo, protože jak jsem psal - skutečně problémových věcí už v DrD+ moc není a na ty větší si (zatím) netroufáme. Vedu si pro naši družinu malé Wiki stránky a pro tyto účely jsem zpřístupnil stránku se zmíněnými dodatky.
Najdete ji zde: http://drd.svika.name/wiki/dodatky
Budu rád, když na ni vy - "staří pardálové DrD+" ;) mrknete a řeknete svůj názor. Pokud někomu pomůže v jeho hraní o to lépe. Pokud mi dokonce pomůžete s rozvojem, bude to úplně super - nebál bych se tam klidně umístit / shromáždit kompletní oparvy / doplňky, aby byly konečně na jednom místě. Ale to už moc předbíhám.
Uživatelský avatar
Dileptor
Příspěvky: 227
Registrován: 15. 4. 2009, 20:23

Re: Webové stránky o DrD+

Příspěvek od Dileptor »

Vývoj DrD+ skončil, pokud vím, vydáním edice B. Pluska mají svoje chyby a mouchy, ale z dostupných a čistě fantasy systémů, které jsou na našem trhu k dostání, jsou podle mě nejlepší. 1.6 just won't cut it. Samotnému by mi nevadilo sáhnout po něčem zahraničním, ale né všichni členové družiny jsou dostatečně jazykově vybavení. Můžeš mrknout na naše stránky, které se také věnují DrD+ (v mém podpisu). Jestli chceš, můžeš je dát na tvojí wiki do odkazů.

Ale v dnešní době už do budoucnosti plusek moc naděje nevkládám. Spíš s nadějí očekávám DrD II a doufám, že pluska nahradí.
Obrázek
Zakova družina
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Webové stránky o DrD+

Příspěvek od Quentin »

Dileptor: Výmluvy na jazykovou vybavenost už jsou z módy. 4e zvládne i opička. U nás umí anglicky 2 z 5ti hráčů.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Gran
Váš Astrální Brácha .)
Příspěvky: 1904
Registrován: 15. 8. 2006, 12:36
Bydliště: Praha

Re: Webové stránky o DrD+

Příspěvek od Gran »

Zahraju si na posla dobrých zpráv a snad vás potěším, když řeknu, že se pracuje na dalším vývoji DrD+. ;)
It's Alive!
Dron
Příspěvky: 13
Registrován: 28. 6. 2010, 13:54

Re: Webové stránky o DrD+

Příspěvek od Dron »

Gran: mohl bys být konkrétnější, prosim?
Uživatelský avatar
Gran
Váš Astrální Brácha .)
Příspěvky: 1904
Registrován: 15. 8. 2006, 12:36
Bydliště: Praha

Re: Webové stránky o DrD+

Příspěvek od Gran »

Bohužel, ale řekl bych, že po GameConu by se mohly objevit i nějaké ty "oficiální" informace. ;)
It's Alive!
Uživatelský avatar
Shako
Příspěvky: 100
Registrován: 23. 3. 2009, 21:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Webové stránky o DrD+

Příspěvek od Shako »

Tak na to jsem taky zvedav. Bude nejake info uz na GC?
gamecon.cz - GameCon, největší festival nepočítačových her

diplomacie.net - legendární desková hra hraná po mailech
Uživatelský avatar
Gran
Váš Astrální Brácha .)
Příspěvky: 1904
Registrován: 15. 8. 2006, 12:36
Bydliště: Praha

Re: Webové stránky o DrD+

Příspěvek od Gran »

To nevím, ledaže by mě někdo chytil a zmlátil, jenže já budu běhat z jedné programové linie ke druhé, takže hodně štěstí. ;)) Akorát mě mrzí, že nebudu na přesnášce o DrD II, protože tou dobou vedu hru (a z toho se nevykroutím ;P)...
It's Alive!
Dron
Příspěvky: 13
Registrován: 28. 6. 2010, 13:54

Re: Webové stránky o DrD+

Příspěvek od Dron »

Upřímně, po zkušenostech s vývojem různých českých RPG her, neveřím na realizaci nějakého DrD II ani za mák.
Předpokládám, že jde asi o úlpně novou "partu" nadšenejch autorů, která má svou myšlenku a chce si ji prosadit. Ale osobně by mi přišlo smysluplnější rozšiřovat a zdokonalovat již zavedená pravidla, než rozpracovat další systém a následně jej opustit (obávám se) pro nedostatek času, chuti a peněz... :(
Uživatelský avatar
Gran
Váš Astrální Brácha .)
Příspěvky: 1904
Registrován: 15. 8. 2006, 12:36
Bydliště: Praha

Re: Webové stránky o DrD+

Příspěvek od Gran »

Mně to přijde docela slibné, ale já jsem ještě naivní. =)
It's Alive!
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě Plus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti