Ktoré povolanie sa vám najviac páči?

Oficiální diskuze o Dračím doupěti Plus.

Moderátor: Bouchi

Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Ktoré povolanie sa vám najviac páči?

Příspěvek od crowen »

Ktoré povolanie v DrD+ sa vám najviac páči a prečo?
Uživatelský avatar
Saimon
Příspěvky: 56
Registrován: 5. 3. 2005, 11:48
Bydliště: Prešov-SK

Re: Ktoré povolanie sa vám najviac páči?

Příspěvek od Saimon »

crowen píše:Ktoré povolanie v DrD+ sa vám najviac páči a prečo?
Mohol by si dať nejakýl link pre neznalých. :wink:

Mne osobne sa najviac páči hraničiar a to preto lebo medveď. Proste ho mám rád a stále za neho hrajem.
Proste fantasy!
Azrael

Příspěvek od Azrael »

Uplne super je theurg, ale je dost komplikovany. Na druhu stranu kazdy theurg moze byt uplne unikatny
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen »

DrD+ sa mi ešte nedostalo do rúk, v čom spočíva rozdiel medzi theurgom z DrD a DrD+?
Azrael

Příspěvek od Azrael »

Rozdiel je obrovsky, je to v podstate uplne ine povolanie. Pribudli schopnosti (dusevny svet, skladanie formuli - kuziel), praca s demonmi je uplne prekopana
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Sem to primo nepatri, ale nechci kuli tomu zakladat nove tema ;)

Existuje nakej web ci co kde se da hrat DrD pres net v realnym case (jako chat) ? Predem diky za odpoved :)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Všechny povolání v plusku sou dobrý a když dělám postavu musím si hodit kostkou, abych se rozhodl.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen »

Anonymous píše:Všechny povolání v plusku sou dobrý a když dělám postavu musím si hodit kostkou, abych se rozhodl.
Zaujímavý výber povolania, ja som si myslel že väčšinou každý hrá to, čo ho baví alebo by chcel vyskúšať.
Kostra

Příspěvek od Kostra »

Ale já chci vyzkoušet VŠECHNO :! :! :! :! :! :!
Všechny povolání sou zajímavý. (Tzn ten anonim je odemě)
Zaphkiel

Příspěvek od Zaphkiel »

Obecně podle mne existují 2 skupiny hráčů. Do jedné patřím já- můžu hrát jakoukoli postavu, hrál jsem téměř všechno. No a druhá skupina- většina mých spoluhráčů- to jsou lidé zafixovaní na jeden typ postavy- hráč bojovníků, hráčka notorická zlodějka, neúnavný elf hraničář( již 5. nebo 6. postava, hotová rodová sága:)) lamáci fixovaní na mágy...
Jinak theurg je pěkný, ale má špatně některé hodnoty a oproti ostatním povoláním je silně předimenzovaný, ale když se opraví, tak bude skvělý. Ale musím varovat: Pravidla pro theurga silně připomínají nějakou programátorskou příručku. BEWARE:) :evil:
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Zaphkiel píše:Obecně podle mne existují 2 skupiny hráčů. Do jedné patřím já- můžu hrát jakoukoli postavu, hrál jsem téměř všechno. No a druhá skupina- většina mých spoluhráčů- to jsou lidé zafixovaní na jeden typ postavy- hráč bojovníků, hráčka notorická zlodějka, neúnavný elf hraničář( již 5. nebo 6. postava, hotová rodová sága:)) lamáci fixovaní na mágy...
A pak je ještě třetí typ hráčů jako já, který chce hrát různé postavy, ale pravidelně nějaké nestandartní, které class&level systémy nepokrývají. A zrovna v DrD+ jsem narazil.
Nejdřív jsme si myslel, že by takový hraničář byl skvělý, ale přečetl jsmesi všechny příručky včetně PPJ a zjistil jsem, že kdybych si chtěl udělat hraničáře tak jak chci já, musel bych se chtě nechtě učit třetinu kravin, které umět nechci (nedej bože, že bych hrál hraničáře a nevěděl o podmiňujících schopnostech, to by mě hra asi velmi zklamala)
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Příspěvek od Bouchi »

Jerson píše:Nejdřív jsme si myslel, že by takový hraničář byl skvělý, ale přečetl jsmesi všechny příručky včetně PPJ a zjistil jsem, že kdybych si chtěl udělat hraničáře tak jak chci já, musel bych se chtě nechtě učit třetinu kravin, které umět nechci
Co nadelas, autor hranicare se proste rozhodl, ze ty "kraviny" jsou nutnymi predpoklady k ziskani jinych schopnosti.
Ostatne soudim, ze i v plne dovednostnich systemech si nemuze postava volit dovednosti zcela libovolne, ale ze ziskani nekterych je podmineno predchozi znalosti jinych. Nebo se mylim?
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Hraničáře mám ve skupině dva. Ani jeden to nepovažuje za špatně vyřešené povolání. Sám, ač hraničáře moc rád nemám, bych si ho klidně zahrál právě pro zůsob rozvoje postavy.
Nicméně, nejlepší (podle mě) je theurg. Ale i válečník mi přišel hezky udělaný a hratelný (stejně jako ostatní povolání).
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Bouchi píše:
Jerson píše:Nejdřív jsme si myslel, že by takový hraničář byl skvělý, ale přečetl jsmesi všechny příručky včetně PPJ a zjistil jsem, že kdybych si chtěl udělat hraničáře tak jak chci já, musel bych se chtě nechtě učit třetinu kravin, které umět nechci
Co nadelas, autor hranicare se proste rozhodl, ze ty "kraviny" jsou nutnymi predpoklady k ziskani jinych schopnosti.
Ostatne soudim, ze i v plne dovednostnich systemech si nemuze postava volit dovednosti zcela libovolne, ale ze ziskani nekterych je podmineno predchozi znalosti jinych. Nebo se mylim?
No, to záleží jak v kterých... (abych tu použil své oblíbené ve Winodow, jak si tu uděláš, takový to máš). Ale jedna věc, je že někdy jde o logické stupně jedné schopnosti - např. na to abys mohl střílet dva šípy za kolo musíš nejdřív umět střílet. To dá rozum.
A potom je tu hlavní bolístka class/levelu (a to říkám jako zastánce místa class/levelu na slunci) a to, že se schopností bylinkaření máš dohromady schopnost čtení mysli zvířat. Nebo něco takového. Jistě by mohly být každá zvlášť. I v DnD v jeho surové formě jsou takové věci (i když je tam snahy se od toho oprostit) tak prostě kněz má kouzla + odvracení nemrtvých. Jasně, existují možnosti jak energii z odvracení převést na jiné věci (ale pokud hraješ čistě core-rulebooks, základní příručky a DM nepovolí jiná než základní povolání tak máš prostě odvracení nemrtvých i kdyby nic takového v tom světě neexistovalo).
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Bouchi píše:Ostatne soudim, ze i v plne dovednostnich systemech si nemuze postava volit dovednosti zcela libovolne, ale ze ziskani nekterych je podmineno predchozi znalosti jinych. Nebo se mylim?
To se mýlíš, josu systémy, kde si prostě vybereš, co chceš umět.
A také když budu chtít střílet dva šípy, nemusím se kvůli tomu učit novou dovednost, prostě pokračuju vrozvíjení normální střelby.

Já jsem chtěl hrát válečného střelce, který umí střílet rychle a přesně, v případě nutnosti i z jedoucího koně + pár dalších věcí jako orientace v přírodě, táboření a stopování. V DrD+ je na střelbu specializovaný hraničář, ale tuhle postavu z něj neudělám.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě Plus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů