Pokec pro fanoušky DrD+ i ostatní, ale bez kritiky

Oficiální diskuze o české hře na hrdiny Dračí doupě Plus.

Moderátor: Bouchi

Odpovědět
zrzavec
Romikovec
Kontaktovat uživatele:

Pokec pro fanoušky DrD+ i ostatní, ale bez kritiky

Příspěvek od zrzavec » 20. 8. 2006, 13:15

Hrajete, hráli jste nebo teprve budete hrát DrD+. Líbí se vám tento systém, ale nemáte si s kým o něm popovídat?
Chtěli byste skloňovat jméno vaší oblíbené hry ve všech pádech s lidmi, kteří mají úplně ten samý koníček a stejnu hru? Pak jste na správném místě.
Na tomto místě se bude pouze povídat O dračáku, klasickém i plusku - uvidíme, jak to bude fungovat. Všichni si již všimli přílivu hráčů dračáku, který se konal v posledních dnech. Zatím zde ale emají tolik místa aby mohli jen tak krafat o tom, co je baví. Krafat mohou, ale většinou to vždy ujede do hádek, urážek a tak podobně - proto zakládám toto téma. Zde se bude povídat, kecat a vychvalovat - nikoliv kritizovat Dračák.
Na kritiku jsou zde jiné sekce, tahle má být a bude přátelská ke všem - kdo se budou slušně chovat a povídat si. Pokud se to rozjede, založím další diskuze, s poněkud užším tématickým vyhraněním .- toto je takový pokus (aby to nedopadlo jako moje stránky v projektech, kde to úplně stojí a nikdo se k ničemu nevyjadřuje).

Nerad byh zde řešil jiné systémy, ty mají všude místa dost, pokud chceme udržet komunitu hráčů všech systémů pohromadě, musí se i dračákisté cítit jako doma (aby se nestalo, že za čtrnáct dní všichni zklamaně toto pěkné forum opustí.)
Tak doufám, že mě kamarádi a spolusystémáci nenecháte ve štychu a přijdete si popovídat. zatím nás sem chodí pár, ale třeba jednou ze střípků systémů složíme obrovskou komunitu diskutujících hráčů. Pokud se vám to zdá jako dobrý nápad, vězte, že bohužel (a stydím se) není z mojí hlavy. A pokud se vám to zdá jako nápad špatný, založit toto téma, tak projevte trošku tolerance - vždyť i váš oblíbený systém zde jistě má své klidné a teplé místečko.

Zatím je to zde, úpokud to bude fungovat, klidně se to přesune do sekce rozličný pokec, ale nevím, kdo z dračákistů čte jiné diskuze než ty "válečné"

To tak pro začátek. A hned můžeme začít.

V Plusku jsem většinu času PJ, ale občas si zahraji svoji oblíbenou psotavu, skurutího bojovníka Gereta. Je to šermíř a rytíř. Jako šermíř je vcelku klidný mistr své braně a logik (ač je to skurut), ale jako rytíř si do svého charakteru přibral maličko fanatismu k jedné organizaci (inkvizice). Hraje se mi s ním skvěle - zkoušel jsem hrát theurga, kněze i čaroděje, ale Bojovník rulezzzz
Naposledy upravil(a) zrzavec dne 5. 1. 2007, 11:02, celkem upraveno 1 x.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)

JackeLee
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JackeLee » 20. 8. 2006, 16:20

Jo se Geretem je vzdycky sranda. Navic kdyz s druzinkou potka skupinku dvou namaklejch krolu vrazdici skuruty na potkani. To se jim pak zajimave vysvetluje, ze zrovna tenhle je hodnej :D.

Jinak myslim, ze prirucka valecnika je prvni kterou jsem cetl hned po PPH a tim padem me v pochvalnem pohledu na plusko jeste vic utvrdila. Abych rekl pravdu jeste jsem nemel cas projet si poradne valecnikovi dovednosti, pomichat jednu z druhou a vytvorit si nejakyho "meganakombenyho". :oops:
Míra pochopitelnosti mých příspěvků je nepřímo úměrná jejich dělce.

Jerson
Inženýr z Ocelového města
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 21. 8. 2006, 16:21

Ne že bych byl takový fanoušek :P ,ale mám otázku - jak řešíte zranitelnost elementálů? Na Southconu postavy a šest elementálů procházelo napřed kousek pod vodou - co to udělá se salamandrem? V pravidlech se o tom moc nepíše.

A o něco později potkala družina 6 kosťějů nesmrtelných, a PJ zjistil, že kosťějové nemají co elementálům udělat...

JackeLee
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JackeLee » 21. 8. 2006, 19:37

Jerson píše:Ne že bych byl takový fanoušek :P ,ale mám otázku - jak řešíte zranitelnost elementálů? Na Southconu postavy a šest elementálů procházelo napřed kousek pod vodou - co to udělá se salamandrem? V pravidlech se o tom moc nepíše.

A o něco později potkala družina 6 kosťějů nesmrtelných, a PJ zjistil, že kosťějové nemají co elementálům udělat...
No v pravidlech ani v bestiáři žádnej elementál zatím není (nebo jsem ho nenašel), ale jsou tam "podobný" potvory. Například u Magmara je napsaný u zranitelnosti že vodní zranění se zdvojnásobí. Je fakt ale co dělat když magmar šlápne do louže (nějaký pořádný :D), no myslím, že je to stejná otázka jako co dělat když člověk stoupne do ohně? (akorát u člověka se žádný zranění nenásobí) Je fakt, že u ohně lze rozlišovat "sílu hoření" a u vody obdobnou vlasnost ne....

Eleshar_Vermillion
černá eminence

Příspěvek od Eleshar_Vermillion » 21. 8. 2006, 20:51

Můžeš rozlišit tu Magmarovu sílu hoření a podle toho upravit zranění působené vodou (čím víc, tím větší zranění, ale naopak třeba tím větší množství vody by bylo třeba, protože mnoho se odpaří)
\\[T]// PRAISE THE SUN! \\[T]//

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 22. 8. 2006, 07:56

Asi jsem to nenapsal jasně - zajímali mě elementálové z DrDo. Romik psal, že tady to může být i o klasickém dračáku.

JackeLee
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JackeLee » 23. 8. 2006, 14:56

Jerson píše:Asi jsem to nenapsal jasně - zajímali mě elementálové z DrDo. Romik psal, že tady to může být i o klasickém dračáku.
Jelikož si DrDo už vůbec nepamatuju tak odpovím úplně stejně jako předtím, zkus to udělat podobně jak jsem radil pro plusko = jako kdyby normální postava stoupla třeba do ohně, ale samozřejmě zranění uprav podle zranitelnosti.

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 23. 8. 2006, 15:13

Asi jsi mě nepochopil - v bestiáři je konkrétně napsána zranitelnost, tuším že to je jen bílou střelou a magickou zbraní, ničím jiným. Takže mi přijde, jako že PJ holt neošéfoval všechny možnosti a postavy jeskyní prošly bez potíží, protože jedna z nich měla dobrý nápad.

Allathay
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Allathay » 23. 8. 2006, 15:14

No, co hovorite na Bestiar? Zatial na neho este nemam korunky :( ale cital som na nete nejake ukazky a tak... Tak som zvedavy, ze ako je to v originale :)
Text uvedeny vyssie ma sluzit ako hlboke intelektualne posolstvo, ktore chcem odovzdat vsetkym pozornym citatelom. Dufam, ze som ho vyuzil spravne...

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 23. 8. 2006, 15:30

Bestiář jsem si prolistoval, něco sem tam pročetl - shrnu to.

Je to bestiář, což trochu svádí k tomu, že bude plný bestií k zabití. Naštěstí hned pár prvních článků popisuje, jak hrát CP, jak zahrát i "nestvůru" tak, aby jí hráči nechtěli hned zabít a podobně - tyhle články jsou pěkné.
Výběr tvorů - mě osobně chybí CPčka, která pokládám za základ a nejtěžší na vytvoření. Nicméně dalších tvorů je vcelku dost a jsou popsaní nejen čísly, ale hlavně vcelku dobrým textem (jen občas v něm najdu nesrovnalosti, třeba v popisu je vcelku vzácný výskyt a v parametech je "běžný / všude", nebo velikost jelena jako velkého koně ... což jsou detaily) U každého tvora je napsáno i v jaké situaci se může vyskytnou, takový krátký motivační text - to je dobré.
Posledních několik tvorů je popsáno bez čísel a popisu, "jen" příběhem - to se mi líbí nejvíc. Prostě u takových existencí (něco nejsou ani tvorové) by to stejně nemělo význam a ukázka, ve které se objevují o nich řekne mnohem víc.
A protože jsem si ho nekoupil, jsem s ním vcelku spokojen.

JackeLee
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JackeLee » 23. 8. 2006, 15:43

Jerson píše: Je to bestiář, což trochu svádí k tomu, že bude plný bestií k zabití. Naštěstí hned pár prvních článků popisuje, jak hrát CP, jak zahrát i "nestvůru" tak, aby jí hráči nechtěli hned zabít a podobně - tyhle články jsou pěkné.
Tak to čumím s jak tele na nový vrata (s prominutím). Brát jej jako jako snůška bytostí na porážku by mě v životě nenapadlo. Už jen podle toho jak byl představen, podle příběhů a ilustrací. Dejme tomu, ale že se jedná a sůšku bytostí na porážku, v tom případě co by jsi zlepšil aby tomu tak nebylo? (Mimoto CP by ještě víc vypadali jako fronta na odstřel :>:o/ )
Jerson píše: A protože jsem si ho nekoupil, jsem s ním vcelku spokojen.
Tobě se člověk prostě nezavděčí :wink:. Myslím že kdybych ti donesl zlatou cihličku na níž by bylo vyryto "Dračí doupě" tak by jsi mi ji narval přimo mezi voči... :eyecrazy:

PS: Vše IMHO

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 23. 8. 2006, 16:12

Bestiář k +ku je IMO to nejlepší, co k Plusku doteď vyšlo. Je opravdu HODNÌ kvalitní a ani já, rejpal rejpalovitý, oficiální držitel Rýče RPG Fóra, nemající +ko nijak zvlášť v lásce a nesnášející původní DrD, nemám, co bych mu vytkl!

úvodní a vůbec průběžné pasáže o Roleplayingu a využívání postav jsou výborně napsané, ukazují PJ celou škálu možností jak do hry zapojit příběh a RP.
I samotný popis nestvůr se nevztahuje k nějakým kravinám, ale je docela RP směrovaný, pasáže o vzhledu, chování a krátká scénka Setkání jsou myslím výtečné.

Co musím vychválit zvlášť a opravdu HODNÌ je trojice Lykantropové, Nemrtví a Draci, ze kterejch mi ve starym DrD bylo na blití. v +ku perfektní práce!!

Navíc nestvůry tak jakjsou popsané je možné efektivně v klidu použít i v nonDrD hrách, což se o každém bestiáři říct fakt nedá...
Kostka, http://www.d20.cz
- překlady her (DnD, Fate a další)
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí
- skupinové sekce s rozsáhlou podporou
...a mnohé další.

Překlady Fate: Překlad Fate 4e Core, Překlad FAE: Fate Accelerated, DnD 5e: Dungeons and Dragons 5e

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 24. 8. 2006, 07:24

JackeLee píše:Tak to čumím s jak tele na nový vrata (s prominutím). Brát jej jako jako snůška bytostí na porážku by mě v životě nenapadlo. Už jen podle toho jak byl představen, podle příběhů a ilustrací. Dejme tomu, ale že se jedná a sůšku bytostí na porážku, v tom případě co by jsi zlepšil aby tomu tak nebylo? (Mimoto CP by ještě víc vypadali jako fronta na odstřel :>:o/ )
Řeknu ti svojí zkušenost (byť s jiným systémem). Dva mladí kluci přišli do Fantasy obchodu, jeden z nich sáhnul po Bestiáři (nevím k jaké hře byl, ale byl to Bestiář - možná k Hrdinovúm fantasy), a se slovy "Hele, Bestiář" v něm začal listovat. "Nějaký kecy ... hele, tohle je dobrá potvora, mrkni na ty staty".
A nemyslím si, že tohle chování je ojedinělý případ - řekneš "bestiář" a půlka lidí v něm začne hledat "bestie" - na zabití, pochopitelně.

Na Lopuchu jsem navrhoval, aby název téhle knížky neobsahoval nic jako "monstra, nestrůry, bestie" a podobně, protože vím, co tahle slova dělají s lidmi. 8)

A jestli jen proto, že neklečím na zemi a neříkám "ó jaká nádhera jest tento Bestiář" nevidíš v mém příspěvku pochvalné pasáže, tak ti nemám jak pomoci. 8)

Ještě jsem zapomněl napsat, že se mi dost líbil příběh táhnoucí se celým bestiářem, zvláště jeho závěr.

Bouchi

Příspěvek od Bouchi » 24. 8. 2006, 07:48

Jerson píše:Na Lopuchu jsem navrhoval, aby název téhle knížky neobsahoval nic jako "monstra, nestrůry, bestie" a podobně, protože vím, co tahle slova dělají s lidmi. 8)
Jersone, az bude mit Altar stabilne milion jako investicni rezervu, bude si moci dovolit takovehle "vychovne" experimenty (protoze nebude tolik vadit, kdyz se prodej zpomali a investice se vrati za dvojnasobnou dobu). Proc ma DnD "Monstrous Manual" (dokonce nekolik) - jsi presvedcen, ze Wizardum nikdo nic takoveho nenavrhoval (tj. ze jsi jediny, jehoz myslenky se ubiraji podobnym smerem)?

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 24. 8. 2006, 08:38

Bouchi, řekl jsem svůj názor. Shadowrun má také "kontakty" jako doplněk, přestože obsahuje postavy, které jsou často používány jako protivníci.

Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě Plus“