Jak napasovat postavu do DrD+

Oficiální diskuze o české hře na hrdiny Dračí doupě Plus.

Moderátor: Bouchi

Bouchi

Příspěvek od Bouchi » 21. 8. 2006, 16:51

Jerson píše:No tak na logaritmickou tabulku už napasuješ cokoliv, zvláště když je odvozená z hodnot odvozených z matematických rovnic, kterých se musí držet i 2D svět :-)
Vsak ja netvrdim ze mi zbude jen logaritmicka tabulka, to tvrdis ty.

Jerson
Inženýr z Ocelového města
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 21. 8. 2006, 17:14

Bouchi píše:Vsak ja netvrdim ze mi zbude jen logaritmicka tabulka, to tvrdis ty.
Bouchi, vidíš smajlík na mé tváři? 8) To bylo míněno v nadsázce.

Bouchi

Příspěvek od Bouchi » 21. 8. 2006, 17:24

Jerson píše:
Bouchi píše:Vsak ja netvrdim ze mi zbude jen logaritmicka tabulka, to tvrdis ty.
Bouchi, vidíš smajlík na mé tváři? 8) To bylo míněno v nadsázce.
Bohuzel nevidim, maje smajliky vypnute. A nemam cas experimentovat s nastavenim fora, abych zjistil, pri jake kombinaci bude zobrazovat jen textove smajliky (graficke uprimne nesnasim).

Ha, a ted textovy smajlik vidim. Ale v tvem puvodnim prispevku se mi nezobrazuje.

Jerson
Inženýr z Ocelového města
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 21. 8. 2006, 17:28

To vysvětluje ledacos, nicméně v posledních třech příspěvcích jsem smajlíky psal. Speciálně pro tebe tedy tento :-))

Btw. mám se psát s celkovým popisem 2D světa nebo ne? Já bych totiž opravdu rád viděl nějaká pravidla pro něj.

Bouchi

Příspěvek od Bouchi » 21. 8. 2006, 17:43

Jerson píše:To vysvětluje ledacos, nicméně v posledních třech příspěvcích jsem smajlíky psal. Speciálně pro tebe tedy tento :-))
No a ani tenhle v tvem prispevku nevidim. V citaci uz jo.
Btw. mám se psát s celkovým popisem 2D světa nebo ne? Já bych totiž opravdu rád viděl nějaká pravidla pro něj.
Pis, treba se k pravidlum dopracujeme. Je to vyzva a takove vyzvy ja rad. :-)

Alnag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag » 21. 8. 2006, 23:25

Nechtěl bych tady zbytečně odvádět pozornost od Jersonova 2D světa (jsem na vás velmi zvědav), ale tak jsem uvažoval, jak moc problematické by bylo upravit DrD+ plus pro můj fantasy svět Creet.
Viz tady: http://rpgforum.jinak.cz/viewtopic.php?t=1281&start=0

Kdyby se našel nějaký odvážlivec, který by to chtěl zkusit alespoň načrtnout, tak mi pls. pošlete PM. Zásadní překážky vidím hlavně ve zcela jiné koncepci magie, ale možná se najde i něco dalšího (např. nepřítomnost ras a tak).
A myslím to vážně, chtěl bych dát dohromady nějakou brožuru úprav pro základní systémy jako je DnD, DrD+, Window a případně GURPS. Dík.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 24. 8. 2006, 10:28

Mám na vás v návaznosti k universalitě pár dotazů. Jak byste udělali následující postavy (nebojte, žádné dvojrozměrné šílenosti. Prostě postavy...). Nejset omezeni prvním levelem, ale přesto by to měly být v zásadě začátečnické postavy...

a) Týpek, tak 20 let, z nadprůměrné obchodnické rodiny. V deseti se u něj ukázalo magické nadání, a tak šel na universitu, ale přiznejme si, byl to pěknej parchant a v šestnácti ho vyrazili za to, že při nějakém svém experimentu ohrozil půlku university. Jeho otec se na něj za to hrozně naštval a vyrazil ho z domu, a tak si našel své místečko v podsvětí u Zlodějské gildy, kde ho naučili přežít na ulici a různé zlodějské trýčky.
Dnes žije v teple Gildy, má pronajatý pokoj v jednom luxusním "hostinci" a s přáteli se občas vydá na čórku, zcela světskými prostředky, protože magii zas tak moc neovládá a nechává si ji do zálohy jako takové esi z rukávu.
Má mnoho přátel v cechu, ale má i pár starých kamarádů ze studií na universitě.

b) Holka, tak 18+-. Dítě ulice, matka byla kurva, otec někdo z mnoha, odmala vyrůstala mezi grázly a zloději, co jí naučili krást, podvádět, lhát, trochu se i rvát. Nestala se z ní prostitutka, ale "obyčejná" zlodějka, i když k sexu měla velmi volný přístup.
Pak se ale v Cechu prohodilo vedení a pobočník novýho šéfa se jí pokusil znásilnit, tak mu dýkou vykuchla vnitřnosti, nicméně musela kvůli tomu utéct. Po noční honičce městem našla úkryt v chrámu Nir´daen, bohyně tajemství a klamu, takové podvojné bohyně, na jednu stranu vážné a vědoucí, na druhou stranu rozverné a hravé. Místní kněz ji poskytl azyl, ve kterém se rozhodla zůstat, nakonec vstoupila do semináře, aby se stala kněžkou.)
V semináři je celkem oblíbená, ale ve městě má velmi ostře vytyčeno, kam smí a kam ne, protože by se střetla s Cechem. Dle oficiální politiky Cechu je na Černé listině, ale ve skutečnosti má v Cechu spoustu starých přátel, kteří by z ní ale mohli mít problémy.

c) --settingová reálie světa, obecný skript postav-- Svět Rekel (velmi temná fantas, neustálý boj o život a svobodu se stoupenci Tených bohů) byl stvořen z Chaosu. Většina bohů (bytostí z počátku času, ne těch z PPJ) je temná a zákeřná a z lidí činila a činí otroky. Jen několik bohů se vzepřelo a dalo lidem svobodu.
Aby si ji dokázali uhájit, dali lidem dobří bohové různé výhody, artefakty, návody na tvorbu úžasných zbraní. Jeden z nich, Jiel, dal lidem nejmocnější z darů, ke kterému by se jinak nikdy nedokázali dostat, magii. Všichni čarodějové získávají svou moc od Jiela, to, kolik ji dostanou, záleží čistě na tom, kolik jim ji jejich schopnosti dovolí pojmout.
Kněží v tomto světě jsou blíže moci svých bohů, získávají od nich sílu a moc konat zázraky. Kromě toho ale disponují i mocí, kterou bohové dávají.
Kněží Jiela se vydávají dvěma směry, cestou Víry a cestou Moci. Všichni kněží musí jít oběma cestami, jinak by jejich pochopení boha nebylo úplné (něco jako válečník co si musí brát každých X úrovní jinou školu, aby boj chápal komplexně).
Cesta Víry dává kněžím kněžské schopnosti, dar působit na lidi a činit zázraky, přibližuje je Jielovi a jsou pak schopni lépe vnímat jeho vůli a jeho rady. Cesta Moci jim dává moc nad kouzly a magií, ne takovou, jakou mají čarodějové, kteří se studiem Jielova daru pohlcují, ale přesto značnou.
(((Samozřejmě tu pak máme další kněží, jako třeba kněze přírody atd., ale těmi nebudu otravovat. Stačí mi kněz Jiela).

Není těžké si všimnout, že se sprostě navážím do multi-classů. NICMÉNÌ si myslím, že mnou načrtnuté postavy jsou docela zajímavé, rozhodně ne vycucané jen tak k buzeraci, a někdo by si třeba nějaké podobné chtěl zahrát.
Je to v DrD+ nějak možné, nebo musím zamířit k jiným systémům (skill, DnD...) ???
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice

JackeLee
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JackeLee » 24. 8. 2006, 10:58

Pro Tuk-Eneka no myslím že bez multiclassu by tebou daný postavy nešly. Takže uvedu pravidlo na které jsme se schodli na lopuchu v PJ klubu a autorem je Dodo:

Kód: Vybrat vše

Ta má představa multiclassu je v podstatě velmi jednoduchá – pokud si postava bude chtít vzít nové povolání a bude k tomu splňovat podmínky (třeba že se reálně dostane do té zlodějské gildy, aby si mohla vzít nějaký level zloděje), může tak učinit, ale už na tomto levelu bude potřebovat o X (X je konstanta podle toho, jak obtížný chce mít PJ ten multiclass, jak moc takových postav chce mít. Pro ilustraci řekněme třeba 3) bodů zkušenosti více. Tato konstanta se mu pak bude přičítat už při každém postupu. 
Příklad: Válečník Krussk (2. úroveň) se poprvé v životě dostal do města a to ho jako každého správného burana spolklo. Z ničeho nic byl obrán o všechno, co měl, a zatažen do jakéhosi nechutného podvodu. Krussk ale není žádná máčka, a tak se z toho všeho vylízal. Na druhou stranu se zdá, že snad jedinou cestou, jak se z šlamastyky dostat, je pustit se do nekalých činností. Chlapík, co ho dostal z vězení, v Krusskovi našel jisté zalíbení, a dovedl ho do zlodějského útočiště. Krussk se teď pomalu, ale jistě začíná stávat zlodějem. 
Pravidlově: Aby se Krussk za normálních okolností dostal ze druhé úrovně na úroveň třetí, potřebuje k tomu τ(15(konstanta vzorce)+2(současný level))=22 bodů zkušeností. Místo toho ale může počkat, až jich nashromáždí τ(15(konstanta vzorce)+2(současný level)+3(konstanta X))=32 a vzít si jeden level zloděje. Pokud to udělá, bude na příští úrovni, ať už se rozhodne pokračovat jako válečník nebo jako zloděj, potřebovat τ(15+3(nový level)+3(to, co dostal za přestup))=36 bodů zkušenosti. 

Pokud by se Krussk na čtvrtém levelu rozhodl začít jako čaroděj a dostal k tomu příležitost, bude muset investovat τ(15+3+3(za toho zloděje)+3(za čaroděje))=50 bodů. Dlužno podotknout, že nemulticlassovaná postava se do té doby dostane s přehledem a přebytky na 5. úroveň, a rozdíly se budou dále prohlubovat. Krussk si ale může klidně vzít, kolik různých povolání chce. Jen ty postihy budou velmi sadistické. 

Nové povolání postavě změní její hlavní vlastnosti pro tuto úroveň vzhledem k tomu, jaké vlastnosti si může zvyšovat. Všechna další obvyklá pravidla platí – pokud si tedy Krussk při přestupu z 1. na 2. úroveň jako svou hlavní vlastnost zvyšoval sílu, teď je to jeho vlastnost vedlejší, na minulém levelu ji zvýšil a tudíž teď do ní investovat nesmí. Lze přidat ještě pravidlo, že při změně povolání nelze do žádné vlastnosti investovat znovu, ale nemyslím si, že by to bylo třeba… 
Postava se pak nadále chová jako válečník na druhé/zloděj na první úrovni vzhledem k případným schopnostem, které vyžadují třeba k výpočtům čehokoliv dodat úroveň postavy (tedy pokud by byla taková zlodějská schopnost, úroveň je 1), ale multiclassovým vstupem do nového povolání se nezískají žádné výhody za první úroveň (tedy vstupem do zloděje dostane postava jen 4 profibody, vstupem do theurga nebude mít for free mystiku a skládání formulí, vstupem do válečníka nedostane ty bojové dovednosti navíc zdarma), všechno se bude muset poctivě sama nadřít. 

Co se týče sfér, bude duše postavy v takové sféře, jaký je součet všech ševelů, ale postava nebude schopná řekněme čerpat magenergii nebo vstoupit do sfér výš, než kolik je její level v konkrétním povolání. Multiclassový čaroděj 7/theurg 5 tak bude moci čerpat maximálně magenergii kvality 7 a vstupovat do 5. sféry za účelem povolání démonů nebo skládání formulí. Také jeho pomocníček (čarodějný) bude maximálně 7.lvl ekvivalentní. 

Jedinou potíž vidím v počítání BČ, protože ho každé povolání počítá jinak. Normálně bych mu dal to nejlepší BČ ze všech možností, které má. Ta potíž je ale spíš ta, že mám pocit, že s multiclassem bude mít postava nižší BČ než postavy na odpovídající úrovni bez multiclassu, a očekával bych asi vyšší – bude mít lepší přehled, náhled do více oborů. Možná je to tak ale správně, každý učitel po ní bude chtít něco jiného, takže se ty systémy se budou trošku mlátit.
[/size]
Míra pochopitelnosti mých příspěvků je nepřímo úměrná jejich dělce.

Zamčeno

Zpět na „Dračí doupě Plus“