Jak napasovat postavu do DrD+

Oficiální diskuze o české hře na hrdiny Dračí doupě Plus.

Moderátor: Bouchi

Gran
Váš Astrální Brácha .)

Příspěvek od Gran » 17. 8. 2006, 15:44

Dalcor píše:To není totéž - já říkám zcela vyrovnané ne kněze se střeleckým bohem a ne theurga s bojovým dovednostma. ;)

EDIT - a ten tanec a zpěv? A dokonalé ovládání zbraně ;) A podpůrná bojová kouzla ;)

A stopování u kněze a znalost podzemí???
Jsem schopen ho udělat toho kněze tak, aby se svými střeleckými schopnostmi vyrovnal hraničáři.
A jsem schopen udělat toho Theurga tak, že bude mít své bojové schopnosti (a teď nerozlišuj, jestli to udělám vlastnostmi, obecnými dovednostmi či povoláním - prostě "možnosti"/"schopnosti") stejné, jako budou jeho dovednosti "theurgické" (to peklo apod.). Případně, pokud by to bylo "pravé peklo", použil bych třebas i toho kněze =)

Tanec a zpěv? Ale to jsou obecné dovednosti, co na tom? =) Plus musím upozornit, že někdo (tuším, že DoDo) pracuje na povolání "Bard" (a ještě dvě se tuším připravují - Alchymista a Druid, ale to jen tak btw ;)).

Proč by kněz nemohl mít stopování a znalost podzemí? =))

EDIT: Jej, kolikátou úroveň jsi říkal? Druhou, třetí či čtvrtou?
It's Alive!

Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 17. 8. 2006, 15:46

Ale já chci aby jsi to vytvořil. Až přijedu ze South Conu pošlu ti přesnou specifikaci, teď odjíždím, takže ČAUUUUUUU

Gran
Váš Astrální Brácha .)

Příspěvek od Gran » 17. 8. 2006, 15:47

Dalcor píše:Ale já chci aby jsi to vytvořil. Až přijedu ze South Conu pošlu ti přesnou specifikaci, teď odjíždím, takže ČAUUUUUUU
Až vytáhnu ze svého kámoše příručky, učiním tak =)
Měj se ;)
It's Alive!

Jerson
Inženýr z Ocelového města
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 18. 8. 2006, 07:15

Komu mám postnout svůj obrázek z placatého světa, aby ho sem mohl hodit? Nemám žádnou stránku, kam tyhle věci dávám.

JackeLee
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JackeLee » 18. 8. 2006, 13:47

Jerson píše:Komu mám postnout svůj obrázek z placatého světa, aby ho sem mohl hodit? Nemám žádnou stránku, kam tyhle věci dávám.
Zkus to dát na imageshack.us a pak sem hoď link.
Míra pochopitelnosti mých příspěvků je nepřímo úměrná jejich dělce.

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 18. 8. 2006, 14:03

JackeLee
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JackeLee » 20. 8. 2006, 03:01

to Jerson: nevidím v tom jedinej problém, prostě každá má schopnost negovat barvy pod sebou a jak známe už ze třetí třídy: mínus a mínus dá plus. Jinak títmo odpadá způsob ras jak jsem vymyslel (nečekaně). Nevím jestli by této hře pomohlo, kdyby zde bylo více "ras", ale klidně nějakou další možnost vymyslím.

Gran
Váš Astrální Brácha .)

Příspěvek od Gran » 20. 8. 2006, 09:58

Jerson: Tak by mě zajímalo... psal jsi, že ten kruh chce v tom světě "objevovat" (nebo tak nějak jsi to psal, ovšem myslím, že 100x vznešeněji ;))... co ten kruh ale objevuje? Co si tak myslí? Co s ostatními dělá? Mají nějaké "státní zřízení"? Jsou tam opravdu jen kruhy? A jsou všechny kruhy přátelské? A říkal jsi, že se nemůžou kruhy zranit... není tam někde nějaký vražedný trojúhelník? Nekolují pověsti o místech, kde se čtyřúhelníková pole vlévají do sebe a vznikají třeba "slepá místa" v prostoru? Tedy když tam někdo vleze, ať je sebevětší, tak zahyne, neboť je tam "příliš malá hustota polí"? A k tomu kolování... vyměňují si vlastně kruhy mezi sebou zprávy? Psal jsi, že myšlenky jsou vibracemi uvnitř nich samých - předávají si tedy informace tak, že vlezou jeden do druhého a ve svém protějšku si "čtou jako v otevřené knize"? A aby byla možná různorodost myšlenek - jak se od sebe jednotlivé vibrace liší?

=))
It's Alive!

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 21. 8. 2006, 07:43

Grane, hrál jsi někdy Neverhood? Představ si, že jsi jen malý kruh, který o světě něví prakticky nic - máš celou existenci na to, aby sis vytvořil vlastní "vědu" o světě. Můžeš uvažovat nad tím, jestli je plocha nekonečná nebo konečná, a pokud konečná, jaký má asi tvar? Bude to "kruh ve 3D"? Bylo by možné jít po jednom vláknu a dojít na to samé místo, aniž se otočíš? A vlní se spojnice podélně nebo příčně?
Svět je definován tak, že vše živé se snaží zaujmout podobu kruhu, už jen proto, aby co nejmenší obvod zahrnoval co největší obsah. Má to logický důvod - je to ten nejvýhodnější způsobm, jakým můžeš udržet své myšlenky uvnitř, aniž by tě okolí rušilo - tedy ruší tě vždycky, ale tohle je ten nejvýhodnější tvar. Trojúhelníky - představ si to jako člověka, který by chtěl nějaké orgány vychípnout z těla, nebo jen změnit tvar svého těla. Je to asi stejně obtížné.

Zranit se nemůžou jen proto, že jsem prostě nevymyslel jak by to mohlo jít. Nějaký velký kruh by mohl vysílat po jednom vlákně silnou vibraci (a vlnění je v tomto světě příčné), takže by nějaký malý kruh hodně rozkmital a mohl by ho celý dostat jen na dvě pole, takže bx ho okolí rozmačkalo (na tom obrázkou jsou vpravo dva malé kruhy - jeden je celý černý v bílém poli - nemůžeš se pohnout a neobsahuje žádnou myšlenku, takže by měl zaniknout - přesto ale může existovat, pokud má nějakou vnitřní energii, která ho jako kruh udržuje, protože ta energie nemá kudy uniknout. Na rodíl od druhého, který je půl černý a půl bílý - okolí se snaží ho "splácnout" na tenkou čáru a jeho jediná myšlenka uniká podlél vlákna. To je asi jediný zoůsob, jak kruh zničit - vytvořit mu vlastní hranou dodatečnou linii a pak se posunout tak, abych mu jí sebral.)

Existují místa, která jsou příliš "řídká" - spojnice jsou tak daleko od srbe, že by se přes ně dostal jen velmi velký kruh, a pak místa "hustá", kde se naopak dostane jen velmi malý kruh, protože ti velcí budou příliš rozmělněni.

Informace si můžou předávat na dálku normálně tím, že rozechvějou vlákno - jak signál postupuje dál, v každém uzlu se dělí - půlka energie jde dál, čtvrtina na jednu stranu a čtvrtina na druhou, takže se dá komunikovat mimo své tělo, směrově a s omezenou vzdáleností. ALe lze samozřejmě obklopit menší kruh a pak mu můžeš předat kompetní část svých myšlenek úměrnou velikosti, nebo překrýt část kruhu a vyměňit si informace.

Do jednotlivých myšlenek můžeš uložit libovolnou informaci - představ si to jako amplitudovou modulaci - prostě jí můžeš říct cokoliv a sled signálů může přenést zprávu. Kruh si jí uloží prostě jen tak, že jí propustí dovnitř, nechá jí vnitř sebe odrážet - v něm se energie neztratí, takže si pamatuje co potřebuje jak dlouho chce. To jak složitá může zpráva být je dáno délkou vlákna - mezi dvě ma body může být jedna zpráva a délka říká jak dlouhá. V řídkém světě může mít kruh uvnitř sebe třeba jen jednu podstatnou informaci, která ale bude komplexní (plus pár malých zpráviček), v hustém prostředí může mít naopak mnoho krátkých slov. Tahle slova se dají lépe kombinovat, takže hustté prostředí stumuluje inteligenci, řídké naopak dává možnost zapamatovat si komplexní myšlenku, takže kruhy musí provádět syntézu myšlenek za pochodu z hustšího prostředí do řidšího.

(Btw. poslední dva odstavce jsem vymyslel při psaní, prostě jen odvozením ze základních parametrů světa, takže stejným způsobem můžeš dojít i k jiným vlastnostem, které mě nenapadly)

Bouchi

Příspěvek od Bouchi » 21. 8. 2006, 09:05

Jersone, jsou nekde tyhle informace sepsane nejak ucelene? Myslel jsem, ze tohle tema sleduju peclive, ale zjevne mi nekde neco uniklo (o tech vibracich, rozmackavani,...) nebo jsem preskocil nejaky prispevek/odstavec. Proste nejak systematicky zpracovane:
- podoba neziveho sveta
- zakladni zakonitosti ktere v nem plati
- podoba zivych bytosti
- zakladni chovani zivych bytosti (na "pudove urovni", proste co musi delat aby se udrzel nazivu)
- mznosti a zpusoby interakce bytosti s okolim a mezi sebou

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 21. 8. 2006, 09:51

První část jsem napsal do fora "Podporuje DnD všechny typy hráčů" formou odpovědí na Alnagovov otázky. Souhrnný popis zatím nikde není, ale pokud bys ho chtěl, tak do zítřa ho sepíšu - ovšem rád bych věděl k čemu.

Bouchi

Příspěvek od Bouchi » 21. 8. 2006, 10:08

Jerson píše:První část jsem napsal do fora "Podporuje DnD všechny typy hráčů" formou odpovědí na Alnagovov otázky.
Aha, proto mi to uniklo.
Souhrnný popis zatím nikde není, ale pokud bys ho chtěl, tak do zítřa ho sepíšu - ovšem rád bych věděl k čemu.
To je jednoduche - me (a jiste nejen me) by zajimalo, jaky mezistupen mezi "DrD+ Full" (tedy tistenymi pravidly) a "DrD+ Core" (tedy zakladnimi mechanismy, bez ras, povolani, dovednosti, ... v podstate kapitola Cinnosti a hody plus par veci k tomu) by byl potreba, aby se na nej tenhle svet dal napasovat.

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 21. 8. 2006, 10:13

OK, já to tedy sepíšu, i když nevím, co ti vlastně zbyde. Logaritmická tabulka a úrovně? 8)

JackeLee
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JackeLee » 21. 8. 2006, 14:24

Jerson píše:OK, já to tedy sepíšu, i když nevím, co ti vlastně zbyde. Logaritmická tabulka a úrovně? 8)
No vlastně ani ty úrovně ne $P, ale každopádně jsem zajedno s Bouchim, hodilo by se to mít někde nějak sepsaný.

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 21. 8. 2006, 15:20

JackeLee píše:
Jerson píše:OK, já to tedy sepíšu, i když nevím, co ti vlastně zbyde. Logaritmická tabulka a úrovně? 8)
No vlastně ani ty úrovně ne $P, ale každopádně jsem zajedno s Bouchim, hodilo by se to mít někde nějak sepsaný.
No tak na logaritmickou tabulku už napasuješ cokoliv, zvláště když je odvozená z hodnot odvozených z matematických rovnic, kterých se musí držet i 2D svět :-)

Zamčeno

Zpět na „Dračí doupě Plus“