DrdPlus.info - pracovní skupina

Oficiální diskuze o Dračím doupěti Plus.

Moderátor: Bouchi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22624
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od Jerson »

Druhou možností je vyškrtnout lektvary porušující zákon zachování hmoty a nemusíš řešit vůbec nic. :-)
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od kostrivec »

Paul píše: 17. 7. 2018, 15:26 Tak, první verze dotazníku ja tady. Zatím nevyplňujte, jen koukejte a připomínkujte. :wink:
Díky Paule za ten dotazník, snad i díky němu lidé pochopí, že můžou přiložit ruku k dílu a ne jen v koutě huhňat "kdy už to bude" a podobně.

Moje postřehy k dotazníku jsou:
  • Jaký je váš vztah k DrD+?
- přidal bych ještě odpověď Nehrál jsem, takhle je tlačíme do jedné ze dvou odpovědí a například ty bys u téhle otázky vlastně skončil
  • Co se vám na DrD+ nelíbí?
- slejvá se mi význam odpovědí Základní pravidla (hody, zranění) a Soubojový systém, ale asi to bude taky tím, že bojové hody a zranění pro mě nejsou ta jediná základní pravidla, snáz by se mi odpovídalo s odpověďmi Základní mechaniky boje (hody na Boj, Útok, výpočet zranění...) a Soubojový systém celkově (akce, pohyb, postižení...)
  • Máte zájem o verzi 2.0 ?
- nejsem si úplně jist, co si z odpovědí na tuhle otázku mám představit, že to chtějí celé předělat?, nebo trochu dopilovat?. Moje plány jsou postupné úpravy a možná, že jednoho dne někdo přijde a řekne, hele to už není to DrD+co jsem znal, a já mu na to řeknu, tak to uzrál čas na změnu verze a plácneme tam 2.0, ovšem do té doby to bude něco jako 1.1, 1.1.3, 1.2 a tak dále.-)

Líbila by se mi taky otázka na Dovednosti - něco jako
  • Jak si vám libí dovednosti?
a odpovědi současné Dovednosti mi stačí / některé mi chybí / chtěl bych je mnohem víc provázat s povoláními / přijdou mi spíš zbytečné
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22624
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od Jerson »

Zkusil jsem si ten dotazník vyplnit a jako člověk, který DrD+ chtěl zkusit hrát, ale nedokázal najít spoluhráče, a chtěl bych vyjádřit svůj názor, tak pořádně nemám jak.
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od Paul »

- přidal bych ještě odpověď Nehrál jsem, takhle je tlačíme do jedné ze dvou odpovědí a například ty bys u téhle otázky vlastně skončil
Budou dva, jeden pro hráče, druhý pro nehráče.
Jak si vám libí dovednosti?
To se mi líbí. Po dovolené na to mrknu.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od kostrivec »

Jerson píše: 26. 7. 2018, 11:01 Zkusil jsem si ten dotazník vyplnit a jako člověk, který DrD+ chtěl zkusit hrát, ale nedokázal najít spoluhráče, a chtěl bych vyjádřit svůj názor, tak pořádně nemám jak.
Přečetl jsem i tohle v úterý, pak jsem odjel na offline dovolenou, teď to čtu znova a pořád nevím, co jsi tím myslel (mám pocit, že ti chybí možnost napsat odpověď vlastními slovy, ale to jen matný dojem). Zkus to říct prosím jinými slovy, díky.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22624
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od Jerson »

V prvé řadě si nemůžu zvolit možnost, že jsem DrD+ četl, ale nehrál. A pak z nabízených možností co se mi líbí nebo co navrhuju předělat si prostě nemám co vybrat. Hlavně si myslím, že z těch možností nezjistíte co vlastně hráči chtějí.
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od Paul »

Vypustil jsem dotazníky, jsou tady.

Hodil by to někdo na FB DrD+ 2 a HnH? (EDIT: Jarxesovi jsem psal PM, takže tam jen jestli někdo z vás nemá rychlejší kanál)
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina - Boj

Příspěvek od kostrivec »

Z práce na milnících DrD+ 2 jsem odbočil na zamyšlení co s bojem, protože současný "jeden útok za kolo a dost" nám nevyhovuje.
Výsledek je krapet neuspořádaný a dlouhý, ale snažil jsem se nezdržovat stylem, abych neodradil svou hlavu od volných myšlenek.

Konstruktivní připomínky a nápady prosím sem, destruktivní do ukecaného vlákna. Díky.
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od kostrivec »

V rámci likvidace složitosti DrD+jsem na blog přidal návrh na zjednodušení postihu za chybějící sílu ke zbrani.

Konstruktivní připomínky a nápady opět prosím sem, destruktivní do ukecaného vlákna. Díky.
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od kostrivec »

Na blogu nám vyrostl další příspěvek, tentokráte o Úhybu, jakési automatické obraně, kterou jsme už nakousli v článku o Boji a upravili v článku o Velkém fanouškovi.
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od kostrivec »

Paul nám před měsícem sestavil poctivý, přesto prostý dotazník k DrD+ a tady jsou z něj výsledky a závěry.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od eerieBaatezu »

kostrivec píše: 3. 10. 2018, 10:15 Paul nám před měsícem sestavil poctivý, přesto prostý dotazník k DrD+ a tady jsou z něj výsledky a závěry.
Jak ty výsledky interpretuješ?
Obrázek
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od kostrivec »

eerieBaatezu píše: 4. 10. 2018, 19:23 Jak ty výsledky interpretuješ?
Chvíli se mi chtělo ti na tu otázku odpovědět, ale už se mi nechce.-) Alespoň ne hned, protože bych tak dost možná přišel o tvůj neovlivněný názor. Takže nejdříve jak ty výsledky vnímáš ty? Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od kostrivec »

Na blogu nám přistál další návrh na změnu a to k Převaze, dle původních pravidel potřebné pro finty.

Ono totiž porovnávat body Boje, což je ta původní Převaha, tak nějak přestalo dávat smysl: https://blog.drdplus.info/#!clanky/2018 ... prevaha.md
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od Paul »

Pročetl jsem si ještě jednou a pořádně Velkejho fandu (tak nějak to tam u Prahy říkáte, ne? :D ) a napadlo mě pár věcí.

1) Cyril píše o tom, že bych měl dostávat zvyšující se postih, pokud se nepřítel dostane za hrot píky směrem ke mně. Nepovažuji se za nějak velkého znalce pík a dřevcových zbraní jako takových, ale přijde mi, že u 5 m dlouhé píky nebude moc velký rozdíl, bude-li nepřítel ode mě 2 či 4,25 metru vzdálen.

2) Peníze bych změnil úplně (totálně celý systém rozkopat, mlátit na něj a rozpouštět v alkoholu) - systém 1=10=100 bych vyměnil za něco, co se více podobá historii - více měn, vztahy mezi nimi a ne úplně daná hodnota (má to být pro trošku pokročilejší, ne? Kdyby se k tomu přidalo něco rad, mohlo by to být i dobré).

3) Zázemí bych zpracoval jako náhodnou tabulku a přihodil i tabulku či pravidýlko pro "známost" či prestiž.

A Kostřivče, mám zapracovat na logu?





Edit: jak se ti povedlo sehnat tolik sledujících na FB za pro mě tak krátkou dobu? $-o

A neříkej, že to šlo samo. :D
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě Plus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti