DrdPlus.info - pracovní skupina

Oficiální diskuze o Dračím doupěti Plus.

Moderátor: Bouchi

Odpovědět
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od eerieBaatezu »

kostrivec píše: 5. 10. 2018, 08:32Chvíli se mi chtělo ti na tu otázku odpovědět, ale už se mi nechce.-) Alespoň ne hned, protože bych tak dost možná přišel o tvůj neovlivněný názor. Takže nejdříve jak ty výsledky vnímáš ty? Díky za odpověď.
Já se samozřejmě ptal proto, že sám nevím, co si o tom myslet. $lol$ Ale protože jsi to tak dobře diplomaticky zahrál, tak...

Lidem se nejvíc nelíbily věci pro herní detaily (naložení, apod.), obtížnost pravidel, styl souboje a komplexní povolání (ale ok, Theurg je fakt hard-core). Což je ale přesně to, o čem Pluska měla být.

Bouchi do zadání remaku Plusek oficiálně požadoval zachování logaritmické (byť s hafo zjednodušením) tabulky. Což je taky něco, o čem to mělo být, ale podstatná skupina lidí to vlastně nechce. A zbytek to třeba může chtít, nebo jim to nevadí, ale po Jersonových příkladech toho, že to stejně realitu nesimuluje ani z rychlíku, je to stejně asi koncept dost možná úplně zbytečný. A teď babo raď.

Jedna věc je jistá. Lidi by nová Pluska chtěli, ale jak mají vypadat, to nikdo neví. Čili naprosto stejná situace jako remakování starého Dračáku. Něco je potřeba úplně změnit, takže to už ale nebudou Pluska a něco je potřeba zachovat, aby to Pluska byla, ale nikdo neví, co to má být.

Já osobně jsem chtěl vzít všechny super věci z DrD 1.6, Plusek a DrD II a udělat z toho nový Dračák, stylem podobný spíš těm starým, než Dvojkám. Ale bez přímé intervence Bouchiho do toho nejdu. A nakonec se stejně může stát, že se neshodteme třeba na tom úplném základu, třeba, že tam musí/nemusí být logaritmická tabulka a je rovnou hotovo.

IMO je Dračák fakt zabitej; protože my na to nemáme práva; to, jak moc má Bouchi práva na věci, co psalo 10+ lidí jsme probírali v tématu o remaku DrDO a je to taky hustej mazec, čili Bouchi si jede na Dvojkách, protože tam jsou ta práva jasná a tím remaky hasnou.
Obrázek
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od kostrivec »

Paul píše: 5. 10. 2018, 17:39 Pročetl jsem si ještě jednou a pořádně Velkejho fandu (tak nějak to tam u Prahy říkáte, ne? :D ) a napadlo mě pár věcí.
Pro ty se středních Čech jsem z černýho Kladna, mimo střední Čechy vodněkud od Prahy, pro amíky když jsem ještě pařil Vanguard tak ze západního Ruska a pro pražáky jsem z místa mimo známý vesmír :D
Paul píše: 5. 10. 2018, 17:39 1) Cyril píše o tom, že bych měl dostávat zvyšující se postih, pokud se nepřítel dostane za hrot píky směrem ke mně. Nepovažuji se za nějak velkého znalce pík a dřevcových zbraní jako takových, ale přijde mi, že u 5 m dlouhé píky nebude moc velký rozdíl, bude-li nepřítel ode mě 2 či 4,25 metru vzdálen.
Kdyby se nepřátelé nemohli ani hnout, tak cokoli, co je blíž než hrot píky je v bezpečí a dostane tak maximálně ratištěm do zubů a to by pak bylo opravdu jedno, jestli je to pět metrů, nebo čtyři a kousek.
Jenže v boji se hýbe všechno a pořád
  • držiteli píky stačí, aby se nepřítel alespoň jednou dostal před její hrot a pak může útočit
  • protivník stojící proti píce musí celou dobu (celé kolo) být buďto z dosahu píky, nebo za hrotem, nalepený na útočníka
A teď co s tím... Nevidím to zatím jednoduché, nejsnazší by bylo vyjádřit to prostě Útočným číslem zbraně, jenže pak ztratíme všechny ty krásné manévry a lepení se na tělo a zoufalé mlácení protivníka pěstí, jelikož příliš dlouhá zbraň najednou překáží.
Něco k tomu mě už napadá, vytrhnu text s Příliš dlouhou zbraní z Boje a udělám z něj samostatný článek, kde budu řešit nejen body Boje, ale právě i manévry a situace (a budu se snažit tomu najít základní kámen, ne ze sebe vychrlit seznam konkrétních situací).
Paul píše: 5. 10. 2018, 17:39 2) Peníze bych změnil úplně (totálně celý systém rozkopat, mlátit na něj a rozpouštět v alkoholu) - systém 1=10=100 bych vyměnil za něco, co se více podobá historii - více měn, vztahy mezi nimi a ne úplně daná hodnota (má to být pro trošku pokročilejší, ne? Kdyby se k tomu přidalo něco rad, mohlo by to být i dobré).
Já ti nevim, měna je vlastně hrozně abstraktní věc, inflace, deflace, intervence, devalvace... raději bych tam měl něco jako ceník výměnného obchodu (něco jako "pečenou kachnu koupíš za tři pecny chleba") a konkrétní měny tam mít až jako příklady, jak by to mohlo být. Ono je totiž snadné zaměnit pokročilejší za složitější a zrovna složitost je to, s čím potřebujeme teď bojovat nejvíc. Ale jinak ano, tak jak to píšeš by to nakonec, v těch příkladech, bylo fajn.
Paul píše: 5. 10. 2018, 17:39 3) Zázemí bych zpracoval jako náhodnou tabulku a přihodil i tabulku či pravidýlko pro "známost" či prestiž.
No jo, ale co v té tabulce bude?.-)
Paul píše: 5. 10. 2018, 17:39 A Kostřivče, mám zapracovat na logu?
Přiznávám se bez mučení, že jsem mimo a netuším, co máš na mysli. Dostanu nápovědu?
Paul píše: 5. 10. 2018, 17:39 Edit: jak se ti povedlo sehnat tolik sledujících na FB za pro mě tak krátkou dobu? $-o
A neříkej, že to šlo samo. :D
Inu, Facebook mi dal nějaké kredity na reklamu, tak jsem je použil... jenže jsem se ukliknul a místo týdne jsem to dal na čtrnáct dní, takže ve finále jsem zvýšil akcie Facebooku o deset éček... Teda že zrovna já budu sponzorovat tuhle obludnou firmu jsem si nemyslel...
Mám v plánu ještě sociální experiment, kdy spustím reklamu jen pro holky, zatím tuším nemám jedinou fanynku a chci zjistit, jaký je poměr hráčů a hráček a hlavně potřebuju něžnější pohlaví zapojit do vývoje, protože chlapi řešej jen půlku známého vesmíru, mě nevyjímaje.
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od Paul »

Dostanu nápovědu?
Každá hra nějaké logo potřebuje, ne? Nepředpokládám, že bys chtěl používat původní logo Dračího doupěte+, tak se nabízím, že bych mohl něco zkusit vyrobit.
No jo, ale co v té tabulce bude?.-)
Šlechtic: 2k6+známost

2-5: Kteří odkud? Musím se přiznat, že o téhle rodině jsem nikdy neslyšel - nejste vy zemani od Drachenburku?
6-9: Jo, něco jsem o vás slyšel. Synovec mi o vás říkal.
10-12: Nečekal jsem, že byste zrovna vy zavítali do mého příbytku. Je to pro mě veliká čest.

Nějak takhle bych si to představoval, známost by se "získávala" činy, a podle nich by se určila "vřelost přijetí".
Já ti nevim, měna je vlastně hrozně abstraktní věc, inflace, deflace, intervence, devalvace...
Středověká měna byla víceméně stabilní, pokud někdo nerozpoutal válku v dané oblasti, nebo nevytěžil zásoby drahých kovů. Dám si to za dlouhodobější domácí úkol.
Kdyby se nepřátelé nemohli ani hnout, tak cokoli, co je blíž než hrot píky je v bezpečí a dostane tak maximálně ratištěm do zubů a to by pak bylo opravdu jedno, jestli je to pět metrů, nebo čtyři a kousek.
Ono většinou, když jdu někam s píkou, nejdu tam sám, ona je to potvora strašně nepraktická zbraň. Bojovalo se s ní většinou v šiku, a tam není zas tak místa na úhyby. Je možná i lepší píku odhodit, poté, co se někdo dostane na "lepší konec" a tasit poboční zbraň.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od eerieBaatezu »

Hlavně bacha na přílišný simulování reality. Ony ty fantasy souboje hodně rychle přestávají dávat smysl. Věci jako štíty a meče a tak mají de facto smysl jen v meřítku muž na muže. Jakmile tam dáte obry a draky a nekonvenční potvory, tak není šance něco jakože nasimulovat. Proto mají výhodu abstraktní hit pointy a abstraktnější souboje.
Obrázek
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od kostrivec »

Já jsem si z dotazníku odnesl to, že většinu z nás trápí stejné věci, ale každému se líbí něco jiného. Tím trápením je zamotanost, zbytečná složitost pravidel. To byl můj prvotní smysl celé předělávky a skoro všechno, co teď dávám na blog, je právě o hledání jednodušší cesty ke stejnému, původnímu cíli.
eerieBaatezu píše: 5. 10. 2018, 20:56 Bouchi do zadání remaku Plusek oficiálně požadoval zachování logaritmické (byť s hafo zjednodušením) tabulky. Což je taky něco, o čem to mělo být, ale podstatná skupina lidí to vlastně nechce. A zbytek to třeba může chtít, nebo jim to nevadí...
V tomhle jsem v klidu - mám čím dál jasnější představu, co ta logaritmická křivka znamená a kam by zasahovat neměla. A navíc jsem člověk otevřený změnám, takže když to podělám, tak dám hlavu do dlaní, chvíli si popláču a zas budu hledat další cestu, důležité je se nezastavit.
eerieBaatezu píše: 5. 10. 2018, 20:56 Já osobně jsem chtěl vzít všechny super věci z DrD 1.6, Plusek a DrD II a udělat z toho nový Dračák, stylem podobný spíš těm starým, než Dvojkám. Ale bez přímé intervence Bouchiho do toho nejdu. A nakonec se stejně může stát, že se neshodteme třeba na tom úplném základu, třeba, že tam musí/nemusí být logaritmická tabulka a je rovnou hotovo.
Banda posvěcená Bouchim maká potichu a trochu jinak, nevím kdo tam drží jaké opratě, ale nade mnou má moc jen moje vlastní svědomí a chuť tvořit (aniž bych zničil co už existuje, ač si někteří myslí, že právě tom je remake... já tomu spíš říkám rebuild).
eerieBaatezu píše: 5. 10. 2018, 20:56 IMO je Dračák fakt zabitej; protože my na to nemáme práva; to, jak moc má Bouchi práva na věci, co psalo 10+ lidí jsme probírali v tématu o remaku DrDO a je to taky hustej mazec, čili Bouchi si jede na Dvojkách, protože tam jsou ta práva jasná a tím remaky hasnou.
Tvůj pesimismus nesdílím, protože starej dračák žije v Dračí hlídce (licence sice zabila některé názvy a původní texty, ale duch žije dál), Dračí doupě plus žije ve dvou větvích na drdplus.info a tou druhou, neviditelnou partou a Dračí doupě 2 frčí na oficiální vlně Altaru. To že ty původní texty, původní obrázky a původní názvy jsou svázány licencí blokuje pouze ty, kteří by chtěli něco z toho použít a zároveň to vydat jako novou verzi (asi, nejsem si tím úpně jistej). Kdo se bojí, nesmí do lesa.
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od kostrivec »

eerieBaatezu píše: 6. 10. 2018, 21:20 Věci jako štíty a meče a tak mají de facto smysl jen v meřítku muž na muže. Jakmile tam dáte obry a draky a nekonvenční potvory, tak není šance něco jakože nasimulovat. Proto mají výhodu abstraktní hit pointy a abstraktnější souboje.
Souhlasím, já k tomu mám zatím vymyšleno klíčové slovo Blok s tím, že blokovat jdou pouze rány, které dokáže zastavit Síla obránce (a pevnost materiálu). Například při pádu je blok k ničemu, při obraně proti padajícímu stromu je blok k ničemu a podobně to bude i proti plácnutí dračího ocasu či proti svištícímu kyji obra. Jen to bude chtít podchytit číselně a přitom jednoduše, aby v pravidlech nebyl jen takovýhle textový štěk a hráči se nehádali, kdy že ten Blok postrádá smysla.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od York »

kostrivec píše: 8. 10. 2018, 12:08aby se hráči nehádali, kdy že ten Blok postrádá smysla.
Těmhle hádkám snadno zamezíš tím, že to necháš rozhodovat hráče. Není třeba kvůli tomu komplikovat pravidla.
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od kostrivec »

Paul píše: 6. 10. 2018, 15:34 Každá hra nějaké logo potřebuje, ne? Nepředpokládám, že bys chtěl používat původní logo Dračího doupěte+, tak se nabízím, že bych mohl něco zkusit vyrobit.
Úúúž jsem doma! O logu pro drdplus.info jsem zatím moc nepřemýšlel, zatím necítím potřebu nahrazovat to původní, protože pravidla na drdplus.info jsou vlastně taky pořád ta původní.
Ale chtěl bych logo pro vzorový svět, něco jako embryo draka (zřejmě v elipse), ze kterého jde mírná záře. Což zní ale obsahově tak složitě, že nevím, jak by se to dalo nacpat do loga. Máš nápad?
Paul píše: 6. 10. 2018, 15:34 Šlechtic: 2k6+známost

2-5: Kteří odkud? Musím se přiznat, že o téhle rodině jsem nikdy neslyšel - nejste vy zemani od Drachenburku?
6-9: Jo, něco jsem o vás slyšel. Synovec mi o vás říkal.
10-12: Nečekal jsem, že byste zrovna vy zavítali do mého příbytku. Je to pro mě veliká čest.

Nějak takhle bych si to představoval, známost by se "získávala" činy, a podle nich by se určila "vřelost přijetí".
To nezní vůbec špatně, uložím si tě do Trella, díky. Sice mě k tomu hned vyskočil čertík ve smyslu "Pán jeskyně si bude muset udělat politickou mapu a sledovat, zda hrdinové doputovali do kraje, kde je sice znají, ale budou je vítat spíš s nataženou kuší než otevřenou náručí"), ale jako základ dobrý.
Paul píše: 6. 10. 2018, 15:34 Středověká měna byla víceméně stabilní, pokud někdo nerozpoutal válku v dané oblasti, nebo nevytěžil zásoby drahých kovů. Dám si to za dlouhodobější domácí úkol.
Tam budeme narážet na to, že spousta hráčů bude poměry cen srovnávat se současností, takže se budeme muset popasovat jak s uvěřitelností pro současnou generaci, tak i užitečností ve hře. Osobně bych třeba nerad přišel o herní scény, kdy se hrdinové mordují s měděným pokladem, který jak těžký, že ho nakonec stejně část budou muset obětovat.
Za každou pomoc a návrhy děkuju, mě na tohle zatím nezbývá mozková kapacita.
Paul píše: 6. 10. 2018, 15:34 Ono většinou, když jdu někam s píkou, nejdu tam sám, ona je to potvora strašně nepraktická zbraň. Bojovalo se s ní většinou v šiku, a tam není zas tak místa na úhyby. Je možná i lepší píku odhodit, poté, co se někdo dostane na "lepší konec" a tasit poboční zbraň.
No, a teď tohle vyjádři pravidlama.-)
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od kostrivec »

York píše: 8. 10. 2018, 12:17
kostrivec píše: 8. 10. 2018, 12:08aby se hráči nehádali, kdy že ten Blok postrádá smysla.
Těmhle hádkám snadno zamezíš tím, že to necháš rozhodovat hráče. Není třeba kvůli tomu komplikovat pravidla.
Kéž by to takhle fungovalo i v naší družině :cry: Spousta pravidel by byla zbytečná, kdyby hráči byli moudří tvorové bez potřeby prosazovat tu svou, jedinou a nejlepší pravdu. Zatím si myslím, že podchycení Bloku číselně bude kvůli těmto jedincům potřeba.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od York »

kostrivec píše: 8. 10. 2018, 12:25Kéž by to takhle fungovalo i v naší družině :cry: Spousta pravidel by byla zbytečná, kdyby hráči byli moudří tvorové bez potřeby prosazovat tu svou, jedinou a nejlepší pravdu.
Zkoušel jsi místo toho, abys řekl, jak to je, a pak se s nima hádal (protože tvoje pravda je samozřejmě lepší než ta jejich), se jich prostě zeptat a nechat to na nich?

"Padá na tebe asi tak pětitunovej balvan. Myslíš, že to má smysl blokovat?"


Můžou se pak v zásadě stát dvě věci:

1) Hráči to začnou brát mnohem zodpovědněji (s pravomocí většinou přichází i uvědomění si zodpovědnosti).

2) Hráči budou trvat na tom, že to jejich postavy dokážou. To obvykle znamená, že fakt chtějí hrát postavy, které takové věci zvládnou (a ty sis nejspíš myslel opak).


edit: Tak trochu se omlouvám za offtopic, protože samozřejmě filosofie Plusek je přesně taková, jak říkáš - všechno co nejlíp nasimulovat mechanikou. Čili tvoje řešení je perfektně Pluskové.
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od kostrivec »

York píše: 8. 10. 2018, 12:35 Zkoušel jsi místo toho, abys řekl, jak to je, a pak se s nima hádal (protože tvoje pravda je samozřejmě lepší než ta jejich), se jich prostě zeptat a nechat to na nich?
Nezkoušel, protože jsem byl v jiné pozici. Obvykle tyhle situace vidím jako spoluhráč, nikoli Pán jeskyně (na to posledních pár let nemám bohužel čas), a hádají se nám dva až tři borci s tím, že já obvykle čekám na výsledek v ústraní a když není úplně na hlavu, tak na něj pak kývnu.
V mých zážitcích tedy nejde o konflikt všemocného Pána jeskyně, ale několika hráčů, kteří se neshodnou mezi sebou (ano, dá se to řešit i výměnou hráčů, ale některé ceny jsou zkrátka příliš vysoké).
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od York »

kostrivec píše: 8. 10. 2018, 12:41hádají se nám dva až tři borci
To je nevyhnutelný průvodní jev tohohle stylu hry.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od Jerson »

Pak tedy rozdat pár žetonů hráčům s tím, že kdo zaplatí nejvíc, tak může mít pravdu v daném případě.
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od kostrivec »

Jerson píše: 8. 10. 2018, 14:11 Pak tedy rozdat pár žetonů hráčům s tím, že kdo zaplatí nejvíc, tak může mít pravdu v daném případě.
V první vteřině mi to přišlo jako násilí zabalené do hávu demokracie, ale to jsou pravidla řešící každou volovinu taky, takže díky Jersone za radu, zřejmě tohle někdy zkusíme.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info - pracovní skupina

Příspěvek od Jerson »

To není demokracie, ale vláda toho, komu na dané situaci nejvíc záleží. Případně je dobré požadovat jeden žeton za to účast v disputaci, a hned uvidíš, zda hráčům vůbec stojí za to se o něčem dohadovat :-)
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě Plus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti