DrdPlus.info

Oficiální diskuze o české hře na hrdiny Dračí doupě Plus.

Moderátor: Bouchi

kostrivec
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info

Příspěvek od kostrivec » 7. 3. 2019, 21:41

Jerson píše:
16. 12. 2018, 19:18
Když o tom mluvíš, tak splasknutí bubliny tvrdící, že chlapi mají (v RPG) rádi čísla bych považoval za dobrý začátek :-)
Nehrál jsi ve filmu?
Z lásky k ošklivému káčátku drdplus.info
Blog o podhoubí pro DrD+II, 7. 5. 2019

kostrivec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kostrivec » 15. 3. 2019, 15:43

Na blogu si připomínáme další historický článek z počátků DrD+, ve kterém původní autoři opatrně přešlapují kolem výbušného tématu běžného hráče dračáku a opakují svou myšlenku, že zavděčit se všem prostě nelze.

ShadoWWW
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ShadoWWW » 15. 3. 2019, 15:54

Dech draka už dávno není součástí Pevnosti. Byl nadobro zrušen.
:think:

kostrivec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kostrivec » 15. 3. 2019, 16:12

ShadoWWW píše:
15. 3. 2019, 15:54
Dech draka už dávno není součástí Pevnosti. Byl nadobro zrušen.
Tak nějak jsem to tušil, škoda ho, díky za info, upravím to v textu.

kostrivec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kostrivec » 24. 4. 2019, 14:11

Na blogu vzpomínáme na prosinec roku 2002, kdy původní autoři Dračího doupěte plus museli chca nechca přiznat, že musí vydání pravidel posunout. A k tomu přidávám komentář, jak se budeme snažit takové nezáviděníhodné situaci vyhnout při práci na nové verzi.

Jerson
Inženýr z Ocelového města
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 24. 4. 2019, 14:31

Já ty vaše komentáře z vývoje poctivě čtu, protože mi připadají jako hezká sonda do myšlení tvůrců, a už v těch příměrech vidím způsob uvažování.
Když pominu, že pravidla stolního RPG si ani náhodou nemůžou dovolit rozrůst se do složitosti softwaru, protože je boudou používat lidé, je tu ještě jeden věc. Pokud vám přijde účelné mít v jedné krabici hodně různých mašlí a provázků, a udržovat je oddělené, aby se nezašmodrchali, tak jako technik říkám, že je to sice hezké řešení problému, ale řeší následky, nikoliv příčiny. Protože pokud do krabice dáš pouze jednu přízi namotanou pevně na dobré špulce, tak se ti nikdy nezamotá, vždycky stačí jen vytáhnout, použít, vrátit zpět. Není třeba něco ovazovat, rozmotávat, oddělovat. A pokud potřebuješ víc barev, tak prostě do té krabice naskládáš víc takových dobře namotaných špulek příze - všechny stejné, vyladěné, utažené, nezašmodrchatelné.
Je pravda, že takový postup vyžaduje jeden krok navíc, dopředu - totiž určit, jakou krabici a jaké špulky použít. Ve chvíli, kdy je tohle vyřešeno, není žádný problém.

Bohužel k takovému řešení se nedá dojít pomocí rozmotávání krabice provázků, což je věc, kterou asi nechceš slyšet.

kostrivec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kostrivec » 24. 4. 2019, 15:46

Jerson píše:
24. 4. 2019, 14:31
Já ty vaše komentáře z vývoje poctivě čtu
A já si toho vážím :clap:
Jerson píše:
24. 4. 2019, 14:31
Je pravda, že takový postup vyžaduje jeden krok navíc, dopředu - totiž určit, jakou krabici a jaké špulky použít. Ve chvíli, kdy je tohle vyřešeno, není žádný problém.
To jsi šel ještě o krok dál a správným směrem - vůbec ty špulky (respektive v mém případě klubíčka) nemíchat a od začátku je třídit. To už se ale dostáváme do oblastí abstrakce a jestli chceš hledat tu správnou hranici, co ještě patří do jiné krabice a co už do stejné, tak tě poprosím hodit to do Teoretizování ohledně remake DrD+, díky.

Jerson
Inženýr z Ocelového města
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 24. 4. 2019, 16:05

Tam jsem už psal, a nemá smysl, abych se opakoval. Vaše úsilí je obdivuhodné, ale nevěřím tomu, že by se z DrD+dal udělat použitelný šestém, natož aby obstál vedle dalších, přívětivějších fantasy systémů. Nicméně, jak to bude doopravdy ukáže až výsledek :-)

kostrivec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kostrivec » 9. 5. 2019, 19:08

Na blogu jsem v krátkosti popsal, jak jsem hledal lepší zázemí pro náš blog a proč jsem nakonec použil upravený blog jiného programátora. Hlavní výhody z převlečení starého blogu na nový máme dvě:
  • články už dokážou číst čtečky jako Pocket, takže si je můžete uložit na potom
  • už je tam možnost diskuze, takže se každý může hned vyjádřit

Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě Plus“