DrdPlus.info

Oficiální diskuze o Dračím doupěti Plus.

Moderátor: Bouchi

Uživatelský avatar
johnjarik
Příspěvky: 533
Registrován: 4. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Ceske budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info

Příspěvek od johnjarik »

Nerozvedu.
V té době to pro mne bylo nádherné léto plné splněného přání.
A dnes bych si ta pravidla musel nastudovat jako nováček, abych je (snad) pochopil.

Jop, mám výhodu, že si některé pointy rozpomenu - proč nějaké pravidlo je jaké je nebi proč to povolání umí tohle a ne tamto, … ale to je tak všechno.
Když jsem šel DrD+ s nějakým odstupem hrát, tak jsem si zvolil bojovníka. Druhou hru jsme si dal Theurga. Dnes už by to tak lehko nešlo :D

Je pravda, že podle mého konceptu někdo používá 7. povolání (paladin). I když to, kam ten můj základ dotáhl, bych to já nikdy nedotáhl. Já měl jiný cíl - více hraní si s termíny duše vs. démon/přítomnost vs. budoucnost, apod.
Paladin měl být sto přenést celou hru do "astrálu" (laicky řečeno). Nebo odejít ze světa a za třeba 100 let se vrátit. :) Ale nikdy necestovat v čase zpět.

Místo toho se dnes proháním po předaleké galaxii ve FATEu. A stojí mne to minimum času, a hra je i pro mne zábavnější :D
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info

Příspěvek od kostrivec »

johnjarik píše: 7. 12. 2018, 11:55 Paladin měl být sto přenést celou hru do "astrálu" (laicky řečeno). Nebo odejít ze světa a za třeba 100 let se vrátit. :) Ale nikdy necestovat v čase zpět.
Nehmotný paladin s hlavou zaraženou v oblacích? Virtuální realita v celé své kráse, to by mě (u paladina) asi nikdy nenapadlo:D
johnjarik píše: 7. 12. 2018, 11:55 Místo toho se dnes proháním po předaleké galaxii ve FATEu. A stojí mne to minimum času, a hra je i pro mne zábavnější :D
Chápu (ikdyž jenom částečně, hvězdolety mě vždycky braly míň než studené bahno, uhnaný kůň a rezatý meč). Proto taky dupeme hlavně po jednoduchosti, protože DrD+je v současné podobě simulátor vysokoškolských skript.

Přesto se skláním před tím ohromným kusem práce, který jste na DrD+ odvedli a ze které budeme ještě dost dlouho čerpat :clap:
Uživatelský avatar
johnjarik
Příspěvky: 533
Registrován: 4. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Ceske budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info

Příspěvek od johnjarik »

Tak já osobně předpokládám, že jsi se někde s historií tvorby těch pravidel seznámil.
Já si ji moc nepamatuji. Ale mělo to několik cyklů.
Ten, kterého jsem se účastnil já, měl již nějaké pevně dané směrování. Tam se toho už moc měnit nedalo.
Ale i tak to bylo dost práce, a osobní zkušenosti.

Například bych dnes nestavěl na fandovském přístupu. To je fajn pro testování, apod. Ale pro takovýto projekt to chce prostě něco více než nadšení.

OT: Někde se tu ten paladin povaluje. A pokud ne, tak jej mám asi někde v mailu. I s komentářem nějakého mého "nástupce". Člověka, kterého neznám, ale kterého DrD+ baví a Paladina chtěl dotáhnout (a i jej hrají).
Co si tak pamatuji, tak byl postavený na principech co užívá Kněz. Ale s přesahem do Theurga a Bojovníka. Tak ono to je docela jasné, když jeho dominance byla v charismatu (skloňujeme podle sperma) a síle.
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info

Příspěvek od kostrivec »

johnjarik píše: 7. 12. 2018, 16:52 Tak já osobně předpokládám, že jsi se někde s historií tvorby těch pravidel seznámil.
Předpokládat můžeš, ale co jsem nevyhrabal tady na RPG fóru, to nevím (začátky DrD+ jsem krapet zaspal) a všechno jsem neprocházel. Tuším jen, že se několikrát měnil vývojový tým a teprve, když se našel někdo, kdo udržel opratě a dokázal z ostatních vymáčknout výsledek, tak se to konečně hnulo k finiši.
johnjarik píše: 7. 12. 2018, 16:52 Například bych dnes nestavěl na fandovském přístupu. To je fajn pro testování, apod. Ale pro takovýto projekt to chce prostě něco více než nadšení.
Nadšení je jiskra, co to zažehne na začátku a která když zhasne, tak už to nezachráněj ani prachy. Jak jsi ten fanouškovský přístup myslel? Neprofesionální, co plácá páté přes deváté a vyhýbá se zodpovědnosti a otravným úkolům? Já bych například současnou práci na DrD+ bez svého fandovství dělat nemohl, ani kdyby mi za to někdo platil :roll: a zároveň z té práce čerpám zkušenosti, které mě obohacují profesně 8)
johnjarik píše: 7. 12. 2018, 16:52 OT: Někde se tu ten paladin povaluje. A pokud ne, tak jej mám asi někde v mailu.
Našel jsem to! Ale odkaz už je neplatný:-( Pošleš mi ho prosím do mailu info@drdplus.info? Stačí bez toho skloňování.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22579
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info

Příspěvek od Jerson »

Přečetl jsem si další článek, kliknu na odkaz a hned můžu pochybovat, zda jsem chlap, když čísla (speciálně v RPG) opravdu nemusím.
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info

Příspěvek od kostrivec »

Jerson píše: 14. 12. 2018, 13:16 Přečetl jsem si další článek, kliknu na odkaz a hned můžu pochybovat, zda jsem chlap, když čísla (speciálně v RPG) opravdu nemusím.
V tom ti bránit nebudu a až budu řešit ženskou stránku hry (třeba pocity a manipulace), tak tě zahrnu mezi dotázané :wink:
(moje družina to řeší až anaticky, takže moje dojmy prosákly i do článku O-) )
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22579
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info

Příspěvek od Jerson »

U DrD+ je zbytečné řešit ženskou stránku hry, když chlapi mají rádi čísla a čísla jsou pro chlapy, holky to hrát nebudou, ne? :-)
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info

Příspěvek od kostrivec »

Jerson píše: 14. 12. 2018, 14:48 U DrD+ je zbytečné řešit ženskou stránku hry, když chlapi mají rádi čísla a čísla jsou pro chlapy, holky to hrát nebudou, ne? :-)
Takhle jednoduché to nebude 8)
Dle mého pozorování jsou chlapi (v průměru) ze dvaceti procent ženami, takže když se na tu ženskou stránku vykašleme, tak bude u chlapských hráčů trpět dvacet procent jejich já. Nehledě na to, že na ryze ženských tématech se budou skvěle testovat základy pravidel, protože jestli jimi nepůjdou popsat pomluvy, rozmar, citové zhroucení a tak dále, tak budou stát za prd.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info

Příspěvek od ShadoWWW »

No mou ženu DrD+ dokonale odradilo od hraní RPG na dlouhé roky. Až Střepy snů ji zase zaujaly a DnD 5E si dokonce i s chutí zahrála.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info

Příspěvek od kostrivec »

ShadoWWW píše: 14. 12. 2018, 18:13 No mou ženu DrD+ dokonale odradilo od hraní RPG na dlouhé roky. Až Střepy snů ji zase zaujaly a DnD 5E si dokonce i s chutí zahrála.
To chtělo odvahu jí k něčemu takovému pustit :D . Jestli jí budeš mít i na jaře (jak odvahu, tak ženu), pošlu ti minidobrodružství, na kterém budu testovat základy nových pravidel a tvá žena by byla, vzhledem k citlivosti na předchozí verzi, dobrý tester.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2690
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: DrdPlus.info

Příspěvek od Log 1=0 »

Dle mého pozorování jsou chlapi (v průměru) ze dvaceti procent ženami, takže když se na tu ženskou stránku vykašleme, tak bude u chlapských hráčů trpět dvacet procent jejich já.
Dobrá úvaha. A když v ní budeš rysy nazývat podle toho, čeho se týkají a k čemu se vážou, místo podle toho, komu se stereotypně přiřazují, tak ani nebude znít blbě.
Sorry, tohle jsem si nemohl odpustit.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info

Příspěvek od kostrivec »

Log 1=0 píše: 14. 12. 2018, 21:27
Dle mého pozorování jsou chlapi (v průměru) ze dvaceti procent ženami, takže když se na tu ženskou stránku vykašleme, tak bude u chlapských hráčů trpět dvacet procent jejich já.
Dobrá úvaha. A když v ní budeš rysy nazývat podle toho, čeho se týkají a k čemu se vážou, místo podle toho, komu se stereotypně přiřazují, tak ani nebude znít blbě.
Sorry, tohle jsem si nemohl odpustit.
Nejsem z toho moc moudrej, zkus to trochu rozvést :wink:
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2690
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: DrdPlus.info

Příspěvek od Log 1=0 »

Je to tu totálně OT, tak jen stručně.
Fráze typu "Průměrný chlap je z 20% žena." zní dost blbě, protože lidi, co si hodně zakládají na svém chlapáctví (ať už protože jsou übermacho, a tohle jim připadá jako blábol, nebo protože jsou vnitřně nejistí a potřebují se o něm ujišťovat) se s tebou budou hádat, ti, co vnímají stereotypy jinak než ty (protože žijí v jiné bublině) ti nebudou tak dobře rozumět, atd.
Kdybys psal třeba o takticích a dramaticích, tak to bude mnohem lepší.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info

Příspěvek od kostrivec »

Log 1=0 píše: 15. 12. 2018, 19:25 Je to tu totálně OT, tak jen stručně.
Fráze typu "Průměrný chlap je z 20% žena." zní dost blbě, protože lidi, co si hodně zakládají na svém chlapáctví (ať už protože jsou übermacho, a tohle jim připadá jako blábol, nebo protože jsou vnitřně nejistí a potřebují se o něm ujišťovat) se s tebou budou hádat, ti, co vnímají stereotypy jinak než ty (protože žijí v jiné bublině) ti nebudou tak dobře rozumět, atd.
Kdybys psal třeba o takticích a dramaticích, tak to bude mnohem lepší.
Díky za radu, která má o to větší váhu tady na RPG fóru, ale přesto zůstanu u svého primitivního stylu, protože raději říkám, co cítím, než abych abych říkal, co ostatní chtějí slyšet (ne že by se mi to nikdy nevymstilo).
Pro ty z vás, kterých se to snad nějak dotklo, gůglíte mojí adresu a balíte bejzbolové pálky, berte mě prosím s rezervou, každý žijeme ve své bublině a vítězství vaší bubliny znamená splasknutí té druhé, nikoli zvětšení té vaší.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22579
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info

Příspěvek od Jerson »

Když o tom mluvíš, tak splasknutí bubliny tvrdící, že chlapi mají (v RPG) rádi čísla bych považoval za dobrý začátek :-)
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě Plus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů