DrdPlus.info

Oficiální diskuze o Dračím doupěti Plus.

Moderátor: Bouchi

Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

DrdPlus.info

Příspěvek od kostrivec »

Sem nám přidávej nápady a návrhy k www.drdplus.info
Děkujeme!
  • o příbuzných tématech sem tam něco zmíníme na Facebooku.
Naposledy upravil(a) kostrivec dne 13. 6. 2019, 10:29, celkem upraveno 7 x.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: DrdPlus.info

Příspěvek od eerieBaatezu »

To je projekt o předělání DrD+ do elektronický podoby?
Obrázek
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info

Příspěvek od kostrivec »

Jo.
Respektive je to převod z elektronické PDF podoby na web.

Původně to měla být jen pravidla pro hráče (PPH), pak jsem zjistil, že kluci z družiny chtějí i další příručky a teď jsem před dokončením poslední knihy, PPJ.
A během té hromady práce jsem taky zjistil, jak jednoduché je dostat do pravidel vyvěšených na webu opravy a změny a dospěl jsem k tomu, že je to teprve začátek - budu vydávat další a další verze, pořád na stejné webové adrese, s možností se kdykoli přepnout do jakékoli starší verze (třeba 1.0 b).
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: DrdPlus.info

Příspěvek od York »

Jeden nápad na zlepšení bych měl: Na širokoúhlém monitoru z toho vzniknou fakt hodně dlouhý řádky a špatně se to čte. Bylo by pěkný, kdyby to umělo responzivně zapnout sloupce (něco o tom je třeba tady).

Ten rozdíl je dobře vidět tam, kde do toho máš vložené obrázky (díky obrázku vznikne sloupec, který ho obtéká).
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info

Příspěvek od kostrivec »

Souhlas, dám tomu nějakou rozumnou maximální šířku.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: DrdPlus.info

Příspěvek od York »

kostrivec píše: 29. 1. 2018, 12:56 dám tomu nějakou rozumnou maximální šířku.
Jo, to je taky možnost.
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info

Příspěvek od kostrivec »

Převedl jsem vzorové dobrodružstí z PPJ.
Osobně ho nepovažuji za šťastné, protože vyžaduje velkou přípravu od Pýǧeje, včetně příprav padouchů a já bych jako Pán jeskyně-začátečník měl hlavu jak pátrací balón pobrat tolik novinek z pravidel a ještě ukočírovat rozmary dobrodruhů.

Jakékoli podněty a přípomínky piště prosím sem, na RPG fórum. Díky.
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info

Příspěvek od kostrivec »

V neděli 26. ledna 2014 v půl jedenácté ráno jsem začal převádět do HTML pravidla pro hráče a to původně ryze pro soukromé účely (protože jsem se ztrácel v častém vnitřním odkazování na jiný kus v pravidlech, "více v kapitole TamATam, v sekci TéATé" a chtěl jsem mít navigaci rychlejší).

Dnes, 8. února 2018, v devět ráno jsem převod dokončil (poslední byl PJ).

Takže po čtyřech letech jsem na konci? Ne, po čtyřech letech jsem konečně na začátku. Konečně můžeme pravidla pro DrD+ ladit, pilovat, zdokonalovat, zjedodušovat zápis pravidel i pravidla samotná, přidávat nové nápady a předhánět se v úchvatnosti příběhů, které je budou doprovázet.

Teď už to není na mě, teď je to na nás. Na hráčích DrD+.

PS: ať už úpravy dopadnou ultra-konzervativně, nebo ultra-liberálně, tak DrD+ bylo, je a bude dítětem Altaru a lidí kolem něj, bez kterých bychom naši fantasii zamykali do šuplíků.
Děkujeme Vám.
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info

Příspěvek od kostrivec »

Neviditelná soutěž!

Před chvílí jsem si objednal jednu Neviditelnou knihu pro sebe, jednu pro našeho současného Pýǧeje a jednu... pro tebe. Tedy pokud se zapojíš do soutěže a vyhraješ, což nebude zas tak těžké, protože účast očekávám minimální, místy mizivou.

Jestli chceš Neviditelnou knihu, tak věz, že ani kuře zadarmo nehrabe. Budu po tobě chtít
  • alespoň tři kratičké příběhy o setkání s příšerami ze soukromého Bestiáře Pána jeskyně pro DrD+, pro inspiraci se můžeš podívat třeba na tohle Setkání ve větším Bestiáři DrD+
    • hodnotím (a potřebuji) hlavně jiskru nápadu, na které by Pán jeskyně dokázal postavit zápletku pro dobrodružství (pokud například upír někoho kousne na plese, tak z toho PJ moc nápadů nezíská, ale když třeba neduživý mužík žadoní ve zpovědnici o odpuštění, ale farář mu naznačuje, že, jaksi, kostel potřebuje opravit střechu, dveře už dlouho nikdo nepromazal, a schodů do zvonice že se bojí i myši, a že by, jaksi, uvítal nejdříve určitý příspěveček do kasičky, než začnou s oním odpouštěním, načež mužík vybuchne spravedlivým i zoufalým hněvem a z faráře vysaje poslední kapku zkorumpované krve, tak to je jiná)
  • nebo alespoň jednu kresbu jednorožce, koně, lišky či ďábla
    • hodnotím hlavně uvěřitelnost a skutečnost, která bude z obrazu dýchat, takže prosím bez karikatur a komiksových prvků
    • formát neřeš, na webové stránky dostaneme cokoli
Nedej se zastrašit sám sebou! Mažeš ve Wordu už čtvrtou verzi? Zkus to na papír. Je to pořád hrozné? A máš něco lepšího? Když ne, neřeš to a pošli. Namaloval(a) jsi už třetí obraz a pořád se ti do toho pletou humorné prvky? Ďábel vypadá jako prodavačka z trafiky? A myslíš si, že to zvládneš líp? Jestli ne, tak vezmi co máš a pošli mi to. Někdo z vás tu knihu prostě dostane, i kdyby čert na koze jel.

Pozor! Pokud budou tvé texty nebo kresby povedené, stanou se součástí bestiáře DrD+. Uneseš tolik slávy?

Tvé výtvory mi pošli na soutez@drdplus.info

Prostě to zkus.

Děkuji Ti!

Uzávěrka soutěže je 28. února, tři sekundy před půlnocí. Výsledky pošlu vám všem (ve skrytých kopiích, abych nešířil vaše kontakty) a vítěze pak poprosím o adresu, kam mám knihu poslat. Mohu ji donést i osobně, pokud to bude v okolí Prahy či Kladna.

Kostřivec

"No hergot, kam jsem jí jenom..? Vždyť byla přímo tady... nebo že bych jí zase strčil ke kuchařkám? Sakra, tak zas budu rozprašovat mouku. To byl teda nápad, dělat knížku neviditelnou."
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Prodlužujeme neviditelnou soutěž

Příspěvek od kostrivec »

28.2. 2018, tři sekundy před půlnocí jsem, zcela podle plánu, spal jako špalek. Takže jsem byl na zvolení vítěze Neviditelné soutěže vyspinkaný do růžova.

Nejdříve jsem to vzal zlehka a pouze zjistil počet účastníků soutěže - no, matematici by mohli závidět, tak magické číslo, jaké jsem dostal, se nevidí každý den. Ano, byla to nula. A to máme přes Facebook osloveno 216 lidí (nebo co to je za rasy) a to nikoli bezduchou placenou reklamou, ale sdílením přímo přes FB Neviditelné knihy, kde jsou logicky jen ti, které Neviditelná kniha zajímá.

Zareagoval jen Lukáš P., který mi nahlásil sestřelené PPH stránky, a ten se svěřil, že na soutěž nemá čas. To je ta moderní doba, samý internety a Androidi a Ohryzky a... a vůbec. Vezměme to ale pozitivně, díky Lukášovi jsem zamakal na stabilitě stránek, přidal kontrolu robotem každých pět minut, jestli náhodou zas něco nežuchlo, a brzy už mi to bude i posílat maily o každičkém problému, který by se tam vyskytl.

Ovšem, jelikož jsem neměl čas soutěž ukončit, tak se ještě stihl ozvat Honza V., kterýžto soutěž sice neřešil, ale texty psát chtěl, takže jsem ho mírňoulince zmanipulovat tak, aby se do soutěže zapojil.

Tímto termín soutěže posouváme až do prvního soutěžícího, který splní její podmínky.
Ano, i takhle mohou vzniknout nesmrtelné legendy.

Tak co, nemámčasové, zkusíte to?
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Technická stránka drdplus.info

Příspěvek od kostrivec »

Sepsal jsem pro vás článek s popisem, jak včera, dnes a zítra pošlape drdplus.info po technické, ajťácké stránce, protože v tom je kus důležité historie a ještě důležitější budoucnosti DrD+.

Článek jsem psal dost zjednodušeně, takže detaily pochopíš, i když nejsi od fochu.-)
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: DrdPlus.info

Příspěvek od York »

Koukal jsi na service workery?

Teď už je to teda asi jedno, jestli máš client-side cachování vyřešený, ale měl by to na to snad bejt vhodnej nástroj.
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: DrdPlus.info

Příspěvek od kostrivec »

York píše: 10. 3. 2018, 14:03 Koukal jsi na service workery?

Teď už je to teda asi jedno, jestli máš client-side cachování vyřešený, ale měl by to na to snad bejt vhodnej nástroj.
Service workers jsou v plánu, jak jsem psal v poslední části článku (čti "ještě ne").
Ono by to šlo samozřejmě i jinými nástroji, třeba to prohnat něčím v node.js, ale takhle to vzniklo organicky, a dám za to ruku do ohně, že to funguje za každého počasí.
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Neviditelná soutěž doklusala do cíle

Příspěvek od kostrivec »

A je to tady, vítězem Neviditelné soutěže se stává Markéta Maky-Orel Machová, kterážto porazila na lopatky nedostatek času a vdechla život lišce Bystro-ušce, nejsvětějšímu oři a horskému zdatnému hřebci.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Soutěž je tímto uzavřena, ale nikoli tak její úkoly! Jak texty, tak obrázky potřebujeme, soutěž nesoutěž.

Tak, a já to jdu zabalit...
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Výpočet únavy z ničení

Příspěvek od kostrivec »

Potřeboval bych kapánek zamyšlení nad současnými pravidly pro ničení.
Na niceni.drdplus.info je prostý kalkulátor únavy, který za tebe spočítá, jak moc budeš funět, až vzteky rozmlátíš účtenku poctivě vytesanou na žulové destičce.
Co se nám ale nezdá, jsou výsledné hodnoty - pokud se například rozhodneš roztrhat hadrového panáka o velikosti člověka (velikost 0, materiál textil), tak u toho omdlíš dříve, než destrukci dokončíš = 25 bodů únavy.
Pokud ale ničíš textil o objemu 60 litrů (objem průměrného člověka), ani se nezapotíš = dostaneš 1 bod únavy.
Něco tady smrdí...
Podívejte se prosím někdo na pravidla pro ničení, zkuste to vypočítat a říct, kde je zakopán pes.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě Plus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti