Ku kritice: DrD+, DrD, Altar...

Oficiální diskuze o české hře na hrdiny Dračí doupě Plus.

Moderátor: Bouchi

Odpovědět
MaxiDag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaxiDag » 14. 3. 2006, 09:17

no ty máš Bouchi fakt dost...
Ty jsi ale arogáč.. sebekritika nikde ... jen slyším "MY JSEM VŠECHNO DÌLALI DOBŘE" Vybíráš si jen co s ti hodí... přestalo mě to bavit ty nedebatuješ ale přesvětšuješ mě o tom jak to bylo :)

1)Dohledávat další pravidla nehodlám ..jak jsem již psal nemám na to čas..se tu s někým jako ty dohadovat :eyecrazy:

2) omlouvám se všem ale pro důkaz kolik změna úprav je mezi pravidlam je tu přímo odkaz na altar.. (fakt mě mrzí že musím posílat toto) http://www.altar.cz/drd/index.html to jako nejsou upravy pravidel? jsou tam dodatky z doplnění... když jsem to četl před lety tak jsem koukal proč??? dnes mě to nezajímá a nehodlám se tím zabývat DrD jsem hodil do koše už před pár lety takže ho kvůli svým důkazům nehodlám vytahovat.. a ani nevým kde ostravská skládka je :)

jak říkám nehodlám dokazovat.. stebou by to nemělo smysl ..a jaký by byl důkaz kže tu budu tvrdit že to či ono bylo tak či tak.. stejně budeš tvrdit že jsi o tom nevěděl nebo tak něco... KAŠLU NA TEBE!!!

3)NE PROBÍRAT TO NEMUSÍME... já dostal asi po 100-té urgenci nějaké věci od altaru trvalo to asi 2-3 roky než jste se uráčili zareagovat na moje emaily ..a prosím nesnaž se tvrdit Jako Jersonovy nebo komu že nezodpovídáš za to kdo řeší emali.. psal jsem to do konference, Jiřině tobě.. mnohokrát...

4)no tehdy jsi tvrdil ty ajiřina něco jiného :) Dokazovat více nehodlám :) Tvrdím a to stačí :) nemám čas hledat v starých dokumentech důkazy!!!!

5) tak ve stručnosti bez příkladů... ti co znají 1,5 a 16 myslím vědí... je tam po edici D tolik uprav a tolik změn že se jedná o výrazné zásany .. kdyby se to dělalo pořádně a ne tak opatrně tak to mohlo dopadnou lépe a jinak a hlavně by to byla tak maximálne 2 edice :)

Bouchi chápu chceš napravit jméno Altttarrrruůúůúůú ale u mě ho nezpravíš.. a ostatní ... to je na nic.. a já nehodlám prokazovat chyby lataru myslím že i z més tarny byly učiněny chyby a některé věci jsem měl řešit jinak :)
Naposledy upravil(a) MaxiDag dne 14. 3. 2006, 10:51, celkem upraveno 1 x.
Zdraví Dag

MaxiDag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaxiDag » 14. 3. 2006, 09:41

Sosacek píše:MaxiDagu spis mi prijde ze pomlouvas Altar protoze jsi pro ne pracoval a oni neuznali tvoji tvorbu. Urazena jesitnost a tak.

Verim ze te to stve, ale myslim ze osobni spory sem nepatri, zvlast kdyz konci pomluvami a tak dal. Zkus se drzet vecne roviny.

(nicmene o tom co sem patri a co ne rozhoduje Markus, ne ja :>;o) takze se klidne zabijte)
no věcně po několik aletech mluvit asi moc nejde :) A nevím zda by jsi vzal ty M dat co jsi sepsal a hledal v nich co a jak přesně bylo...

Tvorbu uznaly, jsem v pravidlech napsaný jako spolupacovník... mě nejde o uznání, toho co jsem napsal nebo nenapsal.. ale, že se mi nelíbyl postup Altaru jak jsem uvedl víše. A máš pravdu, že nemá smysl vést nějakou veřejnou při.. nikam to nevede.... nechtěl jsem a všem se omlouvám už končím... ať je to Egem nebo Podnětnými důvody nemohu a ani nechci je hledat... takže to ukončím... Bouchi poprosím tě, aby jsi odpověděl závěrečnou řečí a ukončíme to... snad to nebude zase jen my nic my muzikanti :)
Nedodám ti žádné větší důkazy než že tvrdím že to či ono bylo jinak než tvrdíš... protože by trvalo dlouho je hledat (a čas jsou peníze)... a nevařím z vody, naše záležitost je stará několik let... takže asi težko něco takového budu mít v hlavě...
Zdraví Dag

Bouchi

Příspěvek od Bouchi » 14. 3. 2006, 11:20

MaxiDag píše:no ty máš Bouchi fakt dost...
Ty jsi ale larogáč.. sebekritika nikde ... jen slyším "MY JSEM VŠECHNO DÌLAL DOBŘE" Vybíráš si jen co s ti hodí... přestalo mě to bavit ty nedebatuješ ale přesvětšuješ mě o tom jak to bylo :)
Ty podavas svuj pohled jak to bylo, ja podavam svuj pohled. Pritom ty debatujes a ja presvedcuju?
1)Dohledávat další pravidla nehodlám ..jak jsem již psal nemám na to čas..se tu s někým jako ty dohadovat :eyecrazy:
Dohledavat nemusis ale aspon bys mohl vysvetlit, co minis tim "vrhanim a strelbou v jedne akci", at vim kde to hledat.
2) omlouvám se všem ale pro důkaz kolik změna úprav je mezi pravidlam je tu přímo odkaz na altar.. (fakt mě mrzí že musím posílat toto) http://www.altar.cz/drd/index.html to jako nejsou upravy pravidel? jsou tam dodatky z doplnění... když jsem to četl před lety tak jsem koukal proč???
Ano, zejmena v PPZ jsou mezi edici B a C a mezi edici C a D sama nova pravidla, ze? Ostatne ten odkaz ma relevantni hodnotu jen kdyz siclovek zaroven vezme tistena pravidla a srovna to s puvodni verzi (nicmene u lecceho se i tak da udelat predstava, ze jde o odstranovani nejasnosti).
jak říkám nehodlám dokazovat.. stebou by to nemělo smysl ..a jaký by byl důkaz kže tu budu tvrdit že to či ono bylo tak či tak.. stejně budeš tvrdit že jsi o tom nevěděl nebo tak něco... KAŠLU NA TEBE!!!
Aha, cili "ja tvrdim ze to bylo tak a tak, ale dukazy neminim hledat, proste mam pravdu". Tomu se rika pomluva.
3)NE PROBÍRAT TO NEMUSÍME... já dostal asi po 100-té urgenci nějaké věci od altaru trvalo to asi 2-3 roky než jste se uráčili zareagovat na moje emaily ..a prosím nesnaž se tvrdit Jako Jersonovy nebo komu že nezodpovídáš za to kdo řeší emali.. psal jsem to do konference, Jiřině tobě.. mnohokrát...
Ano. 6. 10. 2003 jsem od tebe dostal prvni mail, ve kterem sis rikal o konkretni altari moduly k DrD. 20. 11. druhy mail, ve kterem jsi urgoval zadost o pravidla (kterazto se zrejme nekde ztratila). A dle dalsich nalezenych mailu jsme to vsechno patrne vyresili zacatkem prosince 2003 (nektere moduly jsem si musel nechat dodat z Prahy), protoze od te doby jsem od tebe zadny dalsi mail nedostal.
4)no tehdy jsi tvrdil ty ajiřina něco jiného :) Dokazovat více nehodlám :) Tvrdím a to stačí :) nemám čas hledat v starých dokumentech důkazy!!!!
Aha. Viz vyse.
5) tak ve stručnosti bez příkladů... ti co znají 1,5 a 16 myslím vědí... je tam po edici D tolik uprav a tolik změn že se jedná o výrazné zásany .. kdyby se to dělalo pořádně a ne tak opatrně tak to mohlo dopadnou lépe a jinak a hlavně by to byla tak maximálne 2 edice :)
Opatrne, jo? To si fakt myslis ze nas bavilo po X-te procitat pravidla a objevovat tam dalsi nejasnosti, ktere si zaslouzi vysvetleni? Ze bychom nebyli mnohem radsi, kdyby byla 1-2 edice a pak uz by stacilo jen dotiskovat? Vzdyt by to stalo mnohem mene casu, penez, prace a nervu.
A jestli se domnivas, ze funguje postup "udelame male opravy, lidi si to koupi, pak udelame dalsi male opravy a lidi si to zase koupi" tak jsi na omylu - nefunguje. Rozhodne ne v pripade jednotlivych edic verze 1.6. Uz proto, ze v obchodech lidi videji furt tu samou obalku a tedy o tom, ze jde o ruzne edice, nic nevedi. A ti, co maji pristup na net a o edicich se dozvedi na webu Altaru, tak si tam zaroven stahnou zmeny, ty si vytisknou nebo zanesou do svych praidel a maji klid.
A mezi verzi 1.5 a 1.6 byl cca sestilety odstup, coz je, pokud se nemylim, vic nez mezi DnD 3 a 3.5 (to neni mysleno jako vypad proti DnD).

Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 14. 3. 2006, 16:38

Pánové, trochu se to tady zvrhává ve flame-war. Já nechci nikomu nakazovat, ale začíná to přerůstat spíš do osobní roviny. Tohle má být "obecné" téma pro výtky Altaru.

Poprosím vás (je to spíš na Maxi.Dagovi) o jednu věc:
- V tomto tématu klidně pokračujte, ale prosím uvádějte něčím podložené výhrady a pokud možno co nejméně "emotivních výlevů" (bez urážky, nenapadlo mě vhodnější označení)
- Chcete-li přejít do osobní, emotivní roviny (spílání bez důkazů), nebráním vám v tom. Raději si však založte nové téma ("MaxDag vs. Bouchi" :wink: ) nebo to vyřešte jinak - osobní zprávy, mail.

Rád bych udržel alespoň nějakou "neutralitu" a "profesionalitu" tohoto tématu. Snad mě chápete.

MaxiDag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaxiDag » 14. 3. 2006, 21:37

Markus:
jj v poho já už jsem skončil, nechal jsem Bouchimu možnost reagovat závětem. Nikam by to nevedlo .. pravda, je že to asi trochu v osobní rovinu nabralo... za to se omlouvám....
Zdraví Dag

Allathay
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Allathay » 16. 3. 2006, 18:33

Hm... niekde som si mal moznost precitat, ze sa pripravuje dotlac sucasnej verzie pravidiel DrD+.
Nieje to trocha pritiahnute za vlasy? Naco znova vydavat system, ktory je bez errat uplne strateny?
Predpokladam vsak, ze ide o famu - ludia z Altaru predsalen niesu samovrahovia, ze?

Bouchi

Příspěvek od Bouchi » 16. 3. 2006, 20:22

Allathay píše:Hm... niekde som si mal moznost precitat, ze sa pripravuje dotlac sucasnej verzie pravidiel DrD+.
Nieje to trocha pritiahnute za vlasy? Naco znova vydavat system, ktory je bez errat uplne strateny?
Predpokladam vsak, ze ide o famu - ludia z Altaru predsalen niesu samovrahovia, ze?
No, jde a nejde.
Je treba si uvedomit, co znamena u DrD+ (a nejakou dobu uz i u DrD) verze a co znamena edice.
Mezi verzemi by mel byt vicelety (5-10 let) rozestup a nova verze prinasi znacne zmeny v obsahu (napriklad DrD 1.6 narostlo oproti 1.5 tusim asi o ctvrtinu), vyrazne upravy v systemovych mechanismech (vcetne dodani novych ci ruseni nekterych neosvedcenych) atd.
Zatimco nova edice muze (ovsem nemusi) vyjit tehdy, kdyz je potreba udelat dotisk (cili reedici) a vi se o nejakych chybach (v ciselnych hodnotach, spatne napsanych vzoreccich), ktere je zahodno opravit, ci nejasnostech, ktere je vhodne vysvetlit.
Zmeny mezi edicemi jsou podchyceny v erratech (volne dostupnych), tudiz novou edici kupovat netreba. Zmeny mezi verzemi jsou natolik obsahle, ze je jiz neni mozne rozumne podchytit a zverejnit v kompletni podobe.

crowen
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen » 16. 3. 2006, 23:49

Bouchi píše:
Allathay píše:Hm... niekde som si mal moznost precitat, ze sa pripravuje dotlac sucasnej verzie pravidiel DrD+.
No, jde a nejde.
Je treba si uvedomit, co znamena u DrD+ (a nejakou dobu uz i u DrD) verze a co znamena edice.
Mezi verzemi by mel byt vicelety (5-10 let) rozestup a nova verze prinasi znacne zmeny v obsahu (napriklad DrD 1.6 narostlo oproti 1.5 tusim asi o ctvrtinu), vyrazne upravy v systemovych mechanismech (vcetne dodani novych ci ruseni nekterych neosvedcenych) atd.
Zatimco nova edice muze (ovsem nemusi) vyjit tehdy, kdyz je potreba udelat dotisk (cili reedici) a vi se o nejakych chybach (v ciselnych hodnotach, spatne napsanych vzoreccich), ktere je zahodno opravit, ci nejasnostech, ktere je vhodne vysvetlit.
Zmeny mezi edicemi jsou podchyceny v erratech (volne dostupnych), tudiz novou edici kupovat netreba. Zmeny mezi verzemi jsou natolik obsahle, ze je jiz neni mozne rozumne podchytit a zverejnit v kompletni podobe.
odpoved dlha, ale v podstate ziadna. bude dotlac chybovych pravidiel, alebo opravenych?

Bouchi

Příspěvek od Bouchi » 17. 3. 2006, 07:25

crowen píše:odpoved dlha, ale v podstate ziadna. bude dotlac chybovych pravidiel, alebo opravenych?
No, jestli z te odpovedi dokazes vyvodit nejaky duvod, proc by mel byt dotisk neopravenych pravidel...

Ignatius Grey
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ignatius Grey » 21. 3. 2006, 16:17

Pre mna malo DrD rovnake caro v rokoch kedy som ho hraval ako ma pre mna caro DnD, ktore hravam teraz. Nikdy som nebol nespokojny a naopak moj prechod k DnD bol dost zlozity pretoze som si myslel naco zbytocne vymyslat. Z toho vypliva, ze DrD bolo v tej dobe skvele DnD je skvele teraz. Je pravde, ze teraz by som sa uz k DrD nevratil ale nehodnotim to nijak negativne. Chcel som len poukazat, ze ja osobne nevidim chybu ani v jednom ani v druhom.
Cleric

LZJ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LZJ » 22. 3. 2006, 12:27

Kritika Altaru se zvrhla příliš osobně, kritika DrD byla odsouhlasena nebo bylo odkázáno na verzi 1.6 (BTW nechápu, proč, když je verze s významnými změnami, tak není adkvátně upraveno číslování. Verze 2.0 by jasně ukázala, že jde o novou vylepšenou verzi a ne jen drobné opravy v novém vydání).

Ale kritika DrD+ je taková tápající, kromě zjevné nedoladěnosti pravidel. IMHO je to proto, že není příliš jasné jaká ta pravidla mají být, o co Altaru vlastně šlo.

Mohl by ses Bouchi vyjádřit, jaké vlastně bylo zadání? Jaké jsou zásadní rysy systému a pravidel, kterými se liší např. od DnD 3.5e?

- Hádat můžu, že mělo jít podobně jako u DrD o vytvoření českého "DnD" (t.j. heroic fantasy RPG) ale tentokrát kvalitněji. Ale co znamená to kvalitněji? S méně nelogičnostmi, realističtější, pestřejší, víc podněcující roleplaying?

- čeština je jasně splněna, ale jinak žádnou zásadní výhodu, v čem by DrD+ mohlo být lepší než jiné systémy nevidím.

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 22. 3. 2006, 12:32

drd+ podnecuje hrani postavy. jak moc se to povedlo nebudu hodnotit, protoze takova vec se neda hodnotit obektivne, ale muj nazor je takovy ze v tomhle ohledu je lepsi nez dnd.

EDIT: a nepisu to sem proto abych nasral alnaga nebo tak enco. proste si to myslim :)
"Are you man or a woman?" "I'm a villian."
"What gender are you?" "Evil."
"Yeah, but what's in your pans?" "Doom."

LZJ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LZJ » 22. 3. 2006, 12:51

Sosacek píše:drd+ podnecuje hrani postavy. jak moc se to povedlo nebudu hodnotit, protoze takova vec se neda hodnotit obektivne, ale muj nazor je takovy ze v tomhle ohledu je lepsi nez dnd.
To by mě právě zajímalo, která pravidla tomu přispívají, resp. mají přispívat.

Bouchi

Příspěvek od Bouchi » 22. 3. 2006, 15:47

LZJ píše:Kritika Altaru se zvrhla příliš osobně, kritika DrD byla odsouhlasena nebo bylo odkázáno na verzi 1.6 (BTW nechápu, proč, když je verze s významnými změnami, tak není adkvátně upraveno číslování. Verze 2.0 by jasně ukázala, že jde o novou vylepšenou verzi a ne jen drobné opravy v novém vydání).
Protoze verze 2.0 je vyhrazena pro pripad, kdy by se provadely zmeny v samotnem jadre systemu (napriklad nahrada soubojoveho systemu za jiny, s tim nejspis souvisejici jiny mechanismus zivotu a zraneni, atd. atd.). Verze 1x znamena, ze zakladni jadro je totez.
Ale kritika DrD+ je taková tápající, kromě zjevné nedoladěnosti pravidel. IMHO je to proto, že není příliš jasné jaká ta pravidla mají být, o co Altaru vlastně šlo.
Mohl by ses Bouchi vyjádřit, jaké vlastně bylo zadání? Jaké jsou zásadní rysy systému a pravidel, kterými se liší např. od DnD 3.5e?
Zakladnim zadanim bylo vytvorit system, ktery by tem, jimz z ruznych duvodu prestalo vyhovovat DrD, nabidl cenove a/nebo jazykove dostupnejsi alternativu k zahranicnim systemum.

A ne, nemohl bych napsat odlisnosti od DnD, neb DnD (libovolne verze) neznam natolik, abych tyto odlisnosti dokazal kvalifikovane postihnout. Budes se muset obratit na nekoho, kdo zna oba systemy (mozna Dodo).

Allathay
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Allathay » 23. 3. 2006, 17:02

U DrD+ je jeden velmi zlozity proces, ktory pocituju hlavne PJ a to: Tvorba postavy (CP).
Samotny hraci si toho ani velmi nevsimnu, no PJ ma prace nad hlavu.
Zoberme si iba, ze chcem vytvorit nejake CP pre moju uz skusenejsiu druzinku (nieco okolo 12 lvl.)
Typ nahadzovania vlastnosti CP vacsinou urcujem nahodou (tj kod k6), to znamena, ze kym sa prehadzem na pozadovany level vsetkymi vlastnostami, ide ma porazit.
Dalej ked chcem urcit schopnosti povolania, musim zacinat uplne od 1. urovne a znova ist postupne vyssie. Ked sa k tomu pridaju este Vseobecne dovednosti, je to riada makacka.
Ciastocne som to vyriesi tak, ze CP neurcujem Vseobecne skilly (a niekedy dokonca ani skilly povolania)

Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě Plus“