Dobré a špatné na DrD+ 1.0

Oficiální diskuze o Dračím doupěti Plus.

Moderátor: Bouchi

Uživatelský avatar
Tadeas
Příspěvky: 586
Registrován: 10. 7. 2009, 15:58
Bydliště: Holic

Re: Dobré a špatné na DrD+ 1.0

Příspěvek od Tadeas »

Narian píše: To je ale škoda. Já dělám PJ a zas tak strašné to podle mě není. Ano, je třeba si trochu vést záznamy (nebo si dobře pamatovat), co hraničář dělal a přestup na další úroveň vždy musím dost uvažovat a přemýšlet. Na druhou stranu, můj hráč je z hraničáře nadšený a myslím, že jsem mu zatím nikdy nepřidělil nic, co by mu vyloženě nesedělo a on to nechtěl. Když on sám neví, co může umět, tak si to užívá :)
bohuzel v te hre je neuveritelne moc veci hozeno na ramena PJ. kdykoliv se ve hre obevi nejake povolani mimo bojovnika a carodeje, tak jsou z toho pouze problemy a zaznamy navic. DrD+ se absolutne neda hrat improvizovane. nejhruzostrasnejsi druzinu co si dovedu predstavit tvori zlodej, knez, hranicar a dva theurgove. jakmile se objevi zlodej, je nutno premyslet nad cechem, dilnou, vyrobou. s prichodem kneze si musis alespon hrube delat psichologicky profil vyznamnych NPC aby jsi vedel jak budou reagovat na jeho kejkle (aby se to porad neopakovalo). u hranicare je to peklo jeste o rad vetsi - je nutne si vest zaznamy, rozhodovat namisto hrace a snazit se mu alespon na silu priradit nejake schopnosti. no a pak theurg je bomba sama o sobe. zajedno astral ve kterem muze stravit pul sezeni za staleho zivani ostatnich hracu a jako bonus dusevni svet kde si musis udelat diagram vazeb. ono ty vazby casto delaji bordel uz pri vymysleni zapletky, dvounasob kdyz se rozhodnes pro nejakou detektivni. a o to vsechno se tradaaa musi postarat PJ.

ne dekuju, ja radeji zustanu u tech old school dnd hacku kde si za 15 minut pripravim materialy na 3 sezeni dopredu i s dungeonem a muzu to hrat vsude kam si vemu kostky protoze pravidla jsou tak prostinka ze si je pamatuju.
Uživatelský avatar
Narian
Příspěvky: 18
Registrován: 6. 1. 2014, 00:27

Re: Dobré a špatné na DrD+ 1.0

Příspěvek od Narian »

No, pravda je, že od theurga jsem případné zájemce podobnými slovy o diagramech odradil :-) V družině mám hraničáře, zloděje, kněze a čaroděje.
S hraničářem problémy nemám, vedu si prostě záznamy a i sám hráč mi při přestupu připomíná, co vše dělal, kdybych něco opomněl.
Hráčka zloděje se zpočátku cechu vyhýbala, chtěla být samostatná jednotka, ale když jsem cech vytvořil, tak se ochotně připojila (je to spíš tajná služba potírající zločin).
No a hráč kněze hraje bojově zaměřeného klerika, takže moc aspekt nevyužívá (což je podle mě škoda), ale i tak by to asi nebyl problém. U důležitějších CP mám stejně vymyšleno zhruba jak by reagovaly a nedůležitých to je jedno a improvizuju.

Ale uznávám tu složitost, která však na druhou stranu přináší řadu možností. Pro mě jako PJ je noční můrou vytvářet CP na vyšších úrovních, zejména hraničáře, kněze a zloděje. Theurgy víceméně ignorujeme :)
Hraje DrD Plus, DrD 1.6, Příběhy Impéria a SIFRP
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Dobré a špatné na DrD+ 1.0

Příspěvek od ilgir »

Na Pluskách bylo super hlavně to, jaké ohromné množství inspirativního materiálu s sebou přinášely. Když srovnám třeba bojovníka z DrDo a Plusek, tak to jsou fakt dva úplně odlišné světy. Kněz a hraničář byli sice těžko hratelní, ale podle mě skvělým způsobem otevírali hráčům oči, jak taky můžou vypadat kvazimagická povolání.
Uživatelský avatar
Paboook
Příspěvky: 22
Registrován: 28. 12. 2010, 11:48

Re: Dobré a špatné na DrD+ 1.0

Příspěvek od Paboook »

Měl jsem velice podobnou zkušenost: fantastických pár let intenzivního hraní s DRD+ v Asterionu, spousta vítané inspirace z pravidel. Slabinou bylo to množství výpočtů a složitost, absence jasných jednotných mechanismů - hrát theurgé jsem vzdal hlavně kvůli pravidlům, která mě odváděla od samotného hraní. Moje druhá postava, buranský zloděj (který ovšem nekradl, šlo spíš o zvěda a všudybyla), byl king družiny - nehorázně praktický a velmi rychle se zlepšoval, až mi bylo před ostatními členy družiny někdy trapno :)
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě Plus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů