Human2.0

Diskuzní sekce určená všem českým a slovenským hrám - jak těm, které vyšly v tisku, tak těm, které jsou dostupné zadarmo na internetu. Výjimka: Dračí doupata mají samostatnou sekci.
Sparkle

Re: Human2.0

Příspěvek od Sparkle » 13. 3. 2013, 20:01

Kmotr píše:Sparkle:
díky moc za naprosto vyčerpávající rozbor :-)
z wargamingu mám doma třeba AT-43, která by měla mít k Tvým příkladům dost blízko.
Vůbec přirovnání (posunutí pravidel) k wargamingu se mi hodně líbí.
A díky za meteorit v Praze - po událostech v Rusku (nebo na Ukrajině, už nevím) to nezní tak WTF:-)
Ještě jednou díky moc za zhodnocení, komentáře a hlavně nápady, jak to posunout na pořádnou hru! :-)
Doporučuju vyzkoušet figurkovku Warmachine a následně Iron Kingdoms RPG, což je plnohodnotné RPG postavené na stejném základním enginu jako ta figurkovka. Když mi napíšeš do pošty odkud jsi, poptám se kdo by ti mohl v okolí případně ty hry ukázat / půjčit.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Otevřená hraní RPG v Praze všichni jste srdečně zváni
RPG pro děti ve vývoji

Goblin

Re: Human2.0

Příspěvek od Goblin » 27. 3. 2013, 09:52

Hmm. Takže jestli to dobře chápu, postava má čtyři základní statistiky, ale aby si člověk mohl vystřelit (což je nejspíš stěžejní část hry), musí si odvodit ještě pátou? Fíha, tomu říkám elegance. Co takhle to zjednodušit?

Síla: Boj z blízka, limit použitelných zbraní
Obratnost: Boj z dálky, plížení
Odolnost: Počet životů a tolerance vůči implantátům
Inteligence: Veškeré nebojové situace (a tím pádem možná i chybějící iniciativa)

Základní atributy by měly vždy odrážet rámec settingu. Zavádět je takové, jaké byly v dračáku nemá smysl. Svět má prostě jiná hlediska.

Taky ten rozsah, jak už psal Jerson, je zbytečný. Teoreticky. 10-20 to sice je, ale pod deset se jít nedá, takže rozsah je 1-11, a to ještě díky tabulce tvoří jednotlivá čísla shluky, do kterých se snažíš při tvorbě trefit, takže prakticky je to tak 1-5. Já vím, že to hraní si s číslama některé lidi baví, i když třeba systémovou funkci nemá, ale spoustu jiných hráčů by to mohlo odradit.

Jojo, realismus je fajn. Ale to, že tě zabije jedna kulka (kterou tě někdo zabít ani nechtěl, prostě špatně hodil 2k6 -nějak v systému postrádám úmysl střelce), není to ve světě s implantáty nabušenými borci, kteří kulkám normálně uhýbají, trochu nerealistické?
"Understanding is not required. Only obedience."

Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“