[staré, nedokončené, ne-DnD] Jeskyně a Draci - starší projekt

Sekce zabývající se tvorbou RPG produktů a souvisejícími tématy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

[staré, nedokončené, ne-DnD] Jeskyně a Draci - starší projekt

Příspěvek od RPG Fórum »

Upozornění: Tahle diskuze se týká jiného projektu, než je stejnojmenná česká adaptace páté edice D&D: Jeskyně a draci. Tenhle projekt mu předcházel, po jeho zrušení byl původní název použit pro úplně jiný projekt (asi protože je cool).
Naposledy upravil(a) skaven dne 20. 2. 2016, 22:43, celkem upraveno 10 x.
Uživatelský avatar
Ladislav.Karpianus
Příspěvky: 152
Registrován: 5. 3. 2014, 20:04

Re: Jeskyně a Draci

Příspěvek od Ladislav.Karpianus »

skaven píše: Pokud jsem to pochopil správně, Končina je v prvé řadě svět - to mi přijde jako ideální stav, protože pokud je svět propracovaný a chytlavý, je už celkem jedno, v jakém systému ho hráči budou hrát. Autoři Končiny to vzali za správný konec a moc jim fandím (mimochodem jsem posílal mail s nabídkou spolupráce, ale nedostalo se mi odpovědi...).
Je k tomu i systém... A já myslel, že jsme se ozvali... :-D Dostal jsem mail v kopii...
Vyvíjím se svým týmem setting i pravidla pro interaktivní RPG Končina
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a Draci

Příspěvek od skaven »

A! Vskutku, email došel včera - tak to se omlouvám, včera jsem trávil noc v dodávce bez připojení k internetu :) Já se bohužel do Prahy moc nedostanu, ale třeba něco vymyslíme...
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Jeskyně a Draci

Příspěvek od York »

skaven píše:Jeskyně a draci měly zalepit díru po nesehnatelném DRD 1.5, ale mám pocit, že ta díra dnes už prakticky neexistuje - staří hrači hrají staré Drd nebo přešli na Drd II, disputéři z rpgfora mají buď své vlastní systémy nebo frčí na něčem zahraničním.
Až na to, že nám někam zmizely stovky hráčů diskutujících na fórech, tvořících doplňky k dračáku, pořádajících akce jako Ducháčkovy kobky.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a Draci

Příspěvek od Aljen »

zmizli =
- presli na nieco ine a to dokonca na iny Styl ako je middleschool.
- zacali stavat dom, zalozili si rodinu, isli na put do Himalaji alebo zacali hrat na trubku na putach a na svadbach ... proste nieco poriadne a normalne
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a Draci

Příspěvek od skaven »

York píše:
skaven píše:Jeskyně a draci měly zalepit díru po nesehnatelném DRD 1.5, ale mám pocit, že ta díra dnes už prakticky neexistuje - staří hrači hrají staré Drd nebo přešli na Drd II, disputéři z rpgfora mají buď své vlastní systémy nebo frčí na něčem zahraničním.
Až na to, že nám někam zmizely stovky hráčů diskutujících na fórech, tvořících doplňky k dračáku, pořádajících akce jako Ducháčkovy kobky.
Myslíš, že ti hráči zimizeli proto, že se Drd 1.5 už nedá koupit v obchodě? Já si to nemyslím, podle mě prostě jen upadá zájem o rpg jako takové (ale abych nebyl za pesimistu, vím o několika družinkách, co hrají DRD II, k mému překvapení se ten sestém u některých hráčů přeci jen ujal...)
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Jeskyně a Draci

Příspěvek od eerieBaatezu »

Aljen píše:proste nieco poriadne a normalne
Amen.
Obrázek
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Jeskyně a Draci

Příspěvek od PetrH »

No myslim, ze hraje jich hodne, jen ten svet se zmenil a oni uz nehledaji na rpgf ale je mnoho a mnoho kanalu, kde hledatm.. /fakebook, ruzna fora a komunity, je jich hodne a drobeni ke holt drobeni/.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Jeskyně a Draci

Příspěvek od York »

skaven píše:Myslíš, že ti hráči zimizeli proto, že se Drd 1.5 už nedá koupit v obchodě? Já si to nemyslím, podle mě prostě jen upadá zájem o rpg jako takové (ale abych nebyl za pesimistu, vím o několika družinkách, co hrají DRD II, k mému překvapení se ten sestém u některých hráčů přeci jen ujal...)
Nějaký vliv to nepochybně má. Dračák bylo RPGčko, které tu dlouho znali všichni, kdo o rpgčkách aspoň něco věděli. Dokonce i ti, co přešli na jiné hry, většinou začínali s dračákem a nebyl pro ně problém si ho zahrát třeba na conu nebo nějaké akci. Hromada lidí byla aktivní na fórech, další hromada tam jen občas nakoukla. Když někdo vytvořil doplněk pro dračák, ať už to byla jeskyně, nestvůry, kouzla, nebo cokoliv dalšího, tak měl jistotu, že to spoustu lidí bude aspoň potenciálně zajímat.

Změna k současnému stavu určitě není jen v důsledku toho, že už se dračák nedá koupit, k rozmělnění mezi hromadu světů, systémů a herních stylů by pravděpodobně došlo tak jako tak. Podstatný faktor ale imho je, že už u nás herní styl reprezentovaný dračákem nikdo nerozvíjí. Ve světě je pořád Pathfinder/DnD nejhranější systém a tahoun celé rpg komunity. U nás vychází rozšíření jen pro dvojku a Příběhy. K pluskám už tuším hodně dlouho nic nového nevyšlo a navíc to není úplně reprezentativní systém tohoto herního stylu (byť k němu má určitě blíž než dvojka nebo Příběhy). Samozřejmě tu stále přetrvává komunita lidí hrajích d20 systémy, ale ta tu byla už ve zlaté éře dračáku a očividně u nás stále pro většinu není přirozené koupit si a hrát hru v angličtině.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a Draci

Příspěvek od Aljen »

tahoun celé rpg komunity
??HowSo??
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a Draci

Příspěvek od skaven »

Srovnání s Pathfinderem nebo DnD není podle mě na místě - u těchto her vychází perfektní doplňky, hráči mají vše naservírováno v nádherných barvách - vydat u nás něco podobného na komerční (tedy nefanouškovské) bázi je bohužel utopie. Proto jsem měl vizi vytvořit Jeskyně a draky jako komunitní záležitost a komerčně pak zkoušet vydávat doplňky - dobrodružství, světy, aplikace... Ale jak jsem už psal, mám pocit, že se vytrácí zájem, vydávat knihy v nákladech okolo 100 ks je finančně a časově strašně náročné a skutečně se to nedá dělat jinak než ve volném čase...
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Jeskyně a Draci

Příspěvek od PetrH »

Navic ani tech 100 ks pokud to je fanda produkt neni jistita udat a hlavne, ze se to bude hrat...
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Jeskyně a Draci

Příspěvek od eerieBaatezu »

York píše:Až na to, že nám někam zmizely stovky hráčů diskutujících na fórech, tvořících doplňky k dračáku, pořádajících akce jako Ducháčkovy kobky.
Si vlastně vybavuji, že když jsem začínal s Dračákem, tak jsem neměl ještě ani počítač. O internetu nebyly ani tuchy. Se nedivím, že dnes je o mnoho méně hráčů rpg, když je taková záplava her na PC. Už jen zrealizovat posezení je skoro neporovnatelněkrát větší fuška, než si sednout ke kompu a zahrát nějaké MMO třeba.
skaven píše:Srovnání s Pathfinderem nebo DnD není podle mě na místě
To srovnání je z hlediska toho, že je to konkurence. Málo koho zajímají možnosti a zázemí autorů. Důležitý je výsledný produkt.
Obrázek
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Jeskyně a Draci

Příspěvek od PetrH »

eerieBaatezu píše:
skaven píše:Srovnání s Pathfinderem nebo DnD není podle mě na místě
To srovnání je z hlediska toho, že je to konkurence. Málo koho zajímají možnosti a zázemí autorů. Důležitý je výsledný produkt.
podle meho bohuzle sice malokoho zajimaji, ale pokud tym nedela nic jineho, nez, ze pul roku je dotovan a jen s ehrabe v rpg a vymysli a ma volnou ruku a zkousi, netizi je nic jineho je to na produktu znat, coz si zadna ceska spolecnost nedovoli protoze by ji to nikdo nezaplatil v produktu, pochybuji, ze bys platil za JaD treba 1999 Kc za 100 stran....
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Jeskyně a Draci

Příspěvek od eerieBaatezu »

PetrH píše:podle meho bohuzle sice malokoho zajimaji, ale pokud tym nedela nic jineho, nez, ze pul roku je dotovan a jen s ehrabe v rpg a vymysli a ma volnou ruku a zkousi, netizi je nic jineho je to na produktu znat, coz si zadna ceska spolecnost nedovoli protoze by ji to nikdo nezaplatil v produktu, pochybuji, ze bys platil za JaD treba 1999 Kc za 100 stran....
A z toho vyplývá co?
Obrázek
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a Draci

Příspěvek od Quentin »

pochybuji, ze bys platil za JaD treba 1999 Kc za 100 stran....
a) Kdybych tušil, že to budem hrát jako hlavní systém,
b) Kdyby autoři slíbili, že budou vydávat doplňky, takže ty peníze na něco jdou i do budoucna,
tak určitě :)

Je holt musí odpovídat kvalita. Muselo by to být lepší než SW, DW, Dnd...
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Odpovědět

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů