RPG trilogie Void

Diskuze k českým a slovenským hrám, které nemají samostatnou sekci.
Odpovědět
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od York »

Gediman píše: 19. 10. 2017, 20:57Divotvůrce je vlastně totéž co thaumaturg. :think:
Je, ale většina hráčů to nejspíš neví ;-)
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od OnGe »

Magik, zaříkávač, (to-co-dělá)ista, nebo můj favorit - magič.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od Paul »

Mystik? Ale to asi velkému množství lidí nesecvakne, že mysrik=čaroděj.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od Paul »

Všech sedm knih k Voidu jsem nečetl, mystika jsem jan tak plácl, připadal mi nejvýstižnější.

Osmá příručka? Že tě to baví psát toho tolik (To má být kompliment. Máš můj obdiv. :wink: ). Jen mě tak napadá, kolik lidí Void vlastně hraje?
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od Gediman »

Díky :)

Těžko říct. Jedinou zpětnou vazbu mám z počítadla stahování u mě na webu a pak taky z hlášení Fantasyobchodu. Jasně, chtělo by to propagovat víc. Ale jak a kde... Má smysl to dávat jinam, než na rpgforum a d20? Větší RPG komunity tady nejsou a u ostatních se to těžko chytne.

Navíc mám podezření, že lidi tak nějak "nebere" fakt, že je to science fantasy. Prostě vidím, kolik nových českých RPG projektů začíná a ani jeden není sci-fi, natož science fantasy. Proto jsem zvědav, jak si povede Void: Fantasy, byť třeba jen z pohledu pouhého zájmu.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od York »

Gediman píše: 21. 10. 2017, 18:50Má smysl to dávat jinam, než na rpgforum a d20?
Rozhodně ano. Kostka a RPG fórum jsou zrovna docela hodně špatná místa na propagaci vlastního RPGčka. Těžko něco vnutíš lidem, kteří znají a hrají tolik systémů, že si mezi nimi musí vybírat.

Gediman píše: 21. 10. 2017, 18:50Větší RPG komunity tady nejsou a u ostatních se to těžko chytne.
To se podle mě pleteš. Už jsem ti to říkal a stále si to myslím - Void bys měl propagovat především u wargamistů. RPGčkaři se ti nad tím budou vždycky ofrňovat, protože jako RPGčko to není moc dobré a prvky wargame to nezachrání. Pro wargamisty naopak to, že to není typické RPGčko, může být plus.
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od Gediman »

Neřekl bych, že je to ten důvod, protože ty wargame prvky, které máš možná na mysli, ve skutečnosti nejsou vůbec zásadní. Ostatní prvky jsou běžné i dnes, takže se nejde vymlouvat na to, že je to oldschool. Takže buď lidi odrazuje skutečně to, že to má hodně stránek (u čehož není třeba se ničeho bát, protože podstatná část není nijak dlouhá), nebo prostě jen lenost či nedostatek času, který je potřeba k přípravě hry (vytvoření postavy, sestavení mise) - což je podle mě důvod, proč lidi jdou víc třeba na FATE nebo jiné rules-light systémy.

Proto pořád nabízím otevřená hraní, abych to mohl osobně demonstrovat.
... plus mám v záloze jeden další projekt, který to může lidem trochu víc přilbížit - víc už se proto asi udělat nedá :)
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od Paul »

Nevím, kde se na webu schází víc lidí hrajících rpg než tady, nebo na Kostce. Každopádně jsme jen malá výseč všech lidí v ČR/SK, kteří holdují rpg. Třeba Dračí hlídka vypadá na snad největší projekt na české scéně a snad ani jeden za autorů není ani tady, ani na Kostce.

Prvky wargame mi osobně moc nevadí, spíš naopak. Void jsem moc nečetl, spíše jen prolétl očima (ale čas si na ro někdy udělám) a do očí mě bouchl seznam a uspořádání kapitol. Na začátek bych nedával tak obsáhlý popis settingu. Až si pravidla přečtu, dám vědět.

A máš pravdu, sci-fi projektů je tu ooopravdu málo. A sci-fantasy je tady neznámý žánr.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od OnGe »

Na Dračí hlídce něco dělal třeba Korhul a myslím, že nebyl jediný. To ale není tak důležité, faktem je, že sem a na d20 dohromady nikdo nechodí. Stavět propagaci na tomhle je to jako snažit se prorazit s kapelou tím, že budete koncertovat ve dvou zapadlých pajzlech. Jako jo, proč ne, ale člověk by od toho neměl moc očekávat.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od Paul »

O Hlídce vím, že pro ni Korhul zrecykloval nějaká svoje stará dobrodružství a podle obálek pro zatím nepublikovaná dobrodružství dělal něco i Bajo. K inzerci svých domácích produktů by opravdu pomohlo něco jako velký komunitní web, kam by chodila velká část hráčů RPG v českých luzích a hájích. A taky zvětšení publika.

Jinak jsem se díval na Void. Moc se mi nelíbí anglické názvy pro atributy a věta "hodí si na Will" mi rvala mou češtinářsky zaměřenou stránku na kusy. Podhazování není moje vysněná mechanika, ale boj vypadá na docela svižný a jednoduchý (no, i když v D&D 5e taky vypadá boj rychle a přehledně a při prvním hraní ho zabil hráč, který si nebyl schopný pořídit pořádný deník a hrál s kusy papíru a pravidla znal jen z druhé ruky). Sklaba knihy není můj šálek kávy. Nejdřív popis světa, pak popis toho, co to vlastně čtu, pak tvorba postavy rozlezlá po desítkách stran. Za mě ne. A těch ras je tam fakt hoodně (na základní knihu pravidel).
To, že někdo nedokáže ovládat něco mi moc nevadí, u nás na multiclassingu moc nebazírujeme, prostě umíš tohle a o ostatní se postará zbytek skupiny.
Trošku divné a pro postavy neperspektivní mi přijde, že všichni hrají za žoldnéře.
Díval jsme se na to zběžně, potom napíšu víc.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od Gediman »

Ten úvod o světu můžeš samozřejmě přeskočit. Dal jsem ho na začátek, protože tam jsou hráči představeny základní fluffové koncepty. Ale jasně, pro verzi 2.0 to můžu předělat.

Co se týče ras, zase to jsou všechny hratelné rasy. Žádné další už přidávat nebudu, takže všechno je to na jednom místě.

Žoldnéř mi přišel jako to "nejjednodušší" povolání. Je to prostě nájemný dobrodruh, tedy to, co se v RPG klasicky hraje. Tady je to pojato víc do toho bojovníka, protože na to je hra zaměřena. Další povolání jsou v knize Hrdinové galaxie (hráči ale vždy začínají jako žoldnéři).

Díky. Rád si poslechnu další postřehy :)
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od Paul »

Jo, v těch Hrdinech galaxie jsou ta ostatní zázemí hezky zpracována. Akorát bych je dal do té základní knihy. Je hezké, že jsou všechny rasy na jednom místě, ale kdybys nedělal Void pro toto konkrétní prostředí, ale jen Sci-Fantasy pravidla, tak nevím, jak by ta kniha vypdala, kdyby tam měly být všechny možné rasy.

Přijde mi divné, že když sis dal tu práci s propracováním prostředí na tuto úroveň, nemáš jiný koncept měny, než jen "peníze". Dělo stojí 1000 "peněz", kosmická loď 1 miliardu "peněz". Při tom počtu ras a kultur mi univerzální měna nedává mc smysl. Jo, je hezké říct, že tímhle se platí po celé galaxii, tak vám to vezmou všude. Je to taky jednodušší na počítání atd., ale mě víc láká ta romantika různých měn. "Máme 1500 elfích duhovek, ale tohohle mecha si nekoupíme, protože místní trpaslíci se s těmi elfy nemají rádi." mi prostě přijde lepší.

Někde se tu řešilo jméno samotné galaxie, ve které se příběhy odehrávají. Kolébka života mi přijde taková... no, nedovedu si představit, jak svojim hráčům představuji nové prostředí s tímto jménem. Navíc to ve mně vyvolává pocit, že život je i mimo tuto konkétní galaxii, jen v této se vyvinul a z ní se rozšířil. Tu galaxii bych nazval prostě Galaxií.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů