RPG trilogie Void

Diskuze k českým a slovenským hrám, které nemají samostatnou sekci.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od Gediman »

Tohle je asi o úhlu pohledu, ale i tak, nějak mi uniká proč má uslintané zombie charismu 10. (míněno obrazně, vím že headcrab zombie moc z něčeo slintat nemůžou)
U zvířat CHA beru jako "strašlivost", agresivitu, nebo tak. Samozřejmě nevylučuji, že někde to může haprovat. Nicméně se to snažím vyvážit napříč příručkou.
Proč třeba prostě neříct: při plavání/šplhání/pohybu těžkým terénem se pohybuješ poloviční rychlostí jako na normální zemi
Hm, dobrá rada. Chápu. Budu o tom přemýšlet, protože mám pocit, že změna tohodle bude mít důsledky v jiných částech příručky. Teď záleží na tom, jak velké. Ale rozhodně to nebude nic neřešitelného.
Když už tam nějaký rozpis terénů musí, tak by bylo lepší vypisovat nějaké obecné kategorie (např. hustý-členitý-plochý, horký-mírný-mrznoucí atd.) jejichž kombinováním by GM mohl sestrojit terén, který potřebuje.
Tohle je dobrý nápad. S tím by se dalo něco udělat.

Ještě se vrátím...
ale myslím že by si měl víc využívat výhody a nevýhody, který tu využíváš jen prý pro některé vybavení
Jaké vybavení máš na mysli?
Co přesně těmi výhodami/nevýhodami myslíš (když ne bonusy a postihy)?
ondralukas1010
Příspěvky: 124
Registrován: 16. 6. 2017, 14:45

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od ondralukas1010 »

Co přesně těmi výhodami/nevýhodami myslíš (když ne bonusy a postihy)?
Aha... jasně.
To co mám na mysli je mechanika, kterou ty nazýváš "Opravný a Kazící hod". Já ji znám z DnD 5E jako výhoda/nevýhoda.
Naposledy upravil(a) ondralukas1010 dne 26. 6. 2021, 19:10, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od Gediman »

Dám to i sem...

Obrázek

Počet sezení: 3
Počet míst: 2-4 (jedno už obsazeno)
Kdy: neděle 4.7., 18.7. a 25.7. (od 17:00)
Pravidla: vysvětlím při hraní
Online/Offline: online, pouze hlas
Platformy: Discord, server Void RPG Trilogy
Příručka Void-modu: http://www.gediman.cz/seznamclanku.php? ... y=doom-1-1
Poznámky: Doom Eternal je pořád in a nová verze doomovského Void-modu je čerstvě venku. A tak tu mám speciální nabídku – minikampaň složenou ze tří misí. Pokud si chcete zkusit RPG Void modované do populárního prostředí rebootovaného Doomu, neváhejte a přihlaste se! Hraje se za členy bezpečnostních sil korporace UAC, děj je zasazen před invazi Pekla (a v následně i do jejího průběhu). Hry RPG trilogie Void jsou zaměřené na bojovou akci a stejně tak i Void-mody. Pravidla jsou snadná, hráči se základy rychle naučí během hraní. Tvorba postavy ve Void-modech zabere jen pár minut a je tedy ještě jednodušší než v základní trilogii. Mise mají vždy rychlý průběh a zápletka má spád. Hráči plní zadané úkoly podle svého nejlepšího úsudku, hraje zde roli samozřejmě správná výstroj, výzbroj a taktika.

Mise 1: Průzkum Pekla (neděle 4.7.): Bezpečnostní tým je vyslán, aby prozkoumal tuto podivnou dimenzi, přinesl artefakty a vzorky démonů.
Mise 2: Útěk z Pekla (neděle 18.7.): Bezpečnostní tým musí tentokrát zachránit vědce UAC, kteří byli v Pekle napadeni hordami démonů.
Mise 3: Peklo přichází (neděle 25.7.): Komplex UAC na Marsu se stal terčem invaze démonů. Je nutné evakuovat důležitý personál a výzkum.
Naposledy upravil(a) Gediman dne 11. 7. 2021, 17:59, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od Gediman »

Volná místa na zítra ještě jsou! Hlaste se ;) Je to vyloženě taková quick-start hra, s rychlou akcí. Moc času to nezabere, předpokládám. Nemusíte se nutně účastnit celé kampaně.

Edit: Posunuto o týden
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od Gediman »

Nová příručka je tedy, a tentokrát pojata trochu jinak... s cool grafikou! Přesvědčte se sami :)

Triskelion

http://www.gediman.cz/seznamclanku.php? ... triskelion

I když se Triskelion objevil už v Základní knize Void: Science Fantasy první edice, vždy zůstával velmi mysteriózní sílou. Tou je tedy stále, ale tentokrát mají hráči k dispozici souhrn zpráv a teorií, které ho rozebírají trochu víc. Je ale možné věřit všemu?

Příručka je použitelná pro hry Void: Science Fantasy, Void: Fantasy i Void: Science Fiction. Obsahuje statistiky a schopnosti vojáků a lodí Triskelionu, které využije Gamemaster.
Naposledy upravil(a) Gediman dne 21. 12. 2021, 21:11, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od Gediman »

Do konce roku bych rád dal ještě jednu misi, někdy příští týden.
Nejspíš by to byl Void: Fantasy. "Klasicky" přes Discord.

Měl by někdo zájem?
Postavy bych klidně vytvořil předem.
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od Gediman »

Původně jsem chtěl dnes vydat předělávku jedné příručky do verze 2.0, ale nestihl jsem to. :(

Tak tu mám dnes alespoň fluffový upgrade pro příručky Tvorba postavy a Svět. Hodí se pro GM i hráče jako inspirace pro postavy a zápletku.

Předně jsem v nich zavedl skloňování názvu „Qri“. Původně jsem ho neskloňoval, ale na některých místech to vypadalo divně. V těchto dvou příručkách je to teda opraveno, v těch dalších ještě budu muset dodělat.

Tvorba postavy 2.2:
Str. 25: přidán text Vztahy mezi Titány/Zezory a Kly
U Zezorů jsem mírně upravil vzhled, takže kly mají nyní jen samci.

Svět 2.1:
Str. 30, 31 a 32: přidán text Planetární/Tabulární nákladní centra
Str. 34: přidán text Elfský/Qriský fundamentalismus
Str. 36, 37 a 38: přidán text Strategie útoku
Str. 36: přidány texty Super-infiltrátory/Berserk-partyzáni/Infiltratorboti a Tajné budovy
Str. 37: přidány texty Super-protektory/Berserk-zákopníci/Protektorboti a Výsadkové budovy
Str. 38: přidány texty Super-vektory/Berserk-nájezdníci/Vektorboti a Mobilní budovy
Str. 42: přidán text Vztahy mezi Titány/Zezory a Kly
Naposledy upravil(a) Gediman dne 24. 12. 2021, 23:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od York »

Přeju ti do dalšího roku hodně spokojenejch hráčů a ať ti nadšení vydrží!
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od Gediman »

Moje (dosavadní) plány pro tento rok + shrnutí předchozího roku:
http://www.gediman.cz/plany-pro-rok-2022/

Jen vypíchnu, že na Imagu jsou nyní k mání tři Základní knihy Voidu 2.0, Výcvikový tábor 2.0 a příručka Triskelion.
Budu rád, pokud něco přispějete. :)
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od Gediman »

Ok, dneska je pěkné datum, takže tu mám novou verzi rozšiřující příručky (přizpůsobeno všem třem hrám Void 2.0).

Hrdinové říší
Stahujte zde:
http://www.gediman.cz/hrdinove-risi-2-0/

Hlavní novinky:
- Odstřelovač, Dělostřelec a Zabiják mají rychlejší zaměřování (10 minut oproti 1 hodině).
- Zpovědník a Inkvizitor mají předělané schopnosti.
- Chirurg má nyní místo schopnosti Odstranění implantátu schopnost Operace mozku.
- upraveno pravidlo pro vysílání služebníků do misí (nyní hrozí ztráty vždy).
- přidána informace o dalších vůdcích a o Symbolech moci.
- upraven způsob, jak se počítají HP u základen.
- přidán Luxusní byt a Společenský sál.

- zkratka organizace MERC nyní znamená Mercenary Elites Recruiting Company (zní to lépe).


+ dneska menší upgrade Základní knihy: Svět (verze 2.2)
Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti