Kouzlem a mečem

Diskuze k českým a slovenským hrám, které nemají samostatnou sekci.
Odpovědět
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Kouzlem a mečem

Příspěvek od skaven »

Obrázek

:arrow? Anotace v databázi

Na letošní podzim chystáme vydání subtilní fantasy hry na hrdiny pro rolovými hrami nedotčené hráče a milovníky "old school" hraní. Naším cílem je vydat kompaktní až minimalistickou hru, která bude:

a) jednoduchá na pochopení
b) rychlá na přípravu

Herní systém vychází z minimalistického rpg Dungeon Squad, na jehož vydání se nám podařilo ujednat licenci. Systém je lehce rozšířený, ale zachovává si podobnou míru abstrakce jako předloha.

Aby hra byla dobře použitelná, vyjde jako boxík obsahující všechny důležité doplňky a vychytávky, včetně sady lehce zdobených kostek.

V současné chvíli probíhá testování pravidel, ladění výchozích dobrodružství a práce na grafice. Pakliže by se kdokoli měl zájem na vývoji podílet, rádi pomoc uvítáme. Název produktu momentálně není definitivně stanoven (pracovně tomu říkáme "Brutální řežba" 8) ), v záhlaví této diskuze je umístěna anketa současných nejzajímavějších návrhů. pokud máte jiný nápad, sem s ním!
Naposledy upravil(a) skaven dne 19. 10. 2010, 10:24, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový projekt nakladatelství Mytago

Příspěvek od Aljen »

Ale musíme mať jasnú reflexiu voči minulosti, aby sme zistili, čo fungovalo (nebyť zbytočne konzervatívni)
Za toto zase taham povraz ja :)
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Návštěvník
Příspěvky: 104
Registrován: 28. 5. 2010, 11:12

Re: Nový projekt nakladatelství Mytago

Příspěvek od Návštěvník »

já jsem docela zvědavý jak bude Mytagovská verze Dungeon Squadu vypadat. Musím ale uznat, že mě originál (ta verze co je na fóru) nějak moc extra nezaujal.
"Hraní RPG je v podstatě mírnější forma pedofilie, tak Vás zdravím - pedofilové!"
- Joachim Schmitke na srazu RPG komunity v USA (minutu před tím než byl vyveden)

Black Metal = Antihumanity, no place for political correctness

Jedna a jedna jsou slovy DVA (později nahrzeno by:

Napište úplný název první a nejznámější české hry na hrdiny, která je nepříliš zdařilou vykrádačkou nejúspějšnější rpg hry na světě (tm) (její zkratka je DrD):


aj vy redudantní židudanti
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový projekt nakladatelství Mytago

Příspěvek od Jerson »

PetrH píše:jestli mohu rici ze sveho pohledu jak Kouzelem a Mecem vidim tak rozhodne ma na trhu misto uz jen tim, ze je fakt start pro mlade hrace a pdole emho radej 100 startupu pro mlade nez 1 dnd... tim nerikam, ze jendo je spatne ci druhe, ale tento produkt primarne cili na zacinajici segment, takze jednoduchost a srozumitelnost je jasne zadani a to dany produkt splnuje a ze na sebe bali i jine segemnty, jedine dobre...
Patrim k tem, kterym se KaM vubec nelibi - ne tim, ze je nemoderni, ale tim, ze ac ma byt urcen mladym hracum, naprosto ignoruje, ze hladi lide maji mnohem vetsi moznosti skupinove zabavy nez pred dvaceti lety, ze existuji mnohem zajimavejsi deskove hry, ktere stejne tema zpracovavaji - a zajimave - ze system vypada jednoduse na papire, ale o to vic nevyslovenych potizi haze na hrace s roli GMma a ze pokud maji lide zacit hrat RPG takto, bude za dvacet let znamenat RPG opravdu jen hazeni kostkou a pobijeni potvor (nicmene podle me soucasnou verzi lide moc hrat nebudou).
Jako dodatek rikam, ze KaM vubec nepocita s divkami, ktere mnohem mene zajma hazeni kostkami a jeste mene fantasy svet navic omezujici se na vybijeni jeskyni.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový projekt nakladatelství Mytago

Příspěvek od Quentin »

OT: Jerson: O KaM mi nejde, ale co máš proti holkám a fantasy? Myslíš, že Counterstrike hraje víc holek než WoW? Mě to nikdy nepřišlo. Když fantasy podáš správně, tak je stejně atraktivní jako každej jinej žánr.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový projekt nakladatelství Mytago

Příspěvek od Jerson »

Quentin píše:OT: Jerson: O KaM mi nejde, ale co máš proti holkám a fantasy? Myslíš, že Counterstrike hraje víc holek než WoW? Mě to nikdy nepřišlo. Když fantasy podáš správně, tak je stejně atraktivní jako každej jinej žánr.
Proti holkam nemam nic. Ale kdyz se je pokousim zaujmout s RPG, tak jakmile vyslovil "fantasy", ztraci zajem mnohem casteji nez kluci (byt jsem to jeste nezkousel s tim, ze bych Twilight zaradil do fantasy).
Uz jsem toto tema tady resil pred rokem nebo dvema - kolik je RPGcek, ve kterych hrajes postavu z realneho sveta resici realne potize (byt v ne uplne nerealnem mnozstvi a slozeni)? A kolik je treba serialu zabyvajicich se takovym tematem a jaka je jejich oblibenost zenami a divkami v porovnani s ruznymi sci-fi a fantasy serialy?

Jinak nejde o Counterstrike. Jde treba o Sims.
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Nový projekt nakladatelství Mytago

Příspěvek od BasilisK »

podle mě stejně mladí a) vezmou noťasy a hrají nějakou gamesku po síti.(I své kámoše spíše přemluvím na nějakou síťovou pařbu než sezení u stolu a hraní RPG).

nebo b) chlastají (nevylučuje se s a) ).
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový projekt nakladatelství Mytago

Příspěvek od Jerson »

To ze nove RPG musi nabidnout neco navic lidem, kteri si (na rozdil pred dvaceti lety) muzou snadno zahrat vizualne pritazlivou pocitacovou hru v multiplayer modu byla mi moje namitka proti novym RPG.
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Nový projekt nakladatelství Mytago

Příspěvek od BasilisK »

s tím se nedá nic dělat. Já bych si taky zahrál někdy raději nějakou multiplayerovku (a třeba i PC RPG) než rpg... Nemusí se u toho uvažovat (nemusím dělat Vypravěče) - dá se u toho pařit, poslouchat libovolně hlasitá hudba...
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový projekt nakladatelství Mytago

Příspěvek od skaven »

Jerson píše:kolik je RPGcek, ve kterych hrajes postavu z realneho sveta resici realne potize
Proč by to proboha někdo dělal? Kouzlo rpg tkví právě v tom, že chci hrát pro mě naprosto nereálnou postavu, která bude řešit problémy, se kterými se nikdy v životě nemám možnost setkat...

Nicméně Jersonem nastolená otázka zde zní: "bude ještě někoho bavit prolézat jeskyně a mlátit mečem skřety?" resp. "může tento druh zábavy, který nás bavil před patnácti lety, obstát v konkurenci počítačových her?"

Já osobně se domnívám, že ano, ale hru je potřeba podat tak, aby potenciální hráč nemusel dlouho studovat pravidla a aby se nemusel dlouho chystat na hru. Proto jsem vybral Dungeon Squad, jehož systém je geniálně jednoduchý a soustředí se opravdu jen na to, co je esencí old school hraní. Pokud bych měl hrát s mladšími hráči a volit mezi Dračím Doupětem nebo KaM, rozhodně zvolím KaM, protože totéž, co s nimi mohu zahrát v DRD je možné odehrát s mnohem menšími nesnázemi a kratší přípravou.
Uživatelský avatar
Návštěvník
Příspěvky: 104
Registrován: 28. 5. 2010, 11:12

Re: Nový projekt nakladatelství Mytago

Příspěvek od Návštěvník »

skaven píše: Pokud bych měl hrát s mladšími hráči a volit mezi Dračím Doupětem nebo KaM, rozhodně zvolím KaM.
to stejné by se týkalo sporu pexeso vs. DrD nebo libovolná karetní hra (včertně Meggeln) vs. DrD
"Hraní RPG je v podstatě mírnější forma pedofilie, tak Vás zdravím - pedofilové!"
- Joachim Schmitke na srazu RPG komunity v USA (minutu před tím než byl vyveden)

Black Metal = Antihumanity, no place for political correctness

Jedna a jedna jsou slovy DVA (později nahrzeno by:

Napište úplný název první a nejznámější české hry na hrdiny, která je nepříliš zdařilou vykrádačkou nejúspějšnější rpg hry na světě (tm) (její zkratka je DrD):


aj vy redudantní židudanti
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový projekt nakladatelství Mytago

Příspěvek od Quentin »

A kolik je treba serialu zabyvajicich se takovym tematem a jaka je jejich oblibenost zenami a divkami v porovnani s ruznymi sci-fi a fantasy serialy?
Kdyz ohlasovali novou serii supernatural, tak tam byl takovej piskot, ze slozeni publika bylo celkem jednoznacne :D

Vždycky jsem měl za to, že to není samo fantasy, co by holky odpuzovalo (kdo by neměl rád LotRa), ale pravidla a styl hraní, která se na něj používají. Myslíš, že by je bavila moderní doba, kdyby měli hrát za vojáky a procházet jeskyní teroristů a hlídat si u toho kopu pravidel (dungeon crawl)?
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Návštěvník
Příspěvky: 104
Registrován: 28. 5. 2010, 11:12

Re: Nový projekt nakladatelství Mytago

Příspěvek od Návštěvník »

docela rozdíl je sledovat seriál (navíc počítám, že ty holky stejně jako ségra slintají po těch dvou týpkách, já zase po Impale :D ) a hrát "ty divné hry pro divné přerostlé děcka"...

Nedávno jsem (omylem) viděl začátek Pána Prstenů (asi Dvě Věže) - Zkrocená hora je proti tomu hadr (a pak že Hobiti nejsou 4%).
"Hraní RPG je v podstatě mírnější forma pedofilie, tak Vás zdravím - pedofilové!"
- Joachim Schmitke na srazu RPG komunity v USA (minutu před tím než byl vyveden)

Black Metal = Antihumanity, no place for political correctness

Jedna a jedna jsou slovy DVA (později nahrzeno by:

Napište úplný název první a nejznámější české hry na hrdiny, která je nepříliš zdařilou vykrádačkou nejúspějšnější rpg hry na světě (tm) (její zkratka je DrD):


aj vy redudantní židudanti
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový projekt nakladatelství Mytago

Příspěvek od Jerson »

skaven píše:Proč by to proboha někdo dělal? Kouzlo rpg tkví právě v tom, že chci hrát pro mě naprosto nereálnou postavu, která bude řešit problémy, se kterými se nikdy v životě nemám možnost setkat...
Proc by proboha nekdo hral ve vymyslenem svete a resil situace, ktere v zivote nemuze zazit, misto toho aby hral neco z realneho zivota?
Timto nazorem presne potvrzujes to co rikam - lide hledajici unik z realneho sveta do vice ci mene fantasijnich svetu jsou mensinou, ale tvurci RPG na ne z vysoka kaslou prave kvuli vyse uvedene tezi. Mnozi tvurci i hraci si dokonce nedovedou predstavit, ze by se dalo hrat RPG z realneho zivota - pravdepodobne je to pro ne stejne nesmyslne, jako kdyby se nekdo chtel divat na filmy a serialy z realneho zivota. (Shodou okolnosti se na takoveto serialy divaji vice - i kdyz nikoliv vyhradne - zeny, coz nas vraci zpet na zacatek.) Na druhou stranu me takovyto omezeny nahled na RPg neprekvapuje, protoze v presne stejnem stylu jsem slysel rikat (hrace RPG) "hrat sci-fi? Co bys v nich asi chtel hrat? / Hrat predvalecne Nemecko? Co bys tam asi chtel hrat? Vzyt tam ani nejsou jine rasy nez clovek, na tom nemuze byt nic zajimaveho. / Hrat kruhy v plochem svete? Vzdyt je to nesmysl, kruhy nemuzou nic delat, nemuzou to byt postavy," a jine podobne kecy. Bez pardonu.
Já osobně se domnívám, že ano, ale hru je potřeba podat tak, aby potenciální hráč nemusel dlouho studovat pravidla a aby se nemusel dlouho chystat na hru. Proto jsem vybral Dungeon Squad, jehož systém je geniálně jednoduchý a soustředí se opravdu jen na to, co je esencí old school hraní.
Neznam Dungeon Squad, ale rad bych upozornil, ze "jednoduchy system" neni ani zdaleka to same jako "jednoducha priprava hry" a uz vubec ne "jednoduche hrani a zejmena vedeni hry".
Pokud bych měl hrát s mladšími hráči a volit mezi Dračím Doupětem nebo KaM, rozhodně zvolím KaM, protože totéž, co s nimi mohu zahrát v DRD je možné odehrát s mnohem menšími nesnázemi a kratší přípravou.
Popravde, to je jako rikat, ze pokud chci jet z Budejic do Stasburku, tak si radeji vezmu Skodu Favorit misto Trabanta. Dnesni mladsi lide maji treba radi upiry a Harryho Pottera. DrD nic podobneho nenabizi. KaM take ne. U holek bych ocekaval jeste Twilight a moznost mit vztah s upirem, potazmo s vlkodlakem. Mladsi lide maji take radi Kulhanka - mozna nejake to sci-fi. Urcite by se nasly i dalsi namety, ktere dnesni mlade lidi zajimaji mnohem vic nez fantasy vybijecka jeskyne a KaM je ignoruje strejne jako DrD. Krome toho stejne jednoducha pravidla pouzitelna pro jakykoliv zanr se daji vymyslet za deset minut.

Opravdu nevidim duvod, proc by si nekdo KaM v soucasne podobe mel koupit - zahrat - budiz, kdyz nebude nic lepsiho. Stahnout zadarmo - mozna, i kdyz jsou lepsi hry. Nicmene vydavat dneska fantasy RPG na vybijeni jeskyn jen proto, ze jsme takovym stylem pred dvaceti lety zacinali mi prijde vcelku zbytecne, potazmo vyhazovani penez.

Na druhou stranu to nejsou moje penize a taky se muzu mylit.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový projekt nakladatelství Mytago

Příspěvek od Aljen »

Hmm videl som mladez hrat CS s papekmi (vratane kupovania zbrani, granatov atd prevadzanom na papieri)
Je mozne ze ich papierovy raid na bossa zaujme ... aspon par :)
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový projekt nakladatelství Mytago

Příspěvek od jonka »

Jersone, tady je výtah z toho co postoval skaven na začátku
Na letošní podzim chystáme vydání subtilní fantasy hry na hrdiny pro rolovými hrami nedotčené hráče a milovníky "old school" hraní. Naším cílem je vydat kompaktní až minimalistickou hru, která bude:

a) jednoduchá na pochopení
b) rychlá na přípravu


Herní systém vychází z minimalistického rpg Dungeon Squad, na jehož vydání se nám podařilo ujednat licenci. Systém je lehce rozšířený, ale zachovává si podobnou míru abstrakce jako předloha.
To co je zvýrazněné tlustým podporuje to co je zvýrazněné kurzívou. Je to jedna z věcí kvůli kterým se určité hry hodí pro začínání s hraním, protože to vyhovuje určité skupině lidí, kteří mají šanci s RPG začít případně se k existující skupině přidat.
Že to nesplňuje všechny podmínky to se nedá nic dělat, ale skaven taky v úvodu nepsal, že "KaM bude hrou, díky které všichni přestanou nakupovat v supermarketech a začnou hrát RPG". Všimni si taky, že v zadání je i "milovníky "old school" hraní" takže je potřeba se s tím poprat.
Neříkám, že ve svých argumentech nemáš pravdu, ale momentálně podle mě hledáš svatý grál tam kde nikdy nebude.

p.s. nejsem nijak zapojen do testování ani nemám s mytagem žádnou vazbu
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů